Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Asmita Gardens

- - - - -
  • Please log in to reply
873 replies to this topic

#37
zapatav1

zapatav1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 26.03.2008
Si eu am vazut ca nu s-a renuntat la balcoanele semi inchise.Chiar am si o poza tot la T7 in care se vad geamurile de jos pana sus (ca si in poza pusa de zamo_x)
[ http://img398.imageshack.us/img398/8945/img11du3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Culorile care au fost propuse initial pentru acele geamuri colorate au fost urmatoarele :
T1 Rosu
T2 Portocaliu
T3 Galben
T4 Verde
T5 Albastru
T6 Roz
T7 Violet


Despre termenele de finalizare eu stiam ca sunt in termen, la T7 imi spusesera ca s-au inceput chiar si finisajele la cateva apartamente la nivelele inferioare.

#38
andrei0707

andrei0707

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.11.2007
Nu stiu cat de bine vor arata blocurile cu acele geamuri de sus pana jos in culoarea alba.
Practic vor fi niste blocuri albe.
Showroom-ul arata mult mai bine.

#39
sebiab80

sebiab80

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 06.05.2007
Ramele de la geamuri sunt gri ca la showroom (cele puse au inca invelisul alb pe ele). Nu inteleg de ce acopera cu caramida spatiile din mijloc, poate imi explica cineva. In ceea ce priveste termenul de predare, aproape sigur va fi anuntat un nou termen (maxim martie 2009, nu mai spuneti la nimeni :P ) si vor plati penalizari cum e in antecontract. Geamurile de la terase raman, dar vor fi sprijinite pe marginea balconului si nu suspendate ca la showroom.

#40
zapatav1

zapatav1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 26.03.2008

 sebiab80, on Apr 7 2008, 19:37, said:

Ramele de la geamuri sunt gri ca la showroom (cele puse au inca invelisul alb pe ele). Nu inteleg de ce acopera cu caramida spatiile din mijloc, poate imi explica cineva. In ceea ce priveste termenul de predare, aproape sigur va fi anuntat un nou termen (maxim martie 2009, nu mai spuneti la nimeni :P ) si vor plati penalizari cum e in antecontract. Geamurile de la terase raman, dar vor fi sprijinite pe marginea balconului si nu suspendate ca la showroom.
Dupa cate vad eu in poza a doua postata de zamo_x, geamurile sunt tot suspendate de balcon, adica oricum nu se vede marginea balcounului intre etaje acolo unde sunt geamurile.Nu imi dau seama daca mecanismele sunt asemanatoare.

La parterul fiecarui bloc vor fii spatii comerciale si o parte din pereti vor fi plini, aceia sunt umpluti cu caramida. Mai sus la apartamente dupa cate vad eu respecta planurile initiale,nu toate spatiile goale au fost planificate sa fie geamuri, restul sunt umplute cu caramida :)

#41
laura67

laura67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.04.2008
ce va fi la sud...la est de ansmblu?

#42
zapatav1

zapatav1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 26.03.2008

 laura67, on Apr 8 2008, 16:34, said:

ce va fi la sud...la est de ansmblu?
In sud in imediata vecinatate nu stiu nici un proiect dar daca te uiti la PUZ-urile si PUT-urile anunturilor celor care vand teren langa asmita
vei vedea ca este foarte posibil sa apara cladiri de pana la 24 de etaje. Anunturile suna astfel :
"...50m langa Asmita Gardens, S=8718mp, d=113m lac Vacaresti, zona mixta CB3, POT=70%, CUT=4.5, PUZ in zona P+14-24E, posibilitate extindere cu inca 3000mp...."  
:)Asa ca sa te astepti la ceva destul de mare in viitorul nu foarte indepartat.

In Est pentru lacul vacaresti, a carui situatie juridica inca se discuta, existau proiectele acestea , care au fost abandonate sau nu :
Parc de distractii  : http://www.gardianul...est-s24318.html
Parc de 200 de hectare, al doilea ca marime din Bucuresti : http://www.business-..._vacaresti.html

Mai departe in sud :
Mall-ul Sun Plaza  : http://www.sunplaza.ro/
Cladiri de birouri pentru Erste-BCR http://www.frontnews...sti_a-3512.html
Ansamblul rezidential euroclub : http://www.amdf-imob...al-euroclub.php

#43
laura67

laura67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.04.2008
multumesc.....

#44
Andreea8

Andreea8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.03.2008
or sa pice turnurile asmita pana o sa se construiasca proiectele alea.... pentru ca turnurile de astea noi sunt simple sicrie imense... si scumpe... la aproape 2800 EURO / mp...

desigur la ce calitate penibila sunt construite, se vor prabusi la primul cutremur

mi-e tare mila de cei cativa care chiar vor sta in ele... ca oricum 90% din cei care au cumparat sunt numai speculatorii

#45
laura67

laura67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.04.2008
oare asa sa fie?...........sau hai sa aruncam o piatra in apa......ca sa vedem cati se arunca dupa ea.......

#46
andrei0707

andrei0707

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 15.11.2007
Stie cineva daca s-a rezolvat problema accesului in complex direct din bulevard.
Cei de la asmita spuneau mai demult ca sunt in negocieri pentru cumpararea terenului de acces, dar vad ca in continuare exista un anunt de vanzare pentru acel teren (e o pancarta pusa pe terenul respectiv).

#47
soff

soff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 23.01.2008

 Andreea8, on Apr 9 2008, 03:25, said:

or sa pice turnurile asmita pana o sa se construiasca proiectele alea.... pentru ca turnurile de astea noi sunt simple sicrie imense... si scumpe... la aproape 2800 EURO / mp...

desigur la ce calitate penibila sunt construite, se vor prabusi la primul cutremur

mi-e tare mila de cei cativa care chiar vor sta in ele... ca oricum 90% din cei care au cumparat sunt numai speculatorii

userul asta aduce acuzatii grave fara nici o dovada "calitate penibila", "se vor prabusi la primul cutremur" ... nu ar trebui blocat?

#48
guguthemugu

guguthemugu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 16.08.2007

 soff, on Apr 9 2008, 09:34, said:

userul asta aduce acuzatii grave fara nici o dovada "calitate penibila", "se vor prabusi la primul cutremur" ... nu ar trebui blocat?
Trebe sa te obisnuiesti cu ideea ca sunt oameni care scriu pe forum doar ca sa se afle in treaba, fara pareri documentate ci doar din auzite si care se simt bine cand arunca cu noroi.

#49
ccaraiman

ccaraiman

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.10.2007

 soff, on Apr 9 2008, 08:34, said:

userul asta aduce acuzatii grave fara nici o dovada "calitate penibila", "se vor prabusi la primul cutremur" ... nu ar trebui blocat?

In Topic: NewTown
si astia au depasit cu multe luni trmenele promise de finalizare
este un laitmotiv, aceasta intarziere in serie?
chiar nu exista constructori seriosi deloc ? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif) (
cum sa iti arunci banii pe asa ceva... sa fii bataia lor de joc apoi ?

9 Apr 2008
Read TopicIn Topic: Asmita Gardens
or sa pice turnurile asmita pana o sa se construiasca proiectele alea.... pentru ca turnurile de astea noi sunt simple sicrie imense... si scumpe... la aproape 2800 EURO / mp...
desigur la ce calitate penibila sunt construite, se vor prabusi la primul cutremur
mi-e tare mila de cei cativa care chiar vor sta in ele... ca oricum 90% din cei care au cumparat sunt numai speculatorii

9 Apr 2008
Read TopicIn Topic: Ansambluri rezidentiale noi (continuarea)
QUOTE (soff @ Apr 3 2008, 11:16)
Inca nu inteleg cum de se mai lanseaza ansambluri din astea izolate la preturi exagerate cand peste tot se vorbeste ca deja nu prea se mai cumpara.
e simplu: inca mai sunt prosti care cumpara in sicriele astea noi, li se prezinta fraierilor niste brosuri frumos colorate de catre niste fete cu ochi albastrii si picioare lungi, si prostii isi arunca banii pe geam... obtinand promisiunea de a construi un sicriu nou si pentru ei, care va cadea desigur la primu cutremur... si asa au zburat frumos pe fereastra cei 150.000 euro ...

9 Apr 2008
Read TopicIn Topic: Evocasa Swiss Cottage
QUOTE (dinuirina_20 @ Apr 1 2008, 14:07)
Pe ce planeta, ca nu ai specificat? (IMG:style_emoticons/default/smile.gif)
chiar aici pe planeta asta. astia cu reclamele lor mincinoase v-au luat mintile si ati orbit ? (IMG:style_emoticons/default/sad.gif)

9 Apr 2008
Read TopicIn Topic: Rasarit de Soare
oricum, daca in prezentari spune peste tot ca se va folosi caramida, si voi acceptati jegul ala complet de BCA din partea Conarg , BCA care cade la primu cutremur, inseamna ca va lasati alcati in picioare din pacate,
si nu faceti nimic, adica nici nu aveti demnitate...

Cam cu asta se ocupa ANDREEA8

#50
zapatav1

zapatav1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 26.03.2008

 andrei0707, on Apr 9 2008, 07:20, said:

Stie cineva daca s-a rezolvat problema accesului in complex direct din bulevard.
Cei de la asmita spuneau mai demult ca sunt in negocieri pentru cumpararea terenului de acces, dar vad ca in continuare exista un anunt de vanzare pentru acel teren (e o pancarta pusa pe terenul respectiv).
Eu stiu ca sa-a rezolvat si exista acces din Calea Vacaresti si din Bulevardul Unirii.

#51
Andreea8

Andreea8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.03.2008

 zamo_x, on Apr 5 2008, 13:54, said:

@coldplay: am luat apartamentul cu ~175 000 + TVA.

adica ai luat apartamentul in stadiul de proiect  cu aproximativ  212.000 EURO

tinand seama ca este un sicriu nou, ai platit cam mult pentru el

#52
zamo_x

zamo_x

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 22.10.2002

 Andreea8, on Apr 9 2008, 11:16, said:

adica ai luat apartamentul in stadiul de proiect  cu aproximativ  212.000 EURO

tinand seama ca este un sicriu nou, ai platit cam mult pentru el

Andreea8... nu fi dezamagita daca tu nu ai pretentii pentru viata de dupa... Mie imi plac "sicriele" scumpe si noi.

#53
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007

 Andreea8, on Apr 9 2008, 03:25, said:

or sa pice turnurile asmita pana o sa se construiasca proiectele alea.... pentru ca turnurile de astea noi sunt simple sicrie imense... si scumpe... la aproape 2800 EURO / mp...

desigur la ce calitate penibila sunt construite, se vor prabusi la primul cutremur

mi-e tare mila de cei cativa care chiar vor sta in ele... ca oricum 90% din cei care au cumparat sunt numai speculatorii

 Andreea8, on Apr 9 2008, 11:16, said:

adica ai luat apartamentul in stadiul de proiect  cu aproximativ  212.000 EURO

tinand seama ca este un sicriu nou, ai platit cam mult pentru el


Sper ca sunt in asentimentul moderatorilor cand afirm ca acest user scoate niste afirmatii de o stupizenie crasa!  :peacefingers:
Oricum, insistenta cat si consecventa lui sunt admirabile! :D

Edited by kr0k0dilu, 09 April 2008 - 10:55.


#54
laura67

laura67

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 08.04.2008
oare in cati ani se va amenaja spatiul dintre asmita si auto-vit....e delporabila imaginea....sa nu mai vb si de la auto-vit spre centura .....spre autostrada....SOARELUI....
daca cei de la asmita se tin de cuvant....si fac  tot ce au promis.......macar autoritatile sa gaseasca o solutie sa nu lase imprejurimile de izbeliste

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate