Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Asmita Gardens

- - - - -
  • Please log in to reply
873 replies to this topic

#1
bebmail

bebmail

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.04.2007
Salut,


As dori sa stiu detalii si pareri despre Asmita Gardens.
Ca locatie este pe Calea Vacaresti cu Mihai Bravu la adresa Splaiul Unirii 168 cred.
Siteul e frumos si iti arata modele de apartamente pe care le are. Am primit de la ei pe mail preturile per apartamente.

As vrea sa ma duc la ei la showroom, se merge cu rezervare dar cica au apartamentele la scara reala pe care poti sa le vezi.

Edited by terratec, 12 November 2011 - 10:17.


#2
blondasicreata

blondasicreata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 204
  • Înscris: 23.03.2007

 bebmail, on May 29 2007, 13:56, said:

Salut,
As dori sa stiu detalii si pareri despre Asmita Gardens.
Ca locatie este pe Calea Vacaresti cu Mihai Bravu la adresa Splaiul Unirii 168 cred.
Siteul e frumos si iti arata modele de apartamente pe care le are. Am primit de la ei pe mail preturile per apartamente.

As vrea sa ma duc la ei la showroom, se merge cu rezervare dar cica au apartamentele la scara reala pe care poti sa le vezi.


Daca te dau banii afara din casa poti sa-ti cumperi un apartament la Asmita. Garsoniere nu mai au, doar 2 si 3 camere. Eu am fost la showroom, arata foarte bine, terasele sunt foarte mari. Acum cateva dezavantaje:

1. Suprafata utila mica in comparatie cu cati bani dai, ei te pun sa platesti la suprafata totala construita la care adauga si partile comune ( adica  te pun sa platesti 100 de mp si tu locuiesti numai in 60mp )

2. Un apartament cu 2 camere de 60mp utili ajunge cu tot cu parcare si TVA la 170 de mii de euro. Ceea ce, dupa parerea mea inseamna foarte mult, chiar daca privesti orasul de la etajul 20.

3. La cele mai multe apartamente de 2 camere orientarea este NV, ceea ce inseamna ca la etajele superioare bate vantul de te da jos din picioare, iar teresale nu sunt inchise.

Eu iti recomand sa te duci la ei si sa vezi daca ti se potriveste din toate punctele de vedere

#3
bebmail

bebmail

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 19.04.2007

 blondasicreata, on May 29 2007, 15:52, said:

Daca te dau banii afara din casa poti sa-ti cumperi un apartament la Asmita. Garsoniere nu mai au, doar 2 si 3 camere. Eu am fost la showroom, arata foarte bine, terasele sunt foarte mari. Acum cateva dezavantaje:

1. Suprafata utila mica in comparatie cu cati bani dai, ei te pun sa platesti la suprafata totala construita la care adauga si partile comune ( adica  te pun sa platesti 100 de mp si tu locuiesti numai in 60mp )

2. Un apartament cu 2 camere de 60mp utili ajunge cu tot cu parcare si TVA la 170 de mii de euro. Ceea ce, dupa parerea mea inseamna foarte mult, chiar daca privesti orasul de la etajul 20.

3. La cele mai multe apartamente de 2 camere orientarea este NV, ceea ce inseamna ca la etajele superioare bate vantul de te da jos din picioare, iar teresale nu sunt inchise.

Eu iti recomand sa te duci la ei si sa vezi daca ti se potriveste din toate punctele de vedere

Stiu ca sunt foarte scumpe.
Dupa ce am sunat sa merg la ei la showroom sambata si au zis ca nu prea stau ei sambata pe acolo dar ca pentru mine vor face un efort, le-am spus sa nu se mai oboseasca  :D .

Oricum cred ca ma duc sa vad azi allegria residence ( www.allergria-residence.ro ).
La pretul de la Asmita pentru 3 camere = 184.000 euro cu tva (al mai ieftin) imi iau la allegria o casa cu etaj cu 3 dormitoare si teren 500mp.
Ce-i drept, nu e in bucuresti.... dar daca bucurestiul se extinde.. in curand va fi.

#4
alexpoke

alexpoke

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 16.06.2006

 bebmail, on Jun 1 2007, 14:10, said:

Stiu ca sunt foarte scumpe.
Dupa ce am sunat sa merg la ei la showroom sambata si au zis ca nu prea stau ei sambata pe acolo dar ca pentru mine vor face un efort, le-am spus sa nu se mai oboseasca  :D .

Oricum cred ca ma duc sa vad azi allegria residence ( www.allergria-residence.ro ).
La pretul de la Asmita pentru 3 camere = 184.000 euro cu tva (al mai ieftin) imi iau la allegria o casa cu etaj cu 3 dormitoare si teren 500mp.
Ce-i drept, nu e in bucuresti.... dar daca bucurestiul se extinde.. in curand va fi.

salut

nu resusesc sa intru pe acest site allegria...

vreo idee?

de asemenea, daca mai stii anasambluri mai noi, te rog mult sa le impoartasesti.

Multumesc!

#5
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

 blondasicreata, on May 29 2007, 14:52, said:

Daca te dau banii afara din casa poti sa-ti cumperi un apartament la Asmita. Garsoniere nu mai au, doar 2 si 3 camere. Eu am fost la showroom, arata foarte bine, terasele sunt foarte mari. Acum cateva dezavantaje:

1. Suprafata utila mica in comparatie cu cati bani dai, ei te pun sa platesti la suprafata totala construita la care adauga si partile comune ( adica  te pun sa platesti 100 de mp si tu locuiesti numai in 60mp )

2. Un apartament cu 2 camere de 60mp utili ajunge cu tot cu parcare si TVA la 170 de mii de euro. Ceea ce, dupa parerea mea inseamna foarte mult, chiar daca privesti orasul de la etajul 20.

3. La cele mai multe apartamente de 2 camere orientarea este NV, ceea ce inseamna ca la etajele superioare bate vantul de te da jos din picioare, iar teresale nu sunt inchise.

Eu iti recomand sa te duci la ei si sa vezi daca ti se potriveste din toate punctele de vedere

dar care e treaba cu preturile ca eu am vazut :
2 camere 124 507 € (cu TVA) (http://www.rez.ro/node/1540)
3 camere  161 398 € (cu TVA)(http://www.rez.ro/node/1501)

par destul de avantajoase....adika la 120.000 2 camere unde itzi iei ?


intradevar suprafata afisa aici e imensa...dar am avzut o discutzie la ei pe site(http://www.asmitagardens.ro/main.html) si chiar daca iei suprafata utila tot sunt mai mari ca la concurenta+ terasa


PS : nu stiu daca e voie cu link aici

#6
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Stai linistit, uite preturile actualizate... :deadtongue:

Attached Files



#7
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
linkul corect http://www.allegria-residence.ro/
asmita are acces la parcul tineretului si metro mihai bravu. deasemenea va fi langa sunplaza si zona rezidentiala vacaresti. de aceea....

#8
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Nicanor, what are you talking about???  :blink:

#9
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
...je ne sais pas qu'est que tu parle...

#10
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004

 Nicanor, on Sep 22 2007, 11:09, said:

linkul corect http://www.allegria-residence.ro/
asmita are acces la parcul tineretului si metro mihai bravu. deasemenea va fi langa sunplaza si zona rezidentiala vacaresti. de aceea....

Ho pensato che fosse un errore... apoi am vazut ca intreba altcineva de allegria cu cateva posturi mai sus.
Totusi, nu mi-am explicat inca formularea "de aceea..."  :P

#11
Nicanor

Nicanor

    S t a l k e r

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,326
  • Înscris: 13.03.2003
... aha malenki zaieț , tî gavariși bez așibki, era vorba despre atuurile ansamblului. ideea e ca este unul dintre ansamblurile care in viitorul apropiat vor fi socotite ultra centrale...

#12
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004

 coldplay, on Sep 21 2007, 16:48, said:

Stai linistit, uite preturile actualizate... :deadtongue:
M-am inscris si eu pe site la asmita la "news subscription" sa vad care e treaba , si m-au si sunat sa ma duc sa facem o vizita :) .
Le-am explicat ca pana in ianuarie nu pot sa faca nici o vizita din motive personale si m-au avertizat politicos ca pretzurile or sa fie mult mai mari atunci :).

PS : Nicanor , http://www.allegria-residence.ro/ pare o investitzie buna ...tzinand cont ca la catziva km  o sa apara sun-plaza+ cora+mobexpert
oricum mi-a plact site-ul(adika este are info utile)

Edited by emilianm, 26 September 2007 - 11:29.


#13
emilianm

emilianm

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 476
  • Înscris: 09.09.2004
Revin cu o intrebare...a contractat cineva pe aici un apartament in asmita ? are cumva precontractul ?

#14
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005

 emilianm, on Nov 10 2007, 11:23, said:

Revin cu o intrebare...a contractat cineva pe aici un apartament in asmita ? are cumva precontractul ?


Da, am contractat un apartament cu 2 camere. Antecontractul e facut ca peste tot, adica vanzatorul are voie sa intarzie 3 luni fara sa-ti dea niciun ban, cumparatorul daca intarzie 1 saptamana la plata, primeste penalizari de te ustura...ochii! :P

Atuurile proiectului le vad in amplasament, foarte aproape de centru, constructorii austrieci (strabag), si raportul calitate-pret foarte bun.

Apartamentul  e tip B, fara peretele dintre bucatarie si living, terasa pe 2 laturi ale apartamentului si o singura baie. A costat 145.000E fara TVA, inclusi in acesti bani fiind locul de parcare subteran, optiunea de finisaje premium si al doilea aparat de a.c. in dormitor.

#15
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Meseriasii de la Strabag toarna betoane la sub zero grade celsius, oare or fi pus aditivi in betoane ca asa ar fi o buna practica la aceste trestii de 24 de etaje si temperaturi negative.
B)

#16
cststefan

cststefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 18.12.2005

 val18, on Dec 17 2007, 20:56, said:

Meseriasii de la Strabag toarna betoane la sub zero grade celsius, oare or fi pus aditivi in betoane ca asa ar fi o buna practica la aceste trestii de 24 de etaje si temperaturi negative.
B)

Ce pot sa zic?! Io sper din tot sufletul sa fii pus! :o   Totusi, nu cred ca pana chiar si austtriecii s-ar preta la de-astea.

#17
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
Daca te ajuta, sa stii ca si la Metropolis s-a turnat beton saptamana trecuta (nu stiu zilele astea, o sa vad), la fel si la alte doua cladiri in constructie pe care le-am vazut (la una dintre ele chiar mi-a confirmat cineva de acolo ca se folosesc aditivi). Si la BTC de pe 1 Mai (turnul de 100m, aproape de Piata Victorie) se turna beton acum vreo doua saptamani, nu erau sub 0 grade dar era destul de frig si ploua. Sper ca nu sunt nici unii nebuni ;)
Am cautat putin pe net si exista solutii pentru orice conditii. De exemplu la temperaturi negative se adauga pana la 2% clorura de calciu, dar asta doar in cazul turnarii betonului fara armare. In cazul betonului armat presupun ca exista alti aditivi care nu prezinta pericol de coroziune.

Edited by coldplay, 18 December 2007 - 10:04.


#18
adinic

adinic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 21.10.2005
Salut. Pot sa te intreb cand ai semnat tu contractul cu ei? Ca nu prea inteleg cum in pretul mentionat de tine intra si parcarea subterana. Io vad ca in septembrie pretul apartamentului era de 145k.. Poate daca ai cumparat mai multe. Si pe mine ma bate gandul mai mult pentru specula. Am fost la ei in showroom si e un tablou acolo: unul dintre turnuri e contractat aproape in totalitate.. Cica n-au romanii bani! Va dati seama ca pana se termina proiectul vor valora aur apartamentele astea si altele ca ele.. Orice s-ar zice numai in sus se va duce piata!

 cststefan, on Dec 17 2007, 21:18, said:

Ce pot sa zic?! Io sper din tot sufletul sa fii pus! :o   Totusi, nu cred ca pana chiar si austtriecii s-ar preta la de-astea.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate