Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 

Starcraft II

- - - - -
  • Please log in to reply
546 replies to this topic

#37
terranu1

terranu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.07.2007
in starcraft broodwar  tot aveam obiceiul sa schimb rasele frecvent cand mi se parea ca ba zergu e rasa perfecta ca are plague+consume  ba protosu cu micro de carriers si arbiters+stasis , ba terranul cu irradiate+defense matrix+emp, combo puternic tank+vulture+goliats  si tot asa pana am realizat ca de fapt jocu  are un balans incredibil si m-am oprit la rasa teranului care o joc de aproape 2 ani juma .

Apropo de cerintele pt starcraft 2, o sa ceara mult; ca sa il poti juca la un framerate decent insotit de un feeling super  trebuie o placa pe 256 bits si 256mb ddr3 mai mult ca  probabil, mai ales ca are si suport pt DX10 :o

#38
terranu1

terranu1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 20.07.2007

View PostRaynor152, on Jun 5 2007, 23:28, said:

Toate rasele, pe cat de diverse, sunt inredibil de echilibrate. Asta e cel mai uimotor lucru la sc1.

Va dati seama ce fenomen este (a fost) sc1. Jucatori care parca si-au dedicat viata jocului, ca sa ajunga cei mai buni. Am vazut replayuri cu jucatori cu apm (actions per minute) >> 400. Te sochezi ce vezi acolo, 400 apm adica 7-8 actiuni pe secunda, pe durata intregului joc ! fiecare gandita si in relatie cu urmatoarea. Eu am incercat odata sa clickai aiurea pe unitati cat de repede pot :P da nu am ajuns nici la 300 :(. Sunt jucatori care castiga zeci de mii de euro din contracte de publicitate (traiesc din starcraft :o ).   Va dati seama cum se simt ei acuma ? :roflmaofast:  :roflmaofast:  :roflmaofast:

sunt jucatori care au castigat si inca  castiga milioane de $$ din cariera de "starcraft-ist profesionist "
Doar ca trebuie mai intai sa devii no-life sa joci 10-14 ore pe zi 1-3 ani cu o singura rasa ca sa ajungi la acel 400 apm si actiuni bine coordonate

Partea buna e ca petrec 3-4 ani jucand 8-10 ore fara profit pana ajung profesionisti si apoi daca ai intradevar stralucire in urmatorii 4-5 ani castigi o suma frumoasa de 2-8 milioane $$
Partea proasta e ca te poti bucura de ei doar pe la 28-30 de ani cand incepi sa ai prima prietena si sa iesi la o bere .

#39
phanisse

phanisse

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 18.07.2005
abia astept sa iasa! pacat ca cel mai probabil il vor lansa cand eu voi fi clasa a 12 a...

#40
Bobby_14

Bobby_14

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 395
  • Înscris: 12.09.2004
Eu imi iubesc mea de acum :) Nu e nevoie de 400APM :))

#41
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,054
  • Înscris: 10.04.2006
prietena sau mana ? ca n-ai specificat :)
Ontopic: nu cred ca va avea cerinte prea mari , gen placa pe 128 . Adica si C&C 3 are grafica buna si merge pe configuratii mult mai slabe.

#42
tieston

tieston

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 585
  • Înscris: 12.10.2006

View PostNenea Zap, on Aug 13 2007, 13:52, said:

nu cred ca va avea cerinte prea mari , gen placa pe 128 . Adica si C&C 3 are grafica buna si merge pe configuratii mult mai slabe.
acelasi optimism il am si eu. Mai mult decat atat, pe site-ul oficial scrie cam asa: "The game will be compatible with DirectX 10, and we're still considering whether there will be exclusive DirectX 10 graphic effects, but the graphics engine will also be very scalable to ensure that a wide range of different systems will be capable of running StarCraft II.", ceea ce inseamna ca engine-ul va fi foarte cofigurabil :rolleyes:

#43
valente

valente

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 12.11.2004
blizzard nu a facut joace care sa ceara prea mult de la compuri, tineti minte ca la aparitie Starcraft 1 mergea si pe un 586 cu 32 mega Ram...asta prin '97-'98. La fel si Warcraft 3, al carui engine grafic a fost luat, modificat si folosit la Starcraft 2, deci, nu o sa fie cine stie ce cerinte, dar oricum, cand vor fi ceva mai multe unitati atunci se face diferenta...intre performantele compurilor noastre.... Pana la anul, sau cand o sa apara mai e...asa ca strangeti bani de acum, sa fiti siguri ca o sa se poata juca. bafta

#44
Skelet

Skelet

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,376
  • Înscris: 30.11.2003

View Postvalente, on Aug 16 2007, 13:46, said:

...Starcraft 1 mergea si pe un 586 cu 32 mega Ram...

sau un 486 cu 8 mega ram :)

Am văzut screenshot-urile + video-urile și îmi curg balele. Sunt plăcut impresionat. Nu cred că va dezamăgi, doar e titlu blizzard. Abia aștept să apară.

#45
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Am vazut in sfarsit si video-ul de la Gameplay de 22 de minute si am ramas hipnotizat de ecran. E incredibil. O sa fie singurul joc de strategie pe care il joc de la primul Starcraft.
Sper doar sa mearga pe ce am...daca nu...facem update la computer. Pentru jocul asta merita orice.

#46
nano_thrust

nano_thrust

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 10.08.2007
ba da boadwar a fost jucat la greu 10 ani!!!!!!!!!!!Asta nare cum sa nu fie bun.

#47
sierra_maxx

sierra_maxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 22.08.2006

Quote

Release Date: TBA 2008 (EU)

:lol: asta am aflat :P

#48
VodkaRedBull

VodkaRedBull

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.05.2007
Sincer mie frica de StarCraft II... Sper sa am puterea sa nul cumpar si sa nul joc ca nu am chef de alti 5 ani de addict(deabea am scapat de brood si inca ma lupt cu warcraft III  :P )

#49
>ficus

>ficus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,455
  • Înscris: 22.06.2007

View PostJacques, on May 22 2007, 14:29, said:

Dupa aproape 10 ani, imi pierdusem speranta ca Bilzzard vor scoate o versiune noua pentru Starcraft, dar iata minunea s-a produs  :D A fost jocul meu preferat in copilarie, sunt curios cum vor arata celebrele rase terran, protos si zerg in conceptie modernista. Sper ca sunt mai echilibrate rasele decat in Starcraft 1, personal consider ca protosul erau un pic avantajati  :gunsmilie:
s-a mai remediat prin patch-uri
la inceput era o grozavie furtuna templarilor, curatau harta imediat :)

#50
Dj_Blizzard

Dj_Blizzard

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 03.01.2008
abea astept jocu  :inlove: o sa fie iarasi o continuare lunga si intens jucata ca si prima legenda delatfel

#51
terroristu07

terroristu07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 04.12.2007
StarCraft II Minimum System Requirements:

-1,4 Ghz processor
-512 Mb of RAM
-128 Mb of RAM Video

--------------------
[ http://img165.imageshack.us/img165/7944/sc22pw8.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#52
terroristu07

terroristu07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 04.12.2007
Am cautat si asta am vazut peste tot.

#53
Jaguar Paw

Jaguar Paw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,051
  • Înscris: 27.03.2007
Ceva noutati legate de lansarea Starcraft2 ?

Eu am inteles ca vine cam prin toamna 2008 si ca va mai aparea o rasa in joc...

#54
Weaponspervert

Weaponspervert

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 132
  • Înscris: 19.01.2007
Uite inca cateva filmulete cu zergu cum face praf niste terrani si niste protoss:
http://www.gametrail...ayer/31704.html
http://www.gametrail...ayer/31705.html

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate