Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Primele seriale vazute la "cablu"

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#37
mica23

mica23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 15.06.2007
eu eram la varsta desenelor, asa ca am vazut toate alea: candy, cartea cartilor, captain planet, sailor moon si multe altele ( mai ales pe posturile italiene)  :P

#38
memetleila

memetleila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 13.07.2009
Prin anii aceia am urmarit un serial, nu stiu la ce canal era, cu o fata care avea puterea sa inoate cu balenele. Si le intelegea semnalele. Nu stiu cum se numeste. Poate stie cineva?

#39
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,701
  • Înscris: 04.06.2007
AirWolf --- mai stie cineva ? :)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zU0sK8PYXqw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by tiestodj20, 13 January 2010 - 17:55.


#40
entity22

entity22

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,016
  • Înscris: 16.07.2007

View Postmemetleila, on 13th January 2010, 16:00, said:

Prin anii aceia am urmarit un serial, nu stiu la ce canal era, cu o fata care avea puterea sa inoate cu balenele. Si le intelegea semnalele. Nu stiu cum se numeste. Poate stie cineva?


da,stiu eu serialul ala,era cu unii be un submarin parca,una care lucra acolo si avea 2 baieti care interactionau cu fata aia.

primele seriale vazute de mine (avand in vedere ca am 22 de ani dar am inceput sa ma uit inca de pe la 4 ani) au fost Twin Peaks,Dallas pt ca se uita toata lumea si favoritul meu (d-aia l-am lasat la urma) Caracatita(dar personajele mele personaje erau Tano si Silvia nu Cattani). Apoi a inceput,prin '96, Pro TV sa dea X-Files si M.A.S.H. Tot asa printre primele au fost Quantum Leap,Cheers Colombo,Married With Children,Viper.Mai erau desenele animate de pe Cartoon Network gen Captain Planet,Dexter's Lab,Scooby Doo,Johnny Bravo,Tom&Jerry,Pirates of Dark Water .

#41
DragosN08

DragosN08

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 22.12.2008

View PostJust_in, on 16th May 2007, 12:49, said:

eu crescand la tara pana pe la o varsta nu am avut cablu.. si ma uitam pe tvr la sunset beach :rolleyes:
Buna ziua . Puteti sa-mi spuneti si mie de unde as putea descarca toate subtitrarile in romana sau engleza la serialul saved by the bell(salvati de clopotel)MAI ALES SEZONUL 2 3 4 SI DIN 1 EPISOADELE 15 (KING OF THE HILL) si 16 (save that tiger)

View Postmarius ro, on 17th May 2007, 09:43, said:

prin 93,94,95 era Bayside School (Salvati de Clopotel) pe italia uno
si Beverly Hills
Buna ziua . Puteti sa-mi spuneti si mie de unde as putea descarca toate subtitrarile in romana sau engleza la serialul saved by the bell(salvati de clopotel)MAI ALES SEZONUL 2 3 4 SI DIN 1 EPISOADELE 15 (KING OF THE HILL) si 16 (save that tiger)

View PostWHEEP26, on 16th May 2007, 12:09, said:

Tin minte ca ma uitam la 2 filme imediat ce am avut televiziune prin cablu... Nu mai retin ce an era...

Starsky&Hutch, rula pe ItaliaUno.
StarTrek, rula pe SAT1
Buna ziua . Puteti sa-mi spuneti si mie de unde as putea descarca toate subtitrarile in romana sau engleza la serialul saved by the bell(salvati de clopotel)MAI ALES SEZONUL 2 3 4 SI DIN 1 EPISOADELE 15 (KING OF THE HILL) si 16 (save that tiger)

#42
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008

View Posttiestodj20, on 13th January 2010, 17:54, said:

AirWolf --- mai stie cineva ? :)


[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zU0sK8PYXqw?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Da - imi placea foarte mult muzica de la inceput (si inca imi place). Visam sa ma duc la scoala cu elicopterul ala.  :coolspeak:

#43
stpancras

stpancras

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 29.09.2009
Mai era un serial de comedie duminica dupa-amiaza:Get Smart

#44
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Pai imi aduc aminte de McGyver, de A-Team si de un serial pe Rai Uno cu niste politisti, era serial american... ca de altfel majoritatea.

#45
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Cele care au fost enumerate mai sus; unele prinse pe posturile straine au fost date ulterior si la tv romanesti - Au dela du real (La limita imposibilului), Sliders (Calatorii in lumi paralele) pe M6, tot aici "V" seria din anii 80 (pe aia noua am descarcat-o), Babylon 5 pe Sat 1, Deep Space 9 tot pe unul nemtesc. Povestirile din cripta tot pe M6 le-am avzut la inceput, aveau o zi a filmelor de groaza - joia (Le jeudis des angoassant)
Un serial e interesant la inceput, hai un sezon doua, dar cand lungesc pelteaua... cum a fost cu Sliders, ca se schimbasera actorii, mai bagasera pe cineva in plus, devenise plictisitor spre sfarsit.

#46
mihaicosmin78

mihaicosmin78

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 16.06.2010

View PostWHEEP26, on 17th May 2007, 10:05, said:

Un serial pe care l-am urat incredibil de mult a fost Verdict: crima. INSUPORTABIL!!!!
Mie mi-a placut foarte mult de Angela Lansbury in acest serial !

#47
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,572
  • Înscris: 13.06.2004
Eu nu aveam cablu acasă. Nu a pus maică-mea din cauză că cică nu o să învăț și am să stau tot timpul cu ochii în televizor (de parcă mă omoroam cu învățatul :lol: ); acasă aveam tv alb-negru (Sirius 208) care nici măcar nu era tras în bandă (deci mă uitam "pe mutește" la desene animate pe "Antena 1", "Pro Tv", "Tele 7ABC"). La ambii bunici (la cei din partea mamei stăteam vara și iarna) și la taică-miu avam cablu. Deabea prin '96-'97 am început să urmăres seriale neanimate la posturile private (deși cred că mă uitasem la 2-3 episoade de la "Căsuța din Preerie" pe "Tele 7ABC"). Mă uitam la "The Men from U.N.C.L.E. (Specialiștii)", "Vegas", "Murder she wrote/Verdict: Crimă!", "M.AS.H.", "Married with childern/Familia Bundy" (nici nu mai știu când l-am văzut prima dată", "The Highlander/Nemuritorul", "Jack and the Fatman/Jack și grăsanul", "Hawaii Five O", "Mission Impossible/Misiune imposibilă" și desigur televonele, precum: "La viuda de Blanco/Văduva Blanco" (serialul orginal, nu cel apărut în 2006), "Yo soy Betty, la fea/Betty cea urâtă", "Maria Mercedes", "Miramar"... păcat că nu am învățat spaniola.

Acum nu mai deloc dispoziția de a mă uita vreun serial...

Edited by djl, 08 September 2010 - 13:24.


#48
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,736
  • Înscris: 28.12.2008
pff,ce sa zic,cand eram mic ma uitam la Sailor Moon ,Sunset Beach,AirWolf si altele pe TVR1+desenele aferente(Tom&Jerry,Scooby Doo,Captain Planet .etc)

#49
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,962
  • Înscris: 15.04.2007
Serialul "Taxi" tot de PRO TV a fost difuzat ?
http://en.wikipedia....axi_(TV_series)
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/JoprWUp2h3U?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate