Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare centrala termica apar...

samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Telefon de budget pentru filme 10...

Recomandare serviciu / firma recu...
 La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?

La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!
 Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 

cum se foloseste easytronic ?

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#55
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007

View Postfussyd3vil, on May 6 2009, 16:36, said:

Da nu inteleg, pe manuala franai cu stangul?Si cu ambreiajul ce faci?
suna ca eram obisnuita sa folosesc ambele picioare la pedale, nu va mai dati atata de destepti. cati dintre voi marii soferi barbati nu ati avut reflexul de a apasa frana cu stangu  sau sa tot puneti mana pe schimbator cand va urcati prima prima oara la volanul unei automate? eu am intalnit cativa, dar sssstttt sa nu spuneti la nimeni!!!nu am zis niciodata ca sunt o soferita buna sau model, nici nu stiu mecanica si in mod sigur nu voi invata veci pt nu se prinde nimic de mine. ma multumesc sa conduc. daca eram chiar asa de avion la condus, oare nu as fi zgariat masina pana acum sau sa am vreun incident?! folosesc masina intr-un oras mare, unde se circula aiurea de multe ori, unde nu prea sunt locuri de parcare, si am mers si in alte orase sau la drum lung. dar multi dintre voi astia tot asa o sa ramaneti. da, suntem multe femei proaste la volan, si eu am dumnezeit multe, probabil si pe mine altii. dar am intalnit si barbati la volan care mai bine ar merge la cratita sau la crosetat, plus ailalti tembeli cu aere de schumi sau mecanici care nici nu stiau care pt ce sunt sigurantele la dacie. dar asta ie treaba, femeile ie proaste.....ma scuzati ca m-am bagat ca musca'n lapte.nu va mai deranjez decat pe topicurile referitoare strict la modelul masinii mele, daca voi avea vreo nelamurire.

#56
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 18,293
  • Înscris: 02.04.2007
sincer, cutia ideala pt mine ar fi
cu primele 3 trepte automate sau mai de graba o CVT lasata de capul ei, fara program iar urmatoarele manuale.
si nu e greu de facut. ar avea eficienta maxima.

bagi in drive (tr1 pe schimbator). sa aiba viteza maxima pe cvt de vreo 120-130 (ca la a3a clasica) dar sa poti sa mergi pana pe la 50-60 la ora dupa care poti sa schimbi intr-a doua pe schimbator care ar fi un fel de a4a la cutia clasica. iar a3a pe schimbator sa fie un fel de a5a.
R-ul sa fie tot pe cvt.

ai comoditatea unei automate la vitezele la care ai nevoie
si controlul, eficienta unei manuale la vitezele la care ai nevoie.
in plus se pastreaza si familiaritatea unei manuale.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate