Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Jurnal de Bord: KIA Cee'd

- - - - -
  • Please log in to reply
182 replies to this topic

#1
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
Salutare!

Am zis sa deschis si eu acest jurnal de bord pentru viitoarea masina. Am comandat-o acum 2 saptamani.

Kia cee'd 1.4(109cp) varianta base, culoarea mars red.

Dotari multe si bune:AC, ABS+EBD, 6 airbags, mp3 player, comenzi volan, computer de bord, interior in 2 culori, geamuri electrice, inchidere centralizata, cotiera centrala si mai sunt cateva pe care le-am uitat acum. :D

Livrarea mi-a spus ca se face in 2 luni, deci AMR 6 saptamani. Destul de mult insa sper sa treaca mai repede.

Toate cele bune.

Attached Files


Edited by psystem, 04 May 2007 - 08:36.


#2
boom87

boom87

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 464
  • Înscris: 28.06.2004
Buna alegere. Da care a fost scorul ?

#3
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
Multumesc.

Pana in 12000 cu o cotiera si inchidere pe cheie. :)

#4
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
masina pare fainutza
ce garantie ti-au dat la ea?

#5
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
5 ani sau 150.000 Km bara la bara si 7 ani sau 150.000Km pt motor si cutie.

#6
ozitorida

ozitorida

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 14.06.2003
Varianta base are intrarile auxiliare pentru sistemu audio ( usb,line in ) ? Jante de aliaj ai comandat? Vazusem in oferta ca sunt in jur de 250euro cele de 16

#7
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
Are usb+aux. Nu am comandat jante. :( Unde ai vazut preturile? Vreau si eu o lista cu optionale. :D

#8
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
am intrat si eu pe site http://www.kia-ceed.ro/ si pare promitatoare masinutza
ideea e ca pe configurator un diesel are un pret cam scazut dupa parerea mea
poti da niste detalii ce motor dotari ai tu pana in 12000. mersi!

#9
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
Vezi atachment + inchidere pe cheie si cotiere.

Attached Files


Edited by psystem, 06 May 2007 - 16:11.


#10
ozitorida

ozitorida

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 14.06.2003
jantele de 16 sunt 234euro fara tva
lista de optionale nu am decat printata. poate o sa scanez diseara daca am timp . optionalele mi s-au parut foarte ieftine

#11
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
Da, si mie mi s-au parut ieftine, insa in momentul in care am dat comanda era o nebunie la ei si nu se stia exact cat costa fiecare. Daca vroiai ceva trebuia sa intrebe mai departe si dura destul de mult pana afla pretul. Asa ca m-am multumit cu strictul necesar.

#12
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005

 ozitorida, on May 7 2007, 11:04, said:

jantele de 16 sunt 234euro fara tva
lista de optionale nu am decat printata. poate o sa scanez diseara daca am timp . optionalele mi s-au parut foarte ieftine


Ar fi super daca ai putea sa le pui aici. Sunt foarte curios ce preturi au. :D

#13
bbogdanmircea

bbogdanmircea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,258
  • Înscris: 14.02.2007
mda pretul de pe configuratorul de pe site este normal fara tva, deci pret CIP.

#14
TrapJaw

TrapJaw

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 376
  • Înscris: 16.04.2007
Intr-adevar, o mare provocare lansata tuturor constructorilor. Incredibil de mic pretul.

#15
Ahile

Ahile

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,651
  • Înscris: 11.07.2004
Bai da astia nu sint sanatosi! 5 ani garantie la toata masina si 7 ani la motor si cutie!!!! E incredibil. Si la banii astia! Eu cred ca o sa cracaneze multe compacte rivale aceasta Kia.
Din cite am inteles au angajat ca responsabil cu calitatea un baiat care a lucrat 8 ani la VW. Si asta se cam vede la interior unde au copiat la greu de la VW, de la forma butoanelor pina la fontul folosit pentru inscriptionarea lor, consola de lumini etc. Si asta e de bine.Oricum sa fie sanatosi, oferta lor pare beton si sint curios si eu sa vad cum evolueaza modelul asta. Chiar poate o sa merg la un drive test si cine stie poate o sa-mi schimb parerea despre masinile coreene!
Designul masinii e totusi in liniile obisnuite coreene: lipsit de originalitate, un pic fad, fara personalitate. Se inspira la greu de la alte marci (cam se vede Focusul prin Ceed-ul asta). Si in plus se continua seria numelor ciudate, ca sa nu zic altfel: Ce naiba e aia Cee'd? Ce rahat de nume mai e si asta? Nu gaseau si ei ceva mai expresiv, mai simplu (pentu ce au pus apostroful in nume?).

Edited by Ahile, 07 May 2007 - 23:43.


#16
bogdan_alex

bogdan_alex

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 20.06.2006

 Ahile, on May 7 2007, 22:35, said:

Bai da astia nu sint sanatosi! 5 ani garantie la toata masina si 7 ani la motor si cutie!!!! E incredibil. Si la banii astia! Eu cred ca o sa cracaneze multe compacte rivale aceasta Kia.
Din cite am inteles au angajat ca responsabil cu calitatea un baiat care a lucrat 8 ani la VW. Si asta se cam vede la interior unde au copiat la greu de la VW, de la forma butoanelor pina la fontul folosit pentru inscriptionarea lor, consola de lumini etc. Si asta e de bine.Oricum sa fie sanatosi, oferta lor pare beton si sint curios si eu sa vad cum evolueaza modelul asta. Chiar poate o sa merg la un drive test si cine stie poate o sa-mi schimb parerea despre masinile coreene!
Designul masinii e totusi in liniile obisnuite coreene: lipsit de originalitate, un pic fad, fara personalitate. Se inspira la greu de la alte marci (cam se vede Focusul prin Ceed-ul asta). Si in plus se continua seria numelor ciudate, ca sa nu zic altfel: Ce naiba e aia Cee'd? Ce rahat de nume mai e si asta? Nu gaseau si ei ceva mai expresiv, mai simplu (pentu ce au pus apostroful in nume?).

Cee`d = comunitatea europeana + european design

#17
stupidcow

stupidcow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,437
  • Înscris: 24.12.2004
Designul exterior aduce mai mult a Opel New Astra decat a Ford Focus. Dar ca pret bate concurenta. Un diesel de 1.6 cu echipare standard si culoare metalizata e 11.600 euro cip. Probabil ca service-ul e mai scump si mai des, ca trebuie sa se scoata si ei pe undeva

Edited by stupidcow, 08 May 2007 - 10:25.


#18
psystem

psystem

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 03.11.2005
Revizie la 20000Km si nu sunt asa de scumpe. ;) Om trai si om vedea.

La aceste masini nu se plateste emblema care este lipita pe capota ci doar ce cumperi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate