Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce parere aveti de viteza/ modul ...

Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...
 Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica

Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 

Harta Romaniei - FREE

- - - - -
  • Please log in to reply
87 replies to this topic

#55
st_ri06

st_ri06

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 734
  • Înscris: 29.03.2006
Multumim krysz am incercat harta romaniei,merge bine pe un SE v630i,noroc si asteptam harta bucurestiului. :D

#56
WTF

WTF

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 18.11.2004
Pe SonyEriccson M600i nu merge, nu recunoaste tastatura.. nu pot scrie nici locatie la CAUTARE, nici sa dau ZOOM :(

#57
gabriel_boss_oltenita

gabriel_boss_oltenita

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.08.2007
am incercat harta europei pe un motorola v360 si merge chiar daca merge  foarte greu  si harta romaniei la fel de greu dar merge

#58
FGP

FGP

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 02.11.2007
Alo aceasta aplicatie necesita conexiune la internet?

#59
GuN07

GuN07

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 19.01.2007

View PostFGP, on Nov 5 2007, 06:34, said:

Alo aceasta aplicatie necesita conexiune la internet?
Nu !

#60
phlak

phlak

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 379
  • Înscris: 21.04.2006
Daca tot se vorbeste de harti in j2me,o sa postez si eu o aplicatie mai simplista cu harta romaniei,facuta 'noaptea acasa' :P  Sper sa nu se supere initiatorul topicului,dar m-am gandit ca ar fi bine sa existe concurenta :naughty:
Aplicatia o gasiti aici

#61
krysz

krysz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.09.2005

View Postphlak, on Nov 15 2007, 16:33, said:

Daca tot se vorbeste de harti in j2me,o sa postez si eu o aplicatie mai simplista cu harta romaniei,facuta 'noaptea acasa' :P  Sper sa nu se supere initiatorul topicului,dar m-am gandit ca ar fi bine sa existe concurenta :naughty:
Aplicatia o gasiti aici

Salut!
Nu ma supar absolut deloc mai ales ca ambele sunt gratuite si romanesti. In plus concurenta cinstita este bine-venita in orice activitate.
Apropo, si 'djk-Euromap' este pe site-ul cu pricina!

BAFTA!

Edited by krysz, 19 November 2007 - 10:26.


#62
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
sunt cam nesimtit... suport pentru un modul GPS?  :blush:

#63
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postsorente, on Dec 6 2007, 18:40, said:

sunt cam nesimtit... suport pentru un modul GPS?  :blush:
"Sorente" neica  :console: , despre ce vorbesti dumneata :naughty:  , nu e vorba in tacest topic , nu , chiar deloc :nonobad:  !

#64
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004

View PostTeophileos, on Dec 6 2007, 20:58, said:

"Sorente" neica  :console: , despre ce vorbesti dumneata :naughty:  , nu e vorba in tacest topic , nu , chiar deloc :nonobad:  !
Fratica, se pare ca nu ai inteles, ia uite-te mai bine, aici vorbim despre o aplicatie care te lasa sa vizualizezi o harta pe mobil, sa dai zoom, pan etc... Eu ma gandeam ca ar fi super ca acestei aplicatii sa i se adauge o chestie: conectezi un modul GPS la telefon iar aplicatia sa  pointeze punctul pe harta corespunzator locatiei din acel moment B)

#65
baghyno

baghyno

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 112
  • Înscris: 26.11.2007
dar de ce sa reinventam roata cand ea a fost deja inventata
o ce vrei tu e aplicatia : Google Maps With My Location (un search pe google si vei afla despre ce vorbesc ) si google maps face asta fara gps (cu ajutorul retelei ) dar ... mananca bani

#66
sorente

sorente

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,455
  • Înscris: 24.09.2004
Cu ajutorul retelei nu te poate localiza prea precis, iar daca nu ai semnal bun, sau daca celula acopera 20km patrati nu se mai numeste localizare... plus ca hartile  se incarca greu via GPRS.
Poti spune ca exista atatea aplicatii GPS, dar nu am vazut una pentru Java sa fie acceptabila. Daca adauga chestia cu pozitionarea GPS poate face si sa poti incarca alta harta. De exemplu plec in Fagaras, incarc harta cu Fagarasu si nu am probleme. Cele mai multe navigatoare GPS, chiar si cele mai scumpe se opresc la nivelul drumurilor, in schimb intr-o astfel de aplicatie pot baga orice fel de harta.

#67
yoshka

yoshka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.12.2007
Mulțumim, krysz, pentru generozitatea cu care ne-ai oferit aplicația pe care oricine si-o dorește pe ecranului mobilului.
Insa eu sunt mai nepriceput in manipularea programelor și te rog să-mi explici punctual, rar si clar (așa, ca să priceapă și Moș Crăciun) cum sa fac trecerea de pe computer în telefonul Nokia 6500 slide și apoi cum să-l folosesc. Adică: am descarcat folderul djk_Romap_2.rar , l-am dezarhivat în computer și... mai departe...?


#68
krysz

krysz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 169
  • Înscris: 21.09.2005

View Postyoshka, on Dec 24 2007, 11:24, said:

Mulțumim, krysz, pentru generozitatea cu care ne-ai oferit aplicația pe care oricine si-o dorește pe ecranului mobilului.
Insa eu sunt mai nepriceput in manipularea programelor și te rog să-mi explici punctual, rar si clar (așa, ca să priceapă și Moș Crăciun) cum sa fac trecerea de pe computer în telefonul Nokia 6500 slide și apoi cum să-l folosesc. Adică: am descarcat folderul djk_Romap_2.rar , l-am dezarhivat în computer și... mai departe...?

Salut!
Iacata, Mos Craciun a si sosit pana sa raspund eu la intrebarea ta, scuze pentru intarziere. Pai trebuie ca aplicatia (fisierul .jar din acea arhiva pe care ai descarcat-o) sa ajunga pe telefonul tau mobil (cablu de date, infrarosu, bluetooth). Apoi totul va fi simplu, o sa vezi!

Pune-mi intrebari mai concrete si cu mare placere o sa raspund!

Aplicatiile proiectului 'djkmobile' (inclusiv harta Romaniei) au deja un site dedicat. Nu vreau sa fac reclama, cautati pe orice motor de cautare 'djkmobile'.

La multi ani!

Edited by krysz, 26 December 2007 - 16:04.


#69
yoshka

yoshka

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.12.2007
PC Suite > Cablu de date> transferat fisier> ... si merge !!! Pe Nokia 6500 slide. Rezolutie excelenta si cautare buna!
Bravo, krysz !


#70
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
E smechera harta.Si la mine mere super pe K800i.

#71
zibstefan

zibstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 22.05.2007
buna, e frumoasa harta numai ca e cam inutila :peacefingers: , mai bine faceai o harta la metrou :D
si oare iti cer prea mult(stiu ca ar fi mai bine sa caut singur si sa pierd o 1/2 ora pe google) da sa pui si ceva tutoriale la cum se fac aplicatile astea java pt telefon(nu limbaju java). oricum ideea cu harta bucurestiului e f buna doar ca e ff greu sa indexezi toate strazile si mai apoi chestia cu vandutu... e cam naiva, primu care o cumapara i da druma pe DC.

#72
ionut-lungu

ionut-lungu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.01.2008
multumesc mult de tot,a fost testata varianta 2.0 si europa si romania si merge perfect si fff repede.ce-i drept pe un k810i ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate