Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
System data 100GB din 256GB

Pot sa schimb routerul?

Taxa pod " Sold peaje neexpir...

Problema stabilizator tensiune cu...
 VENTILATOR

Comunicare cu animale moarte ?

Convertit sistem de navigați...

Nu am sunet pe hdmi
 Întrebare alunita

Schimbare tabla acoperis

Trotineta Bolt cu reducere de 3 lei

Aragaz cu plita pe gaz si cuptor ...
 Cablu FFC

Poco F6/F6 Pro

Scurgere catre hazna

De la 24V la 5V DC?
 

Cum ma las de mancat ?

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
620 răspunsuri în acest subiect

#19
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005

Citat

ha !

zi-mi cam cate femei poti sa satisfaci atunci cand nu o mai gasesti din cauza burtii...  

ma indoiesc ca unei femei normale i-ar placea un barbat dotat cu o astfel de centura de castitate
normal, stiu ca vorbeai la modul general, dar ma bag si eu in seama ca ma simt...n-am ajuns totusi in situatia asta
si tocmai asta e rostul topicului...sa nu ajung ;)

#20
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 553
  • Înscris: 16.05.2005

Vizualizare mesajLaberta, pe Apr 26 2007, 11:39, a scris:

Spare-me, cred ca si tu stii ca toti cei care s-au lasat de fumat se ingrasa cu 3-4 kilograme. E normal, pentru ca fumatul accelereaza arderile. Asa ca trebuie sa te obisnuiesti cu ideea.
Iar cu rontaitul, ti-am spus, seminte neprajite. Nu cred ca ingrasa mai mult decat covrigeii si dulciurile.
Laberta, semintele de tot felul, maslinele si alunele stiam ca sunt pe primul loc la calorii / 100 g. Uite ce am gasit:  
Dovleac (seminte) 572
Floarea soarelui (seminte) 420
Si nu cred ca numai prajitul e de vina, ci au continut bogat in uleiuri.

Editat de irennescat, 26 aprilie 2007 - 11:36.


#21
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
am mai facut o dieta (bineinteles...degeaba) in care dimineata, dupa o cana de apa calda cu zeama de lamaie, aveam de mancat doua maini de alune neprajite...ceva mai gretos decat asta mi-e greu sa-mi imaginez...

#22
pupu_depadure

pupu_depadure

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 144
  • Înscris: 20.02.2007
Eu am sa-ti povestesc cum m-am lasat de mancat, ce regim am tinut, iar tu ai sa ma ajuti sa ma las iar de fumat.
Incep eu:
Acum 3 ani m-am lasat de fumat, brusc si dintr-o data, dupa ce m-am hotarat cale/timp de vreo 6 cartuse de tigari. Apoi am inceput sa ma busesc de mancaruri gatite+prajituri+ciocolata si usor, dar fff usor am luat 18 kg, am ajuns la 112kg la 1,82m, daca mai tineau liftul stricat inca o zi (stau la 6) ma gaseau mort pe la et. 3-4 agatat de balustrada. lipsa totala de sport (masina-birou-fotoliu-tv-pat).
Ajunsesem la stadiul cand imi era greu sa ma aplec sa-mi leg sireturile, hainele nu ma mai incapeau si a trebuit sa-mi reimprospatez garderoba, ba aveam senzatia ca nici pantofii nu ma mai incapeau.
Dimineata omleta de cel putin 2 oua cu sunca/kaizer/jambon+ulei f soarelui+legume......acum 2oua/saptamana.
La pranz la birou ciorba+cefa+cartofi prajiti+1bere+ 1/2 tava prajituri ....... acum 1 piept pui la gratar+salata+ apa plata multa
Seara 5 snitzele cu piure+bere/vin+ciocolata cat incape ......... acum (astazi am mamaliga cu branza si samantana), o sa-ti dau scris tot regimul meu zilnic, pe toata saptamana.
La tv seara piscoturi/alune/nuci cu miere/curmale/dropsuri invelite in ciocolata/placinte+lapte... acum ceai cald/apa plata
Intre mese mici "atentii" 4-5 mici, eventual o ciocolata, alune ...multe alune (luam din piata cu kg si le prajeam acasa)...acum apa plata/cafea/tigari

Pe la 112-115 kg am realizat ca ma indrept rapid catre ceva ce in tinerete uram/radeam (si credeam ca mie n-o sa mi se intample niciodata).. barbatul cu burta sedentar cu sacou larg sa-i acopere "dovleacul" cu o curea din ce in ce mai lunga si pe sub burta si geantuta lui de birou cu tot ce aduce ea mai rau sedentarismul si plafonarea.

Frica de moarte si dezgustul fata de ce ajunsesem m-au facut sa incep un regim citit intr-o carte de nutritie, este ff adevarat ca m-a ajutat sotia sa descopar aceasta carte si alaturi de ea am inceput sa tinem regim. singur nu as fi putut, dar asa ne sustinem unul pe celalalt, la inceput a fost tare greu pt ca "dovleacul" cu cat e mai mare cu atat cere mai mult de mancare, dar acum mi se pare un regim de viata normal care nu este greu de urmat.

Am iar greutatea din facultate (care am terminat-o acum 18 ani) imi tin regimul zilnic, fara probleme, doar cand plecam in concediu sau mergem la petreceri nu tinem cont de el, ma duc la tenis, merg cat de des si cat de mult se poate la plimbare pe jos cu cainele meu sau cu fetita in parc, am abandonat costumul si gentuta si am trecut la tinuta "casual". Ultima parte cred ca tine de atitudine si psihic.

Prin noiembrie anul trecut, dupa 2 ani si'' de nefumat, ca un prost am inceput sa "cochetez" cu tigara, de la un prieten: "da si mie una sa vad cum mai e" (doar eu ma lasaem de fumat cum mi-am dorit si pt mine nu era nici o problema nu???) apoi pe la petreceri ma asejam langa un prieten cu tigari si-l fumam toata seara, pana am ajuns ca acum sa-mi cumpar iar tigari si sa devin un fumator/dependent... da recunosc sunt iar dependent de tigari/nicotina.

Deja m-am intins prea mult si devin patetic/plictisitor, dar daca vrei sa ne ajutam reciproc cred ca cea mai buna varianta e sa ne povestim unul celuilat prin ce am trecut, ce am facut si ce facem ca sa scapam de viciile/dependentele noastre, care sincer sa fiu cred ca sunt datorate stresului acumulat zilnic, un fel de defulare in mancare/tutun/alcool...sau D. fereste in altceva mai naspa.

#23
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.491
  • Înscris: 04.09.2006

Vizualizare mesajirennescat, pe Apr 26 2007, 12:31, a scris:

Laberta, semintele de tot felul, maslinele si alunele stiam ca sunt pe primul loc la calorii / 100 g. Uite ce am gasit:  
Dovleac (seminte) 572
Floarea soarelui (seminte) 420
Si nu cred ca numai prajitul e de vina, ci au continut bogat in uleiuri.

Dar sunt uleiuri nesaturate.
Eu am citit ca unele vedete au o dieta bazata pe tot soiul de seminte.

#24
corneliu2001

corneliu2001

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 11
  • Înscris: 10.11.2005

Vizualizare mesajpupu_depadure, pe Apr 26 2007, 13:09, a scris:

Eu am sa-ti povestesc cum m-am lasat de mancat, ce regim am tinut, iar tu ai sa ma ajuti sa ma las iar de fumat.
Incep eu:
Acum 3 ani m-am lasat de fumat, brusc si dintr-o data, dupa ce m-am hotarat cale/timp de vreo 6 cartuse de tigari. Apoi am inceput sa ma busesc de mancaruri gatite+prajituri+ciocolata si usor, dar fff usor am luat 18 kg, am ajuns la 112kg la 1,82m, daca mai tineau liftul stricat inca o zi (stau la 6) ma gaseau mort pe la et. 3-4 agatat de balustrada. lipsa totala de sport (masina-birou-fotoliu-tv-pat).
Ajunsesem la stadiul cand imi era greu sa ma aplec sa-mi leg sireturile, hainele nu ma mai incapeau si a trebuit sa-mi reimprospatez garderoba, ba aveam senzatia ca nici pantofii nu ma mai incapeau.
Dimineata omleta de cel putin 2 oua cu sunca/kaizer/jambon+ulei f soarelui+legume......acum 2oua/saptamana.
La pranz la birou ciorba+cefa+cartofi prajiti+1bere+ 1/2 tava prajituri ....... acum 1 piept pui la gratar+salata+ apa plata multa
Seara 5 snitzele cu piure+bere/vin+ciocolata cat incape ......... acum (astazi am mamaliga cu branza si samantana), o sa-ti dau scris tot regimul meu zilnic, pe toata saptamana.
La tv seara piscoturi/alune/nuci cu miere/curmale/dropsuri invelite in ciocolata/placinte+lapte... acum ceai cald/apa plata
Intre mese mici "atentii" 4-5 mici, eventual o ciocolata, alune ...multe alune (luam din piata cu kg si le prajeam acasa)...acum apa plata/cafea/tigari

Pe la 112-115 kg am realizat ca ma indrept rapid catre ceva ce in tinerete uram/radeam (si credeam ca mie n-o sa mi se intample niciodata).. barbatul cu burta sedentar cu sacou larg sa-i acopere "dovleacul" cu o curea din ce in ce mai lunga si pe sub burta si geantuta lui de birou cu tot ce aduce ea mai rau sedentarismul si plafonarea.

Frica de moarte si dezgustul fata de ce ajunsesem m-au facut sa incep un regim citit intr-o carte de nutritie, este ff adevarat ca m-a ajutat sotia sa descopar aceasta carte si alaturi de ea am inceput sa tinem regim. singur nu as fi putut, dar asa ne sustinem unul pe celalalt, la inceput a fost tare greu pt ca "dovleacul" cu cat e mai mare cu atat cere mai mult de mancare, dar acum mi se pare un regim de viata normal care nu este greu de urmat.

Am iar greutatea din facultate (care am terminat-o acum 18 ani) imi tin regimul zilnic, fara probleme, doar cand plecam in concediu sau mergem la petreceri nu tinem cont de el, ma duc la tenis, merg cat de des si cat de mult se poate la plimbare pe jos cu cainele meu sau cu fetita in parc, am abandonat costumul si gentuta si am trecut la tinuta "casual". Ultima parte cred ca tine de atitudine si psihic.

Prin noiembrie anul trecut, dupa 2 ani si'' de nefumat, ca un prost am inceput sa "cochetez" cu tigara, de la un prieten: "da si mie una sa vad cum mai e" (doar eu ma lasaem de fumat cum mi-am dorit si pt mine nu era nici o problema nu???) apoi pe la petreceri ma asejam langa un prieten cu tigari si-l fumam toata seara, pana am ajuns ca acum sa-mi cumpar iar tigari si sa devin un fumator/dependent... da recunosc sunt iar dependent de tigari/nicotina.

Deja m-am intins prea mult si devin patetic/plictisitor, dar daca vrei sa ne ajutam reciproc cred ca cea mai buna varianta e sa ne povestim unul celuilat prin ce am trecut, ce am facut si ce facem ca sa scapam de viciile/dependentele noastre, care sincer sa fiu cred ca sunt datorate stresului acumulat zilnic, un fel de defulare in mancare/tutun/alcool...sau D. fereste in altceva mai naspa.

Asta era bine sa o pui si pe fun .

#25
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.779
  • Înscris: 29.06.2005
spare-me, dragule, cum suna semnatura ta?


sau daca nu-i vorba de fumat nu se pune? :D


acum poate intelegi cat de usor e sa critici uneori, si cat de greu s-o si faci.

#26
irennescat

irennescat

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 553
  • Înscris: 16.05.2005

Vizualizare mesajLaberta, pe Apr 26 2007, 13:09, a scris:

Dar sunt uleiuri nesaturate.
Eu am citit ca unele vedete au o dieta bazata pe tot soiul de seminte.
ahaaa... se poate, cine stie. O sa ma mai documentez, interesant de incercat (am incercat si alta :) de-aici de pe forum), mai ales ca-mi place gustul semintelor, dar nu mai mananc de ani de zile fiindca nu-mi place sa le curat. Am vazut in magazine seminte decojite, mama ce-mi faceau cu ochiul.

Vizualizare mesajmianna, pe Apr 26 2007, 13:27, a scris:

spare-me, dragule, cum suna semnatura ta?
sau daca nu-i vorba de fumat nu se pune? :D
acum poate intelegi cat de usor e sa critici uneori, si cat de greu s-o si faci.
mianna, asa imi venea si mie sa-i scriu referitor la semnatura, dar am zis sa nu-l mai necajesc.  :P

revenind la subiect, mie imi trecea pofta de mancare band ceaiuri fierbinti pt slabit si dupa cum am scris aici, ca sa nu mai repet:
http://forum.softped...m...t&p=2717057

#27
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 17.763
  • Înscris: 25.09.2004

Vizualizare mesajspare-me, pe Apr 26 2007, 00:02, a scris:

Cum...ma...las...de...mancat ?

Nu poti. Eventual poti sa mananci mai putin.


Cum renunt la masa tarzie (fiindca ajung tarziu acasa de cele mai multe ori) ?

Nu stiu asta, am aceeasi problema. :lol:


Cum renunt la dulciurile din timpul filmelor, atunci cand am timp de filme ?

Nu te mai uiti la filme.

Cum renunt la Mc sau la Pizza...?

Te gandesti ca Mosotti prepara mancarea si baga userii banati de pe Poiana lui Iocan in carnea tocata / blatul de pizza.

Cum renunt sa mananc mai mult de trei mese la trei ore fixe in principal legume, carne slaba si fructe, si numai apa plata ?

Greu. Teoretic se poate, dar practica ne omoara.


Vizualizare mesajirennescat, pe Apr 26 2007, 14:46, a scris:

ahaaa... se poate, cine stie. O sa ma mai documentez, interesant de incercat (am incercat si alta :) de-aici de pe forum), mai ales ca-mi place gustul semintelor, dar nu mai mananc de ani de zile fiindca nu-mi place sa le curat. Am vazut in magazine seminte decojite, mama ce-mi faceau cu ochiul.

Nu iti lua decojite daca vrei sa slabesti. :lol: Smecheria la seminte e ca te chinui 30-40 de minute pentru 50 de grame. Alea decojite le termini in 30-40 de secunde.

#28
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 51.817
  • Înscris: 30.10.2003

Vizualizare mesajspare-me, pe Apr 26 2007, 00:02, a scris:

Cum...ma...las...de...mancat ?
Cum renunt la masa tarzie (fiindca ajung tarziu acasa de cele mai multe ori) ?
Cum renunt la dulciurile din timpul filmelor, atunci cand am timp de filme ?
Cum renunt la Mc sau la Pizza...?
Cum renunt sa mananc mai mult de trei mese la trei ore fixe in principal legume, carne slaba si fructe, si numai apa plata ?
Cum, ca nu pot ?
M-am lasat de fumat usor de tot, pe langa lasatul de mancat !
Please...any idea is welcome !

Da-ti demisia! Intra in somaj si incearca sa traiesti cu 2-3 mil pe luna! Atat timp cat ai bani in buzunare si-ti permiti, iti va fi greu sa renunti la mancare!!!!!
Ca sa iti fie viata frumoasa baga-te la o facultate ;)

#29
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.346
  • Înscris: 18.09.2005
Spare-me, mananci pentru ca ti-e foame sau doar asa... de dragul de a manca?

Daca mananci pentru ca ti-e foame, e ok.

Daca mananci impulsiv, iti face placere, si nu te poti controla, trebuie sa faci mai multa miscare.
Nu am timp pentru explicatii vaste, dar e legat de endorfine... si astea se obtin fie din alimente, fie in urma activitatilor fizice.
Do some research about binge eating, and do what's best for you.

#30
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.889
  • Înscris: 08.10.2006
Spare-me, daca tu te plangi la 1.83m de 85 de kilograme, eu ce sa mai zic ca ani de zile m-am mentinut la 70 de kile, iar in ultimele 4 luni am slabit pana la 66-68 (probabil din cauza tratamentului). Si am 1.79-1.80m inaltime, si nitica burtica. Acum ceva ani ajunsesem chiar si la 75 de kg din cauza cartofilor prajiti mancati aproape zilnic. Acum de-abia daca mai mananc de-astia de 5x/luna.
Pe scurt: elimina din alimentatie grasimile animale, in loc de branza normala consuma tofu cu condimente (vezi ca are la borcanele mici). Niste cremvuesti vegetali zic eu ca te-ar ajuta, bineinteles fara paine. Dimineata mananca fulgi de cereale cu lapte degresat, dupa care bea o cafea. Eu de la cafea elimin in maximum 5 minute toxinele din organism.
La pranz, multa ciorbica de spanac si loboda. Apoi, la felul 2, urzici cu oua ochiuri facute pe apa. Seara nu manca mai mult decat 2 sandvisuri cu/fara margarina.

#31
rox

rox

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 6.348
  • Înscris: 28.11.2004
eu cred ca omul nu dorea sa-i spuneti ce sa manince, ci cum sa NU mai manince....
parerea mea

#32
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
cateva comentarii...
toti ati avut raspunsuri pertinente, si-o sa va raspund intr-o ordine aleatoare pentru ca e greu sa ma tot intorc pe pagina 1 sa dau quote-uri
1.legat de semnatura, va rog sa nu comparati fumatul cu mancatul...de mancat, oricat de excesiv ajunge pentru unii oameni, mancam ca sa traim. fumatul e nociv si atat. si pentru o persoana anume si pentru cei din jurul lui.
2.miscare fac...merg la sala, alerg, joc fotbal si baschet de minim 2-3 ori pe saptamana...da-ti un search pe google sa vedeti cati km pe zi si la ce viteza trebuie sa alerge un om ca efectiv sa slabeasca...muuult !
3.e greu sa nu te mai uiti la filme, cum spunea cineva mai in gluma mai in serios, la fel cum e greu si sa nu mananci la mac cand e vizavi de job sau iti petreci 3 sferturi din zi in masina...asta  nu e vina nimanui, poate doar a mea...
4.nu ma plang la 1.83 si 85 de kg. foarte mult, dar ma plang pentru viitor...de ce ? pai de fumat m-am lasat din acelasi motiv. ma gandeam ca dupa 4-5 ani de fumat n-oi muri si e frumos sa fumezi in fac...dar daca nu ma las acum de fumat...mai tarziu voi mai putea ? asa ca am putut acum. ! ms. pentru sfat, apropo si celui care mi-a zis sa fac o fac. dar asta fac acum..pe langa job si altele...
5.din pacate si pentru padurar si pentru altii care m-au mai intrebat...nu va pot sfatui cum sa va lasati de fumat...eu am facut-o pur si simplu, dintr-o data, dupa doua tentative esuate, in decurs de o luna ! probabil conexiunea cerebrala legata de tic si obicei a fost mai slaba...
6.filmele sunt marea mea pasiune, acum beau ceaiuri si cafele la filme, si in loc de dulciuri (de vreo luna si ceva) mananc fructe sau prajituri facute in casa...nu e mare diferenta dar macar nu sunt ciocolate, napolitane si chipsuri...
7.nu se poate rezolva problema mancatului ne-avand bani...banii nu aduc fericirea dar o intretin foarte bine, si nu numai pe a mea ci si pe a altor persoane din jurul meu.
8.ce mancare oribila, in afara de sfatul cu Mosotti, pot manca sau ce leac miraculos pot ingera ca sa asimilez dar sa nu depun...sa o iau la fuga dupa fiecare masa ? cand m-a apucat prima data nevoia de mai slabi o saptamana am alergat atat de mult incat doua saptamani am avut gleznele luxate si umflate de nu puteam calca pe ele...normal, exces, dobitoc cine ? eu, normal, nu va contrazic...
9.cine are un rezultat concrect ? cine vrea sa alergam impreuna, de ex ? cine merge la o sala ? poate padurarul care tocmai se lasa de fumat din nou...
pentru tine imi pare rau, pentru ca si eu, de ex, dupa un an de zile, adica la revelionul trecut, am fumat O tigara ca sa vad de ce sunt in stare, si mi-am adus aminte de scarba pe care o aveam cand m-am lasat si mi-am dat seama ce bine am facut...tie ti-a placut, te-ai reapucat si imi pare sincer rau..mai ales pentru toata perioada in care ai rezistat fara...mult succes din nou ! dar taie-le dintr-o bucata !
10....back to the future !

#33
Laberta

Laberta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 9.491
  • Înscris: 04.09.2006

Vizualizare mesajspare-me, pe Apr 26 2007, 20:06, a scris:

ce leac miraculos pot ingera ca sa asimilez dar sa nu depun...sa o iau la fuga dupa fiecare masa ?

Ala care o descoperi leacul ala o sa ia premiul Nobel. Dupa cum stii, ce e bun ori e interzis, ori ingrasa.

Ma refeream la un fel de mancare ce te satura, e gustos si nu se depune.

Editat de Laberta, 26 aprilie 2007 - 19:33.


#34
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.779
  • Înscris: 29.06.2005

Vizualizare mesajspare-me, pe Apr 26 2007, 20:06, a scris:

cateva comentarii...
toti ati avut raspunsuri pertinente, si-o sa va raspund intr-o ordine aleatoare pentru ca e greu sa ma tot intorc pe pagina 1 sa dau quote-uri
1.legat de semnatura, va rog sa nu comparati fumatul cu mancatul...de mancat, oricat de excesiv ajunge pentru unii oameni, mancam ca sa traim. fumatul e nociv si atat. si pentru o persoana anume si pentru cei din jurul lui.


  Un om care din proprie constiinta nu
se opreste singur din ce-i face rau, e un om de nimic !



pai... sa vedem.

esti tu convins ca n-ai mai putea trai fara covrigei and stuff? inteleg ca nu.

iti fac rau? am impresia ca asa gandesti (cealalta varianta ar fi c-ai deschis topicul asta sa te mai rasfeti putin :) )

reusesti sa te opresti? deocamdata se pare ca nu.


concluzia te las s-o tragi singur. nu ca m-as astepta sa recunosti... :P dar e dreptul meu, asa cum e si al tau, sa pun etichete. macar nu mi le pun singura :)  

Editat de mianna, 26 aprilie 2007 - 19:40.


#35
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
ba da, recunosc ! asa e...drept pentru care o sa si sterg partea respectiva din semnatura !
dar sa nu comparam totusi mancatul cu fumatul...cel putin nu pana la bulimie, anorexie, obezitate cronica, diabet si altele, ok ?:)

Editat de spare-me, 26 aprilie 2007 - 19:51.


#36
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 7.779
  • Înscris: 29.06.2005

Vizualizare mesajspare-me, pe Apr 26 2007, 20:45, a scris:

ba da, recunosc ! asa e...drept pentru care o sa si sterg partea respectiva din semnatura !
dar sa nu comparam totusi mancatul cu fumatul...cel putin nu pana la bulimie, anorexie, obezitate cronica, diabet si altele, ok ? :)

vorbim si de fumat doar dupa neo pulmonar, avc, infarct miocardic sau cancer vezical? ok atunci :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate