Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat ar costa acest poster, se poa...

Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA, a dat teapa de 1...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )
 Implanturi dentare clinici Consta...

Viata cu butelie versus retea de ...

Nelamurire succesiune

Roka Residence Doamna Ghica
 Concediu medical pe zile din urma

Receiver satelit care sa faca aut...

Recuperare sim/eSIM digi.

charger "laptop de muzeu"...
 apartament vandut de tatal sotiei...

Socializare -grupuri

Puteti sa-mi indicati numele soft...

Pret zugravit
 

Monitoare LCD Eizo!

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
12 răspunsuri în acest subiect

#1
Cik

Cik

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 20.03.2004
Unde pot gasi si eu monitoare LCD Eizo? Am inteles ca sunt foarte bune pentru prelucrarea grafica. Am gasit un site in Constanta de produse IT on-line (www.03.ro), dar vroiam sa stiu daca mai exista si in alta parte aceste monitoare LCD pentru a face o comparatie de preturi!
As mai vrea de asemenea sa stiu daca intr-adevar sunt atat de bune pe cat de scumpe...daca stiti ceva despre aceste produse va rog sa imi spuneti si mie.

#2

  • Grup: Guests
  • Înscris: --
Monitoare Eizo gasesti aici: www.lasting.ro

#3
AIWAMAN

AIWAMAN

    Moderator

  • Grup: Members
  • Mesaje: 4.532
  • Înscris: 26.11.2001
EIZO este un nume foarte GREU in productia de monitoare! Au stiut sa vinda foarte bine BRANDUL si mai ales au excelat la calitate! Fata de mult laudatele SONY de exemplu de cere mai toata lumea a auzit EIZO...are locul sau de unde nu poate fi dat JOS...se vede acest lucru in dotarea tuturor profesionistilor cu Monitoare EIZO
Daca ai sa cauti acest subiect a mai fost discuta si chiar era un exemplu intr-o firma care a ales numai EIZO pentru angajatii sai!
Daca vreai calitatea de la eizo sa te astepti si la PRET
A si da LASTING sint prima mana la EIZO la noi..si e o firma serioasa!

#4
Cik

Cik

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 20.03.2004
Gasisem si la lasting, dar vroiam si niste preturi...ca sa stiu cum sa ma orientez...niste preturi end-user mai bine zis. Eu sunt din Constanta si nu am gasit decat la http://www.03.ro astfel de monitoare. Celelalte magazine: Torent, UltraPro, Forte nu au asa ceva, iar la LASTING nu am gasit preturi.

#5
FlakShell

FlakShell

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 306
  • Înscris: 16.10.2002
Cum naiba n-ai gasit preturi ? In pagina principala da un click in meniul din dreapta pe oferte, si pe urma click pe hardware. Apare o bara de search sus. Dai acolo producator - Eizo, categoria de produse - monitoare TFT.

#6
Cik

Cik

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 20.03.2004
Da am gasit mercy mult, dar nu stiu de ce e diferenta enorma intre preturile de pe www.03.ro si preturile de la LASTING...spre exemplu pentru modelul <>  pretul la Zerotrei este de 783.92$ pe cand la Lasting este de 704 euro asta insemnand aproximativ 868$. Diferenta de 84$.
Diferenta este considerabila, iar garantia este tot de 3 ani. E mult mai convenabil sa iau de la Zerotrei, plus ca sunt si din Constanta. In fine nu stiu ce sa zic....dar mi se par mult mai ieftine preturile la Zerotrei.

#7
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.158
  • Înscris: 18.05.2003
Scopul thread-ului este de a face reclama la siteul de 03 lei al firmei omonime din constanta, chiar nu va dati seama ? :)

#8
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 4.723
  • Înscris: 18.07.2003
exact.. reclama mascata pe fata :)

#9
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.158
  • Înscris: 18.05.2003
mascat, mascat, da sa stim si noi :)

#10
Cik

Cik

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 12
  • Înscris: 20.03.2004
Da ... corect reclama mascata si nu chiar...totusi nimic nu este neadevarat...adica preturile chiar astea sunt.  Plus ca subiectul despre monitoarele Eizo nu l-am deschis degeaba doar de dragul reclamei. Vroiam sa stiu parerea mai multor cunoscatori pentru a stabili politica de marketing in legatura cu aceste monitoare. Plus ca diferentele enorme de pret intre monitoarele Eizo de la Zerotrei si cele de pe site-ul Lasting sunt evidente. Nu cred ca este o idee rea de a vedea ceea ce crede lumea despre produsele de pe piata si a stabili ce trebuie si ce nu trebuie imbunatatit in diversitatea produselor si brandurilor.

#11
moartea

moartea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 2.158
  • Înscris: 18.05.2003
nu e rau, dar este impotriva politicii acestui forum. oricum, felicitari pentru primul tau post care nu contine link la site :)

#12
horadrim

horadrim

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 24
  • Înscris: 30.03.2004
Este departe ... CONSTANTA :) poate e 1 mai ajung pe acolo. :(

#13
myth

myth

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 20
  • Înscris: 16.10.2003
Servus stimabililor,

Contactati-ma pr e-mail ([email protected]) si va dau toate detaliile legate de pret, livrare, grantie, service, parteneri autorizati Lasting in teritoriu. Preturile pe care le vedeti pe site-ul lasting sunt preturi recomandate de end-user. O firma partenera in distributie poate opta pentru un alt pret.

Cat despre EIZO, chiar Sony spunea ca scoate din tubul Trinitron ceea ce nici macar Sony nu poate. De altfel respectul japonez este notoriu, iar daca Sony face o astfel de declaratie, chiar este pe bune. Nu stiu care dintre voi a fost pe la CERF - am avut expuse 4 modele TFT exceptionale (am avut si un ColorGraphic de 19")

Cu respect

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate