Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Atentie la tepari!

- - - - -
  • Please log in to reply
280 replies to this topic

#1
B_O_G

B_O_G

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 18.01.2007
Tocmai am fost sunat de unul care s-a recomandat mare "lucrator" la Orange si care m-a anuntat ca am castigat un premiu de 1500 euro...dar ca daca il vreu trebuie ca in 20 de minute sa cumpar o cartela de 20 euro prepay si pe urma cand ma suna el sa-i dau seria....ha ha ha......cat de idiot poti sa fii..AM sunat la Orange si aia au ridicat din umeri...au confirmat doar ca e teapa dar mi-au zis ca nu au ce sa faca......decat daca ma duc sa cumpar cartela, dau codu si apoi ma duc la Politie....au zis ca nu pot sa urmareasca apelul..cica....Asa ca avei grija!

#2
sind

sind

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,105
  • Înscris: 28.03.2007

View PostB_O_G, on Apr 20 2007, 11:59, said:

Tocmai am fost sunat de unul care s-a recomandat mare "lucrator" la Orange si care m-a anuntat ca am castigat un premiu de 1500 euro...dar ca daca il vreu trebuie ca in 20 de minute sa cumpar o cartela de 20 euro prepay si pe urma cand ma suna el sa-i dau seria....ha ha ha......cat de idiot poti sa fii..AM sunat la Orange si aia au ridicat din umeri...au confirmat doar ca e teapa dar mi-au zis ca nu au ce sa faca......decat daca ma duc sa cumpar cartela, dau codu si apoi ma duc la Politie....au zis ca nu pot sa urmareasca apelul..cica....Asa ca avei grija!

am inteles ca pot fi luate masuri daca te duci la un shop si completezi o declaratie - cine stie - poate-i inchide nr lu ala :)

#3
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
Poti sa ii dai un cod gresit sau un cod deja incarcat.  ;)

#4
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Exact aceeasi problema este expusa si pe siteul unui magazin mare ("dincolo era mai ieftin"..stiti voi) in care multi clienti ai lor au fost sunati de diferite persoan care s-au dat ca fiind personal al acelui magazin si care au fost anuntati ca au castigat anumite produse , insa ptr a fi validat castigul , aceeasi treaba..un cod de reancarcare prepay.

Ideea este ca trebuie sa fiti atenti ptr ca se pot da ca lucratori ai diferitelor firme nationale..nu neaparat direct de la Orange :death:

#5
adi mihalcea

adi mihalcea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 11.04.2007

View Postsind, on Apr 21 2007, 08:07, said:

am inteles ca pot fi luate masuri daca te duci la un shop si completezi o declaratie - cine stie - poate-i inchide nr lu ala :)

exact asa am facut si eu am completat sesizarea..am sunat a 2 a zi la acel nr si era numar inexistent

#6
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostH725, on Apr 21 2007, 08:40, said:

Poti sa ii dai un cod gresit sau un cod deja incarcat.  ;)


de ce sa te chinui cu el in sensul ca sa te apuci sa-i dictezi vreun cod sau mai stiu eu ce.....oricum cei ce citesc aici daca vor fi sunati vor stii exact cu cine au de a face, problema e daca nimeresc vreun pensionar sau pe cineva care nu e informat in acest sens.....si omul in varsta poate cade in plasa lui.....atunci e mai mare problema nu pentru cei ce se informeaza de pe acest forum...

#7
orixweb

orixweb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 218
  • Înscris: 04.12.2006
Este prima data cand aud de "ideea" asta. Creativi romanasii... cand ii vorba de hotie sunt o gramada de idei.. Pacat !

#8
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Cât de prost trebuie să fii să iei așa o țeapă. Ce legătură are păsula cu prefectura ? Cum poți să "validezi" un premiu printr-un cod de reîncărcare cu valoare mare nefolosit ? E clar că e țeapă. Mai ales când premiile sunt de la alte magazine care nu au nici o legătură cu Orange.

Partea tristă este că dacă un singur om pică în plasă pe zi țeparii pot aduna 600 de EUR pe lună sau chiar mai mult în funcție de ce valoare cer.

#9
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006
de ce sa te chinui sa suni omul.......v-as da eu o idee de furt dar nu e bine.......v-ar trebui un telefon cu symbian, un anumit soft si o cartela orange.......

#10
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Postbulangiul, on May 2 2007, 09:07, said:

de ce sa te chinui sa suni omul.......v-as da eu o idee de furt dar nu e bine.......v-ar trebui un telefon cu symbian, un anumit soft si o cartela orange.......


Hai sa vedem ce priceput esti mata , stimabile !
B)

#11
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
„Țeapă” cu cartelele Vodafone și Orange.

#12
Teophileos

Teophileos

    I am who I am, so don't even try to think about bothering me

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,180
  • Înscris: 02.01.2007

View Post*Victor*, on May 5 2007, 20:02, said:


Daca sunt naivi , inculti  :confuzzled: (desi poate au diplome universitare unii din tzepuitzi sau tzepuite :console:  ) si doritori de castig rapid nemuncit isi merita soarta de "pacalici" !
:console:  :coolspeak:

#13
Predator One

Predator One

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 96
  • Înscris: 16.02.2006
Asa a patit si bunica`mea..Numai niste copii cat de prosti ar fi ar crede asa ceva..Desi in Romania totul e posibil !

#14
onlyone

onlyone

    - - - GAME MASTER - - -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,845
  • Înscris: 08.10.2005
Cel mai bine e sa ziceti asa cand va suna:
stai asa sa caut un pix sa notez.. si ii lasati pe fir...

#15
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
Tot e bine ca voi ati castigat 1500 euro, eu am castigat premiul cel mic, adica un ipod :lol: "in urma trageri la sorti efectuata printre clienti orange" stimabilul lucrator la orange ma suna cu numar ascuns si cand il intreb de ce suna cu nr ascuns daca e de la orange imi raspunde dupa un scurt moment de gandire "ca asa e la noi" mi-am dat seama ca e teapa si am inceput sa-l intreb la misto despre ipod si promotie pana m-am plictisit si l-am trimis la plimbare, in prima faza ma-m gandit ca e vreun prieten pus pe glume, dar vad ca si altii au castigat diverse  :lol:

#16
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Posts: 3,776
  • Înscris: 03.01.2004
Nu e automat țeapă dacă sună cu număr ascuns. Eu am fost sunat de către angajați Orange cu număr ascuns și nu doar o sigură dată.

În cazul de față nu se pune problema, e clar țeapă, însă nu este ceva anormal să fie un angajat.

#17
bulangiul

bulangiul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,033
  • Înscris: 24.10.2006

View PostBobby_ro, on May 14 2007, 00:53, said:

Tot e bine ca voi ati castigat 1500 euro, eu am castigat premiul cel mic, adica un ipod :lol: "in urma trageri la sorti efectuata printre clienti orange" stimabilul lucrator la orange ma suna cu numar ascuns si cand il intreb de ce suna cu nr ascuns daca e de la orange imi raspunde dupa un scurt moment de gandire "ca asa e la noi" mi-am dat seama ca e teapa si am inceput sa-l intreb la misto despre ipod si promotie pana m-am plictisit si l-am trimis la plimbare, in prima faza ma-m gandit ca e vreun prieten pus pe glume, dar vad ca si altii au castigat diverse  :lol:


daca ai cartela orange atunci ai fi putut sa-l mai tii putin ca doar e pe minutele lui......si bonusul la tine vine.....

#18
rapper_adrian

rapper_adrian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 15.01.2007
pe mine ma sunat o femeie ca cica am astigat un rucsac si un tricou orange si meau cerut datele  leam dat si cica in cateva zile o sa apara si a aspus ca daca nu leam primit sa mai sun..dar vocea aia parea dubioasa se cam bloca la telefon si se cam balbaia,a 3 zi de la apel am aflat  ca era de spion de la obositi din aia care te spioneaza daca faci fapte rele si eu am doar 15 ani ce lucruri rele am facut?? :(( nu situ nimik-------uoofff romania asta

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate