Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 Mini server - VMware

betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...
 Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...
 Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 

Generatia Flanco

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

#1
Simi

Simi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 08.03.2004
Nu stiu daca webarii si sitarii din Romania isi dau seama,dar generatia Flanco,inarmata cu computere,bune,rele,care cum or nimerit,or sa dea navala prin fibra optica pe Net! Si nu stiu ,zau, cum s-or descurca ...Mare-i Netul si multi or sa ii sara gardul! Or sa aiba tot felul de probleme de sarit si principala o sa fie bariera lingvistica. Pe web domina engleza,chiar si site-urile romanesti ,din doua apasari de buton te trimit pe alte site-uri straine..Plus ca si ele folosesc tot felul de termeni pentru care romana nu are echivalente ,sau nu sant sugestive,mi se pare normal asa,doar nu noi romanii inventaram computerul,net-ul etc. Asa ca mi s-ar parea normal sa existe un site intitulat ,sa zicem , www.primiipasi.ro sau asa ceva, unde incepatorul sa gaseasca indrumare si sprijin. Va dati seama, intra omul pe net si unul dintre putinele cuvinte care i se par ca suna cunoscut este FAQ; parca l-o mai auzit undeva ,oricum nu apasa acolo ,ca ii de rau , doar asa injura americanii in filme...Nici eu nu sant nu stiu ce as in Internet sau computere, dar am multi cunoscuti care acum fac primi pasi in directia asta si serios ca parca ma simt ca trebuie sa ii tin de mana la fiecare miscare ce o fac,asa ca ar fi minunat daca ar exista asa ceva pe net,sa ii spun la om : " ba, du-te pe primiipasi.ro si iti zic aia tot ce trebuie sa faci si daca tot nu te descurci , intreaba-ma, sau mai bine scrie-le , si or sa iti raspunda prin FAQ !"

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate