Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Sims 2

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
hub000a007

hub000a007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.05.2007
salutare

am o intrebare: daca vreau sa am companii sau asa ceva instalez open for buisnes sau daca vreau animale instalez pets. Si daca vrea pe amandoua se poate?
pot sa instalez mai multe expansions si sa joc intruna? mersi pt ajutor

#20
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Posthub000a007, on Mar 23 2008, 14:24, said:

salutare

am o intrebare: daca vreau sa am companii sau asa ceva instalez open for buisnes sau daca vreau animale instalez pets. Si daca vrea pe amandoua se poate?
pot sa instalez mai multe expansions si sa joc intruna? mersi pt ajutor
Poţi să le pui pe toate, şi ai şi animale şi firme.

#21
Stefy333

Stefy333

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 192
  • Înscris: 20.01.2008
As avea si eu o intrebare!Daca vreau sa le joc pe toate intr-unul singur atunci dupa ce bag toate expansionurile(bon voyage,nightlife,university,pets si season) in care intru ca sa le joc pe toate in acelasi timp?????In sims 2 simplu ala normal???????

#22
Rapid_nico21

Rapid_nico21

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 12.06.2008
am aceeasi pb ca unii de aici:
am instalat 5 E P ( primele 5 ) si nu mi-l recunoaste dacat pe ultimul..
de ex am inst university a mers , am inst nightlife a mers nightlife si aparea akolo in stanga sus ( in meniul principal dupa ce iti alegeai un oras ) iconita pt university dar era blocata , zicea ca tb sa am instalat university, am instalat open for buisness , mergea numai el , iconitele pt univ si nightlife erau blocate.. asa am fact pana la seasons dar tot la fel : arata numai ultima iconita , precedentele le arata blocate )
eu am si bon voyage si freetime..

Ma ajuta va rog cineva ? va rog mult..
daca vreti id meu : [email protected]
mersi anticipat

#23
dinubogdan

dinubogdan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.03.2008
eu nu inteleg ceva, deci am sims 2 instalat si instalez celelalte expansiuni acele exapnsiuni intra in simis doi sau trebuie sa intru in fiecare sa ma joc? ma ajuta cnv pls, si de unde iau si eu mobilier nou costumatie noua si alte chesti de unde downloadez stiti si unde le pun?

#24
Dorelyk

Dorelyk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 07.07.2008

View Postmateiuli, on Apr 12 2007, 23:57, said:

Am o problema. Dupa ce instalez sims 2 fara nicio problema, am instalat si university. La sfarsitul instalarii expansiului university, imi cere sa fac upadate. Dau OK si imi da o eroare, si incepe sa dezinstaleze. Azi am reusit sa instalez university fara sa-mi mai dea eroare dar la instalarea lui Nightlife imi da din nou acea eroare.

Daca nu e alta problema banuiesc ca l-ai instalalat in acelasi director cu sims 2. Trebuie sa il pui separat

#25
newtask

newtask

    proud porsche driver b-)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,183
  • Înscris: 26.06.2008

View PostStefy333, on Mar 30 2008, 11:22, said:

As avea si eu o intrebare!Daca vreau sa le joc pe toate intr-unul singur atunci dupa ce bag toate expansionurile(bon voyage,nightlife,university,pets si season) in care intru ca sa le joc pe toate in acelasi timp?????In sims 2 simplu ala normal???????
Intri în ultimul Sims instalat.

View Postdinubogdan, on Jul 7 2008, 19:12, said:

1. eu nu inteleg ceva, deci am sims 2 instalat si instalez celelalte expansiuni acele exapnsiuni intra in simis doi sau trebuie sa intru in fiecare sa ma joc? ma ajuta cnv pls!
2. de unde iau si eu mobilier nou costumatie noua si alte chesti de unde downloadez stiti si unde le pun?
1. Intri în ultimul Sims instalat.
2. Dă un search pe google.

#26
mishiky

mishiky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 309
  • Înscris: 04.07.2007

View Postecstasy_4u06, on Nov 18 2007, 16:00, said:

am si eu o problema la sims 2. am instalat jocu, tot, merge dar faza naspa e k nu se salveaza familia. dau save game , ies din joc si cand intru nu mai apare famila pe care am creato.. va rog sa-mi spuneti ce sa fac???


acelasi lucru mi se intampla si mie...puteti sa ma ajutati va rog? :rolleyes:

#27
oana_ruxandra

oana_ruxandra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.08.2008
Salut. Pana acum am reusit sa instalez sims nightlife, glamourlife si pe christmas....Dar problema mea e urmatoarea. O prietena mi-a dat un site de unde pot descarca diverse chestii pentru sims 2, cum ar fi coafuri, haine, obiecte...este un site super tare...Mi a spus k dak vreau sa imi mearga trebuie sa gasesc un folder numit downloads...si sa salvez totul aici....asa am si facut....dupa ce am stat cam trei ore..sa mi descarc aproape toate chestiile de acolo...am intrat in joc...dar nu a mers  ...nu stiu din ce cauza...prin acelasi loc(nu in downloads , in music) am bagat muzica de la mine din calculator....si merge sa ascult in timpul jocului...de ce nu mi au intrat coafurile, hainele si celelalte chestii...va rog sa imi spuneti...si sa ma ajutati...va raman datoare..nu stiu cat de des mai intru pe forum..mai bn...conectati ma pe id de mess: ruxy_cool_92.........va rog din suflet

#28
X360

X360

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 30.12.2007

View PostPsychosis, on Jun 25 2007, 01:18, said:

Pai alea nu sunt instalate ca lumea pentru ca lipsesc Nightlife si University. Are nevoie de toate EP-urile principale ca sa functioneze.
Si e foarte important ca atunci cand le instalezi, sa nu le pui in acelasi folder. Am spus si mai sus chestia asta. Scrii tu manual la instalare daca e nevoie.
nu este adevarat . poti sa intalezi de exemplu sims 2 original cu sims 2 seasons si nu apare nici o eroare de genul celei descrise maisus.

View Postoana_ruxandra, on Aug 19 2008, 19:09, said:

Salut. Pana acum am reusit sa instalez sims nightlife, glamourlife si pe christmas....Dar problema mea e urmatoarea. O prietena mi-a dat un site de unde pot descarca diverse chestii pentru sims 2, cum ar fi coafuri, haine, obiecte...este un site super tare...Mi a spus k dak vreau sa imi mearga trebuie sa gasesc un folder numit downloads...si sa salvez totul aici....asa am si facut....dupa ce am stat cam trei ore..sa mi descarc aproape toate chestiile de acolo...am intrat in joc...dar nu a mers  ...nu stiu din ce cauza...prin acelasi loc(nu in downloads , in music) am bagat muzica de la mine din calculator....si merge sa ascult in timpul jocului...de ce nu mi au intrat coafurile, hainele si celelalte chestii...va rog sa imi spuneti...si sa ma ajutati...va raman datoare..nu stiu cat de des mai intru pe forum..mai bn...conectati ma pe id de mess: ruxy_cool_92.........va rog din suflet
Coafurile & co. sunt de pe modthesims2 , nu? Cand inrti in joc trebuie sa ii dai enable custom content, iesi din joc si mai intri o data. :D Daca nu merge, inseamna ca nu ai urmat instructiunile de pe siteul de pe care ai descarcat custom contentul corect.

#29
CobraRB

CobraRB

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 27.08.2008
salut. am o intrebare.
daca am instalat sims 2 deluxe si vreau sa instalez si open for business,imi va merge sa am masini si afaceri?

#30
secucristina

secucristina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 10.01.2009
am si eu o intrebare..
ce trebuie sa fac sa-mi mearga sims 2 pe Vista..?

#31
yoyolix

yoyolix

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 28.12.2008
Sims 2 merge si pe Vista? Va rog mult sa raspundeti! Multumesc anticipat!;)

#32
Bylla_69

Bylla_69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 06.03.2006
Am si eu o problema cu sims 2 pe un vista , totul este ok doar ca nu pot sa deschid consola sa bag parole ... stie cineva cum se poate rezolva asta ?

#33
ruthless

ruthless

    Consulting Voyager

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,449
  • Înscris: 17.05.2006

View Postyoyolix, on 3rd February 2009, 16:23, said:

Sims 2 merge si pe Vista? Va rog mult sa raspundeti! Multumesc anticipat!;)

Da  :thumbup:

#34
badgirl13

badgirl13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 21.08.2009
buna .. vrau sami cumpar sims 2 h&m fashion stuff dar am auzit k trebuie sims 2 simplu pentru a instala sims 2 h&m fashion stuff.. e adevarat..??? si altceva ce ar mai trebuii pt al instala ..??? va rog spunetimi raman datoare am mai incercat si pe alte forumuri dar nu mia rasp nimeni.. plzz.. :X:X raman datoare...dak nu trimitetimi un email la( [email protected]) MULTUMESC

#35
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,495
  • Înscris: 19.04.2009
deci...iti raspund eu.
ceea ce vreu tu sa cumperi este un addon pentru The Sims 2
pentru el ai nevoie de The Sims 2 (pentru toate addon-urile ai nevoie de sims 2)
altceva..nimic (inafara de bani ) dar i-ati The Sims 3- 150 RON si e mult mai frumos..ai mai multe posibilitati , e ceva mai realist ..a fost doar o propunere(decat sa iei si The Sims 2 plus H&N, mai bine iei numai The Sims 3)

#36
BlackDiamond

BlackDiamond

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.08.2009
Salut as vrea sa ma ajutati in legatura cu o eroare ,,A problem occured when trying the file 'TSData\res\UserData\BodyshopThumbnails.package'from the media'',mereu imi apare cand incerc sa il instalez :|

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate