Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Sims 2

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
mateiuli

mateiuli

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,027
  • Înscris: 07.08.2006
Am o problema. Dupa ce instalez sims 2 fara nicio problema, am instalat si university. La sfarsitul instalarii expansiului university, imi cere sa fac upadate. Dau OK si imi da o eroare, si incepe sa dezinstaleze. Azi am reusit sa instalez university fara sa-mi mai dea eroare dar la instalarea lui Nightlife imi da din nou acea eroare.

#2
Smiley_tgv

Smiley_tgv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 28.03.2006

View Postmateiuli, on Apr 12 2007, 23:57, said:

Am o problema. Dupa ce instalez sims 2 fara nicio problema, am instalat si university. La sfarsitul instalarii expansiului university, imi cere sa fac upadate. Dau OK si imi da o eroare, si incepe sa dezinstaleze. Azi am reusit sa instalez university fara sa-mi mai dea eroare dar la instalarea lui Nightlife imi da din nou acea eroare.
  cuma i facut sa nu-ti mai dea eroarea aia, ca si mie mi se intampla la fel.... :o

#3
Psychosis

Psychosis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,982
  • Înscris: 04.04.2007
Si eu am patit asta la un moment dat.
Acel "update" il face ca sa verifice daca nu lipsesc fisiere din jocurile anterioare, pentru ca are nevoie de toate ca sa functioneze cum trebuie.
Eroarea poate sa apara si daca instalezi ambele jocuri in acelasi folder. Oricum teoretic, daca introduci cd-ul ala pe care il cere la update, se rezolva eventualele probleme.

#4
tcn1996

tcn1996

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 18.05.2007

View Postmateiuli, on Apr 12 2007, 23:57, said:

Am o problema. Dupa ce instalez sims 2 fara nicio problema, am instalat si university. La sfarsitul instalarii expansiului university, imi cere sa fac upadate. Dau OK si imi da o eroare, si incepe sa dezinstaleze. Azi am reusit sa instalez university fara sa-mi mai dea eroare dar la instalarea lui Nightlife imi da din nou acea eroare.
Ok,OK.Jocul e pirat sau original?Ca daca e pirat e si logic.Dar daca e original ar trebui sa suni la magazinul cu pricina sau sa mergi acolo si sa ii intrebi ce si cum....

#5
@d!

@d!

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.05.2007
Ar mai fi o varianta. Cand iti cere CD pentru update da-i restart la calculator si....gata. Merge. :coolspeak:

#6
alex_06ze

alex_06ze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 04.03.2007

View Post@d!, on May 23 2007, 16:13, said:

Ar mai fi o varianta. Cand iti cere CD pentru update da-i restart la calculator si....gata. Merge. :coolspeak:
Asta am facut la toate expansionurile instalate, dar nu inteleg ceva.
Eu am instalate expansionurile open for buissnes, pets, si season, dar daca intru in season apare ca este dezinstalat pets si open for buissnes, desi.. nu este asa.Acelasi lucru si la pets numa ca apare ca e dezinstalat doar open for buissnes. oleak de HELP!!!

#7
Psychosis

Psychosis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,982
  • Înscris: 04.04.2007

View Postalex_06ze, on Jun 10 2007, 12:35, said:

Asta am facut la toate expansionurile instalate, dar nu inteleg ceva.
Eu am instalate expansionurile open for buissnes, pets, si season, dar daca intru in season apare ca este dezinstalat pets si open for buissnes, desi.. nu este asa.Acelasi lucru si la pets numa ca apare ca e dezinstalat doar open for buissnes. oleak de HELP!!!
Pai alea nu sunt instalate ca lumea pentru ca lipsesc Nightlife si University. Are nevoie de toate EP-urile principale ca sa functioneze.
Si e foarte important ca atunci cand le instalezi, sa nu le pui in acelasi folder. Am spus si mai sus chestia asta. Scrii tu manual la instalare daca e nevoie.

Edited by Psychosis, 25 June 2007 - 00:20.


#8
miuk

miuk

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 04.07.2007

View PostPsychosis, on Jun 25 2007, 01:18, said:

Pai alea nu sunt instalate ca lumea pentru ca lipsesc Nightlife si University. Are nevoie de toate EP-urile principale ca sa functioneze.
Si e foarte important ca atunci cand le instalezi, sa nu le pui in acelasi folder. Am spus si mai sus chestia asta. Scrii tu manual la instalare daca e nevoie.
poi si care e ordine in care trebuie insalate...dupa University si Nightlife, ce mai urmeaza ? :confuzzled:  plzzzz help :kisstogether:

#9
Sterie florin

Sterie florin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.07.2007
Va zic yo cum sa faceti sa mearga expansionurile alea ca si mie mi-au aparut. Instalazi expansionurile normal si cand va apare chestia aia cu update dati restart la calculator. Pe urma intrati pe linku asta http://thesims2.ea.com/update/ si va luati patchul care va trebuie voua.Asta simuleaza chestia aia cu update-ul. O sa vedeti. ^_^

#10
@d!

@d!

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 19.05.2007
Sau mai simplu ar fi asa:::dupa ce ati instalat sims 2 instalati un patch sims 2 holiday si nu mai stiu cum se chema si mai apoi instalati celelalte expansiuni si voila cand o sa va ceara update-ul o sa va zica ca deja e update.  :P :P :coolspeak:

#11
cosminster

cosminster

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 12.02.2007
plz help!!! in ce ordine trebuie instalate expansionurile ca sa mearga toate>? ca mie nu-mi merg decat cate unu. adca dupa ce instalez open for business dupa nightlife, nu-mi merge decat open4business, iar nightlife-ul spune ca e dezinstalat
cum le instalez?????

Edited by aiptek, 07 September 2007 - 17:33.


#12
AlexGP

AlexGP

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 03.01.2007
in ordine le instalezi

#13
ertep

ertep

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 22.08.2006
eu am sims 2 si imi merg bine toate expansion pack-urile si toate stuff pack-urile. la faza cu update bagi cd 4 de la sims 2 si isi ia niste fisiere si gata merge ( ma rog trebuie sa astepti putin ) . la sims 2 H&M pt cei care au placi video n-vidia exista pe site un driver nou care trebuie instalat altfel jocul nu merge .

#14
coolkiss_13

coolkiss_13

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.10.2007
buna, am si io o intrebare... incerc sa instalez sims 2 university si am urmat pasii pe care i-am citit. am restartat calcu cand mi-a cerut update-ul, dar cand vreau sa bag patchul de pe thesims2.com zice "unable to read from cd" ai idee ce pot sa fac?> simt ca innebunesc. MERSI MULT

#15
ecstasy_4u06

ecstasy_4u06

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.11.2007
am si eu o problema la sims 2. am instalat jocu, tot, merge dar faza naspa e k nu se salveaza familia. dau save game , ies din joc si cand intru nu mai apare famila pe care am creato.. va rog sa-mi spuneti ce sa fac???

#16
Aluna1997

Aluna1997

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 16.11.2007
si eu am sims 2 pets dar la mine cere cod pt dezarhivare ca sims pets 2 este arhivat  ma ajuta cineva?

#17
lili2007

lili2007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 312
  • Înscris: 02.08.2007
Am cumparat Sims 2 de la magazin si nu-l pot instala. Imi spune ca nu e codul bun.
La instalare imi spune ca trebuie sa folosesc codul care apare in casuta alba de pe spatele cartii. Eu nu am nicio serie acolo, ci mult mai sus. Sa fi cumparat jocul fara codul corect ?

#18
armanis41

armanis41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 25.05.2007
am avut aceleasi probleme ca si voi dar utiati ce am afcut cu eroarea aia,dar utiati ce am facut
1.m-am dat c ucapu de toti pereti ipaan mia venit o idee si mi-au zburat toti nervii(incercati si voi)
2.cand aveam capu plin de cucuie...mi-a venit o ideee:
3.am dezinstalat toate chestiile ce avea legatura cu sims din add or remove programs.
4.m-am mai dat cu capu d epereti
5.am dat restart.
6.si m-am apucat sa ,le isntalez incet pe fiecare...
7.dupa ce il instalam pe fiecare...intram in fiewcare..ma prefaceam ca ma jucam oleak..salvam cv..apoi ieseam din joc si dadeam restart si continuam tot asa

sper ca va ajutat..la mine a mers asa..sper sa mearga si la voi

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate