Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Pocaiti-va caci Imparatia Cerurilor este aproape!

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
78 replies to this topic

Poll: Pocainta ... (109 member(s) have cast votes)

Trebuie sa te pocaiesti ?

  1. DA ! sa am o Căința pentru păcatele săvârșite; sa regret pentru o faptă rea, o greșeală; Mărturisire a păcatelor; (61 votes [55.96%])

    Percentage of vote: 55.96%

  2. nimeni nu ma poate ierta ! (6 votes [5.50%])

    Percentage of vote: 5.50%

  3. NU (42 votes [38.53%])

    Percentage of vote: 38.53%

Vote Guests cannot vote

#73
romica_maranata

romica_maranata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 27.02.2008

 zoro2, on Nov 21 2007, 21:40, said:

mihai, ortodoxismul e singura biserica a lui Dumnezeu pe pamant
Daca nu esti ortodox inca mai ai timp
http://www.razboiuln...riplu-spiritual
Dumnezeu, nu-i poezie cum incearca uni sa-L prezinte.
Dumnezeu ii singura realitate.
Ortodoxismul reprezinta intoarecerea la timpurile biblice.
Biserica nu "evolueaza"
Biserica ii singurul echilibru dintro lume nebuna
De fapt viata pe acest pamant ii biletul nostru spre viata eterna.
Fals colegu ,nu vreau sa atac ortodoxia dar in mod cert nu viata de aici e biletul catre cer ,ci Iisus citeste Ioan cap10,sau F aptele Apostolilor 4.12.vizivi de religie ,toate nu sunt decat organizatii facute de oamenii Biserica e cu totul altceva.iti dau un sfat ai grija mare cui iti ncredintezi viata.Este o singura cale spre cer "Eu sunt Calea Adevarul si Viata"Iisus este tot ce ai nevoie.daca vrei sa vb mai direct cauta-ma pe romyk_86

#74
Ruben121

Ruben121

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 22.02.2008
Degeaba ai credinta daca n ai fapte. Si dracii cred si se infioara.preotii din timpul lui Isus si ei spuneaui ca sunt copii lui Dumnezeu dar ii demonstrau faptele? Credinta fara fapte este moarta. Ioan 8:41. Ce fapte trebuie sa facem noi astazi? Contra cui trebuie noi sa luptam?

#75
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
as putea sa pacatuiesc cu tovarasa de viata inainte sa ma pocaiesc?
daca pacatuiesc noaptea si ma pocaiesc ziua si tot asa zi de vara pana-n seara, se pune? :rolleyes:

intrebari suplimentare: bautul se considera pacat? daca da, inseamna ca Iisus a pacatuit? daca nu, inseamna ca e voie cu vin? de care vin? alb? rosu? roze? sec? demisec? demidulce? dulce?
cu sprit e voie? sprit cu apa minerala sau sifon? daca e de ala cu apa minera, de care apa? borsec? biborteni? bodoc? hebe?

#76
costii

costii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 01.03.2008

 CapitanuPICARD, on Mar 18 2008, 21:40, said:

as putea sa pacatuiesc cu tovarasa de viata inainte sa ma pocaiesc?
daca pacatuiesc noaptea si ma pocaiesc ziua si tot asa zi de vara pana-n seara, se pune? :rolleyes:

intrebari suplimentare: bautul se considera pacat? daca da, inseamna ca Iisus a pacatuit? daca nu, inseamna ca e voie cu vin? de care vin? alb? rosu? roze? sec? demisec? demidulce? dulce?
cu sprit e voie? sprit cu apa minerala sau sifon? daca e de ala cu apa minera, de care apa? borsec? biborteni? bodoc? hebe?
tu nu esti serios se pare; cand facem ceea ce este bine, nu lui D-zeu ii facem vreun bine ci noua insine; daca esti imoral, tu singur vei suferi; poate mai capeti si o boala incurabila ca nu-s putini ce-au contactat asa ceva in urma distractiilor lor;
iar cu vinul Isus a facut vin dulce acolo, bun, fara alcool; dea si tu din ala; nu vinul in sine e problema ci consecintele betiei;

#77
CapitanuPICARD

CapitanuPICARD

    I love SRI & DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,426
  • Înscris: 10.01.2005
bai nene, esti chior? sau ti-a luat Dumnezeu mintile? ori poate nu stii sa citesti? :P
pa eu spuneam ca vreau sa pacatuiesc zi de vara pana-n seara cu nevasta-mea.
de unde boli?
sau insinuezi ca eu sau ea sarim parleazu'?
in cazul asta sa te BEEEP si sa te BEEEP :rolleyes:

in alta ordine de idei, de unde stii tu ca era vin dulce? daca era amarui? sau acrisor? ai gustat? va da in salon asa ceva?
sau vrei sa spui ca a facut sirop? sirop de ce? de muguri de pin? de zmeura? era sirop cu apa plata sau era acidulat?

vinul contine alcool. daca Iisus a facut o bautura fara alcool inseamna ca nu a facut vin ci orice altceva: ceai, sirop, pepsi etc.
si cum dracului sa te imbeti de la un "vin" fara alcool?
ma rog... nu stiu cum reactioneaza fiecare pacient. unii se cred napoleoni. altii se imbata cu apa rece. ;)

#78
costii

costii

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 989
  • Înscris: 01.03.2008

 CapitanuPICARD, on Mar 20 2008, 11:46, said:

vinul contine alcool. daca Iisus a facut o bautura fara alcool inseamna ca nu a facut vin ci orice altceva: ceai, sirop, pepsi etc.
si cum dracului sa te imbeti de la un "vin" fara alcool?
ma rog... nu stiu cum reactioneaza fiecare pacient. unii se cred napoleoni. altii se imbata cu apa rece. ;)
exista vin fara alcool la fel cum exista bere fara alcool;
unde scrie ca oamenii s-au imbatat de la vinul facut de Isus? eu nu stiu asta.

#79
is1

is1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 36
  • Înscris: 08.01.2011
BINECUVÂNTATĂ FII, SFÂNTĂ ROMÂNIA MARE,
ÎMPĂRĂȚIA CERURILOR ȘI PĂMÂNTURILOR!

Lăudat fie Numele Domnului nostru!
« Lăudată fie credința, ascultarea și jertfa voastră, copiii Mei dragi !
Iată, Eu, Iisus Hristos, Mântuitorul și Salvatorul Lumilor, vă binecuvântez pe voi pe toți, frații și copiii Mei dintotdeauna, cu Cuvântul Meu de iubire, de iertare, de sfințire și de mântuire!
Binecuvântați să fiți în Numele Tatălui, al Fiului, al Sfântului Duh și al Maicii Domnului, Sfânta Fecioară Maria!
Binecuvântată fii lume creștină a Tatălui Ceresc!
Binecuvântate fiți voi, biserici sfinte ale Dumnezeirii!
Binecuvântată fii Creștinătate Ortodoxă a Învierii Celei Sfinte!
Binecuvântate fiți Ceruri ale Tatălui și Maicii Domnului!
Binecuvântată fii, lume a vieții și a luminilor celor adevărate!
Binecuvântată fii Țară a Uniunii lui Iisus Hristos!
Binecuvântată fii Sfântă Românie Mare, Țară a Iubirii lui Iisus Hristos!
Căci trupul lui Dumnezeu, împrăștiat în mii și mii de bucăți, este zidit din nou într-o singură și sfântă Biserică Creștină.
Iată, printre credințele lumii a mai rămas o Rămășiță a credinței dintâi a lui Iisus Hristos pe Pământ. Și, această credință, este credința cea tainică și moștenitoare.
Iar Moștenitorul este neamul român.
Moștenirea Dumnezeirii Tatălui ceresc este Sfânta Moștenire a poporului român, păstrată vie din zorii omenirii.
Limba și poporul, țara și credința!

Iată Moștenirea lui Ler Dumnezeu, vestește Cuvântul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate