Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

theme stuff,siemens benq ef81

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
Bogdan87_c

Bogdan87_c

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 17.01.2007
stie careva cum pot sa instalez si de unde gasesc theme si programe pt. siemens benq ef 81....k am gasit ceva theme .std si nu merg pe tel...va rog..help me

#2
lk1

lk1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,437
  • Înscris: 31.07.2006
Intra pe site-ul   Modopo English  .Ce nu intelegi , foloseste traducatorul de pe google.com/ncr

#3
delya_09

delya_09

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.03.2007
Salut .. Ti-au mers temele de-acolo ? Eu le-am bagat si zice ca nu are cu ce sa le deschida ... Si jocuri am o gramada .jad si .jar si nici alea nu le vede deloc in teledon .. :( ce sa fac ?

#4
Reglonedrs

Reglonedrs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 10.01.2007
Atat temele cat si jocurile (unele) merg. Daca mai traieste topicul, o sa pun un tutorial, altfel mi-e cam lene  :P

#5
brebe85

brebe85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 866
  • Înscris: 31.10.2004
tot pe modopo e un tutorial in engleza care va invata cum sa puneti teme.

din ce in ce imi dau seama mai mult ca telefonul asta a fost conceput in graba... din pacate.

#6
grafian

grafian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.06.2007
cine stie cum functioneaza java midlet installation ala de pe cd-ul cu ef81? nu reusesc sa instalez ..imi spune ca nu poti instala in folder si apoi alta chestie cu jar si jad...numai instaland softul asta poti instala in telefon aplicatii java....cine ma ajuta pls? [email protected]

#7
danutz77

danutz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.06.2007

 Bogdan87_c, on Apr 8 2007, 20:00, said:

stie careva cum pot sa instalez si de unde gasesc theme si programe pt. siemens benq ef 81....k am gasit ceva theme .std si nu merg pe tel...va rog..help me
I-ai dat de cap cu sdt-ul???poate imi spui si mie mai multe despre ce poate face acest telefon>Merci

#8
danutz77

danutz77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 16.06.2007

 grafian, on Jun 23 2007, 16:14, said:

cine stie cum functioneaza java midlet installation ala de pe cd-ul cu ef81? nu reusesc sa instalez ..imi spune ca nu poti instala in folder si apoi alta chestie cu jar si jad...numai instaland softul asta poti instala in telefon aplicatii java....cine ma ajuta pls? [email protected]
Acelasi erori am si eu,ai reusit ???

#9
Ic3m4n_Razvan

Ic3m4n_Razvan

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.11.2007
In legatura cu acel program de pe CD:nu trebuie instalat,ci doar copiat intr-un folder.Apoi cand vrei sa bagi ceva in tel. de ex. un joc,cauti ca jocul pe care vrei sa-l bagi sa fie in .jar si .jad.Deschizi programul Midlet astepti sa gaseasca tel si apoi cauti folderul in care ai jocul.Trebuie neaparat ca jocul sa fie in .jad si .jar.
           Succes.

#10
Bytzu333

Bytzu333

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 19.01.2008
salz ppl...
dak vreti sa va lamuresc in legatura cu temele pe BS EF81
contactati-ma pe ID de mess mihalash_bytzu
va raspund la tot ce aveti nevoie in legatura cu el!sau la tot ce stiu de fapt ;):))
bafta si va rog sa imi ziceti k sunteti de pe softpedia in leg cu ef81...cel mai indicat s apuneti la pending inainte sa dati add...la ultimu pass in adaugarea unui ID pe acea linie...
ink o data bafta shy succes ;)
need me contactatzi-ma...

#11
zmariux

zmariux

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.02.2008
Pt inceput trebuie sa stiti ca n-am citit chiar tot ,da in mare parte am vazut ca aveti probleme cu instalatu de teme si jocuti pe ef81

PT TEME
Daca aveti BLUETOOTH la pc trimiteti cu el tema in tel (tema trebuie sa aibe format .sdt) apoi da-ti reset la tel si o sa instaleze el singur

Daca aveti CABLU (nu e textu meu e al altei pers dupa alt forum,dar o sa va ajute) :peacefingers:
" Installing themes with data cable

Since it is not possible to install Themes for the SXG75/ EF81 on normal way by data cables so far, here is a guide which helps you sort it out.

Needed software
* BitPIM
* The theme you want to install (e.g. from themes.modopo.com)

Step-to-Step Guide

* Start BitPIM and make a connection to the mobile - Make hidden files visible
* Now go to the following directory: brew\mod\cmgr\pp
* Make a new folder in the map structure. In addition you mark the folder pp in the map tree. Now "right-click - Make subdirectory...". You call this folder thm
* In the folder thm you now make a folder usr the same way as just described
* Now we are in this directory: brew\mod\cmgr\pp\thm\usr
* Over "right-click - new file..." you now insert the *.sdt file into the file system
* Restart your mobile phone and your theme is installed "




"Cum sa foloseste bitpim
There is one tool that can have access to your EF81 locked memory.
This tool have the similar effect from OD, just to you understand for what it will be used.
Also becarefull, because if you delete any system file, your phone will die!
You can download it for free from www.bitpim.org

In order to access, must-following attitudes be used the file system (found out through pato):

* Phone: OTHER CDMA Phone
* COM haven: Siemens DIAGNOSTIC interface

Now one must click View file system "only on" View "--> to" and then in left navigation again on file system. Now appears in the center a window with /. Whereupon once doubleclicked and the file system one selects. This procedure lasts approx.. 1 minute. Afterwards you have access to all files. But you can make your equipment useless for caution, by the deletion of certain files."




PT JOCURI (jocul trebuie sa aibe format .jar sau .jad)
*download-ati Brew Mobile Commander (nu stiu exact ce am facut sa mearga prog da era ceva in genu)
*intrati la settings\connections|si dati autodetection
* cand o sa va apara in dreapta fisierele pt tel ,cauta-ti cu fereastra din stanga jocul pe care il doriti ,clic dreapta pe el si da-ti instal
*o sa va ceara reset la tel ( da-ti  da )
  acuma distractie placuta

ATENTIE
DACA STERGETI VRE UN FISIER DIN SISTEMUL DE LA EF81 MAI MULT CA SIGUR CA PE TELU VOSTRU SA SCRIE R.I.P. \ MORT\ ADICA O SA PUTETI SA-L ARUNCATI SAU SA JUCATI LA MADA CU EL (DECI NU STERGETI MAI NIMIC\NIMIC)

#12
cris_silviu

cris_silviu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 05.02.2008
Ce a spus zmariux se aplica si pentru CF61 ??!!!
Plz raspuns urgent !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate