Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Recodare avi sau mpeg cu AutoGK

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Nu se poate. Este foarte normal ceea ce ai obtinut. Daca nu ai timp de asa ceva, lasa-te. Nu raspunde la postul meu pentru ca incarci threadul degeaba.

enjoy,
Mtz

#20
kahn_2

kahn_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.01.2007
salutari tuturor
citesc de cateva zile materialele de aic si totul pare - teoretic - extrem de clar, numai ca ... practica ma omoara!
Sunt la prima incercare si folosesc pentru asta un fragment de avi (type2) capturat cu WinDV de pe o camera Panasonic (daca asta are vreo importanta).
Caracteristicile filmului sunt: durata 7'33", marime 1.58 GB, dimensiuni 720x576.
Am incercat sa-l comprim prin mai multe metode recomandate de voi, dar toate imi dau erori:

In AGK, fac urmatoarele setari:
step2: Audio track: 1024kbps PCH 2ch (adica, las setarea implicita)
step3: Custom size: 60 MB
step4: Advanced settings: Auto width, Auto si la audio, Codec DivX (am incercat si XviD, dar tot aia)
Apoi dau start, pare ca lucreaza (2-3 minute) dupa care apare urmatorul mesaj de eroare:
"VirtualDub Error:   Video compression error: the source image format is not acceptable. (error code -2)"

In VirtualDub cu XviD:
la xvid config: encoding type:twopass-2ndpass; size:52738kB; average bitrate: 953 kbps.
La save as avi, apare urmatoarea eroare: "cannot start video compression: the operation is not supported(error code -1)

In VirtualDub cu DivX:
Cam cu aceleasi setari ca mai sus, "obtin" urmatoarea eroare: "video compression error: an unknown error occured (maybe corrupt data)(error code -100)"

Am mai incercat si cu alte fragmente, toate capturate in aceeasi sesiune cu windv.  Toate se vad perfect in format natur, deci nu vad ce ar putea fi "corupt" la ele.
Poate cineva sa ma lamureasca? Si inca o intrebare: ce trebuie sa setez la audio in virtualdub?

#21
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
Trece-l prin Canopus DV Converter si salveaza-l ca Type2. Deasemenea mai citeste pe aria ghiduri despre miniDV sa vezi daca nu cumva ai nevoie de un codec DV. Daca nu ai, foloseste Cedocida.
Cat de mare vrei sa scriu din nou mesajul de la finalul primului post ca sa intelegi ca nu se posteaza in acest thread?

enjoy,
Mtz

Edited by Mtz, 07 November 2007 - 01:32.


#22
kahn_2

kahn_2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,948
  • Înscris: 12.01.2007
Multumesc si... scuze! am sa fiu mai atent data viitoare.

#23
apostol_marius_1988

apostol_marius_1988

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.05.2008
foarte interesanta treaba cu includerea subtitrarii in film...asta fac acum si imi dau seama ca dureaza cam mult....sper sa merite asteptarea...multumesc pentru indrumari...

#24
viorel070

viorel070

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 31.05.2008
salut !sint posesorul unui dvd player philips 5890s si cel care m-a convins sa-l cumpar spunea ca citeste toate subtitrarile si ghinion nu este asa (mai putin srtSi alte citeva ca astea) ce este de facut, daca mai poate fi facut ceva?

#25
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Update de firmware sau titrare inclusa in film.

#26
Leytto

Leytto

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 30.10.2007
am pus titrare pe film dar sunetul e aiurea.

#27
LivIuL_BIG

LivIuL_BIG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
hei pliss ajutatima si pe mine au un film care este in engleaza tip avi si am subtitrarea lui in worpad am luat prog autogk dar imi zice la `primul pas acolo INPUT FILE cand dau sa gasesc subtitrarea nu se gaseste :| :( pliss ajutatima id ul meu este liviu_000_the_best nu ignorati mesajul va rog mult

Attached Files

  • Attached File  1.jpg   4.89K   1 downloads


#28
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Titrarea trebuie sa fie in format SRT si sa aiba extensia SRT.

#29
LivIuL_BIG

LivIuL_BIG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
heiii , si cum pot face subtitrarea in svt si extensia ??? te rog zimi :| ca nu ma prea pricep bine

SRT pardon, nu prea le am cu video si chestile astea dar daca este cnv care ma poate ajuta...

#30
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
Deschizi fisierul si vezi daca e de forma asta:

1
00:00:02,500 --> 00:00:06,000
Subtitrarea: Alex

2
00:00:06,500 --> 00:00:10,500
Sincronizarea: MikeRed

3
00:00:11,000 --> 00:00:17,500
Sincronizare pentru varinta: 23,976 FPS
1CD = 1493.28 MB (1.565.818.880 bytes)

Daca e de forma asta e SUB
{720}{880}Traducerea si adaptarea: Marius Pop,|modificata de MYK
{980}{1100}FANTEZIA FINALA
{3212}{3300}Vis inregistrat Decembrie 13.2065

#31
LivIuL_BIG

LivIuL_BIG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
gamezcdr   , la subtitrare acolo la sfarsit imi arata asta .....    {119200}{119300}made by sabian|[email protected]
{119400}{119590}{C:$FF0000}TVQS (Tv Quality Subtitle)|{Y:i,u}http://www.titrari.com

Acolo la sincroniza nu arata ca am si divx player , plisss intra pe liviu_000_the_best

#32
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
E sub. Cauti Subtitle Workshop deschizi titrarea si dai File/Save As/SubRip. Ar trebui sa mearga fara probleme eventual cauta si titrarea in format SRT pe titrari.ro sau subs.ro ca sunt multe cazuri in care ai si SUB si SRT. Subul se bazeaza pe frameuri iar SRT pe timp al doilea e de preferat pentru ca e cel mai "logic" sa zic asa.

#33
LivIuL_BIG

LivIuL_BIG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
am luat subtitrarea de pe subs.ro , dar cu Subtitle Workshop ce este este program tyrebuie sal descarc  de undeva ????

#34
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005
De aici

#35
LivIuL_BIG

LivIuL_BIG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 27.07.2008
am luat subtitle workshop , am dat dat la movie am adaugat filmul dar nu am imagine dc??? te rog mult zimi

#36
gamezcdr

gamezcdr

    Active Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 1,474
  • Înscris: 26.08.2005

View Postgamezcdr, on Jul 29 2008, 20:23, said:

E sub. Cauti Subtitle Workshop deschizi titrarea si dai File/Save As/SubRip.
Nu trebuie sa deschizi filmul.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate