Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

sunt bune bicicletele (M.B.) de pe www.hypersport.ro ?

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mariusgrosu_82

mariusgrosu_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.01.2007
salutare tuturor!
imi puteti spune va rog daca este careva care si a luat bicicleta de la www.hypersport.ro?
pe site zic ca s kona, si din ce am citit pe forumuri is ok, chiar bunicele, si au si piese ok.
dar eu lansez aceasta intrebare ca o persoana care nu se pricepe si vrea sa cumpere o bicicleta cu cadru de aluminiu, frane pe disc, jante duble si niste suspensii care sa reziste in timp, bicicleta pe care as vrea sa o folosesc mai mult pe drumuri de munte, forestiere, adica nu chiar de plimbat prin parc in oras.
iar ce am vazut in sibiu la explorer si sport virus cu ce vreau eu pe ea is cam scumpe, peste 15 milioane, iar eu es vrea in 15 mil. sa iau doua: una cu un cadru de 20 pt. mine si una cu un cadru de 16 sau 18 pt. prietena!

multumesc anticipat!

#2
Aditz

Aditz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 15.06.2005
La 1500 de lei nu ar fi recomandat să cumperi bicicletă cu frâne pe disc. La banii ășia o să ai niște frâne pe disc de proastă calitate, iar costul suplimentar al frânelor se va reflecta în componente de caliatate mai slabă decât dacă ai lua bicicletă cu V-uri. Nici să nu te gândești la suspensie pe cadru la banii ăștia, dacă nu vrei să o înjuri de fiecare dată când mergi cu ea. Cel mult furcă cu suspensie.

#3
mariusgrosu_82

mariusgrosu_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.01.2007

View PostAditz, on Apr 8 2007, 03:19, said:

La 1500 de lei nu ar fi recomandat să cumperi bicicletă cu frâne pe disc. La banii ășia o să ai niște frâne pe disc de proastă calitate, iar costul suplimentar al frânelor se va reflecta în componente de caliatate mai slabă decât dacă ai lua bicicletă cu V-uri. Nici să nu te gândești la suspensie pe cadru la banii ăștia, dacă nu vrei să o înjuri de fiecare dată când mergi cu ea. Cel mult furcă cu suspensie.


  merci de sfat!
m am mai informat si eu si mda, ai dreptate si la treaba cu suspensia si la cea cu franele!
acu am crescut bugetul cam pana pe la 2500 pt bicle!
m am hotarat pt un leaderfox clasic pt mine si un magellan polaris pt. prietena, dar acu pb care o am e ca nu stiu ce cadru mi ar fi mai bun : unu de 18 sau unu de 20, eu avand 1.80 m inaltime! ai vreun sfat te rog?
si daca da si argumentat!
merci frumos!

#4
mariusgrosu_82

mariusgrosu_82

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 17.01.2007

View PostAditz, on Apr 8 2007, 03:19, said:

La 1500 de lei nu ar fi recomandat să cumperi bicicletă cu frâne pe disc. La banii ășia o să ai niște frâne pe disc de proastă calitate, iar costul suplimentar al frânelor se va reflecta în componente de caliatate mai slabă decât dacă ai lua bicicletă cu V-uri. Nici să nu te gândești la suspensie pe cadru la banii ăștia, dacă nu vrei să o înjuri de fiecare dată când mergi cu ea. Cel mult furcă cu suspensie.


no, mi am luat pt. mine un leaderfox classic cu cadru de 20, acu sa vad in cat timp imi aduc astia si un magellan polaris(sau un crater) pt. prietena!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate