Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

Hydra Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
328 replies to this topic

#325
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Astazi am fost sa platesc impozitele si .... surpriza si mai mare, pe langa faptul ca impozitul pe cladire e dublu fata de cel de-l plateam in bucuresti, mi s-a zis ca de anul asta au aparut inca alte 2 biruri:
- 30 ron pentru pompieri (hai ca asta mai inteleg, ca au pus hidrante pe strazi si poate chiar isi fac treaba)
- si 40 ron pentru politia comunitara (ce treaba am eu cu politia comunitara? eu sint si-asa obligat sa platesc 100 de roni pe luna paza la complexul jmakerilor si 60 ron asigurare lunara apart plus sute de euro casco la masina). Pt ce mai sintem obligati sa platim 40 roni politia?

Nu stiu daca asta este valabil doar in orasul lui Pandele dar mi se pare strigator la cer sa ceri atatia bani pe servicii de care nici nu beneficiezi.

#326
val18

val18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 366
  • Înscris: 09.04.2007
Pentru colegii de pe forum
Am reusit sa dau garsoniera de aici din Hydra cu 49KE fara sa ies in pierdere (semifinisata+loc parcare)

#327
spranceana

spranceana

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.09.2010
Inchiriez apartament 2 camere complexul Hydra din Voluntari,Sos Stefanesti Andronache,etaj 5, decomandat, semimobilat bucatariea ,parchet,faianta,gresie,termopan,centrala,loc parcare Tel 0724594655 Iuliana

Pret 270 EUR/ luna

#328
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Tre sa fii bashtan sa-ti permiti 270E + 60E intretinerea+inca pe atat motorina in Voluntari.
Hydra asta a devenit un club exclusivist (numai Porsche Cayenne, Lexus, Mertzane si A8-uri). Doar 2 Dacii am vazut in parcare. :)

Oricum, e bine ca noi nu avem probleme cu manelele cum au cei de la Comfort City, probleme cu taxa de administrare impusa ca la
alte ansambluri rezidentiale sau alte probleme mai grave ca cei de la Rasarit de Soare. Daca n-ar fi cheltuit Pandele banii pe hidiosenia de catedrala
si ne-ar fi asfaltat strada, chiar ar fi fost super ok.

Felicitari pentru val18 ca nu a iesit in pierdere in 2009.
Eu vreau sa vand apartament cu 2 camere cu 63.000. O sa ies in pierdere cu cateva mii dar am inteles ca mai sint niste turci care vand cu 65.000, cu parcare subterana ce-i drept.

#329
Meister

Meister

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,516
  • Înscris: 25.01.2007
Update 2013!

Preturi f. f. bune la apartamente in Hydra: 2 camere 65mp in jur de 50.000E fata de 97.000 cat ajunsese in varful boom-ului, mansarda 125mp - 57.000E fata de 125.000E. Locuri de parcare, mobila incluse.

Ce mai vremuri!!! Eu zic ca mai e loc de scadere daca mai asteptam....

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate