Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

sunet slab in casti

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
5 răspunsuri în acest subiect

#1
Mediabenny

Mediabenny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 39
  • Înscris: 29.08.2005
Salut!

am o placa onbord si una pe pci, pe placa de pe pci am pus sistemul 5.1 si pe placa on bord am pus castile
problema e ca in casti se aude foarte incet desi daca baga sistemul acolo merge bine
Daca are cine vre-o explicatie ii multumesc anticipat

#2
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 11.083
  • Înscris: 28.10.2006
Sistemul de boxe are amplificator.
Castile NU.
Nivelul de iesire al placii onboard este mic pentru a asculta neamplificat.
Foloseste un amplificator(radio, combina audio, etc)pentru a verifica daca intr-adevar semnalul este mic. Ar trebui sa se auda bine cu acel amplificator.

#3
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Daca inteleg bine esti pe 2 placi de sunet. Poate fi si ceva din soft. In principiu cele spuse mai sus sunt crudul adevar.

#4
nightfever

nightfever

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Mesaje: 2.884
  • Înscris: 09.01.2007
aceeasi problema o am si eu cu o placa onboard...cand pun castile pot sa dau totul la maxim ca tot nu se aude destul de tare
insa am o combina audio, am conectat iesirea de la pc la intrarea ei si se aude superb...
preseturile combinei + egalizarea din winamp si mi-am scos un sunet giugiuc ^_^

#5
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 21.524
  • Înscris: 08.12.2006
iesirea placii de sunet nu e iesire de casca, cea de la combina da.

#6
undercoverbrother

undercoverbrother

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Mesaje: 18.293
  • Înscris: 02.04.2007
este vorba de impedanta de iesire a palcii de sunet care este adaptata impedantei de intrare a amplificatoarelor(combine, boxe active)
totusi sunt multe placi de sunet care au o impedanta de 20 ohmi. daca la maxim nu ai distorsiuni inseamna ca placa ta de sunet a fost conceputa sa lucreze si cu casti. daca la maxim nu auzi soneria de la usa si claxoanele de afara inseamna ca se aude tare. vezi ca urechile au tendinta de a cere din ce in ce mai tare ca sa ai aceeasi senzatie(kids, don't do drugs! :) )

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate