Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 

LG Flatron L1918S

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
stargate13ro

stargate13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 06.09.2005
Azi am cumparat acest monitor si sunt dezamagit de unghiurile de vizibilitate mai ales cel pe verticala este sub orice critica , de la orizontala monitorului daca cobori cca 15 cm pur si simplu imaginea devine foarte intunecata . Aveam alta impresie despre produsele LG acum cred ca este o firma care nu iese prea mult din pluton . Sa auzim numai de bine .

Edited by stargate13ro, 24 March 2007 - 18:06.


#2
Seb

Seb

    Suveran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,077
  • Înscris: 22.05.2005
Imaginea intunecata atunci cand te uiti de jos este o caracteristica a panourilor Twisted Nematic. Pentru unghiuri de vizibilitate mai bune trebuia sa cauti un LCD cu panou S-IPS. Nu te-ai uitat la monitor inainte sa il cumperi? Daca l-ai cumparat on line, il poti returna.

#3
Enigmma

Enigmma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 16.05.2006
Nu inteleg dc te plangi! Ti-ai ales panel TN ce mai vrei, trebuia sa cauti si tu review-uri la monitor inainte sa il cumperi, eu am dat un ban dar sunt multumuit.

La 971P al meu daca stau la unghiuri mai mari se albeste imaginea, dar numai la unghiuri peste 45*(grade).

Dc nu l-ai test in magazin inainte sa il iei? Eu le-am zis direct daca are ceva nu il cumpar, trebuia sa pui si tu "piciorul in prag" :D .

#4
stargate13ro

stargate13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 06.09.2005

View PostEnigmma, on Mar 24 2007, 18:57, said:

Nu inteleg dc te plangi! Ti-ai ales panel TN ce mai vrei, trebuia sa cauti si tu review-uri la monitor inainte sa il cumperi, eu am dat un ban dar sunt multumuit.

La 971P al meu daca stau la unghiuri mai mari se albeste imaginea, dar numai la unghiuri peste 45*(grade).

Dc nu l-ai test in magazin inainte sa il iei? Eu le-am zis direct daca are ceva nu il cumpar, trebuia sa pui si tu "piciorul in prag" :D .

Asta este , a contat mult si pretul atatia bani aveam , acum m-am documentat si eu si de acelasi lucru se mai plangea cineva pe un alt forum  . Am inteles ca este o caracteristica a monitoarelor TN , poate cu timpul mai strang cureaua si trec la ceva mai bun . Mersi pentru informatii , multa bafta .

#5
cornel001

cornel001

    Scapat de la balamuc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 30.07.2005
Eh, eu am de curand un samsung 940BF si aceeasi problema o am si eu, dar se pare ca tu stai chiar prea jos fata de el. Eu as fi vrut sa-l pot regla sa-l cobor mai in jos , panelul.
Solutii partiale : tilt, reglare luminozitaate/contrast in sus(dar nu prea tare ca iti deranjeaza ochii; desi te poti obisnui cu el daca l-ai dat undeva mai sus dar nu prea sus).
Cel mai tare monitor la unghiuri / imagine vazut de mine in poze pe net, este IPS-S, era un NEC GX2 parca, dar nu TN-ul care are un nume asemanator.

#6
stargate13ro

stargate13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 06.09.2005

View Postcornel001, on Mar 26 2007, 11:43, said:

Eh, eu am de curand un samsung 940BF si aceeasi problema o am si eu, dar se pare ca tu stai chiar prea jos fata de el. Eu as fi vrut sa-l pot regla sa-l cobor mai in jos , panelul.
Solutii partiale : tilt, reglare luminozitaate/contrast in sus(dar nu prea tare ca iti deranjeaza ochii; desi te poti obisnui cu el daca l-ai dat undeva mai sus dar nu prea sus).
Cel mai tare monitor la unghiuri / imagine vazut de mine in poze pe net, este IPS-S, era un NEC GX2 parca, dar nu TN-ul care are un nume asemanator.
Gata am scapat de el am fost la magazin si mi-au dat bani inapoi fara sa ma intrebe mare lucru , oare stiau ei ceva ???

#7
stargate13ro

stargate13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 06.09.2005
Pana la urma mi-am cumparat Samsung SyncMaster 940N  arata super si se vede la fel , este cu mult peste lg pe care il cumparasem . Va doresc numai bine .

#8
a_e

a_e

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 15.02.2007
salut

si de curiozitate, de la ce magazin ai cumparat primul monitor?
interesant (si bine e) ca ti l-au primit si ti-au mai returnat si banii

#9
stargate13ro

stargate13ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 285
  • Înscris: 06.09.2005

View Posta_e, on Mar 27 2007, 11:57, said:

salut

si de curiozitate, de la ce magazin ai cumparat primul monitor?
interesant (si bine e) ca ti l-au primit si ti-au mai returnat si banii


Carefour Ploiesti , nici macar nu au testat monitorul au verificat doar sa fie toate componentele si au intrebat doar ce nemultumire am sa scrie in foaia de retur .

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate