Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

top 10 melodii disco din anii 80

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#19
cojocaru-diana

cojocaru-diana

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 17.05.2009
Seara buna tuturor!!

Am o mare mare problema...aveam vreo 12 ani cand ascultam la tara casetele unchiului meu...Acu am 31....Pe caseta respectiva erau inregistrate mai multe melodii disco din anii 80 zic eu...80 insemnand prima parte a decadei....Pe caseta era si CC Catch, Blue System...

Printre melodii era una cantata de un tip cu o voce ceva m ragusita...Melodia incepe cu vreo 3 acorduri instrumentale ca de...naiba stie ce instrument e ala...orga/chitara electrica...apoi se aude respiratia tipului si zice "Flashback."..iar pe parcurs canta ceva de genul "say you'll love me"....sau "say you're sorry" chestia asta facand parte din refren pt k se tot repeta...e tot ce imi aduc aminte...

Ideea e k ma obsedeaza...am tot cautat pe torrente muzica anilor respectivi, si anii 70  si nu o regasesc...Nu m am caseta, erau o multime de melodii superbe acolo...Mai in gluma mai in serios, sper ca pana mor sa aflu cine canta... :(


Ceva sugestii? Are cineva o lista cu cele m ascultate melodii de atunci?

#20
Puferiu

Puferiu

    Fun du Gaulle

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,624
  • Înscris: 06.07.2011
Arunca un ochi aici.

Mai poti da detalii despre melodie ? In caz ca poti, fluiera/ingana ritmul si posteaza inregistrarea.

Imagination - Flashback ?
Sau asta, ca incepe cum zici tu, da' nu e din anii '80.

Edited by Puferiu, 13 August 2012 - 19:05.


#21
s-brody

s-brody

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 472
  • Înscris: 03.09.2013
Sandra - Everlasting Love

Incearca Bad Boys Blue


View Postcojocaru-diana, on 05 august 2012 - 00:49, said:

Seara buna tuturor!!

Am o mare mare problema...aveam vreo 12 ani cand ascultam la tara casetele unchiului meu...Acu am 31....Pe caseta respectiva erau inregistrate mai multe melodii disco din anii 80 zic eu...80 insemnand prima parte a decadei....Pe caseta era si CC Catch, Blue System...

Printre melodii era una cantata de un tip cu o voce ceva m ragusita...Melodia incepe cu vreo 3 acorduri instrumentale ca de...naiba stie ce instrument e ala...orga/chitara electrica...apoi se aude respiratia tipului si zice "Flashback."..iar pe parcurs canta ceva de genul "say you'll love me"....sau "say you're sorry" chestia asta facand parte din refren pt k se tot repeta...e tot ce imi aduc aminte...

Ideea e k ma obsedeaza...am tot cautat pe torrente muzica anilor respectivi, si anii 70  si nu o regasesc...Nu m am caseta, erau o multime de melodii superbe acolo...Mai in gluma mai in serios, sper ca pana mor sa aflu cine canta... Posted Image


Ceva sugestii? Are cineva o lista cu cele m ascultate melodii de atunci?


#22
thepunishmentofgod

thepunishmentofgod

    I live for the beat!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,201
  • Înscris: 26.08.2013
Iubesc muzica Disco. Este unul dintre genurile mele preferate de muzica. Acum daca tot m-ati intaratat, o sa pun si din anii '70.


1. Bee Gees- Stayin' Alive

2. Ottawan - Hands Up

3. Ottawan - D.I.S.C.O.

4. Boney M - Rasputin

5. Bee Gees - Night Fever

6. Kool and The Gang - Celebration

7. Gloria Gaynor - Can't Take My Eyes Off You

8. Diana Ross - Upside Down

9. Sister Sledge - We Are Family

10. KC & The Sunshine Band - Get Down Tonight

Edited by thepunishmentofgod, 18 November 2013 - 21:52.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate