Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 

Religia vs. Consumerismul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
126 replies to this topic

#73
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,259
  • Înscris: 26.01.2007
Ciuda e groasă la iehoviști, dupe cum se vede treaba! :lol:

#74
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
[ https://media0.giphy.com/media/83cZPa1HzkZ8tLJnDw/giphy.gif?cid=ecf05e47p8z3nmrq5s24v2co2qgl337lvng46jtdfxxq89fi&ep=v1_gifs_related&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Acesta din imagine, este predicatorul Jakob, aflat în fața Marelui Tron al lui Isus Cristos venit în glorie, când i se comunică faptul că este o ”capră”, căci a slujit demonilor toată viața lui...Posted Image Posted Image

#75
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,259
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 08 mai 2023 - 07:27, said:

Acesta din imagine, este predicatorul Jakob, aflat în fața Marelui Tron al lui Isus Cristos venit în glorie
Păi există un Mare Tron undeva? Ți-a adeverit ție domnișorica Francesca S. așa ceva?
Și Isus Cristos va reveni în glorie? Păi nu era vorba că e un... mit?

Bah pui de satanist, lupuleț sfios și debusolat care încerci și tu să vânezi ceva mai respectabil dar nici pe hamsterii precum paco nu reușești să-i prinzi, trebe să te hotărăști bah! Asta e foarte important. Dacă o tot dai din gard în gard NU poți vâna nimic... :habarnam:

#76
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Nu te văd bine...vei fi judecat ca un ghicitor ce ești! :lol: Tu și Balaam sunteți una, fiindcă amestecați binele cu răul, paiele cu grâul - Ieremia 23:28.

#77
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,259
  • Înscris: 26.01.2007
Eu nu am fost niciodată, nu sunt și nu voi fi ghicitor!
Sunt creștin adevărat, urmaș fidel al Domnului Isus Hristos, în Biserica Sa cea Sfântă.
Mă așteaptă Raiul Său și Cununa Slavei acolo unde El a plecat să-mi pregătească un loc:

Ioan 14:3 – "Şi după ce Mă voi duce şi vă voi pregăti un loc, Mă voi întoarce şi vă voi lua cu Mine, ca , acolo unde sunt Eu, să fiţi şi voi."



#78
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Dacă spui că Dumnezeu poate rosti profeții și prin ghicitori, eu zic că ești cât se poate de penibil...Posted Image

#79
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,259
  • Înscris: 26.01.2007
Păi dacă zici că Dumnezeu e dement iar eu sunt un copil al Lui, la ce te poți aștepta? Posted Image

Edited by Sfantul Jakob, 08 May 2023 - 10:12.


#80
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Dacă Dumnezeu alege uneori să vorbească și prin ghicitori (deși tu ai poruncă fermă să nu te duci la ghicitori, să nu iei contact cu cei care fac vrăjitorii, fiind niște urâciuni) este ca și cum Iehova interzice mersul la bordel, dar El se duce!

#81
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,492
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 09 mai 2023 - 07:16, said:

Dacă Dumnezeu alege uneori să vorbească și prin ghicitori (deși tu ai poruncă fermă să nu te duci la ghicitori, să nu iei contact cu cei care fac vrăjitorii, fiind niște urâciuni) este ca și cum Iehova interzice mersul la bordel, dar El se duce!
Omul se duce  findca nu stie , Dumnezeu se duce cu un scop precis, sa scoata dracii din ei. Posted Image

#82
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Unul din copiii lui Sami Țuțac dorea să-și schimbe telefonul. Ăsta pe care-l avea, era... nașpa, era și puțin spart într-un colț și kinderul își dorea noul Apple 15 Pro! Posted Image
Zis și făcut, taică-su și-a adus aminte că unii, penticostali, dintr-o zonă foarte puțin lucrată de ”creștini”, au zilele acestea, un eveniment de senzație, ”Constanța City Hope”, și au nevoie de un telefon ca să-l dea premiu la o tombolă creștină!
Au luat legătura cu pastorii Xlander și Sfantul Jakob, din Constanța, ca să le trimită telefonul prin niște frați bănățeni care vor veni cu trenul ca să-i ajute la acest eveniment, ”Constanța City Hope”.
Ce acțiuni vor avea loc la această mare producție penticostală? Ooo... vor fi: tombolă creștină, autobuz plin cu cărți (Jules Verne, Fenimore Cooper, Karl May, etc.), și niște frați care au absolvit o școală postliceală sanitară, vor lua glicemia și tensiunea arterială, doritorilor, în anumite centre sub formă de corturi, instalate ad hoc pe străzile cele mai circulate din Constanța.
Te-ai dus și ai întrebat: Doamnă dragă, sunteți creștină? Da, vine răspunsul.
Doresc explicarea profeției celor 70 de săptămâni din profetica carte Daniel, despre care a vorbit și Domnul Isus, numindu-l pe Daniel, ca fiind profet.Posted Image
Ți se răspunde: da, desigur, știți, noi avem și un eveniment cinematografic, ”Poarta Raiului și Flăcările Iadului”, nu ați dori să vă achiziționanți un bilet gratuit, contra unei donații de 20 de lei?Posted Image
Nu, nu, eu doresc să-mi explicați, cum s-a împlinit profeția lui Daniel cu cele 70 de săptămâni, dacă se poate...
Domnule, vine răspunsul, dar să știți, un telefon de ultimă generație poate fi câștigat chiar și de dumneavoastră, dacă veți cumpăra, cu doar 5 lei, un bilet de tombolă...
Doamnă, soră, sau... în fine, vă rog, tot ce mă interesează este să-mi explicați profeția lui Daniel, o profeție mesianică, ”cele 70 de săptămâni”.
Dar domnule, răspunde sora, păreți cam ... agitat, nu ar fi cazul să vă luăm o tensiune? Cât știți că o aveți?
12, vine răspunsul.
Da, cred că e bună, la vârsta pe care o aveți, 12 este o tensiune bună, dar de când nu v-ați mai luat tensiunea?
Domnișoară, tot ce doresc, este să-mi explice cineva de la dumneavoastră, care sunteți creștini, profeția lui Daniel cu cele 70 de săpătămâni!
Domnule, stați așa...putem discuta după ce tai aceste bilete la filmul de la Casa de cultură, bilete gratuite contra unor donații de 20 lei/ bilet, sau... of, da, deci Daniel ați spus, da? Ei... să vă dau numărul de telefon al unui pastor... Da, îl am chiar aici! Nu mai bine discutați dumneavoastră cu un pastor? Se numește Jakob. Vă explică el ce a profețit Daniel....
Țâr țâr... nimic!Posted Image  Abonatul nu răspunde...Posted Image Posted Image
Păi voi credeți că Xlander sau Sfantul Jakob au habar despre profeția celor 70 de săptămâni? Habar nu au! Dacă-i întrebi, nici nu știu în ce carte din Biblie apare această profeție, cu cele 70 de săptămâni, și nici gând să ți-o explice!
Posted Image
Deși sunt pastori, nimeni niciodată nu i-a întrebat și nici ei nu s-au obosit să o explice cuiva, fiindcă pe de-o parte, nici ei nu știu despre ce-i vorba, pe de altă parte, nu a fost nevoie, căci cu niște cântece și cu rugăciuni înflăcărate, întotdeauna au reușit să-și ducă la bun sfârșit programul de duminică.Posted Image...

Edited by dark, 14 September 2023 - 10:06.


#83
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Constanța City Hope - investiție de 20.000 euro, piesa de ”rezistență” fiind o cacamaca de piesă de teatru - film, ”Porțile Raiului și Flăcările Iadului”, o punere în scenă pe baza învățăturilor provenite din spiritism, nu din Biblie! Sufletul nu este ceva care să supraviețuiască morții trupului, ieșind afară și continuându-și existența și Iadul nu este un loc unde dracii să chinuie sufletele păcătoase arzându-le! Aceste dogme sunt din necromanție, din cele mai demonice forme de spiritualitate, importate și de penticostali!
Această producție media începe cu o întrebare: după ce mori, unde crezi că te duci? Păi, Biblia răspunde la această întrebare, dar nu cum cred penticostalii!

https://www.facebook...17?locale=hi_IN

#84
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,492
  • Înscris: 19.03.2022
Deci la prima pagina zice ca intrarea e gratuita, si apoi e un link unde te invita sa CUMPERI bilete . . . .Posted Image

Insa nu imi e clar cine a facut pagina de facebook  ?
De unde rezulta ca e o actiune a bisericii penticostale din Constanta ?

#85
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Nu observi de pe ce pagină de facebook este filmulețul? :huh:
”Constanta City Hope”.

#86
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,492
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 18 septembrie 2023 - 09:35, said:

Nu observi de pe ce pagină de facebook este filmulețul? Posted Image
”Constanta City Hope”.
Eu am fost atent la adresa paginii, eu te-am intrebat altceva, de unde ai tu convingerea ca e o actiune a bisericii penticostale ?

#87
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Constanța City Hope.


Bisericile penticostale din Constanța s-au gândit să organizeze un eveniment, în care să ofere diferite activități constănțenilor, dar și o tombolă cu premii. Jocuri pentru copii, un autobuz-bibliotecă dar și testări gratuite ale glicemiei și tensiunii au fost câteva din metodele cu care aceștia au încercat fie să câștige adepți, fie să își popularizeze așa-zisa credință. Pe lângă aceste activități, au existat și câțiva adepți care au încercat să atragă, cu japca, 2 minore, în credința lor. Norocul fetelor au fost câteva persoane care au intervenit în procesul de racolare.

https://www.replicao...ar-video-567776

Timp de o săptămână, Constanța City Hope, a organizat un festival al credinței. Până aici nimic rău, activitățile fiind unele de bun simț, adresate tuturor vârstelor, de la copii până la cei vârstnici, care aveau sigur nevoie de un control al glicemiei sau al tensiunii. Pe lângă toate aceste beneficii, doritorii mai sunt atrași și cu o tombolă în care pot câștiga un laptop sau un telefon mobil. Pentru eveniment nu a fost nevoie de aprobări de la primărie, dat fiind că este încadrat la eveniment religios. Nu știm dacă evenimentul este făcut doar din dragoste creștinească sau pentru a atrage adepți, însă o scenă cel puțin dubioasă s-a petrecut chiar în parcul de la Far.

#88
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,492
  • Înscris: 19.03.2022
Ok, te inteleg dar inca nu ai adus nici o dovada ca e o actiune a bisericii penticostale ci niste indivizi care profita de multi  creduli pentru a face bani.

#89
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Au și penticostalii diferite acțiuni d-astea, dar de proastă calitate și cu bani mulți.

#90
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,492
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 19 septembrie 2023 - 06:45, said:

Au și penticostalii diferite acțiuni d-astea, dar de proastă calitate și cu bani mulți.
Deci pana la urma recunosti ca actiunile prezentate in link-uri nu sunt ale bisericii penticostale din Constanta ci niste escroci care se dau drept religiosi/credinciosi si zic ca sunt pocaiti. Findca denumirea de "pocait" e confundata cu cea de penticostal.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate