Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ruse vs Rusesti

Le mai putem da pe brazda? tipsuri

Recomandari gips carton tavane. (...

ce fel de activitate intretinere ...
 Se poate imbunatati o poza sa se ...

Folosește cineva syncthing? ...

Închidere fereastra dupa deschidere.

Kit AC contine brate Unitatea ext...
 smart switch fara neutru

Ierbicid pentru parul porcului.

Smecher de talie grea

PH apa plata
 Recomandare Mocheta -pe suport pa...

ram upgrade asus rog strix

Alegere memorie USB

Manere clasice mobila sau push to...
 

Nokia N-Gage

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
74 răspunsuri în acest subiect

#55
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Doar pentru clarificare ... N-GAGE nu are nici un chip grafic special in el. Doar un API suplimentar fata de series60.

La fel cum am jucat si Quake pe vremuri ... P100 ... fara chip grafic.

Pentru grafica 3D ... nu este nevoie de chip 3D.

#56
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004
Nokia N-Gage 2 expected on 14th

http://news.softpedi...pril/7916.shtml

#57
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Asta ii tzeapa pentru cei care au cumparat deja N-Gage-ul actual. Parca vad deja ca noile jocuri,etc .... vor merge doar pe noul N-Gage.

#58
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 03.01.2004
Acuma am mai citit eu că de fapt ceea ce vedem noi în poze e doar un fel de N-gage, doar că mai accesibil (a se citi ieftin). Astfel se explică lipsa player-ului MP3 și a radio-ului (se vede că lipsesc și butoanele respective). Plus că logo-ul zice tot "N-gage", nu "N-gage II" sau ceva de genul ăsta. Iar pe lângă ăsta mai au în producție un N-gage, care va fi adevăratul N-gage 2 și care promite că va revoluționa jocurile de pe mobile. Desigur astea sunt doar zvonuri. Mai multe vom afla azi de la Nokia.

#59
exosyphen

exosyphen

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 901
  • Înscris: 01.09.2003
Pai nu au promis ca N-Gage va revolutiona jocurile? Tipic Nokia
Au reusit sa abureasca milioane de useri cu N-Gage, care in afara de carcasa si dispunerea tastelor, este doar aceeasi platforma hardware disponibila in nu stiu cate modele de mobile bazate pe Symbian.

Aruncati de curiosi o privire pe SDK-ul de mophun3D. Merge pe aproape orice platforma Symbian si grafica este cam peste ce ofera N-Gage.

http://www.mophun.com

#60
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 03.01.2004
Ok. E oficial. N-gage QD. Vizitați site-ul:

http://www.n-gage.com/qd

Nu mai este MP3 player.:( și ecranul are 4096 culori.:mad:

FEATURES
High-performance mobile 3D gaming
Smaller, pocketable size
Bluetooth wireless technology
Hot swap MMC-card slot for external memory
Pre-installed N-Gage Arena launcher software
4096-color screen and backlight
Multimedia messaging
Full email support (IMAP4, POP3, SMTP, MIME2)
Content with XHTML browser
Dual-band EGSM 900/GSM1800 phone
Series 60 UI enabling application multitasking
MIDI and WAV ringing tones
WAP over GPRS
Front talk phone designS
FULL SPECIFICATIONS
DESIGN

Size

Metric:
* Weight: 143 g (with standard battery)
* Dimensions: 118 x 68 x 22 mm, 123cc

US:
* Weight: 5.05 ounces
* Dimensions: 4.65 x 2.68 x .87 inches

Improved Games-Oriented Design
* Hot swap MMC-card slot for quicker game insertion and switching
* Game key for quick launch
* Game auto-start when game card is inserted
* Select function removed from rocker key for better gaming
* Game manager application for memory management
* IHF speaker for game sounds plus vibrating game effects

Display and User Interface
* Illuminated high-contrast, full-graphics 4096-color display (size 176 x 208 pixels)
* Series 60 graphical user interface enabling application multitasking with five-way navigation
* Separate OK key for selecting in menus
* Separate application key, gaming shortcut key, highlighted game keys

GAMES

Interactive Games
* Ever-growing catalog of branded AAA-quality games available on game cards (MMC)
* All games fully compatible with both N-Gage and N-Gage QD game decks
* Single-player and local multiplayer games using Bluetooth wireless technology
* N-Gage Arena game services include cheats, additional levels, and community features (chat)
* N-Gage Arena launcher software pre-installed to access N-Gage Arena
* Download Java™-based games and N-Gage Arena features over the air

MESSAGING AND CONNECTIVITY

Enhanced Messaging
* Full email support (IMAP4, POP3, SMTP, MIME2)
* Multimedia messaging (send, reply, forward, play audio, stop audio, insert multimedia content) enables easy and more colorful messaging with compatible devices
* Enhanced SMS support including: multiple SMS sending, SMS concatenation, templates, smileys, and picture messages
* Instant Messaging with Chat application

Note: Messaging features are dependent on the network as well as on the compatibility of devices used and content formats supported.

Wireless Connectivity
* Data support HSCSD, GPRS Multislot Class 6 (2+2, 3+1, class B)
* Bluetooth wireless technology supports real-time multiplayer gaming and data sharing
* Wireless phone-to-phone or phone-to-PC connectivity
* Send/receive pictures, graphics, and business cards
* Play games
* SyncML

High-Speed Data
* HSCSD up to 43.2 kilobits
* GPRS up to 40.2 kilobits (Class B, 3+1, 2+2)

Java Technology
* Supports the standard Java 2 Micro Edition (J2ME™)

Content with XHTML Browser
* XHTML browser
* Over-the-air download of new Java-based games/game levels

WAP
* XHTML over GSM data, HSCSD, and GPRS
* Access current WAP services with the XHTML browser

Some features are network dependent. Please check the availability of WAP services with your network operator and/or WAP service provider.

PHONE

Memory
* 3.4 MB internal + external memory cards (32, 64, 128 and 256 MB available separately)
* Shared memory for images, contact data, calendar, messages, and add-on applications

Operating System
* Symbian OS with Java 2 Micro Edition (J2ME™) support

Personal Information Management
* Calendar
* To-Do list
* Contacts/Address book
* Pinboard

Polyphonic Ringing Tones
* Mono ringing tone composer
* MIDI and WAV ringing tones

Dual-Band Operation
* EGSM 900/GSM 1800; automatic switching between bands

Voice Features
* Voice dialing; memory for 20 names and numbers
* Voice recorder
* Integrated handsfree speaker

#61
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 3.110
  • Înscris: 28.01.2004
Official Photo

[ http://image.com.com/gamespot/images/2004/news/04/13/ngage_screen001.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://image.com.com/gamespot/images/2004/news/04/13/ngage_screen005.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://image.com.com/gamespot/images/2004/news/04/13/ngage_screen006.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

[ http://image.com.com/gamespot/images/2004/news/04/13/ngage_screen007.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#62
Codename

Codename

    Regele și Regina Cașcavalului

  • Grup: Members
  • Mesaje: 3.776
  • Înscris: 03.01.2004
Nokia urează "bun venit" consolei N-Gage QD în familia dispozitivelor mobile pentru jocuri!

14 aprilie 2004


Facilități excepționale pentru jocuri într-un dispozitiv mobil compact, cu un nou design și funcții avansate.

Helsinki, Finlanda - Nokia a anunțat astăzi consola mobilă pentru jocuri N-Gage QD, cel mai nou dispozitiv din seria platformelor N-Gage. N-Gage QD este un dispozitiv compact cu slot multimedia (MMC) care permite schimbarea cardului fără a fi necesară oprirea dispozitivului, astfel încât utilizatorii să poată începe instantaneu un joc; noul dispozitiv oferă o durată mai mare de funcționare a bateriei, un mai bun control al tastelor în timpul jocului, un ecran cu luminozitate mai mare, funcții avansate specifice telefoanelor inteligente, la care se adaugă aplicația pentru N-Gage Arena. Utilizatorii vor putea să joace toate jocurile N-Gage preferate, să aibă acces, prin rețelele mobile, la comunitatea globală a amatorilor de jocuri, N-Gage Arena, precum și să ia parte, prin intermediul tehnologiei wireless Bluetooth, la competiții multiplayer în cadrul cărora jucatorii se află la o distanță de maxim 10 metri unii de alții.

Prețurile estimate se vor situa între 99/$99 cu contract și 199/$199  preț la vânzare, nesubvenționat, fără taxe. :eek: Consola N-Gage QD va fi disponibilă în mai 2004 pentru Europa, Africa și Asia Pacific și în iunie 2004 pentru cele două Americi. Consola N-Gage QD va fi disponibilă în două versiuni: o variantă GSM 900/1800 (Europa, Africa și Asia Pacific) și o variantă GSM 850/1900 (cele două Americi).

"Dupa șase luni pe piață cu platforma N-Gage, am dorit să ne extindem portofoliul de dispozitive pe baza reacțiilor primite", a declarat Ilkka Raiskinen, Senior Vice President, Games, Nokia. "Datorită ergonomiei sporite, optimizate pentru jocuri, utilizatorii pot începe un joc printr-o simplă apăsare de buton și beneficiază de o tastatură ce răspunde prompt comenzilor. De asemenea, cardul poate fi schimbat fără a fi necesară oprirea dispozitivului iar durata de viață a bateriei a fost extinsă. În ceea ce privește apelurile telefonice, am reorientat difuzorul și microfonul pentru a facilita convorbirile clasice."

Consola N-Gage QD suportă jocurile deja existente create special pentru N-Gage, precum și alte titluri exclusive ca Ashen, Pathway to Glory și Pocket Kingdom: Own The World, dar și jocuri de mare succes, precum The Sims: Bustin' Out, Crash Nitro Kart și Tiger Woods PGA TOUR 2004.

Cu aplicația pentru N-Gage Arena, accesarea N-Gage Arena devine și mai ușoară decât înainte. Aceasta aplicație software preinstalată pe dispozitivul N-Gage QD le permite jucătorilor să aibă acces total la comunitatea N-Gage Arena, direct de pe consolă.
Odată instalată, aplicația poate fi accesată prin intermediul unui simbol (icon) aflat în meniul principal al consolei, la fel ca alte aplicații N-Gage.
Utilizând această aplicație printr-o conexiune GPRS, membrii N-Gage Arena pot comunica unii cu alții, pot descărca elemente exclusive de conținut, accesa statistici ale scorurilor, participa la diverse evenimente și activități și multe altele. Utilizatorii N-Gage existenți vor putea să descarce aplicația pentru acesarea N-Gage Arena de pe www.n-gage.com în mai 2004.

Consola N-Gage QD suportă și funcții avansate specifice telefoanelor inteligente, precum gestionarea informațiilor personale, browser XHTML, email și posibilitatea de a descărca și instala alte aplicații pentru Series 60.

Consola N-Gage QD va fi prezentată la ediția de anul acesta a Electronic Entertainment Expo (E3) în Los Angeles, California, în perioada 12-14 mai 2004. La standul N-Gage (South Hall, 1524) Nokia va prezenta și cele mai noi jocuri exclusive N-Gage și titluri de mare succes. Pentru mai multe informatii despre consola N-Gage QD, vizitati www.n-gage.com/qd.

Despre N-Gage
Consola mobilă pentru jocuri Nokia N-Gage este un dispozitiv mobil inovator, care creează o piață complet nouă pentru industria jocurilor. Concepută pentru jucători activi și pasionați, consola N-Gage este prima platformă mobilă conectată ce oferă jocuri online 3D multiplayer, de înaltă calitate, prin Bluetooth și GPRS. Dispozitivul N-Gage mai oferă și servicii online unice pentru jocuri, precum și un catalog amplu de titluri puse la dispoziție de cele mai mari companii din domeniu. Nokia este liderul mondial în domeniul comunicațiilor mobile. Nokia și N-Gage sunt mărci sau mărci înregistrate ale Nokia Corporation.

Nota pentru editori:
Imagini ale noii console N-Gage QD sunt disponibile pentru reprezentanții înregistrați ai presei la www.thenewsmarket.com.

#63
flowrent

flowrent

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.171
  • Înscris: 09.07.2005
Pt Ngage exista emulatoare de console cum ar fi Nes,Snes,Gameboy alb-negru si Gameboy Color.Mai multe detalii pe siteul producatorului
De asemenea exista si un emulator de Sega 16 bit numit Picodrive.Functioneaza mai bine decat cel de Snes.
Aceste programe functioneaza pe orice telefon Symbian S60 ,pe unele chiar mai bine decat pe Ngage ..

#64
pitbulian

pitbulian

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 27.01.2007
fratilor pls zicetimi si mie de unde fac rost de jocuri free pt n gage(nu demo)

#65
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Mesaje: 19.712
  • Înscris: 05.03.2005
jocuri free ? pe google

#66
Alexe_01

Alexe_01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 23.08.2007
Am si eu un n-gage da din acela cu mp3 player si vreau sa il sesoftez de unde fac si eu rost de soft sau unul mai bun ?

#67
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.261
  • Înscris: 05.02.2007

View PostAlexe_01, on Jul 21 2008, 13:37, said:

Am si eu un n-gage da din acela cu mp3 player si vreau sa il sesoftez de unde fac si eu rost de soft sau unul mai bun ?
Tu vrei sa schimbi softul telefonului?Asta nu o faci cu un update? Sau ce soft iti trebuie?

#68
Alexe_01

Alexe_01

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 60
  • Înscris: 23.08.2007
eu vreau sa ii fac un update sau sa ii pun tot softul lui pt ca imi merge greu si nu mai merg unele programe

#69
jan4all2oo8

jan4all2oo8

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 69
  • Înscris: 05.08.2008
vreau si yo nijte focuri n-gage cu C***k pls .. dar altele decat pe siteul oficial si daca aveti jocul ala ONE punetil per forum pls

#70
B0gdy

B0gdy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 1.261
  • Înscris: 05.02.2007

View PostAlexe_01, on Jul 22 2008, 01:08, said:

eu vreau sa ii fac un update sau sa ii pun tot softul lui pt ca imi merge greu si nu mai merg unele programe
Pai dwld NSu (Nokia Software updater) de pe site`ul Nokia bagi telu la calculator si ii faci update.

#71
redeye

redeye

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 483
  • Înscris: 13.10.2007
am si eu o intrebare pt cunoscatori...care este diferenta dintre n-gage si n-gage qd? are vreo imbunatatire in afara de design?

#72
doru_1991

doru_1991

    Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 387
  • Înscris: 04.01.2008
ziceti-mi si mie cum resoftez un nokia n-gage.
si altceva ..cand bag usb-ul in telefon, vad pe telefon ca este bagat, dar calculatorul nu reactioneaza cu nimic, nu am gasit nici driver.

care ma poate ajuta cu un driver de n-gage. Oricum ..tin mai mult sa il resoftwez .

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate