Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ce corzi de chitara sa cumpar?

Galaxy A54 compass defect?

Cumparare AC Gree [Buget maxim 30...

Telekom
 Ce e aratarea asta ?

Probleme timonerie schimbator sau...

Numar strada gresit in contractul...

Centrala Ariston Cares Premium 24...
 La multi ani @Klasse!

La multi ani @shmecherul!

pareri ipad 6-2018- flip

Cum au aparut supermarketurile in...
 Campanii mincinoase Carrefour

Tv toshiba defect

touchscreen navigatie stricat

bonsai - de unde?
 

Ce odorizant auto folositi?

- - - - -
  • Please log in to reply
312 replies to this topic

#271
toXXik

toXXik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 22.02.2005
Kokosnuss si New Car de la Wunderbaum, iar cand se termina cred ca voi lua un cherry de la Califoria Scents, am mirosit la un prieten si m-a fermecat.

#272
VladCatalin

VladCatalin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,606
  • Înscris: 28.01.2008
De vreo saptamana il folosesc pe acesta. Deocamdata sunt multumit. Costa vreo 6 lei si e cumparat din Kaufland.
Attached File  odorizant_2.jpg   814.32K   132 downloads

Cand se va termina, dupa ce am citit pe acest topic, m-am hotarat sa il incerc pe acesta. Cost vreo 5 lei, tot din Kaufland.
Attached File  odorizant_5.jpg   832.16K   120 downloads

In rest, daca simt nevoia de un miros mai puternic, pentru a acoperi alte mirosuri, dau cu asa ceva.
Attached File  odorizant_7.jpg   699.66K   97 downloads

#273
1laurentiu

1laurentiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.11.2011
sunt pe piata nou aparute odorizante ,marci celebre  de  parfumuri
se numesc OXYGEN NIGHT sunt bestiale

#274
TheGrudge

TheGrudge

    Watcher

  • Grup: Moderators
  • Posts: 2,451
  • Înscris: 25.08.2006
Eu folosesc California Sc. de ani de zile.Am incercat aproape toate sortimentele insa m-am oprit la Cherry, Santa Barbara Berry si Golden Delight.Mi se pare absolut ciudat cum unele sortimente nu tin aproape deloc (doar cateva zile), iar cele de mai sus, tin si 2-3 luni.

#275
tzzapu

tzzapu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 80
  • Înscris: 21.11.2009
Si eu folosesc tot California Scents - Golden State Delight si mi se pare foarte OK. Dar vreau sa incerc CWS Frutto, am inteles ca tine in jur de 6 luni. La ~35 lei mi se pare o oferta buna.

#276
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
Eu pun un Glade in portbagaj sau sub unul din scaunele din spate si tine luni de zile .

#277
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Mi-am luat si eu CWS Frutto. Are o luna si ceva de cand sta in masina, s-a consumat mai putin de jumatate. Estimez ca se va consuma in vreo 4-5 luni, rezultand un pret de ~7RON / luna. Mirosul e foarte ok ("guma turbo") si a fost apreciat de toti pasagerii :lol:.

#278
marius87ism

marius87ism

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,801
  • Înscris: 18.11.2012
Pastez masina curata ca sa nu trebuiasca sa ascund mirosuri cu asa ceva!

#279
crz

crz

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,794
  • Înscris: 27.09.2005
Ma indoiesc ca sunt foarte multi cei care isi pun odorizante auto ca sa acopere alte mirosuri. Prefer sa am un miros placut in masina decat nici un miros / mirosul specific al masinii.

#280
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,765
  • Înscris: 15.06.2007
Nu mai folosesc nici un deodorant. Am vazut ce misto is alea lichide , nu pe masina mea. Era unu cu Audi A6, si i-a curs zeama aia de cacat din sticluta, pe consola centrala. S-a luat vopseaua de pe plastic, acolo climatorinic, CD, navigatie ce avea acolo , ca la reclama cu axion.
Efect asemanator au si bradutii daca il aruncati dezinteresat pe bord. Mie mi-a decolorat unul lasat asa de izbeliste, am o umbra de bradut pe bord... Si am auzit ca substantele volatile din bradutii astia sunt tot felul de chimicale... si nu cred ca-s "bio".
Si daca mai ai noroc sa cumperi ceva chinezarie ieftina, cine stie ce cancere mai cumperi. Asa ca pas.
Odata am agatat un saculet mic cu cafea de oglinda retrovizoare... Mmmm mirosea fain de tot in masina.

#281
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,556
  • Înscris: 21.12.2006
Am incercat o sumedenie de odorizante de masina: braduti, cu gel, lichide etc, insa ma deranjeaza senzatia de "chimic", mai ales dupa ce masina sta parcata in soare. Acum folosesc ulei esential, in sticlute de 5ml, cu picurator - pentru a evita riscul de rasturnare; tin sticluta in scrumiera, fara capac, asa ca am in masina un miros discret si placut. Se evapora natural si daca e bun pentru aromo-terapie, masaj, cosmetice si ingurgitat, nu dauneaza nici in masina !

#282
bazucker2009

bazucker2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 09.06.2013
Am incercat clasicii braduti si tot felul de alti braduti si cele cu gel si sticlute dar tot nu m-a multumit,niciunul dintre cei amintiti anterior nu a tinut mai mult de o saptamana.Voi ce folositi ?

Edited by bazucker2009, 30 July 2014 - 13:54.


#283
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,175
  • Înscris: 22.05.2003
1. Nu exista minuni in domeniu.
2. Mirosul e cel mai rapid adaptabil simt (dupa ff putin timp nu mai simti parfumul).

#284
DonGiulliano

DonGiulliano

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,331
  • Înscris: 08.09.2010
eu folosesc wunderbaum si sunt foarte multumit

Attached Files



#285
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
Eu am facut igienizare AC...si am pus capat.
Banuiesc ca nu fumezi in masina !

#286
bazucker2009

bazucker2009

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 149
  • Înscris: 09.06.2013

 Mihai_3, on 30 iulie 2014 - 14:01, said:

Eu am facut igienizare AC...si am pus capat.
Banuiesc ca nu fumezi in masina !
Nu fumez si eu am facut luna trecuta igienizarea AC

#287
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,044
  • Înscris: 26.04.2007
Nu iti mai ramane decat Detailing-ul ....
Eu am facut igienizare in ziua in care am schimbat filtrele toate (inclusiv cel de habitaclu)

Edited by Mihai_3, 30 July 2014 - 14:08.


#288
d4m4g3

d4m4g3

    The best or nothing.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,758
  • Înscris: 23.05.2013
Cum zice si Adm, orice folosesti, tot nu o sa-l mai simti. Te obisnuiesti cu el ca si cu propriul parfum, cei din jur il simt, tu nu.
Eu folosesc odorizante Paloma cu lichid. Imi plac cel mai mult.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate