Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

magarii

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#1
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006
daca dai search pe google dupa "avataruri" , in pagina a 2a  apare situl www.avataruri.ro dar daca dai click pe el , culmea , te duce la www.avatarele.ro si nicidecum la www.avataruri.ro cum ar fi normal.... asta de la www.avatarele.ro o sa mi-o plateasca...

#2
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Nu inteleg problema. Daca omul are mai multe site-uri le poate tine sub aceeasi palarie. Ia vezi unde te duce www.gogle.com (cu un singur o, nu 2)

#3
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006

View Postmiromulus, on Mar 2 2007, 12:05, said:

Nu inteleg problema. Daca omul are mai multe site-uri le poate tine sub aceeasi palarie. Ia vezi unde te duce www.gogle.com (cu un singur o, nu 2)

lol.....www.avataruri.ro e al meu  :o

#4
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006
Eu am gasit in google.com indexul tau abia pe pagina a 4-a si linkul duce catre tine. Mai exista inainte o pagina din site-ul tau ce nu mai exista.

#5
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006

View Postmiromulus, on Mar 2 2007, 13:55, said:

Eu am gasit in google.com indexul tau abia pe pagina a 4-a si linkul duce catre tine. Mai exista inainte o pagina din site-ul tau ce nu mai exista.
dap, a  sters-o azi  ...

#6
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
Cred ca ai probleme grave de vedere...

Siteul www.avataruri.ro se gaseste pe pagina 6 dupa cautarea avataruri...

Pe pagina a 2 a se gasesea www.avataruri.ro.fetesibaieti.ro

#7
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006

View Postaghyutza, on Mar 3 2007, 00:14, said:

Cred ca ai probleme grave de vedere...

Siteul www.avataruri.ro se gaseste pe pagina 6 dupa cautarea avataruri...

Pe pagina a 2 a se gasesea www.avataruri.ro.fetesibaieti.ro
ba tu tii cu ursu sau cum? <_<

#8
rrsae

rrsae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 08.10.2006
uitati oameni buni in poza atasata cum ne fura magarul de Negrean Ovidiu, proprietarul la www.avatarele.ro:


se vede la un search pe google dupa cuvantul "avataruri" cum apare site-ul meu www.avataruri.ro si apoi magaria facuta de hotul mai sus mentionat , nu i mai pronunt numele ca imi vine scarba, www.avataruri.ro.fetesibaieti.ro/avataruri.ro/avataruri.ro.html


se observa cu usurinta magaria facuta de acest nenorocit

la fel a facut si in cazul altor site-uri, cum ar fi celebrul www.2uclub.net , dar si altele

acest ordinar trebuie oprit cumva si se pare ca numai dat in judecata ii vine nenorocita de minte la cap
acum cateva zile cand l am avertizat sa repare acest furt, a facut-o doar pt cateva zile, dar azi a facut o din nou si de data asta o sa fie pus la punct acest hot nenorocit

Edited by rrsae, 08 March 2007 - 00:44.


#9
arhimede

arhimede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 08.12.2001
Eu sunt mai incepator, nu vrei sa explici ce ti-a furat mai exact  ? Ca eu nu observ nici un furt, poate nu vad bine...

#10
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postarhimede, on Mar 8 2007, 06:23, said:

Eu sunt mai incepator, nu vrei sa explici ce ti-a furat mai exact  ? Ca eu nu observ nici un furt, poate nu vad bine...
Deci sa explic pentru cei care nu au inteles :)
avatarele.ro si fetesibaieti.ro sunt ale aceleiasi persoane, si anume Ovidiu Negrean.
acesta a facut un subdomain la fetesibaieti.ro, numit www.avataruri.ro, aici a creat alte subdirectoare numite avataruri.ro, si in cele din urma a adaugat un fisier numit avataruri.ro.html, care face redirectionarea catre site-ul lui (avatarele.ro).
La fel a facut si cu 2uclub.net (subdomain & directoare cu numele acestui site).

#11
arhimede

arhimede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 08.12.2001

View Postdarkangelbv, on Mar 8 2007, 07:13, said:

Deci sa explic pentru cei care nu au inteles :)
avatarele.ro si fetesibaieti.ro sunt ale aceleiasi persoane, si anume Ovidiu Negrean.
acesta a facut un subdomain la fetesibaieti.ro, numit www.avataruri.ro, aici a creat alte subdirectoare numite avataruri.ro, si in cele din urma a adaugat un fisier numit avataruri.ro.html, care face redirectionarea catre site-ul lui (avatarele.ro).
La fel a facut si cu 2uclub.net (subdomain & directoare cu numele acestui site).
Bun , perfect pina aici. Dar ce nu inteleg eu este unde e furtul , sau ilegalitatea in ceea ce a facut, ca oricit ma uit, nu observ.
Poate cineva sa-mi explice ?

#12
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
nu merge acum site-ul avataruri.fetesibaieti.ro ca sa vad despre ce e vorba
daca e identic cu al tau , se poate cataloga furt, daca nu, e doar chestie de moralitate , omu a incercat sa optimizeze cat mai bine site-ul pt cuvantul "avataruri" si a creat un subdomeniu cu numele asta pt a avea keyword in link , nu a facut nimic gresit

e ca si cum as avea eu domeniul stiri.ro , iar tu faci un subdomeniu stiri.acasa.ro , asta e furt?

#13
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Postagain, on Mar 8 2007, 10:21, said:

nu merge acum site-ul avataruri.fetesibaieti.ro ca sa vad despre ce e vorba
daca e identic cu al tau , se poate cataloga furt, daca nu, e doar chestie de moralitate , omu a incercat sa optimizeze cat mai bine site-ul pt cuvantul "avataruri" si a creat un subdomeniu cu numele asta pt a avea keyword in link , nu a facut nimic gresit

e ca si cum as avea eu domeniul stiri.ro , iar tu faci un subdomeniu stiri.acasa.ro , asta e furt?

nu este vorba de asta.. e vorba de link-ul: www.avataruri.ro.fetesibaieti.ro/avataruri.ro/avataruri.ro.html , care duce la www.avatarele.ro, la fel este si la site-ul www.2uclub.net ... aceiasi chestie cu subdomeniul...

#14
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
si care e furtul? ca si-a pus keyword in link?

#15
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
Nu este un furt, dar totusi nu prea e politicos sa-ti faci subdomenii cu numele site-urilor concurente...  :nonobad:

#16
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,035
  • Înscris: 24.02.2006
pai cine te-a pus sa-ti alegi pentru site numele unui suibdomeniu al concurentei?

#17
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View Post_Smiley_, on Mar 8 2007, 12:38, said:

pai cine te-a pus sa-ti alegi pentru site numele unui suibdomeniu al concurentei?
Tu nu ai inteles nimic, nu?
CONCURENTA si-a facut subdomeniii cu numele celorlalte site-uri...

#18
arhimede

arhimede

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 08.12.2001

View Postdarkangelbv, on Mar 8 2007, 12:11, said:

Nu este un furt, dar totusi nu prea e politicos sa-ti faci subdomenii cu numele site-urilor concurente...  :nonobad:
De ce sa nu fie politicos ? Deci clar nu e nici un furt, nu e nimic nici ilegal nici imoral. Nici macar nu deturneaza rezultatul cautarii, pentru ca duce tot la un site de avatare. Deci unde e problema , ca eu personal nu o vad absolut deloc ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate