Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 

magarii

- - - - -
  • Please log in to reply
45 replies to this topic

#37
axel21ro

axel21ro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 09.10.2006
Fix la nimereala.

#38
SCDB

SCDB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 22.11.2007
O nouă măgărie realizată de dl. Ovidiu Negrean, care și-a făcut un site radarefixe.ro în care a copiat de pe site-ul meu speedcams.tehnoplus.net cam tot ce a putut:

- fișiere cu camere în diverse formate - identice
- instrucțiunile de actualizare a camerelor - scoase diacriticele și modificat pe ici pe colo
- detalii și informații individuale despre camere - a luat tabelul cu camerele active, i-a scos câteva coloane și l-a copiat pe bucăți

Practic, din informațiile esențiale de pe acel site nu e nimic original, totul e copiat.

Nici măcar nu mi-a cerut acordul să le folosească sau să scrie de unde le are.

#39
S.G

S.G

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.03.2007

View Postrrsae, on Mar 8 2007, 01:36, said:

uitati oameni buni in poza atasata cum ne fura magarul de Negrean Ovidiu, proprietarul la www.avatarele.ro:


se vede la un search pe google dupa cuvantul "avataruri" cum apare site-ul meu www.avataruri.ro si apoi magaria facuta de hotul mai sus mentionat , nu i mai pronunt numele ca imi vine scarba, www.avataruri.ro.fetesibaieti.ro/avataruri.ro/avataruri.ro.html


se observa cu usurinta magaria facuta de acest nenorocit

la fel a facut si in cazul altor site-uri, cum ar fi celebrul www.2uclub.net , dar si altele

acest ordinar trebuie oprit cumva si se pare ca numai dat in judecata ii vine nenorocita de minte la cap
acum cateva zile cand l am avertizat sa repare acest furt, a facut-o doar pt cateva zile, dar azi a facut o din nou si de data asta o sa fie pus la punct acest hot nenorocit

saracu de tine :( :wallbash:  cum sa crezi ca ala e domeniu tau? asta e buna  :roflmaofast:

View PostSCDB, on Oct 10 2008, 08:37, said:

O nouă măgărie realizată de dl. Ovidiu Negrean, care și-a făcut un site radarefixe.ro în care a copiat de pe site-ul meu speedcams.tehnoplus.net cam tot ce a putut:

- fișiere cu camere în diverse formate - identice
- instrucțiunile de actualizare a camerelor - scoase diacriticele și modificat pe ici pe colo
- detalii și informații individuale despre camere - a luat tabelul cu camerele active, i-a scos câteva coloane și l-a copiat pe bucăți

Practic, din informațiile esențiale de pe acel site nu e nimic original, totul e copiat.

Nici măcar nu mi-a cerut acordul să le folosească sau să scrie de unde le are.

Ce spui tu acum despre el... la fel poate sa zica si el despre tine :D cum demonstrezi ca tu ai scris ce e la tine pe site? Nu prea vad cum... in fine... lucruri de astea se fac zilnic pe internet... nu e primul si nici ultimul :P oricum site-u lui nu se compara cu al tau :) nu il cunosc si nu am nimik cu acest indivit. :P

#40
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostS.G, on Oct 10 2008, 22:08, said:

saracu de tine :( :wallbash:  cum sa crezi ca ala e domeniu tau? asta e buna  :roflmaofast:



Ce spui tu acum despre el... la fel poate sa zica si el despre tine :D cum demonstrezi ca tu ai scris ce e la tine pe site? Nu prea vad cum... in fine... lucruri de astea se fac zilnic pe internet... nu e primul si nici ultimul :P oricum site-u lui nu se compara cu al tau :) nu il cunosc si nu am nimik cu acest indivit. :P
Astia cu siteurile de avatare se copiaza unul pe altul, iar apoi incep sa se impunga care e mai mare

#41
bogdanan

bogdanan

    devoted SoftNews member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,269
  • Înscris: 02.04.2004
nu e marca inregistrata, poate sa face (edit: aproape) orice

Edited by bogdanan, 11 October 2008 - 16:47.


#42
pitagora

pitagora

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 466
  • Înscris: 11.12.2004

View PostS.G, on Oct 10 2008, 23:08, said:

saracu de tine :( :wallbash:  cum sa crezi ca ala e domeniu tau? asta e buna  :roflmaofast:



Ce spui tu acum despre el... la fel poate sa zica si el despre tine :D cum demonstrezi ca tu ai scris ce e la tine pe site? Nu prea vad cum... in fine... lucruri de astea se fac zilnic pe internet... nu e primul si nici ultimul :P oricum site-u lui nu se compara cu al tau :) nu il cunosc si nu am nimik cu acest indivit. :P

e simplu de demonstrat cine a scris primul. vezi archive.org

#43
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Cred ca la OSIM ai putea proteja numele.
Nimeni sa nu aiba voie sa utilizeze in subdomenii sau domenii derivate adresa siteului tau ori adrese similare.

Edited by Sorin84k, 12 October 2008 - 11:59.


#44
SCDB

SCDB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 22.11.2007

View PostS.G, on Oct 10 2008, 23:08, said:

Ce spui tu acum despre el... la fel poate sa zica si el despre tine :D cum demonstrezi ca tu ai scris ce e la tine pe site? Nu prea vad cum... in fine... lucruri de astea se fac zilnic pe internet... nu e primul si nici ultimul :P oricum site-u lui nu se compara cu al tau :) nu il cunosc si nu am nimik cu acest indivit. :P
Concluzia: lasă pe oricine să-ți fure munca, că oricum nu ai cum să dovedeși că e munca ta și nu a lui, nu?

#45
Owidiu

Owidiu

    ***

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,360
  • Înscris: 11.08.2008

View PostSCDB, on Oct 12 2008, 16:35, said:

Concluzia: lasă pe oricine să-ți fure munca, că oricum nu ai cum să dovedeși că e munca ta și nu a lui, nu?
Pai zi tu, nu-i asa ?
Banuiesc ca tu ai stat cu dispozitive de masurare a longitudinii si latitudinii langa fiecare radar de pe site-ul tau de zici ca cineva ti-a copiat materialele

#46
ovidiunegrean

ovidiunegrean

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.01.2009
:huh:
Din toata discutia asta, cel mai rau imi pare sa aflu ca mai exista un Ovidiu Negrean  :console:
Ovidiu Negrean cel cu avataruri.ro / avatare.ro .. nu am retinut exact, este doar bun in SEO. Si felicitari pentru asta. Nu e nici un furt acolo.

Iar Ovidiu Negrean cel cu www.RadareFixe.ro sunt eu. Din nou. Durere maxima afland ca mai exista cineva cu acelasi nume, care activeaza si in online. Mi-ar placea sa il cunosc totusi :)

RadareFixe.ro a aparut pentru ca nu exista pe internetul romanesc nici un site care sa contina colectia tuturor radarelor fixe din Romania.

Ma refer aici la o colectie sistematizata, in care sa poti afla usor radarele de pe un traseu anume. O colectie destinata in special celor care isi noteaza pe foaie localitatile unde sunt amplasate radarele pe traseul lor, si NU celor cu GPS-uri.

Un site la care sa se ajunga usor printr-o cautare in google, si care sa iti ofere simplu si instant informatii despre radarele cautate.

Si daca pentru formarea bazei de date am folosit google-ul (si sunt multe site-uri Straine care ofera pozitiile radarelor din Romania!!!! - deci sa nu avem discutia cu oul si gaina), acum toate radarele noi de pe site sunt semnalate de vizitatorii acestia. Si le multumesc.

Deci va rog sa incetati aceasta polemica.
Concentrati-va pe ceea ce faceti voi, si ca sa oferiti servicii de cea mai buna calitate si satisfactie maxima utilizatorilor dvs.

O zi buna si un an Excelent.

Semnat:
The Real Ovidiu Negrean.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate