Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Discutii/comentarii

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#73
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
mersi bamse04 pt ca nu ati "racnit" la mine pt ca am fost cam grabit si nu m-am "remarcat" in grupa A :)\
succes tuturor

#74
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

View PostrapitorTM, on Feb 23 2007, 22:21, said:

cine "va tine" evidenta celor 100 unitati?
Adica cine si cat a consumat din ele?
Sau se merge pe buna credinta?

se vor face si verificari, cine triseaza iese afara sau risca sa nu mai concureze deloc sau risca sa se aleaga cu un warn sau risca sa-si ia suspend. acum depinde :D

#75
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
carpenihil ,mai doresti sa participi?daca da da mi un pm pana la ora 0.

#76
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
pana la urma pariem la ce case vrem? cotele difera totusi de la agentie la agentie.

#77
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003
scuze ca am intervenit cu intrebarea asta, dar conteaza sa incepem bine concursul asta.


BAMSE04 >> sa/mi spui te rog daca tre sa scriu altundeva micile mele intrebari. Mersi
PS> azi se pare ca nu am mai apucat sa pariez si cele mai importante meciuri pt mine s-au dus.
Ma voi razbuna maine :)

Edited by rapitorTM, 23 February 2007 - 22:30.


#78
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

Quote

13.In cazul in care un concurent a facut o greseala sau doreste modificarea unui bilet NU se va da edit,se va da quote la biletul in cauza,si se va face modificarea biletului in cadrul noului post.Orice modificare trebuie facuta cu cel mult 10 minute inainte de inceperea primului eveniment de pe biletul initial.
Am dat edit la biletul meu ca m-am gandit ca e prea mare miza. Voi primi ban pe forum? Glumesc desigur, dar daca te razgandesti in timp de 15 minute se concatreneaza automat posturile, nu?
@ dorel, gb, este in regulament

LE: topicul cu cea mai frecventa postare :first:

Edited by laurentcauia, 23 February 2007 - 22:32.


#79
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
dorelhij,citeste te rog regulamentul.vei afla raspunsul la toate intrebarile tale.
laurentcauia, pt orice modificare se face post nou cu quote la postul in cauza.chiar daca se concateneaza tot apare edited ..two minutes ago..asta ca sa evitam eventualele tentative de ''frauda''

Edited by bamse04, 23 February 2007 - 22:32.


#80
rapitorTM

rapitorTM

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 04.02.2003

View Postbamse04, on Feb 23 2007, 22:30, said:

dorelhij,citeste te rog regulamentul.vei afla raspunsul la toate intrebarile tale


scuze ca "m-am aruncat" asa direct si, pe buna dreptate, fara sa citesc tot regulamentul,
asta pentru ca eram disperat la inceput ca am fost lasat "pe dinafara"  :coolspeak:
totul e ok. pt. mine acum. mersi

#81
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postbamse04, on Feb 23 2007, 22:30, said:

dorelhij,citeste te rog regulamentul.vei afla raspunsul la toate intrebarile tale.
laurentcauia, pt orice modificare se face post nou cu quote la postul in cauza.chiar daca se concateneaza tot apare edited ..two minutes ago..asta ca sa evitam eventualele tentative de ''frauda''
Pai "edit" in post apare daca dai edit in timp de 15 minute. Este obligatoriu, care va sa zica, sa apara quote?
Si postarea tipului de sport si a orei de incepere poate sunt un pic redundante (spam) in topic. Pai ce nu stim in ce campionate se joaca Boca sau 76. Atunci nu mai suntem pariori. Cu ora iarasi nu cred ca ar trebui sa o afisam ca daca incalci regulamentul si postezi dupa ce a inceput meciul risti suspendarea

Edited by laurentcauia, 23 February 2007 - 22:50.


#82
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Daca apar litigii putem supune la vot. Cred ca vom fi destul de impartiali, doar nu ne furam caciula unul altuia si nu avem preferinte unul fata de celalalt, ideea este sa aflam care este cel mai bun, sa gasim o strategie care este cea mai buna, nu sa favorizam castigarea concursului pentru un amic.

#83
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
laurentcauia,da e obligatoriu sa se dea quote in cazul in care se face o modificare.functia edit poate lasa loc de interpretari.sa ti dau un exemplu.edit se paote da timp de 30 minute de la ora cand ai postat initial.biletul se poate posta cu cel putin 10 minute inainte de inceperea primului eveniment de pe bilet.sa zicem ca am urmatorul bilet
barcelona-osasuna [email protected]
robredo-roddick [email protected]
postez biletu cu 10 minute inainte sa inceapa barcelona.(deci mai am 20 minute in care pot edita)...meciul incepe prost...  osasuna da 2 goluri....eu editez  scot meciu...si ramane pe bilet doar robredo..iar tu nu vei stii niciodata ca pe biletul meu era si barcelona...

din cauza asta e nevoie de regula cu ''nu se editeaza nimic'',ci se face un nou post.


va rog pe toti cititi  cap coada REGULAMENTUL si incercati sa va conformati,ca sa nu existe probleme.

Edited by bamse04, 23 February 2007 - 22:56.


#84
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
ce scenarii face bamse, extraordinar  :lol:

are dreptate.

presimt ca o sa iasa bine concursul asta. e distractiv si a antrenat multa lume.
bafta multa la toti.

#85
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
va rog pe toti cititi  cap coada [url="http://forum.softpedia.com/index.php?s=&showtopic=217003&view=findpost&p=2490463"]REGULAMENTUL[/url] si incercati sa va conformati,ca sa nu existe probleme.[/quote]
Da ai dreptate dar numai pentru posturile care sunt apropiate cu ora de incepere a evenimentului. Nu ma gandisem la asta pentru ca nu am intentia sa postez cu 15 minute inainte. Daca sunt unii care vor sa fure (ceea ce nu cred) este buna obligativitatea quote-arii dar ganditi-va si la votare (luati in seama si propunerea mea). Dar dupa cate stiu edit se poate da doar un timp de 15 minute nu 30. Trebuie sa stii  mai bine decat mine dar io editez destul de des (pe alte topicuri nu aici, "Google maps") si dupa 15 minute nu mai pot edita nimic. Acum ce fac voi fi suspendat daca am dat edit?

Edited by laurentcauia, 23 February 2007 - 23:04.


#86
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
normal ca nu...

#87
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Mai nou pe forum nu se concantenează două posturi în unul nici dacă le pui la 30 de secunde unul după altul.

#88
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
atentie si la regula asta:
''Odata cu postarea unui nou bilet,fiecare isi va actualiza fondul curent,impreuna cu un ''quote'' al biletului anterior,cu rezultatele aferente.''

cu alte cuvinte,dupa ce un bilet a fost decis (pierzator/castigator) urmatorul post (cu un bilet nou) va contine  si un quote al biletelor decise deja.(ale caror rezultate  nu au fost postate inca)..asta ca sa se poata urmari si de ceilalti daca biletele au fost castigatoare sau nu..

Edited by bamse04, 23 February 2007 - 23:53.


#89
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
am gresit

in loc de 24-feb 00:30 am trecut 23-feb 00:30

ce e de facut ? eu zic ca se intelege ca e vb de 24 feb

#90
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005
Nu am văzut în regulament numărul maxim de bilete pe zi, dacă e 3 atunci scoateți ultimul bilet...
Și tot la ultimul bilet... m-am grăbit și-a rămas ora Gb, care e CET.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate