Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Discutii/comentarii

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#109
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
*corect.pt orice modificare se da quote.da se paote anula un pariu ,in limita a 10 minute inainte sa inceapa primul eveniment de pe biletul initial.
*se poate paria si bursa si evenimente culturale.
*numarul maxim de bilete /zi nu este impus.
* cand dati quote in cazul unei modificarei,nu modificati in cadrul quote ului.mesajul initial il lasati asa,si mai scrieti(dati paste odata)in afara quote -ului, facand modificarea.asta ca sa se vada diferenta intre ce era initial si ce s a modificat.


**inca o precizare.dati quote la biletele decise doar cand puneti un bilet nou.nu face ti un post nou care sa contina numai rezulatele. Si daca biletul anterior nu a fost inca decis si vreti sa puneti un bilet nou,nu trebuie sa i dati quote la cel anterior.

Edited by bamse04, 24 February 2007 - 14:34.


#110
kNp

kNp

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,494
  • Înscris: 01.09.2006
bafta baieti. eu doar acum am vazut concursul asta :(

#111
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postbamse04, on Feb 23 2007, 16:32, said:

5.Fiecare concurent trebuie sa posteze cel putin 5 ''bilete'' in cursul unei faze a concursului ,in cel putin 2 zile diferite. Miza maxima pe un bilet e de 25% din fondul curent.
Acest punct din regulament se referă la 25% din fondul curent (actual) al concurentului sau din fondul iniţial (100 unităţi şi se poate paria oricând maxim 25 de unitaţi)?

Dacă e prima variantă aş veni cu propunerea de schimbare a regulamentului pentru că dacă un concurent ajunge la 10 unităţi ca fond curent el practic nu va putea pune pariuri mai mari de 2.5u şi deci nu prea şanse egale să se redreseze.

Edited by iulian.dronca, 25 February 2007 - 12:58.


#112
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 05.09.2006
si eu sunt de acord: 25 unitati pe bilet indiferent de fond curent iar pt cei ce depasesc 100 unitati un maxim pe bilet de 25% din fond curent; daca ai 200 u sa poti pariu 200/4 adica 50 u.

#113
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postiulian.dronca, on Feb 25 2007, 12:47, said:

Acest punct din regulament se referă la 25% din fondul curent (actual) al concurentului sau din fondul inițial (100 unități și se poate paria oricând maxim 25 de unitați)?

Dacă e prima variantă aș veni cu propunerea de schimbare a regulamentului pentru că dacă un concurent ajunge la 10 unități ca fond curent el practic nu va putea pune pariuri mai mari de 2.5u și deci nu prea șanse egale să se redreseze.
Regulamentul prevede ca poti paria 25% din fondul curent ceea ce nu este prea corect. Nu da libertatea jucatorului sa-si faca singur managementul banilor. Se incalca asadar unul dintre principiile de baza ale democratiei (nu ca ar exista asa ceva pe aici, dar imi place sa cred ca incet-incet putem impune asa ceva, tine de civilizatie) - libertatea de actiune. As vrea sa cred ca se poate modifica regulamentul in accest sens. Va multumesc pentru atentia acordata.

Bafta tuturor!
si



#114
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 05.09.2006
off topic:  Laurentiu esti criminal cu democratia si libertatea de actiune!!   de unde le scoti?   :roflmaofast:

#115
dj-spaniolul

dj-spaniolul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 28.07.2006

View Postichebau, on Feb 25 2007, 14:10, said:

si eu sunt de acord: 25 unitati pe bilet indiferent de fond curent iar pt cei ce depasesc 100 unitati un maxim pe bilet de 25% din fond curent; daca ai 200 u sa poti pariu 200/4 adica 50 u.


pai asta e... incearca sa castigi toate pariurile k sa ai un fond cat  mai mare....trebuie sa fie anumite avantaje pt cei care au mai multi bani :P  :P  :P ....oricum eu castig :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

#116
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postichebau, on Feb 25 2007, 13:21, said:

off topic:  Laurentiu esti criminal cu democratia si libertatea de actiune!!   de unde le scoti?   :roflmaofast:
Da vad ca ti-a placut ca te tavalesti pe jos de ras. BTW numele meu e Laurent :worthy: (nu este prescurtare sau greseala), te rog, daca nu vrei sa dai vreun miel de paste. Pai daca o luam logic nu este asa? Mai aduc si io putin umor pe aici (viatae scurta si cel mai bun medicament e umorul). Imi pare bine ca va distrati, sincer.
@ Dj: pai n-ai destul avantajul ca poti paria 100u daca schimbam regulamentul? Io daca nu am decat 50u in banca cand te mai prind? De faptul ca vei castiga (grupa pentru inceput) nu m-am indoit niciodata. Mai departe e mai greu dar ai sansele cele mai mari dintre toti concurentii. Asa vad io.

Si inca o propunere: pentru cei care nu se califica in sferturi, sau mai stiu io ce faza urmeaza dupa faza actuala, se poate organiza, intre ei bineinteles (intre luseri) o departajare la fel ca si pentru cei care acced in fazele superioare. Asta ca sa nu fie spectatori la fazele superioare, sa-si faca (poate) antrenament, etc. Merci

Bafta tuturor!
si



#117
ichebau

ichebau

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 05.09.2006
sory , te-am mai botezat parca si alta data cu Laurentiu in loc de Laurent :)
se pare ca de oi ai facut rost, acum iti trebuie si un cioban  :lol:

Edited by ichebau, 25 February 2007 - 13:47.


#118
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postichebau, on Feb 25 2007, 13:46, said:

sory , te-am mai botezat parca si alta data cu Laurentiu in loc de Laurent :)
se pare ca de oi ai facut rost acum iti trebuie si un cioban  :lol:

Off: Ehe la cate oi ar fi trebuit sa am mi-ar trebui mai multi ciobani. M-am obisnuit cu botezul asta in alte religii (nu stiu care dar la mine la ortodocsi se face imediat sau aproape imediat dupa nastere).

On: Ce opinii aveti? Modificam regulamentul in asa fel sa putem paria ce suma dorim? Sunteti de acord ca managementul banilor sa fie facut de catre regulament sau de catre voi insiva? Astept argumente si contraargumente bazate pe logica si bun simt (daca nu cer prea mult). Sa nu razi Ichebau (sau mai bine razi ca face bine la sanatate).

Bafta tuturor!
si


Edited by laurentcauia, 25 February 2007 - 13:53.


#119
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postdj-spaniolul, on Feb 25 2007, 13:25, said:

pai asta e... incearca sa castigi toate pariurile k sa ai un fond cat  mai mare....trebuie sa fie anumite avantaje pt cei care au mai multi bani :P  :P  :P ....oricum eu castig :lol:  :lol:  :lol:  :lol:
E un punct de vedere și acesta dar parcă e mai fair să permiți echilibru atât celor care pierd din prima cât și celor care câștiga din prima.
În campionatele sportive se acordă câte 3 puncte în prima etapa pentru victorie, iar a două se acordă mai multe de 3 pentru victorie ca și bonificație? NU. De aceea cred că e mai bun echilibru și pentru cel care a pierdut 2-3 pariuri inițal și pentru cel care a câștigat 2-3 pariuri la început.

#120
bamse04

bamse04

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,599
  • Înscris: 08.11.2005
cei 25% se refera ,asa cum e si in regulament, la fondul actual (curent) ,nu la cel initial.

daca majoritatea decide atunci putem ridica stacheta la 50% din fond(miza maxima). miza maxima e 25%  a fost gandita in ideea de  a evita iesirea prematura (rapida) din concurs..pariind toata suma e foarte probabil ca dupa 2-3 zile majoritatea concurentilor sa ''dea faliment''.

#121
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postiulian.dronca, on Feb 25 2007, 13:59, said:

E un punct de vedere și acesta dar parcă e mai fair să permiți echilibru atât celor care pierd din prima cât și celor care câștiga din prima.
În campionatele sportive se acordă câte 3 puncte în prima etapa pentru victorie, iar a două se acordă mai multe de 3 pentru victorie ca și bonificație? NU. De aceea cred că e mai bun echilibru și pentru cel care a pierdut 2-3 pariuri inițal și pentru cel care a câștigat 2-3 pariuri la început.
Nu cred ca este vorba de fair. Mai degraba este cum am zis (o incalcare a libertatilor, radeti dar asa este, nu?). Pai daca vreau sa pun primul pariu pe o miza de 100u si il pierd am pierdut din start. Pe cei care au multe unitati nu ii afecteaza, dar afecteaza dinamicitatea jocului. Te vezi cu 200u si apoi nu mai pariezi pentru ca cei care au putine unitati nu vor avea (poate niciodata) sansa sa te prinda din urma. Asta va face sa scada din frumusetea jocului, ceea ce nu cred ca va doriti nici unul dintre voi (ma refer in special la moderatori). Astept alte argumente si contraargumente. Va multumesc

Bafta tuturor!
si



#122
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postbamse04, on Feb 25 2007, 14:08, said:

cei 25% se refera ,asa cum e si in regulament, la fondul actual (curent) ,nu la cel initial.

daca majoritatea decide atunci putem ridica stacheta la 50% din fond(miza maxima). miza maxima e 25%  a fost gandita in ideea de  a evita iesirea prematura (rapida) din concurs..pariind toata suma e foarte probabil ca dupa 2-3 zile majoritatea concurentilor sa ''dea faliment''.

Eu votez pentru ridicarea stachetei la 50% din fondul curent pentru că din punctul meu de vedere de riscul de a da faliment este răspunzător în primul rând fiecare pe pariurile sale.

Edited by iulian.dronca, 25 February 2007 - 14:16.


#123
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
eu zic ca aceasta prima editie sa decurga cu regulile deja stabilite iar la urmatorul sa se schimbe ce credem toti ca trebuie dupa ce avem experienta primului concurs

#124
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

View Postiulian.dronca, on Feb 25 2007, 14:13, said:

Eu votez pentru ridicarea stachetei la 50% din fondul curent pentru că din punctul meu de vedere de riscul de a da faliment este răspunzător în primul rând fiecare pe pariurile sale.
De ce vrei iar limitare. Lasa oamenilor posibilitatea sa faca ce vor cu banii lor (unitatile lor). Le-au fost alocate gratuit, nu costa nimic, lasa-i sa faca ce vor cu ele. Am explicat mai sus ca lucrul asta va duce la scaderea dinamicitatii jocului, il va face mai putin atractiv. Nu cred ca asta vrem.

Quote

eu zic ca aceasta prima editie sa decurga cu regulile deja stabilite iar la urmatorul sa se schimbe ce credem toti ca trebuie dupa ce avem experienta primului concurs
LE: @ jablonsky de ce? nu putem schimba regulamentul din mers? este undeva in regulament o prevedere in acest sens? Si chiar daca ar fi nu este corect ca primul castigator al acestui concurs (caruia ii prevad un numar mare de editii) sa se bazeze pe o scapare de regulament (in opinia mea). Experienta avem deja dupa 2 zile.

Bafta tuturor!
si


Edited by laurentcauia, 25 February 2007 - 14:23.


#125
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006

View Postlaurentcauia, on Feb 25 2007, 14:13, said:

Te vezi cu 200u si apoi nu mai pariezi pentru ca cei care au putine unitati nu vor avea (poate niciodata) sansa sa te prinda din urma. Asta va face sa scada din frumusetea jocului
Susțin și eu această idee.
Este avantajat cel care câștigă primele pariuri puse. Poate unul revine cu pariuri bune la sfârșitul săptămânii dar acesta este restricționat să parieze pe suma dorită și deși poate la numărul de predicții îl întrece pe cel care a câștigat la începutul săptămânii, nu-l va întrece la punctaj datorită restricționării.

#126
Sef-chenko

Sef-chenko

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,418
  • Înscris: 17.04.2006

View Postbamse04, on Feb 25 2007, 14:08, said:

cei 25% se refera ,asa cum e si in regulament, la fondul actual (curent) ,nu la cel initial.

daca majoritatea decide atunci putem ridica stacheta la 50% din fond(miza maxima). miza maxima e 25%  a fost gandita in ideea de  a evita iesirea prematura (rapida) din concurs..pariind toata suma e foarte probabil ca dupa 2-3 zile majoritatea concurentilor sa ''dea faliment''.

Pai daca e sa pariezi toata suma iti asumi riscul ...
Eu propun miza maxima de 50% din fondul curent

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate