Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Discutii/comentarii

- - - - -
  • Please log in to reply
261 replies to this topic

#91
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

 maktub, on Feb 24 2007, 00:35, said:

Nu am văzut în regulament numărul maxim de bilete pe zi, dacă e 3 atunci scoateți ultimul bilet...
Și tot la ultimul bilet... m-am grăbit și-a rămas ora Gb, care e CET.

nici eu nu stiam, nu e cam putin ??

dar mai bine, e o masura de precautie pentru mine

#92
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

 maktub, on Feb 24 2007, 00:35, said:

Nu am văzut în regulament numărul maxim de bilete pe zi, dacă e 3 atunci scoateţi ultimul bilet...
Şi tot la ultimul bilet... m-am grăbit şi-a rămas ora Gb, care e CET.
Nu am vazut in regulament o limitare privind numarul de bilete pe care le poti juca. In mod normal nu ar trebui sa existe o limitare in sensul acesta (tocmai ma pregateam si io sa pun vreo 9 bilete). Treaba cu ora de disputare cred ca e ok daca punem ca la gb, (cet) io asa zic.
Mai am o nelamurire: daca prin hazard (poate 1 la 1 milion apare tocmai la prima editie a concursului) pe locul 4 sunt 2 concurenti cu acelasi profit cum ii departajam?

Edited by laurentcauia, 24 February 2007 - 00:51.


#93
maktub

maktub

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,010
  • Înscris: 08.07.2005

 laurentcauia, on Feb 24 2007, 00:49, said:

Nu am vazut in regulament o limitare privind numarul de bilete pe care le poti juca. In mod normal nu ar trebui sa existe o limitare in sensul acesta (tocmai ma pregateam si io sa pun vreo 9 bilete). Treaba cu ora de disputare cred ca e ok daca punem ca la gb, (cet) io asa zic.
Nah... acum suntem la început, dar cand o sa fim mai mulți, îmi imaginez ce "harababură" va fi să pună fiecare câte 8-9 bilete...

 laurentcauia, on Feb 24 2007, 00:49, said:

Mai am o nelamurire: daca prin hazard (poate 1 la 1 milion apare tocmai la prima editie a concursului) pe locul 4 sunt 2 concurenti cu acelasi profit cum ii departajam?
Le mai dăm câte un meci suplimentar...  :naughty:

#94
dj-spaniolul

dj-spaniolul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 28.07.2006
toti am jucat meciul asta..Detroit Pistons v Orlando Magic -2,5 1 @ 1,95..(eu primul :lol:  :lol:  :P  :P )   sa speram k nu ne inshelam

#95
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

 maktub, on Feb 24 2007, 00:58, said:

Nah... acum suntem la început, dar cand o sa fim mai mulţi, îmi imaginez ce "harababură" va fi să pună fiecare câte 8-9 bilete...


Le mai dăm câte un meci suplimentar...  :naughty:
Nu prea cred ca osa fie multa inghesuiala pe aici. E ceva nou si de asta ne "inghesuim" acum. Cu totul, pe topicul de pariuri nu cred ca suntem mai mult de 20-25 de useri activi zi de zi.
Cu meciul suplimentar e valabila chestia, dar ar trebui prevazut in regulament.
@ dj: am luat biletul ca inspiratie dupa maktub, am vazut o combinatie de 3 cu o cota mare dar nu am retinut meciurile pe care le-a pus. Am pus meciul pentru ca are cota cea mai mare (1,95)

Edited by laurentcauia, 24 February 2007 - 01:25.


#96
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004

 jablonsky, on Feb 24 2007, 00:21, said:

am gresit

in loc de 24-feb 00:30 am trecut 23-feb 00:30

ce e de facut ? eu zic ca se intelege ca e vb de 24 feb

acum ramane asa, e bine ca ai sesizat.

 maktub, on Feb 24 2007, 00:35, said:

Nu am văzut în regulament numărul maxim de bilete pe zi, dacă e 3 atunci scoateți ultimul bilet...
Și tot la ultimul bilet... m-am grăbit și-a rămas ora Gb, care e CET.

nu exista un numar limitat de bilete. cat te tine fondul :)

 laurentcauia, on Feb 24 2007, 00:49, said:

Mai am o nelamurire: daca prin hazard (poate 1 la 1 milion apare tocmai la prima editie a concursului) pe locul 4 sunt 2 concurenti cu acelasi profit cum ii departajam?

o sa ne gandim atunci. probabil o sa-i punem la un duel de pariuri cu o limita la cota, de ex. 2

 maktub, on Feb 24 2007, 00:58, said:

Nah... acum suntem la început, dar cand o sa fim mai mulți, îmi imaginez ce "harababură" va fi să pună fiecare câte 8-9 bilete...
Le mai dăm câte un meci suplimentar...  :naughty:

nu e problema, se gaseste si pentru asta. daca o sa fim multi se fac mai multe grupe, foarte bine.

 laurentcauia, on Feb 24 2007, 01:22, said:

Nu prea cred ca osa fie multa inghesuiala pe aici. E ceva nou si de asta ne "inghesuim" acum. Cu totul, pe topicul de pariuri nu cred ca suntem mai mult de 20-25 de useri activi zi de zi.

Treaba cu concursul este in primul rand pentru fun. Apoi pentru a mai aduce ceva nou, atragem useri. Sub-forum de Pariuri Sportive are o crestere impresionanta. Tot mai multi devin activi pe Pariuri. Este foarte bine.
In plus in viitor se vor aduce sponsori si concursuri intre noi pe bani. ;) Acum suntem in perioada de test :P

Edited by ReKo, 24 February 2007 - 01:31.


#97
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
pana la urma cu cate e voie ? ca unii au deja 6 pariuri pt azi  :naughty:

#98
dj-spaniolul

dj-spaniolul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,208
  • Înscris: 28.07.2006
pai e imposibil numai 3.....k urmeaza o sambata intreaga de pariuri....fiecare sa parieze cat vrea

#99
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
raspunsul e mai sus, nu stiu de unde ati scos-o cu 3

#100
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006
Ce se intampla daca fara intentie (din intamplare) pun un bilet combinat identic cu al altui jucator. Ar trebui ca inainte sa pun o combinatie sa citesc toate posturile anterioare sa vad daca biletul intentionat a fi pus de mine nu a mai fost pus si de alt jucator. Daca respectiva combinatie este la un jucator din cealalta grupa trebuie sa citesc posturile din toate grupele (daca sunt 6 grupe sau mai multe). Toate aceste scenarii sunt posibile daca io sunt de buna credinta. Si cum putem dovedi reaua credinta?

#101
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
tu ai citit toate posturile de pe topicul asta ?
mai cauta prin ale mele aici

#102
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
avem voie sa anulam un pariu inainte de inceperea meciului ?

#103
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

 ReKo, on Feb 24 2007, 11:38, said:

tu ai citit toate posturile de pe topicul asta ?
mai cauta prin ale mele aici
Am gasit. Pai mai citim si noi (adeca io) pe "sarite", si nu tot ce citesc intra la capatana mai trece si pe langa :lol: .

ReKo said:

Nu inteleg ce atata tam-tam. Sunt atatia care  monitorizeaza cum decurg lucrurile la concurs. Eu, Eagleye9, Iulian,  Bamse. Normal ca puteti pune aceleasi meciuri, chiar si combo. Ne dam  noi seama cand cineva da copy&paste si cine nu ;)

Oricum,  cand pui un bilet simplu nu trebuie sa stai cu ochii sa nu cumva sa mai  fi pus cineva asa ceva, deci se poate pune. Eu ma refer clar la  biletele mari, de 3-4-5 meciuri luate cu copy si paste. Sunt si acolo  cazuri cand meciuri pot fi indentice, nu-i problema, dar daca se  intampla des...
Iar in etapele finale, cand cineva are 1u pe plus  fata de oponentul sau, nu are voie sa puna aceleasi pariuri ca el.  Pentru ca e clar ca va castiga. Atunci va fi descalificat.
Done
toti sunt cu ochii pe biletele celorlalti, de unde mai iau un tips, ce a mai pariat adversarul cat si cum.
@Jablonsky: nu cred ca poti anula un pariu. La gb poti? Nu, atunci normal ar fi ca si in jocul nostru sa nu se poata.
Va multumim pentru "jucarica" noua!
Bafta tuturor si,

Edited by laurentcauia, 24 February 2007 - 12:09.


#104
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
pai la fel cum poti modifica aici ? la gb poti modifica ??? :)))

#105
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Pe evenimente culturale sau financiare incluse în oferta gamebookers se poate paria?

#106
laurentcauia

laurentcauia

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 898
  • Înscris: 02.10.2006

 jablonsky, on Feb 24 2007, 12:28, said:

pai la fel cum poti modifica aici ? la gb poti modifica ??? :) ))
Asta asa este, dar il modifici in timpul cat te lasa sa editezi. Si tot in delay-ul asta poti sa-l si anulezi. Dupa aia nu stiu daca mai putem anula, poate trebuie un nou articol la regulament legat de anularea pariurilor (parca nu este asa ceva)
@ iulian: in regulament nu zice nimic de acest tip de pariuri, atunci daca nu se specifica nimic ar trebui sa se poata

Edited by laurentcauia, 24 February 2007 - 12:55.


#107
iulian.dronca

iulian.dronca

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,681
  • Înscris: 15.05.2006
Totuși aștept confirmarea moderatorilor.

#108
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006

 laurentcauia, on Feb 24 2007, 12:53, said:

Asta asa este, dar il modifici in timpul cat te lasa sa editezi. Si tot in delay-ul asta poti sa-l si anulezi. Dupa aia nu stiu daca mai putem anula, poate trebuie un nou articol la regulament legat de anularea pariurilor (parca nu este asa ceva)
@ iulian: in regulament nu zice nimic de acest tip de pariuri, atunci daca nu se specifica nimic ar trebui sa se poata

noah eu stiam ca trebuie sa dai quote la ce modifici , ca sa se vada ce ai postat initial  :confuzzled:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate