Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
samsung Xcover 5 Nu mai vrea

Recomandare serviciu / firma recu...

La mulți ani @Piniuli!

Pret inghetata corso kaufland?
 La multi ani @Constantin si Elena...

La mulți ani @Ion_Bumbu!

Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis
 Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...

Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire
 Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...

Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...
 

Nu stiu cum sa ma port cu el

- - - - -
  • Please log in to reply
168 replies to this topic

#19
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Uita-l.

#20
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 adadoi, on Feb 22 2007, 16:06, said:

pai puisor, ce-ai vrea? Ca dupa o saptamana sa te tragi de bracinare cu prietenii lui? Stai calma, deocamdata nu esti pentru ei decat "fufa lui X", pana o sa ajunga sa te cunoasca nici n-o sa-si aminteasca numele tau. Atat ti-ar lipsi, sa te trezesti vorbind, sau sa te bagi intr-o discutie de-a lor, mai ales daca nu stii cu ce se mananca. Stai potolita pe fundul tau, daca vor sa te includa in conversatie vor discuta despre chestii generale, deocamdata te ignora ca sa vada cum reactionezi. Cati ani ai, totusi?
Si sa nu te puna ala mic si negru sa-l iei pe bietul baiat la intrebari cand apare, ca sigur ti-ai semnat "demisia". Nici dupa ani de relatie nu-i sigur ca-ti va da tie raportul unde a fost si de ce n-a sunat, dar dupa o saptamana?!
Am 17 ani..aproape 18.
Nu am de gand sa il iau la intrebari, mai ales ca pana acum a fost suficient de dragut cat sa dea explicatii atunci cand era cazul, fara ca eu sa aduc vorba intr'un fel.

#21
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 radup, on Feb 22 2007, 16:11, said:

Uita-l.
Dar nu vreau sa'l uit. Vreau sa rezolv problema asta.

#22
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

 radup, on Feb 22 2007, 16:11, said:

Uita-l.
Aoleu chiar ca. Asta e ultimul talent la moda, sa`i dai cu flit, cred ca moare :). Mai ales daca nu s`a intamplat nimic intim, il lovesti unde trebuie :D. Da de ce ma bag eu in seama!? Sa spuna o fata cum se face. :peacefingers:

#23
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007
Nu cred ca vrea sa se dea mare cu mine, pentru ca pana acum a avut prietene mai mari decat el, deci mult mai mari decat mine. Asta nu inseamna ca eu cred ca vrea o relatie serioasa. Nu prea stiu ce vrea...

#24
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:13, said:

Dar nu vreau sa'l uit. Vreau sa rezolv problema asta.


Din aceasta dilema nu poti iesi.

#25
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:12, said:

Am 17 ani..aproape 18.
Nu am de gand sa il iau la intrebari, mai ales ca pana acum a fost suficient de dragut cat sa dea explicatii atunci cand era cazul, fara ca eu sa aduc vorba intr'un fel.

sincer, daca imi amintesc bine cum era atunci, tare mi-e mila de el. Probabil ca prietenii lui i-au facut capul cret cu noua lui prietena. L-or fi intrebat daca-ti cumpara papusi (toti baetii e niste magari si porci). D-aia nu te-a sunat, ca sa nu le dea apa la moara, si tie sperante aiurea. Las' ca apare el.

Deci, copilas (imi permit sa-ti spun copilas pentru ca daca ma grabeam putin ti-as fi putut fi mama), sa-ti explic: te-a scos la vedere ca sa te vada prietenii lui. Apoi a urmat reactia prietenilor (presupun ca ai trimis mesajul dragut de noapte buna exact in momentul ala, si de-aia raspunsul a fost in doi peri), acum asteapta sa vada ce faci tu. Sfatul meu? Lasa-l de banii lui, asteapta sa te sune sau sa te caute. Daca n-o face, nu-i nici o branza. Daca o face, trateaza-l exact ca si pana acum. Si faci figura asta pana esti sigura ca-i bine prins.

Edited by adadoi, 22 February 2007 - 16:21.


#26
Raskolnikon

Raskolnikon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 131
  • Înscris: 20.02.2007
incearca pe Y! Answers, acolo toti sunt "dr. Love"....
P.S. - Asa suntem astia de la facultate, nu ? :))

#27
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:12, said:

Am 17 ani..aproape 18.

Ai sanse sa-l inrobesti cum am eu sanse sa devin popular ca Maica Tereza :bigwhitegrin:

#28
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 Graveland, on Feb 22 2007, 16:32, said:

Ai sanse sa-l inrobesti cum am eu sanse sa devin popular ca Maica Tereza :bigwhitegrin:
:) Ms de incurajare. Dar acum nu vreau neaparat asta. Vreau sa ne continuam relatia si vom vedea unde ajungem. Poate m'am speriat eu ca pana acum nu a mai dat nici un semn, dar...asta e.

#29
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:37, said:

:) Ms de incurajare. Dar acum nu vreau neaparat asta. Vreau sa ne continuam relatia si vom vedea unde ajungem. Poate m'am speriat eu ca pana acum nu a mai dat nici un semn, dar...asta e.
Atunci nu te mai agita degeaba. Stai calma ca se rezolva cumva.

#30
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 raluca_risca, on Feb 22 2007, 16:01, said:

Aveam o prietena prin facultate care era exact ca tine sau tu ca ea, nu conteaza. Era tacuta cu oamenii care nu-i cunostea si tot timpul dadea vina pe prietenul ei. Problema nu vine de la el, ci de la tine. Tu trebuie sa te schimbi. Ce idee ti-ai face tu despre cineva care nu vorbeste cand sunt mai multi, care e inchis in sine: ca e ciudat, ca e prost si nu prea are subiecte de conversatie sau ca e inganfat?
Sa stii ca nimeni nu o sa aiba rabdare sa te inteleaga si pana la urma o sa te intrebi de ce esti singura?
Dar eu nu dau vina pe el pentru faptul ca nu sunt eu dezinvolta, ci pentru altceva. Stiu ca asta e problema mea. Dar ce pot sa fac ca sa ma schimb? Nu e chiar asa usor. Si nici nu exista manual pentru asta.

#31
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:48, said:

Dar eu nu dau vina pe el pentru faptul ca nu sunt eu dezinvolta, ci pentru altceva. Stiu ca asta e problema mea. Dar ce pot sa fac ca sa ma schimb? Nu e chiar asa usor. Si nici nu exista manual pentru asta.
Lasa, nu te schimba. Probabil asta l-a atras la tine, ca fete cu tupeu sunt pe toate drumurile.

#32
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007
Si acum ce fac daca nu ma suna? Il sun eu, ii dau mesaj? Sau nu mai fac nimic? Si daca nu mai face nici el nimic, gata? S-a dus totul?

#33
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:52, said:

Si acum ce fac daca nu ma suna? Il sun eu, ii dau mesaj? Sau nu mai fac nimic? Si daca nu mai face nici el nimic, gata? S-a dus totul?

Ba nu-l suna. Mai lasa-l vreo doua zile, ca suna pana la urma. Vrei sa creada ca-l sufoci?

#34
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 adadoi, on Feb 22 2007, 16:55, said:

Ba nu-l suna. Mai lasa-l vreo doua zile, ca suna pana la urma. Vrei sa creada ca-l sufoci?
Nu, chiar nu vreau sa creada asta, numai ca el acum este la facultate...in alt oras. Bine, care este la o ora distanta. Si de luni, daca stiu eu bine, incepe iar cursurile.

#35
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 infinity_girl, on Feb 22 2007, 16:58, said:

Nu, chiar nu vreau sa creada asta, numai ca el acum este la facultate...in alt oras. Bine, care este la o ora distanta. Si de luni, daca stiu eu bine, incepe iar cursurile.

O fi la cursuri, mai fetito, lasa-l in pace. Stai linistita ca suna el. Si daca nu suna, oricum n-ai ce sa faci, ca doar n-o sa fugi dupa el, numai te-ai face de ras.

#36
infinity_girl

infinity_girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 22.02.2007

 adadoi, on Feb 22 2007, 17:05, said:

O fi la cursuri, mai fetito, lasa-l in pace. Stai linistita ca suna el. Si daca nu suna, oricum n-ai ce sa faci, ca doar n-o sa fugi dupa el, numai te-ai face de ras.
Multumesc pentru sfaturi. Chiar m'au ajutat.  :peacefingers:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate