Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Auto Press---" masina gratis"- e o tapa

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#613
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Am tot citit ce s-a discutat pe aici... până la urmă există o firmă serioasă care se ocupă cu acest gen de publicitate pe mașini? Sau toate sunt țepe?

#614
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
In clipa de fata NU ! Sau cel putin nu intre cele discutate pe aici B)

Toate firmele de gen se bazeaza pe intrarea de noi membri in sistem ( pentru a-i putea plati pe cei mai vechi ) si / sau achitarea de tot felul de taxe si comisioane.

#615
alinumik

alinumik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.12.2006
http://www.romaniali...ara-gratis.html

#616
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Din articolul dat de @alinumik

Quote

Reprezentantii Politiei si ai Parchetului Judecatoriei Cluj-Napoca au  declarat ieri ca "nu s-au inregistrat plangeri oficiale impotriva  acestei societati".

Quote

In lipsa unor plangeri la Politie nu se stie deocamdata care este  valoarea sumelor neachitate ca rate catre clienti, insa estimarea  comisioanelor incasate de la dealerii auto se cifreaza la circa 500.000  de euro in opt luni.

Buna afacere. Juma' de milion de euro in mai putin de un an ! Si mai trebuie adaugati si banii din "taxele de intrare in sistem", adica 600 sau 1300 euro pentru masinile sh...

#617
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006
daca mai pui la socoteala si faptul ca totul s-a desfasurat legal, chiar ca e o afacere buna.

#618
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Ce-am mai citit pe alte forumuri si siteuri de ziare... Comisionul primit de autopres la dealer se ridica in unele cazuri pana la 6,5% din valoarea autoturismului :naughty:  La VW au vandut multe Polo 1.2 "prin" autopres, insa au avut si un Touareg vandut in acelasi sistem. :frust: Inseamna ca si-a pus omul ala stickere cu autopres pe asa o masina ! Gizas... Era cineva aici care se interesa de Touareg prin autopres, al lui o fi ?

Edit: A, si ca din declaratiile dealerilor rezulta ca multi si-au facut dosar de leasing bazandu-se pe banii de la autopres, si acum umbla sa gaseasca ori cumparatori, ori persoane dispuse sa preia leasingul.

Edited by spe, 15 October 2007 - 14:08.


#619
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,074
  • Înscris: 24.02.2006
partea buna e urmatoarea: din ce stiu eu, clientii Autopres nu au avut facilitati deosebite la leasing. Altfel spus, cand aia le-au aprobat dosarul, l-au aprobat in functie de veniturile lor existente, nu si de veniturile pe care urmau sa le obtina de la Autopres. Din cauza asta, cred ca sunt relativ putini cei ce vor fi obligati sa-si vanda masinile. E drept, calculele lor financiare s-au dus pe apa sambetei, dar teoretic ei ar trebui sa fie in stare sa sustina acel leasing.

#620
alinumik

alinumik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 14.12.2006
Cea mai mare DUMA care am vazut-o.

Ar trebui batut bine de tot.  :coolspeak:

http://www.ziuadecj....article?ID=4051

#621
angajatul

angajatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 09.10.2005
recunosc ca nu am citit tot topicul....dar de taxa de inceput de 2000 si ceva de euro a zis cineva?....ca ei zic...."va dam 150 euro pe luna" dar la inceput trebuie tu sa achiti taxa asta de inceput.
pai daca e asa profitabila treaba.....de ce nu se scad aia 2000 din suma aia....si sa zic....inscriere gratuita......si primiti 130 euro/luna?

#622
dr4qul4

dr4qul4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 19.03.2005
tovarasul dumars nu mai zice nimic? probabil acum se relaxeaza la bordul unui suv ca doar a facut omul 500K euroi :D.

sunt foarte bucuros ca a dat faliment aceasta firma. daca cei care si-au cumparat masini in acest mod aruncau o privire si pe acest forum acum nu se mai simteau.....tepuiti.

mai era cineva pe aici care se lauda ca el a avut de castigat de pe urma acestei afaceri (fiind client), acum nu mai zice nimic? nu cumva daca isi cumpara singur masina scotea mai multe discounturi? sau a fost tot prienten cu patronul? sau chiar a castigat 1000-2000 de euro pt ca a fost intre primii inscrisi in program?

azi dimineata am vazut o masina publicitara prin rahova. o noua firma va da faliment.

#623
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,083
  • Înscris: 22.06.2004
up. ceva noutati?

#624
wolfydRg

wolfydRg

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,041
  • Înscris: 20.06.2005
Ia luat presul, de unde sa mai fie ...

#625
kady77

kady77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.03.2008
SCURT.

O ZI INTREAGA MI-A LUAT SA CITESC TOPICU,CLIENTII VENEAU,DADEAU ACELE TAXE , 200 EURO 1000 DE EURO SAU MAI STIU EU CAT , AUTOPRESSU ISI LUA BANI DE LA DEALERI,OPEL ,SKODA S.A.M.D DADEA MAI DEPARTE 2-3 LUNI CLIENTILOR DINAINTE,IAR TU CA SI CLIENT DE O ZI ERAI LA NOROC , DACA VENEA ALT "FRAIER" CA SA AIBA DE UNDE SA-TI DEA SI TIE 2-3 LUNI ,VRAJEALA CU IA-TI MASINA IN LEASING\RATE CA TI-O PLATIM NOI ERA DOAR O FRAZA FOARTE ATRAGATOARE PENTRU ROMANI.S-A IMPUTIT TREABA AU INCEPUT PREA MULTI SA LATRE , PATRONU S-A RETRAS SI EU CU 10 , 20.000 DE EURO IN CONT NU CRED CA A SCOS MAI MULT , SI A PLECAT. DECI CARITAS CURAT.NU CRED CA A PLATIT CINEVA AUTOPRESSU SA POARTE VREO RECLAMA PE VREO MASINA.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate