Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Auto Press---" masina gratis"- e o tapa

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#1
JTC

JTC

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.01.2007
e vorba de o firma de publicitate care spune ca iti plateste 150 eur pe luna daca porti publicitatea pusa de ei pe masina timp de 5 ani cat dureaza leasingul. Ex. un Ww polo dai tu avans 3000 eur iar rata timp de 5 ani este 15o eur care ii primesti de la ei.stiti ceva???

#2
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View PostJTC, on Feb 21 2007, 19:37, said:

e vorba de o firma de publicitate care spune ca iti plateste 150 eur pe luna daca porti publicitatea pusa de ei pe masina timp de 5 ani cat dureaza leasingul. Ex. un Ww polo dai tu avans 3000 eur iar rata timp de 5 ani este 15o eur care ii primesti de la ei.stiti ceva???
Nu e o teapa. Eu tocmai am semnat un contract cu ei, am luat un Astra Clasic, urmeaza sa vina cam in 1 luna. Ideea cu autopres e urmatoarea:
au 4 dealeri de masini cu care lucreaza VW, Seat, Opel, Skoda. Iti alegi o masina de la unul din acesti dealeri, mergi la autopres faci un contract cu ei iar cu contractul mergi apoi la dealer si iti alegi masina. Poti sa iei si in rate si pe leasing, ei platesc doar 5 ani rata sau leasingul 150 EUR pe luna. Conditia este sa faci 660 km pe luna si sa ai masina curata.

Edited by ruler, 21 February 2007 - 21:39.


#3
Strike

Strike

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 30.04.2004
Pentru ce orase e valabila oferta?

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pe orice traseu sau pe un traseu anume ales de ei? e valabil doar pt bucuresti?

#5
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
link, ceva?

#6
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postromaximusro, on Feb 21 2007, 22:54, said:

pe orice traseu sau pe un traseu anume ales de ei? e valabil doar pt bucuresti?
Pai la ce te intereseaza? :w00t:  Sunt doar masini mult hulite :cursing:  de matale,,,nu e nici un Logan :puke:  IN PROMOTIE...Sau vrei sa comiti  :naughty: un VW????? :kisstogether:

#7
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View PostStrike, on Feb 21 2007, 21:48, said:

Pentru ce orase e valabila oferta?

Eu sunt din Cluj si aici au sediu, la ei pe site din ce vad mai au si in Satu Mare si auzeam ca s'ar extinde si in Tg.Mures.
www.autopres.ro e siteul lor, iar acolo gasesti exact modelul de contract pe care il semneaza cu clientii.

#8
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postromaximusro, on Feb 21 2007, 21:54, said:

pe orice traseu sau pe un traseu anume ales de ei? e valabil doar pt bucuresti?
In bucuresti nu stiu daca au sediu, in Cluj declari o anexa la contract care e traseul pe care il utilizezi cel mai des. Teoretic pe traseul ala ei pot sa mearga sa te controleze spontan daca ti curata masina, etc. Cica o pozeaza.

Dar asta nu inseamna ca daca nu mergi o zi pe acolo e problema. Poti merge unde vrei iar kilometrii aia 660 poti sa ii faci extraurban/urban nu conteaza.

#9
radup

radup

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,248
  • Înscris: 02.04.2003
Lasand la o parte avansul si pretul masinilor , reclamele pe masina ( nu le vad deranjanate) trebuie sa frec masina in fiecare zi in functie de intemperii? Pentru 150 de euro/luna din care ar trebui sa scad spalatoria auto ( exteriorul) sau munca fizica care consta in frecatul masinii si mai ales constrangerea traseului ma face sa ma gandesc ca mai bine ma platesc ei pentru chinul depus.

@romaximus : 660 km x 12 = 7920 de km ( pune si benzina)

Cat o fi rata la Touareg?  :console:

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005

Quote

În cazul fiecãrei variante va trebui sã achitaþi o taxã de înregistrare unicã, care conþine contravaloarea executãrii ºi aplicãrii, respectiv schimbãrii autocolantelor. - În cazul contractului pe o perioadã de doi ani cu firma noastrã taxa de înregistrare este de 546 EUR + TVA, iar firma noastrã se obligã sã vã plãteascã garantat 130 EUR pe lunã. - În cazul contractului pe o perioadã de patru ani cu firma noastrã taxa de înregistrare este de 1092 EUR + TVA, iar firma noastrã se obligã sã vã plãteascã garantat 150 EUR pe lunã.
adica..  :naughty: suna a mlm..

Quote

parte din fiecare ratã de credit lunarã de plãtit pentru autoturismele achiziþionate prin firma noastrã vor fi preluate de noi, dar nu mai mult de 150 EUR.

adica 150 de euro e maximum, banui ca nu suma maxima nu e atinsa de toti

si mai raman cheltuielile cu datul jos al reclamei..

e avantajos pt cei care oricum circula mult.. si daca nu ti se da un anumit traseu... insa pt cei ce au deja masina, mi se pare o miniexcrocherie

#11
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postromaximusro, on Feb 22 2007, 09:49, said:

adica..  :naughty: suna a mlm..
Asta in cazul incare ai deja masina si vrei sa faci contract de servicii cu ei, e alta mancare de peste


Quote

adica 150 de euro e maximum, banui ca nu suma maxima nu e atinsa de toti
150 de eur e suma maxima atinsa de toti.

Quote

si mai raman cheltuielile cu datul jos al reclamei..
Au ei un service unde fac asta si nu e nici o cheltuiala.

Quote

e avantajos pt cei care oricum circula mult.. si daca nu ti se da un anumit traseu... insa pt cei ce au deja masina, mi se pare o miniexcrocherie

Repet nu ti se impune nici un traseu. Trebuie doar sa iti declari care e ruta zilnica cel mai des utilizata. Eu de exemplu imi dau ruta pe care merg la servici. Din punctul meu de vedere a fost o oferta f. buna avand in vedere ca imi ramane de platit practic doar casco la masina. 660 km fac fara nici o problema si acuma lunar cu berlina mea, diferenta este ca in asta mai bag cate 1 l de ulei lunar, benzina mai multa  si cate o mica "reparatie " pe la 1k km.

Nu mai dau argumente pro ca pana la urma o sa ziceti ca fac reclama mascata  <_<

Edited by ruler, 22 February 2007 - 11:39.


#12
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postradup, on Feb 22 2007, 09:25, said:

Lasand la o parte avansul si pretul masinilor , reclamele pe masina ( nu le vad deranjanate) trebuie sa frec masina in fiecare zi in functie de intemperii? Pentru 150 de euro/luna din care ar trebui sa scad spalatoria auto ( exteriorul) sau munca fizica care consta in frecatul masinii si mai ales constrangerea traseului ma face sa ma gandesc ca mai bine ma platesc ei pentru chinul depus.
Sa inteleg ca tu nu iti speli masina niciodata ? Ideea e nu sa iti speli masina zilnic si sa fie lacrima, ci sa nu te vada ei in trafic cu masina super murdara, astfel incat sa nu se vada reclamele. Si evident ca daca afara ploua si e plin de rahat pe jos nu iti da nime in cap ;). By the way nu o sa vina nimeni sa te verifice zilnic ...

Quote

@romaximus : 660 km x 12 = 7920 de km ( pune si benzina)

Cat o fi rata la Touareg?  :console:

well cu Dacia 1310 din dotare la ora actuala fac cam 15.000 km/an si asta in conditiile in care nu ma "hazardez" la drumuri lungi decat atunci cand nu am alte variante :D (prietenii stiu de ce) .

Edited by ruler, 22 February 2007 - 11:47.


#13
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Mie imi suna bine treaba asta, daca nu are alte clauze ascunse. Asa iti iese un Logan dCi la 3000 de euro, o valoare mai adevarata pentru cat face. :)

#14
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View PostAlexIP, on Feb 22 2007, 11:55, said:

Mie imi suna bine treaba asta, daca nu are alte clauze ascunse. Asa iti iese un Logan dCi la 3000 de euro, o valoare mai adevarata pentru cat face. :)

Logan nu poti sa iti iei :) au doar 4 marci cu care colaboreaza. VW, Seat, Opel, Skoda. Daca iti iei in schimb tu un logan poti apoi sa mergi la ei sa inchei un contract de colaborare dar conditiile nu mi se mai par asa avantajoase. Platesti un comision destul de mare pentru 4 ani de colaborare (doar daca faci pe 4 ani primiesti 150 EUR pe luna).

#15
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Acuma vroiam sa zic, am observat ca nu se gasesc masini prea ieftine, au si ei decenta lor. Deci un Polo incepe de la 10 mii si ceva... Tot vreo 3000 face. :D

Edited by AlexIP, 22 February 2007 - 12:11.


#16
goreny

goreny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.12.2003

View Postruler, on Feb 21 2007, 21:36, said:

Nu e o teapa. Eu tocmai am semnat un contract cu ei, am luat un Astra Clasic, urmeaza sa vina cam in 1 luna. Ideea cu autopres e urmatoarea:
au 4 dealeri de masini cu care lucreaza VW, Seat, Opel, Skoda. Iti alegi o masina de la unul din acesti dealeri, mergi la autopres faci un contract cu ei iar cu contractul mergi apoi la dealer si iti alegi masina. Poti sa iei si in rate si pe leasing, ei platesc doar 5 ani rata sau leasingul 150 EUR pe luna. Conditia este sa faci 660 km pe luna si sa ai masina curata.
zilnic 30 de km sau 660km pe luna? poate o scot doar in weekend si fac 660 dekm...e bine si asa? ruta poate sa fie oriunde? daca ma duc in occident in concediu e okei?

#17
mynu_cs

mynu_cs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 23.01.2007
Dap .. si eu am auzit de firma aceea  www.autopres.ro

Da cred ca nu te-ai informat bine nu iti dau 150 euro.. ca iti dau 126 pt ca platesti tva pt acei bani

De dat jos si de schimbat autocolantul e f usor.. ca se lipeste si se dezlipeste extrem de usor...

Nu cred ca trebuie sa iti speli zilnic masina doar nu mergi in fiecare zi prin noroi de 1 metru



Daca vrei sa scoti masina din tara trebuie sa mergi pe la ei... daca faci accident trebuie sa mergi pe la ei daca zgarii sau deteriorezi autocolantul mergi pe la ei si suporti cheltuielile

Fotografia ti-o face la ei la firma nu in trafic...


Este o alta firma din Alba Iulia mi se pare.... care are si ea cam aceeas oferta si este si pt Logan Renault ... nu stiu sa va spun exact firma am vazut-o in piatza din Cluj

Nu stiu daca e firma si in bucuresti sau in alte orase

In cluj e pe strada Bistritei nr 31


Doar o singura chestie ma deranjeaza ... faptul ca dupa ce imi iau jos de tot autocolantul culoarea masini o sa fie destul de diferinta intre cele 2 zone ... cu si fara autocolant... pt ca in 5 ani ... se schimba...

Alta chestie... cu benzina.. frate... calculezi cat te costa benzina de parca masina aiai nu vrei sa o misti din loc... aia 660 km ii faci in folosul tau nu in folosul altuia...

daca nu ai unde sa rulezi iti dau eu un exemplu

Fa drumul Zalau -Cluj si Cluj - Zalau ... 80 si ceva de km 100 pe persoana si iti scoti si profit

Firma aceasta am auzit ca este si in Ungaria si alte tari apropo mi s-au parut cam arabi aia de acolo :)


Sper ca v-am ajutat cu aceste informatii... pt ca si eu vroiam sa imi cumpar Opel Corsa cu aceasta oferta.. dar acuma ma mai gandesc :)

#18
te-dude

te-dude

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 28.10.2006
este ceva asemanator si in targu mures, pe bd 1 dec 1918, nr 158. din cate stiu fac contracte cu chevrolet, Opel, Dacia, Renault, Nissan. au anunturi in flash si in piata de la a la z cu nr de tel etc.
daca se intereseaza careva sa ne zica si noua

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate