Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...
 Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...
 Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...
 lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...
 

Auto Press---" masina gratis"- e o tapa

- - - - -
  • Please log in to reply
624 replies to this topic

#19
goreny

goreny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 02.12.2003

View Postmynu_cs, on Feb 24 2007, 11:31, said:

Dap .. si eu am auzit de firma aceea  www.autopres.ro

Da cred ca nu te-ai informat bine nu iti dau 150 euro.. ca iti dau 126 pt ca platesti tva pt acei bani

De dat jos si de schimbat autocolantul e f usor.. ca se lipeste si se dezlipeste extrem de usor...

Nu cred ca trebuie sa iti speli zilnic masina doar nu mergi in fiecare zi prin noroi de 1 metru
Daca vrei sa scoti masina din tara trebuie sa mergi pe la ei... daca faci accident trebuie sa mergi pe la ei daca zgarii sau deteriorezi autocolantul mergi pe la ei si suporti cheltuielile

Fotografia ti-o face la ei la firma nu in trafic...
Este o alta firma din Alba Iulia mi se pare.... care are si ea cam aceeas oferta si este si pt Logan Renault ... nu stiu sa va spun exact firma am vazut-o in piatza din Cluj

Nu stiu daca e firma si in bucuresti sau in alte orase

In cluj e pe strada Bistritei nr 31
Doar o singura chestie ma deranjeaza ... faptul ca dupa ce imi iau jos de tot autocolantul culoarea masini o sa fie destul de diferinta intre cele 2 zone ... cu si fara autocolant... pt ca in 5 ani ... se schimba...

Alta chestie... cu benzina.. frate... calculezi cat te costa benzina de parca masina aiai nu vrei sa o misti din loc... aia 660 km ii faci in folosul tau nu in folosul altuia...

daca nu ai unde sa rulezi iti dau eu un exemplu

Fa drumul Zalau -Cluj si Cluj - Zalau ... 80 si ceva de km 100 pe persoana si iti scoti si profit

Firma aceasta am auzit ca este si in Ungaria si alte tari apropo mi s-au parut cam arabi aia de acolo :)
Sper ca v-am ajutat cu aceste informatii... pt ca si eu vroiam sa imi cumpar Opel Corsa cu aceasta oferta.. dar acuma ma mai gandesc :)
ms dar tot nu am inteles 30 de km zilnic, adica ma controleaza? sau pot face 660 cand vreau eu in decursul unei luni.....aici e tzeapa.....5 ani de zile ma fac maimuta si ma plimb ca ninge,ca ploua,ca sunt bolnav, ca n-am chef 30 de km....cum e deci? 30km zilnic sau 660 in total? si cum verifica? daca e cu gps atunci la revedere......daca e 30km zilnic e nashpa....nu merita.......si inca ceva, daca e asa de avantajoasa de ce nu e plin tot orasu cu ele....ca e de ceva vreme in cluj.....6 luni daca nu ma insel.....pt caritas,safi si alte minuni (fara munca) stia toata tara de ei:D....

masina o pot instraina? pot circula oriunde vreau eu cu ea?


ms

#20
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postmynu_cs, on Feb 24 2007, 11:31, said:

Dap .. si eu am auzit de firma aceea  www.autopres.ro

Da cred ca nu te-ai informat bine nu iti dau 150 euro.. ca iti dau 126 pt ca platesti tva pt acei bani

De dat jos si de schimbat autocolantul e f usor.. ca se lipeste si se dezlipeste extrem de usor...

Nu cred ca trebuie sa iti speli zilnic masina doar nu mergi in fiecare zi prin noroi de 1 metru
Daca vrei sa scoti masina din tara trebuie sa mergi pe la ei... daca faci accident trebuie sa mergi pe la ei daca zgarii sau deteriorezi autocolantul mergi pe la ei si suporti cheltuielile

Fotografia ti-o face la ei la firma nu in trafic...
Este o alta firma din Alba Iulia mi se pare.... care are si ea cam aceeas oferta si este si pt Logan Renault ... nu stiu sa va spun exact firma am vazut-o in piatza din Cluj

Nu stiu daca e firma si in bucuresti sau in alte orase

In cluj e pe strada Bistritei nr 31
Doar o singura chestie ma deranjeaza ... faptul ca dupa ce imi iau jos de tot autocolantul culoarea masini o sa fie destul de diferinta intre cele 2 zone ... cu si fara autocolant... pt ca in 5 ani ... se schimba...

Alta chestie... cu benzina.. frate... calculezi cat te costa benzina de parca masina aiai nu vrei sa o misti din loc... aia 660 km ii faci in folosul tau nu in folosul altuia...

daca nu ai unde sa rulezi iti dau eu un exemplu

Fa drumul Zalau -Cluj si Cluj - Zalau ... 80 si ceva de km 100 pe persoana si iti scoti si profit

Firma aceasta am auzit ca este si in Ungaria si alte tari apropo mi s-au parut cam arabi aia de acolo :)
Sper ca v-am ajutat cu aceste informatii... pt ca si eu vroiam sa imi cumpar Opel Corsa cu aceasta oferta.. dar acuma ma mai gandesc :)

Well stiam ca platesti impozit, intradevar ramai cam cu 125 EUR practic, dar pe de alta parte asta e un avantaj pentru ca inregistrand acest contract la finante devine sursa de venit calculabila in cazul unuio alt credit (ceea ce la mine se muleaza perfect ).

Ca sa nu mai scriu reply la postul de mai sus trebuie sa faci 660 km pe luna.

#21
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postgoreny, on Feb 24 2007, 19:54, said:

ms dar tot nu am inteles 30 de km zilnic, adica ma controleaza? sau pot face 660 cand vreau eu in decursul unei luni.....aici e tzeapa.....5 ani de zile ma fac maimuta si ma plimb ca ninge,ca ploua,ca sunt bolnav, ca n-am chef 30 de km....cum e deci? 30km zilnic sau 660 in total? si cum verifica? daca e cu gps atunci la revedere......daca e 30km zilnic e nashpa....nu merita.......si inca ceva, daca e asa de avantajoasa de ce nu e plin tot orasu cu ele....ca e de ceva vreme in cluj.....6 luni daca nu ma insel.....pt caritas,safi si alte minuni (fara munca) stia toata tara de ei:D....

masina o pot instraina? pot circula oriunde vreau eu cu ea?
ms

660 km pe luna, te verifica odata pe luna atunci cand iti face plata celor 150 EUR. Aceasta oferta e evindet profitabiula in momentul in care ti'ai calculat ca faci in interese personal (si nu asa ca umbli ca maimuta fie ploaie fie vant  :coolspeak: ) 660 km pe luna. Si ai fi surprins ca sunt f multe masini in cluj pe care scrie Auto Press masina publicitara gratis.
Poti umbla unde vrei tu, de instrainat o poti instraina cand vrei tu si poti rezilia contractul cu ei oricand fara nici o pretentie din partea lor, fara nici o implicatie, conditia este sa ii anunti cu 30 zile inainte.

Peste vreo 2 luni insa se inchide preluatu de masini pentru ca o sa isi atinga numaru de masini din flota .

Edited by ruler, 25 February 2007 - 10:42.


#22
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
1.2 AUTOPRES în cazul în care întâlnește un partener potrivit, va proiecta și va elabora reclama care va fi lipită pe capota, usile și aripile autovehiculului, în conformitate cu cerința partenerului. ----


poate nu inteleg eu bine, sau cinestie....autopres nu iti plateste 5 ani 150 eur pe luna, ci numai cand au o reclama de aplicat, care poate fi 5 ani 2 luni sau deloc, nu se specifica clar 5 ani

#23
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,082
  • Înscris: 22.06.2004
2.6 CLIENTUL se obligã prin semnarea acestui contract cã în fiecare zi în afarã de duminicã ºi zilele de sãrbãtoare va parcurge cu autovehiculul cel puþin 30 km pe zi.



mda

#24
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postm_criss23, on Feb 25 2007, 11:16, said:

1.2 AUTOPRES în cazul în care întâlnește un partener potrivit, va proiecta și va elabora reclama care va fi lipită pe capota, usile și aripile autovehiculului, în conformitate cu cerința partenerului. ----
poate nu inteleg eu bine, sau cinestie....autopres nu iti plateste 5 ani 150 eur pe luna, ci numai cand au o reclama de aplicat, care poate fi 5 ani 2 luni sau deloc, nu se specifica clar 5 ani

well conmtractu este valabil 5 ani sau cat dureaza leasingul, iar daca nu au reclama (in momentul de fata nu sunt masine brenduite cu reclama) te brenduiesc cu reclama pentru ei (auto press masina publicitara gratis). Intradevar este o clauza care zice ca se poate rezilia contractu de catre ambele parti daca se notifica cu 30 zile.

#25
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postconu71, on Feb 25 2007, 11:43, said:

2.6 CLIENTUL se obligã prin semnarea acestui contract cã în fiecare zi în afarã de duminicã ºi zilele de sãrbãtoare va parcurge cu autovehiculul cel puþin 30 km pe zi.
mda

Pentru ca asta este media. Dar daca o sa mergi la ei si o sa faci contract o sa vezi ca trebuie sa faci 660 km pe luna (asta e de fapt verificarea care ti'o face, 1 data pe luna cand se plateste) ceea ce duce intradevar la o medie de 30 km pe zi.

PS: eu am semnat deja un contract cu ei si nu e dracu chiar asa de  negru. Ce nu imi place mie din toata treaba asta:

Practic se poate rezilia contractu oricand, desi ei zic ca se rezilieaza doar daca te prinde in trafic de 3 ori cu masina f murdara, sau cu reclamele deterioarate fara sa ii anunti (eu mi'am calculat ca trebuie sa stai la ei 2 luni ca sa imi scot cheltuielile in plus soo teoretic dupa 2 luni sunt in castig )

#26
Bullet

Bullet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 03.07.2006

View Postruler, on Feb 25 2007, 13:03, said:

Pentru ca asta este media. Dar daca o sa mergi la ei si o sa faci contract o sa vezi ca trebuie sa faci 660 km pe luna (asta e de fapt verificarea care ti'o face, 1 data pe luna cand se plateste) ceea ce duce intradevar la o medie de 30 km pe zi.

PS: eu am semnat deja un contract cu ei si nu e dracu chiar asa de  negru. Ce nu imi place mie din toata treaba asta:

Practic se poate rezilia contractu oricand, desi ei zic ca se rezilieaza doar daca te prinde in trafic de 3 ori cu masina f murdara, sau cu reclamele deterioarate fara sa ii anunti (eu mi'am calculat ca trebuie sa stai la ei 2 luni ca sa imi scot cheltuielile in plus soo teoretic dupa 2 luni sunt in castig )
ruler, da-mi te rog un PM cu id de mess sau nr de tel. Vreau niste detalii

#27
MAVERICK_SS

MAVERICK_SS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 740
  • Înscris: 25.08.2005
Exista o societate asemanatoare si in Oradea. Diferenta este ca aceasta firma are ca si marci de masini agreate Volkswagen, Seat, Suzuki si Audi iar dealerul in toate cele 4 cazuri e din Oradea. In rest clauzele contractuale sunt aceleasi cu cele descrise de ruler. Urmeaza ca in 1,2 saptamani sa inchei si eu contract cu ei. Personal am optat pentru un Suzuki Ignis 1.3 AC 93 CP. In ceea ce priveste modalitatea de plata se poate in rate/leasing iar societatea acopera maxim 160 euro. In ceea ce priveste numarul de kilometri de parcurs, cuantumul este de 30 km/zi in afara de duminica si sarbatori legale. Insa, se poate ca de exemplu intr-o zi sa nu parcurgi nici un kilometru iar a 2-a zi sa faci 300 de km. Tot ceea ce conteaza este ca la verificarea lunara ce trebuie efectuata la ei la sediu sa ai cuantumul lunar de kilometri parcursi.

Pentru detalii si adresa site (ca sa nu fiu invinuit de publicitate mascata): P.M.


Toate cele bune,

MAVERICK_SS

#28
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
cum suna asta ?....pentru sh


Puteti incheia cu noi contract de publicitate pe o perioada de patru ani sau doi ani. Conditia de baza este ca acesta sa nu fie mai veche de cinci ani. Daca doriti sa incheiati contractul pe o perioada de patru ani va trebui sa achitati o taxa de inscriere de 1300 Euro si veti primi cate 150 Euro /luna in aceleasi conditii ca cele prezentate mai sus. In cazul in care doriti un contract de publicitate pe o perioada de doi ani taxa de inscriere este de 650 Euro insa rata lunara pe care urmeaza sa o primiti este de 130 Euro.

chiar nu apare cineva care are deja masina cu publicitete pe ea?

#29
zeus-iulian

zeus-iulian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 02.07.2005
Drepturile si obligatiile AUTOPRES sunt ambiguu elaborate :ex"1.4 AUTOPRES prin semnarea prezentului contract se obligã, cã în cazul în care dupã semnarea acestui contract CLIENTUL va încheia un contract de vânzare-cumpãrare cu plata preþului în rate sau un contract de leasing privind autovehicolul descris la art. 1.2., îi va plãti CLIENTULUI în fiecare lunã rata autovehiculului pânã la cel mult echivalentul în lei a 150 EURO (unasutacincizecieuro - include TVA )la cursul BNR din ziua plãþii, cu titlu de tarif de publicitate " ca sa nu mai spun de pagina web care are un continut rudimentar si pare facuta de o persoana incepatoare in ale programarii.

#30
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postm_criss23, on Feb 26 2007, 15:21, said:

cum suna asta ?....pentru sh
Puteti incheia cu noi contract de publicitate pe o perioada de patru ani sau doi ani. Conditia de baza este ca acesta sa nu fie mai veche de cinci ani. Daca doriti sa incheiati contractul pe o perioada de patru ani va trebui sa achitati o taxa de inscriere de 1300 Euro si veti primi cate 150 Euro /luna in aceleasi conditii ca cele prezentate mai sus. In cazul in care doriti un contract de publicitate pe o perioada de doi ani taxa de inscriere este de 650 Euro insa rata lunara pe care urmeaza sa o primiti este de 130 Euro.

chiar nu apare cineva care are deja masina cu publicitete pe ea?

Pai am scris eu ca am semnat deja contract cu ei, doar ca inca nu mi'a venit masina.

#31
ruler

ruler

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 21.06.2006

View Postzeus-iulian, on Feb 26 2007, 16:36, said:

Drepturile si obligatiile AUTOPRES sunt ambiguu elaborate :ex"1.4 AUTOPRES prin semnarea prezentului contract se obligã, cã în cazul în care dupã semnarea acestui contract CLIENTUL va încheia un contract de vânzare-cumpãrare cu plata preþului în rate sau un contract de leasing privind autovehicolul descris la art. 1.2., îi va plãti CLIENTULUI în fiecare lunã rata autovehiculului pânã la cel mult echivalentul în lei a 150 EURO (unasutacincizecieuro - include TVA )la cursul BNR din ziua plãþii, cu titlu de tarif de publicitate " ca sa nu mai spun de pagina web care are un continut rudimentar si pare facuta de o persoana incepatoare in ale programarii.

Corect, siteul lor + biroul lor nu impresioneaza deloc :) si nu da senzatia de ceva spectaculos, dar pana la urma importanta e colaborarea cu ei. EU zic sa dati o geana atenta prin Cluj si o sa constatati ca sunt gramada de masini inscriptionate de ei ...

#32
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
am gasit un anunt pe net , pentru bucuresti si ilfov...,,masina gratis....etc''

era doar un nr de tel. mobil, a mai gasit cineva anuntul?

#33
conu71

conu71

    Termopanist

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,082
  • Înscris: 22.06.2004
poate dai si un link...

#34
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006

View Postm_criss23, on Feb 26 2007, 23:19, said:

am gasit un anunt pe net , pentru bucuresti si ilfov...,,masina gratis....etc''

era doar un nr de tel. mobil, a mai gasit cineva anuntul?


#35
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
http://www.publisite...t.php?id=146811

#36
m_criss23

m_criss23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 214
  • Înscris: 11.05.2006
autocolantul , daca depaseste un anumit procent (3-40%) trebuie trecut in talon?
publicitatea , fie ea pe masina este pasibila de impozitare (tu fiind proprietar al masinii)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate