Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
DigiMobil - IP public?

Glet de finisaj peste chit acrili...

La multi ani @Passenger001!

La multi ani @barbosa1bis!
 La multi ani @MikeSpike!

Cum curat gletul de pe perete

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger
 Autorizatie Birou Acte Auto

Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...
 Facultate din Bucuresti posibil o...

Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa
 

Ce lucruri scumpe isi doresc femeile ?

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#19
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View PostGisele, on Mar 7 2007, 10:22, said:

Depinde si cui vrei sa faci acest cadou, nu crezi?
Nu toate femeile isi doresc masini, poate i-ar placea o haina de blana (chinchila, nu iepure), o bijuterie (platina, nu argint), o vacanta (Thailanda, nu Grecia), etc.


Nici o femeie nu isi doreste masini si bijuterii pana nu ajunge acolo undeva, de apuca sa atinga putin cu degetu`, cercul de bani multi, influenta, prinde gustul si moartea mai da inapoi cand s`a ajuns in punctul ala. De aia e bine sa`ti tragi un barbat cu bani, care in majoritatea cazurilor este si curv, un motiv in plus sa cauti si tu un tragaci mai sarac sa`ti satisfaca nevoile... . Dar cel mai important este ca tu deja ai facut un copil si ramai acolo pe val, pe bani, ai o situatie sau esti bazata. ;)

Edited by Cutzu, 07 March 2007 - 10:57.


#20
veverita

veverita

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,820
  • Înscris: 13.12.2004
http://www.apple.com/iphone/

in general nu ma omor dupa gadgeturi, telefonul vreau sa fie telefon nu agenda/ceas desteptator si nu mai stiu ce. dar dupa jucaria asta chiar mi s-au aprins becurile.

#21
Bravegirl

Bravegirl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 23.09.2003
Nu am inteles eu bine??? Intrebarea e :"ce lucruri scumpe isi doresc femeile?" Nu am vazut sa scrie undeva ca si le doresc de la un barbat....ce o femeie nu poate sa muncesca si sa-si ia singura lucruri scumpe?

#22
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
case in locatii selecte, neaparat cu sala pentru ball isi doresc femeile? :lol:

#23
Nefersetty

Nefersetty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,692
  • Înscris: 23.01.2007

Quote

Ce lucruri scumpe isi doresc femeile? minim 500 USD

O my god! Please don't ask.....

Deci e vorba de lucruri care se pot cumpara. Atunci "fericire" sau "iubire",lucrurile la care m-am gindit eu,nu se mai pun la socoteala.
Daca vorbim de chestii materiale, my top 3 are:

1. O masina(ca sa stea mita'n coada) Ex: Aston Martin Vanquish sau DB9 & Mercedes SLR McLaren
2. O vila on Lake Como(Italia)
3. Un inel de logodna,cu un diamant de 24 de carate

Anybody?.........I'm waiting :P

#24
euph0ric

euph0ric

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 264
  • Înscris: 25.01.2007
Toate vor doar un barbat.

De milioane...

#25
BusyBee_FlyFree

BusyBee_FlyFree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.04.2007
Eu m-as multumi cu un Sony Vaio. :inlove:

#26
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
cel mai scump lucru, sunt banii.
daca gasesc ele o sursa tocmai buna de muls, se descurca apoi... :)

#27
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006
Ma scarbiti, draga reprezentantelor ale sexului frumos. Cred ca nu ma mai insor niciodata cu asemenea specimene, nici nu mi-as dorii. Si nici nu va doresc sa aflati ca se va intampla cu cea de genu vostru daca va cadea vreodata prin mana mea, numai de Aston Martin Vanquish avea ea parte. M-as bucura daca cele care scriu pe aici sa fie pustoaice, daca nu, s-a dus dracu natia asta de rapa. Vreau sa cred ca nu am ramas singurul care gandeste asa. Si mai treceti si la munca si vedeti cum se castiga banii, nu doar ati pus cracu pe unu si gata, aveti asigurat viitorul pentru ceva timp.

#28
BusyBee_FlyFree

BusyBee_FlyFree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.04.2007

View Postdiasul, on Jul 1 2007, 01:48, said:

Ma scarbiti, draga reprezentantelor ale sexului frumos. Cred ca nu ma mai insor niciodata cu asemenea specimene, nici nu mi-as dorii. Si nici nu va doresc sa aflati ca se va intampla cu cea de genu vostru daca va cadea vreodata prin mana mea, numai de Aston Martin Vanquish avea ea parte. M-as bucura daca cele care scriu pe aici sa fie pustoaice, daca nu, s-a dus dracu natia asta de rapa. Vreau sa cred ca nu am ramas singurul care gandeste asa. Si mai treceti si la munca si vedeti cum se castiga banii, nu doar ati pus cracu pe unu si gata, aveti asigurat viitorul pentru ceva timp.


N-am vazut sa zica una ca si-ar dori toate astea de la un barbat. Suntem perfect capabile sa muncim si sa obtine singure ce ne dorim, asa ca nu mai face tu pe victima ca nu o sa-ti rapeasca nimeni  banii obtinuti cu atata truda  <_< .  Btw am deja o slujba si strang banuti pt ce imi doresc, nu astept de la prieten sau de la mama si tata sa-mi cumpere lucruri.

#29
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

View PostBusyBee_FlyFree, on Jul 1 2007, 15:27, said:

N-am vazut sa zica una ca si-ar dori toate astea de la un barbat. Suntem perfect capabile sa muncim si sa obtine singure ce ne dorim, asa ca nu mai face tu pe victima ca nu o sa-ti rapeasca nimeni  banii obtinuti cu atata truda  <_< .  Btw am deja o slujba si strang banuti pt ce imi doresc, nu astept de la prieten sau de la mama si tata sa-mi cumpere lucruri.
Si atunci ce te-ai aprins asa daca nu te regasesti printre cele despre care vorbeam? Din ceea ce spui tu despre tine, dupa parerea mea esti de admirat. Si generalizez pentru ca este o situatie generala.
P.S. Sa-mi spui si mie ce insemna "btw". Nu sunt prea in tema cu limbajul "mIRC". Merci.

Edited by Jaqueline, 02 July 2007 - 07:59.


#30
BusyBee_FlyFree

BusyBee_FlyFree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.04.2007
Eu m-am aprins pentru ca nu mi se pare drept sa fim catalogate toate niste "vanatoare de averi". Nu e placut sentimentul cand ai obinut ceva cu greu, chiar si cu stat 12 ore la munca si sa-ti fie stirbita fericirea cand auzi pe cineva zicand: "pai da, i-a cumparat x sau a promovat pentru ca s-a culcat cu x." Tu cum te-ai simti?
P.S. btw= By The Way

Edited by BusyBee_FlyFree, 01 July 2007 - 21:56.


#31
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

View PostBusyBee_FlyFree, on Jul 1 2007, 22:56, said:

Eu m-am aprins pentru ca nu mi se pare drept sa fim catalogate toate niste "vanatoare de averi". Nu e placut sentimentul cand ai obinut ceva cu greu, chiar si cu stat 12 ore la munca si sa-ti fie stirbita fericirea cand auzi pe cineva zicand: "pai da, i-a cumparat x sau a promovat pentru ca s-a culcat cu x." Tu cum te-ai simti?
P.S. btw= By The Way
Sunteti catalogate asa pentru ca mai toate sunteti "vanatoare de averi", si nu mai nega, chiar se intampla la scara mare. Ca sunt si exceptii, cu atat mai bine. Daca faci parte din tabara minoritarelor chiar nu iti inteleg supararea. Si fericirea nu ar trebui sa-ti fie intunecata de remarcile celorlalti daca tu stii cum ai obtinut ceea ce ai obtinut.

#32
moonchild11

moonchild11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 04.07.2006

View Postdiasul, on Jul 1 2007, 23:42, said:

Sunteti catalogate asa pentru ca mai toate sunteti "vanatoare de averi", si nu mai nega, chiar se intampla la scara mare. Ca sunt si exceptii, cu atat mai bine. Daca faci parte din tabara minoritarelor chiar nu iti inteleg supararea. Si fericirea nu ar trebui sa-ti fie intunecata de remarcile celorlalti daca tu stii cum ai obtinut ceea ce ai obtinut.

Chiar nu puteti lasa in pace macar un topic de shopping/lifestyle , sa va abtineti de la comentarii despre cum suntem noi ca ne dorim aia sau ailalta? Nu v-a intrebat nimeni daca voi ati cumpara pentru o femeie obiectele respective, indiferent daca vi le permiteti sau nu, so... lasati-ne in pace sa ne dorim ce avem chef - poate eu doresc sa-mi pice din cer, care-i problema?

Ontopic: O bratara de aur cu rubine. Un anklet de aur cu diamante (de fapt as fi OK si fara diamante, dar atunci nu mai e peste $500). Chiar asa, de ce nu se gasesc anklets de aur prin magazine? Eu am vazut doar una anul asta, f urata - necizelata, ca altfel poate o luam (era vreo 200 RON). O croaziera in Alaska. Alte vacante, eg India, Thailanda, Spania. Un TV LCD cu diagonala de 65+ si hometheater 5.1.

#33
AMDG

AMDG

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,091
  • Înscris: 23.01.2007

View PostBusyBee_FlyFree, on Jul 1 2007, 22:56, said:

Eu m-am aprins pentru ca nu mi se pare drept sa fim catalogate toate niste "vanatoare de averi".

Procentajul conteaza - reflectat in diferenta dintre veniturile medii barbati/femei .

#34
diasul

diasul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,314
  • Înscris: 06.03.2006

View Postmoonchild11, on Jul 2 2007, 12:36, said:

Chiar nu puteti lasa in pace macar un topic de shopping/lifestyle , sa va abtineti de la comentarii despre cum suntem noi ca ne dorim aia sau ailalta? Nu v-a intrebat nimeni daca voi ati cumpara pentru o femeie obiectele respective, indiferent daca vi le permiteti sau nu, so... lasati-ne in pace sa ne dorim ce avem chef - poate eu doresc sa-mi pice din cer, care-i problema?
Sa-mi spui si mie cati ani ai, sa stiu cum sa te abordez, te rog.
Si apropo de croaziera in Alaska, iti pot sugera o companie foarte buna si serioasa, Norwegian Cruise Line, cine stie!?

#35
BusyBee_FlyFree

BusyBee_FlyFree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 17.04.2007
Dar nu am negat, stiu si eu ca sunt femei de genul asta(destule din pacate). Dar tu ai zis ca esti scarbit de toate reprezentantele sexului feminin, in concluzie tu ne vezi pe toate asa. Eu din cauza asta m-am revoltat, urasc sa generalizez si urasc cand o fac altii.

#36
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
nu stiu daca isi doresc neaparat lucruri(obiecte) scumpe  in mod special.

am observat pana acum  ca fetele in mare parte is doresc sa fie distrate , plimbate (in tara sau in afara) ,sa fie scoase din rutina zilnica.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate