Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Consum ulei masina de tuns iarba...

"Moda" tinerilor care se ...

E.on energie aplicație intre...

Masina de tuns... buruieni
 Recomandare drona

Exista un soft care sa reia autom...

Identificare plante

Cum declari o variabila care nu s...
 Schimbare certificat de inmatricu...

Poligon auto București

nelamurire legata de pret la mode...

Hotel cu restaurant si Demipensiu...
 Croaziera in Mediterana de Vest 1...

Copilot are pica pe Vladimir Putin

MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam
 

Lista directoare romanesti.

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
42 replies to this topic

#19
Bobyo

Bobyo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 13.03.2006
Daca se poate o lista de directoare web straine sa fie postata ar fi perfect oricum daca are cineva o lista poate sa-mi dea un pm mi-ar fi super de folos.

#20
akenathon

akenathon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 503
  • Înscris: 16.02.2006
Daca am un site inscris in anumite directoare, iar de curand am creat un subdomeniu, pot sa trec acest subdomeniu in aceleasi directoare ca si cum ar fi un site nou? Mentionez ca as folosi alte taguri.
Multumesc!
:rolleyes:

#21
miromulus

miromulus

    c'mon inner peace...!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,613
  • Înscris: 25.01.2006

 akenathon, on Apr 16 2007, 13:28, said:

Daca am un site inscris in anumite directoare, iar de curand am creat un subdomeniu, pot sa trec acest subdomeniu in aceleasi directoare ca si cum ar fi un site nou? Mentionez ca as folosi alte taguri.
Multumesc!
:rolleyes:

In majoritatea da, dar depinde de proprietar. Un subdomeniu este vazut de motoarele de cautare ca un site separat si practic trebuie promovat de la zero. El nu beneficiaza de autoritatea si vechimea site-ului original, ca un folder oarecare.

#22
VET

VET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.11.2003

 gumball3000, on Apr 23 2007, 18:42, said:

mai este o data in lista.... <_<

Daca citeai mai mult de o secunda intelegeai ca ma ref ca NECESITA BACKLINK lucru nementionat in lista.... :angry:
Oare chiar asa de greu era de inteles.....

Edited by VET, 24 April 2007 - 06:33.


#23
domedia

domedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.02.2007

 VET, on Apr 24 2007, 07:30, said:

Daca citeai mai mult de o secunda intelegeai ca ma ref ca NECESITA BACKLINK lucru nementionat in lista.... :angry:
Oare chiar asa de greu era de inteles.....


Probabil s-a schimbat politica intre timp. Putine sunt care se mentin "ok".

#24
VET

VET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 05.11.2003

 domedia, on Apr 24 2007, 07:42, said:

Probabil s-a schimbat politica intre timp. Putine sunt care se mentin "ok".

Yup asa e, eu inscriu niste site-uri si vad ca doar putine nu cer backlink sau banner

einformatii.ro  "Validarea websiteurilor sau categoriilor propuse in director se face in maxim 48 de ore, dupa verificarea existentei bannerului einformatii.ro in websiteul propus."
tre. ro To validate the reciprocal link please include the following HTML code in the page at the URL specified above, before submiting this form:

Le adaug si eu pe masura ce le gasesc sau iti trimit tie pm si modifici tu in lista de sus?

Have a nice day

Edited by VET, 24 April 2007 - 07:28.


#25
domedia

domedia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 03.02.2007

 VET, on Apr 24 2007, 08:23, said:

Yup asa e, eu inscriu niste site-uri si vad ca doar putine nu cer backlink sau banner

einformatii.ro  "Validarea websiteurilor sau categoriilor propuse in director se face in maxim 48 de ore, dupa verificarea existentei bannerului einformatii.ro in websiteul propus."
tre. ro To validate the reciprocal link please include the following HTML code in the page at the URL specified above, before submiting this form:

Le adaug si eu pe masura ce le gasesc sau iti trimit tie pm si modifici tu in lista de sus?

Have a nice day

Vorbeste cu un moderator, ca eu nu am acces la edit.

#26
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

 domedia, on Apr 24 2007, 08:45, said:

Vorbeste cu un moderator, ca eu nu am acces la edit.
Am specificat ca necesia backlink...

Propunerile pentru noi directoare in lista le dati DOAR pe privat...
NU sunt acceptate decat directoarele bine indexate in google si/sau care au pagerank mare.

#27
Mett

Mett

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 07.05.2005
Nu inteleg. Credeam ca e vorba de o lista de directoare unde se poate submite, nu de "anumite" directoare alese si acceptate de tine. Acum vad ca lista se rezuma mai nou la directoare "bine indexate si/sau cu pr mare" (PR3 este "mare"?). Maine o sa vrei sa fie numai cele care incep cu litera j de ex. Te rog incearca sa fii corect si ofera tuturor facilitati egale. Multumesc

#28
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

 Mett, on Apr 25 2007, 00:01, said:

Nu inteleg. Credeam ca e vorba de o lista de directoare unde se poate submite, nu de "anumite" directoare alese si acceptate de tine. Acum vad ca lista se rezuma mai nou la directoare "bine indexate si/sau cu pr mare" (PR3 este "mare"?). Maine o sa vrei sa fie numai cele care incep cu litera j de ex. Te rog incearca sa fii corect si ofera tuturor facilitati egale. Multumesc

Sunt foarte corect.. nu mi se pare corect ca unii sa faca un subdomeniu cu "director web" doar de dragul de a fi in lista...
astfel nu ar ajuta pe nimeni... Cand inscri un site intr-un director in primul rand vizezi directoare cat mai bine indexate, care sa te ajute in promovarea site-ului tau... nu viceversa.

In plus am spus sa le dati pe privat pentru a nu polua topicul, pentru ca oricum voi edita primul post pentru a fi lista "la zi".
PR3 nu pot spune ca este prea mare, dar este acceptabil, fata de unul cu 2-3 pagini indexate si PR0...

Edited by darkangelbv, 24 April 2007 - 23:33.


#29
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006

 darkangelbv, on Apr 25 2007, 00:32, said:

Sunt foarte corect.. nu mi se pare corect ca unii sa faca un subdomeniu cu "director web" doar de dragul de a fi in lista...
astfel nu ar ajuta pe nimeni... Cand inscri un site intr-un director in primul rand vizezi directoare cat mai bine indexate, care sa te ajute in promovarea site-ului tau... nu viceversa.

In plus am spus sa le dati pe privat pentru a nu polua topicul, pentru ca oricum voi edita primul post pentru a fi lista "la zi".
PR3 nu pot spune ca este prea mare, dar este acceptabil, fata de unul cu 2-3 pagini indexate si PR0...
Scuza-ma, dar tot nu cred ca e corect, parerea mea :) Subdomenii deja listate aici:
dir.acasa.ro?dir.zoot.ro? si lista poate continua

Cum acest topic este rezervat in primul rand webmasterilor, clar ca motivul pentru care se vrea listarea aici este ca sa oferi posibilitatea tuturor webmasterilor sa-si promoveze site-ul, ceea ce duce implicit si la o indexare mai buna. Sa ne aducem aminte ca toti am avut cate un link, doua la inceput luate de la prieteni, nici unul din cei care au mii de linkuri acum nu le-a bagat singur si cu siguranta si-a facut reclama pe forumuri si pe unde a mai putut.

Ti-am trimis privat cu scuzele mele ca nu am citit acest lucru de la bun inceput.
Daca vrei sa-mi listezi directoarele, bine, dar nu-mi spune te rog ca trebuie sa indeplinesc tot felul de conditii aparute peste noapte. Macar pune in topul paginii aceste conditii sa stie lumea de la bun inceput la ce sa se astepte

Merci
Mircea

#30
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006
@FireEyes:

Quote

1) Directorul meu chiar daca nu e exceleaza la design este vechi! are mai mult de 3 ani.
2) trasnfera PR. (amandoua directoarele)
3) ce inseamna la tine "bine indexat" ? este relativ si sta numai la mintea TA pe care numai tu o poti intelege.
1. director.itbox.ro este "destul" de bine indexat... se putea rezolva adaugarea cu un simplu PM in schimb cel nou (blogbox.ro) are o singura pagina indexata...
2. blogbox.ro are pagerank 0, cum poti spune ca transfera? :-o
3. nu cred ca este relativ si sta in mintea mea.. este relativ si sta in bazele de date google :D

@mircea.t

Quote

... clar ca motivul pentru care se vrea listarea aici este ca sa oferi posibilitatea tuturor webmasterilor sa-si promoveze site-ul, ceea ce duce implicit si la o indexare mai buna. ...

Cum poti sa spui ca oferi posibilitatea de promovare atata timp cat nu ai pagini indexate in google prea multe si PR 0 ? (nu ma refer strict la directoarele tale, dar am vazut ca te simti lezat ca nu sunt acceptate ORICE fel de directoare).

Quote

Scuza-ma, dar tot nu cred ca e corect, parerea mea smile.gif Subdomenii deja listate aici:
dir.acasa.ro?dir.zoot.ro? si lista poate continua
ma refeream la subdomenii facute recent, doar ca sa aiva cu ce sa mai atraga atentia cate putin.

#31
mircea.t

mircea.t

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 22.04.2006

 darkangelbv, on Apr 26 2007, 02:29, said:

@FireEyes:

1. director.itbox.ro este "destul" de bine indexat... se putea rezolva adaugarea cu un simplu PM in schimb cel nou (blogbox.ro) are o singura pagina indexata...
2. blogbox.ro are pagerank 0, cum poti spune ca transfera? :-o
3. nu cred ca este relativ si sta in mintea mea.. este relativ si sta in bazele de date google :D

@mircea.t
Cum poti sa spui ca oferi posibilitatea de promovare atata timp cat nu ai pagini indexate in google prea multe si PR 0 ? (nu ma refer strict la directoarele tale, dar am vazut ca te simti lezat ca nu sunt acceptate ORICE fel de directoare).
ma refeream la subdomenii facute recent, doar ca sa aiva cu ce sa mai atraga atentia cate putin.
eu tot nu reusesc sa-ti inteleg logica: ce treaba are ca e cu pr0? softpedia.com a avut cumva de la inceput PR7 sau cat are acum? Nu continutul este cel care a facut sa fie ce este? Iar motivul pentru care paginile mele nu sunt indexate este unul foarte simplu, site-ul abia a fost relansat saptamana trecuta sub un nou nume, nu avea cum sa fie atat de indexat pe cat ceri TU. Revin si spun: acesta, cum scrie si in topul paginii, este un forum pentru webmasteri, nu pentru useri. Daca mie imi convine sa adaug in toate directoarele, este treaba mea ca webmaster. Si crede-ma, nu traficul softpedia este cel care ma intereseaza, ci continutul.
In plus, logic ar fi fost sa lasi celui care a postat mesajul posibilitatea sa editeze el, nu tu. El a venit cu ideea si el a facut acea lista deci implicit, el trebuie sa aleaga (daca e cazul) ce directoare sa listeze.

eu personal m-am saturat de atatea figuri, merci pt "indicatii"; cand o sa cobori de la statutul de mic D-zeu la cel de moderator, anunta-ma, s-ar putea sa ma intereseze.

#32
ciuly

ciuly

    dus cu pluta pe apa sambetei

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,848
  • Înscris: 17.03.2004
@mircea.t: utilizatorii "simpli" (din grupul members) isi pot edita post-urile in 15 minute de la postare, dupa acest timp dreptul de editare fiind anulat. este o configurare interna a forumului si este valabila global. doar moderatorii (super moderatorii sia dminii) isi pot edita posturile oricand, si mai mult, moderatorii unei arii pot modifica/edita/sterge/muta/etc si post-urile/thread-urile altor useri de pe aceea arie.
deci de aceea editeaza darkangelbv si nu useru initial.

#33
mirazze

mirazze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 08.10.2004
Vai da ce cumsecade sunteti, a fost mai usor sa dati delete decat sa imi dati si mie un rapuns, nu ?

De aceea o sa mai intreb inca o data si poate asa o sa se vada mai bine, DECE A FOST STERS POSTUL MEU?SI DECE A FOST STERS DIRECTORUL WEB?directorul este world-directory.uv.ro

#34
aghyutza

aghyutza

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 416
  • Înscris: 14.12.2005
Sa te lamuresc eu... "Pentru ca este un director facut la șto. Nu sunt acceptate decat directoarele serioase (aka domeniu propriu)"
:console: Fa-ti unul calumea si o sa apara in lista.

#35
mirazze

mirazze

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 08.10.2004
O sa te dezamagesc un pic, directorul meu are 1 an si ceva si din cate vad in lista respectiva sunt si alte directoare pe subdomenii free, ca altfel nu doream sa il adaug si sincer acum numai vreau, numai ca vreau si eu o explicatie dece mi-a fost sters postul si link-ul. Daca era un site facut la "șto" crede-ma sincer ca nu ma interesa sa il adaug in lista respectiva pt ca  nu imi place sa ma bag asa aiurea in seama. Si daca te intereseaza sa sti am destule domenii propri si am si alte directoare (nu dau nume si nici link) dar nu renunt nici la acesta.

Edited by mirazze, 05 June 2007 - 18:36.


#36
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

 darkangelbv, on Feb 25 2007, 03:32, said:

Lista este "la zi" :) si se va afla mereu in primul post...
Daca stiti si alte directoare, care sa fie cat de cat cunoscute dati PM si va apare in lista.


 darkangelbv, on Apr 24 2007, 22:46, said:

Am specificat ca necesia backlink...

Propunerile pentru noi directoare in lista le dati DOAR pe privat...
NU sunt acceptate decat directoarele bine indexate in google si/sau care au pagerank mare.

Nu am fost destul de explicit? sau nu ai avut nici macar rabdarea sa citesti?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate