Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Care sunt pasii necesari deschiderii unui fast food?

- - - - -
  • Please log in to reply
152 replies to this topic

#91
geostiemulte

geostiemulte

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 21.06.2007

View Postlucian_r, on May 1 2007, 11:21, said:

Salut tuturor.
Si yo am de gand sa deschid un fast-food mobil (rulota). Deocamdata sunt in faza de infiintare a SRL-ului. Mare atentie celor care vor sa cumpere rulote!! Nu veti avea autorizatie de functionare daca nu are WC. Yo mi-am facut ceva calcule si cel mai bine ies daca imi cumpar utilajele si modific o rulota normala in una comerciala (in felul asta pot ingloba toate cerintele necesare autorizarii). Am gasit si o firma (www.camperland.ro) ce nu-mi ia mult pe manopera daca iau rulota de la ei.
Am si yo o mare nelamurire: pt autorizare trebuie sa declari punct de lucru sau exista vreo forma de autorizare de gen comert mobil?
Yo sunt din Botosani si as vrea sa am un loc relativ stabil, in week-end sa fiu prin preajma discotecilor si vara sper sa stau vreo 2 luni la mare.
Peace....
Aproape de tine , in Iasi , sunt deja 18 rulote amplasate .WC -ul exista .In afara de el mai trebuie cateva lucruri.Uite cateva poze si poti sa ma suni pe 0745363452 daca doresti sa te bagi in treaba !

Attached Files



#92
investesc

investesc

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 26.06.2007

View Postgeostiemulte, on Jun 26 2007, 20:29, said:

Aproape de tine , in Iasi , sunt deja 18 rulote amplasate .WC -ul exista .In afara de el mai trebuie cateva lucruri.Uite cateva poze si poti sa ma suni pe 0745363452 daca doresti sa te bagi in treaba !

Mister Geo..

La ce pret ajunge o rulota de gen'u celor care le-ai pus in poza ( echipate bineinteles )
Si o alta nedumerire ar fi , cum se rezolva problema curentului ?

#93
livanu

livanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 25.06.2003
Salutare,

Pana la urma si-a facut cineva shawormeria sau nu?
Inca ca da, sa ne zica si noua costurile + profitul :P..

Thanks,
Liviu

#94
katia1977

katia1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.07.2007

View Postravy21, on Feb 5 2007, 14:32, said:

Buna ziua.
Vreau sa imi deschid un fast food sau mai bine spus o shawormerie (adica produsul preferat al romanului :) ) si as dori sa inchiriez un spatiu mic ( sa spunem aprox 20-30 m patrati) de la Primaria sectorului in care locuiesc.
Problema intervine incepand din momentul acesta deoarece nu stiu cam cat imi poate lua chirie/luna  Primaria  pt un asemenea teren si DACA va fi de acord sa imi dea un teren amplasat stradal.
Ce piedici as putea intalni in realizarea acestui business (cu exceptia birocratiei si a nesimtirii functionarilor de la stat) ? Cam de ce suma credeti ca as avea nevoie pt. a pune afacerea pe picioare (mentionez ca nu voi vinde altceva in afara shawormei)?
Va multumesc.
PS: Pt. cei ce au nevoie de informatii despre mine in vederea raspunsului pt. acest thread: am 24 ani si sunt angajat in it la o universitate particulara.

Buna

vroiam sa te intreb daca pana la urma ai deschis fast food ul sa nu?
ai ad mess poate mai vorbim ca ma intereseaza si pe mine,mersi

#95
lucian_r

lucian_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.04.2007
Salut.
La curent te racordezi usor, tehnic vorbind. Daca ai un alt magazin sau casa pe aproape cu care sa te poti intalege o ok. La Electrica e putin mai anevoios si costisitor. In principal asta e buba la afacerea asta - STATUL, PRIMARIA sau alte institutii carora nu le pasa deloc de tine. Rezulta ca o sa dureze mult mai mult pana deschizi dect  ai estimat.
Yo inca nu am deschis. Am rulota, e echipata is f. multumit din punctu asta de vedere.
Pt cei care vor sa se ocupe de asta le recomand o rulota modificata din una de camping. Avantajele sunt:
- in primul rand in vestitia o sa fie mai mica cam cu 2-3000 EU
- mie rulotele comerciale mi se par prea mici (a mea e un Hobby de 6.5 m => loc suficient in interior)
- poti sa-ti amenajezi interiorul cum vrei
- arata mai bine decat alea patratoase mai ales daca este infoliata klumea  
Chiar am una de vanzare complet echipata si nefolosita: grill, rotisor kebab, friteusa, frigider, microunde, cantar electronic, etc.
Atasez cateva poze, iar cei interesati ma pot contacta pt detalii la 0743.684.697 sau pe mess: lucian_r2006.

Attached Files



#96
TITUSS

TITUSS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 05.11.2006
Yo am reusit sa demarez afacerea , dar prin cate am trecut ... cine este interesat de ceva sfaturi poate sa ma contacteze pe prv aici , pe SP . De asemenea , sant interesat de schimb de experienta cu cei care au vreo afacere in acest domeniu  B)

#97
ciper

ciper

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 11.03.2006

View PostTITUSS, on Aug 26 2007, 04:18, said:

Yo am reusit sa demarez afacerea , dar prin cate am trecut ... cine este interesat de ceva sfaturi poate sa ma contacteze pe prv aici , pe SP . De asemenea , sant interesat de schimb de experienta cu cei care au vreo afacere in acest domeniu  B)


Nu poti lasa o adresa de mail sau de messenger?

#98
leeloo_wolf

leeloo_wolf

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2007
Salut la toata lumea,
Desi am citit de la cap la coada tot ce ati scris, eu tot am niste nelamuriri privitoare la infiintarea unui fast food mobil.daca se poate sa imi dati niste raspunsuri, as fi foarte bucuroasa.
Intentionez sa deschid un "fast food" mobil, dar peste tot unde am intrebat, nu am primit niste raspunsuri concrete.
Doresc sa amplasez rulota pe o parcela care imi apartine, chiar vis-a-vis de unde locuiesc(la sat).Deci, desi este o rulota, nu vreau s-o plimb de colo-colo, va fi stabila.In schimb, nu stiu de ce fel de autorizatii am nevoie, si ce conditii trebuie sa indeplinesc.Firma este deja inregistrata, de problema asta am scapat.La un moment dat, auzisem ca este nevoie de autorizatie de constructie(!!!!!!!!) :wallbash:  pt a amplasa rulota pe parcela, ceea ce mie mi se pare aberant, pt ca eu nu construiesc nimic acolo.Se spunea ca altfel cei de la Enel nu vor veni sa lege curentul pana acolo.Asta e o problema, in rest nu stiu mai departe ce autorizatii am nevoie si ce(concret) trebuie sa indeplinesc. Asta este, traim in Romania si nimeni nu spune nimic concret, ba mai mult, inerpreteaza legea dupa bunul lor plac, astfel incat sa gaseasca totusi o portita prin care sa scoata ochii si sa amendeze :curse:

#99
taurul1981

taurul1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2007
uite si eu vreau sa-mi fac un fast-food.Locuiesc pe o strada unde sunt 2 licee si cu o unitate de pompieri,deci trec pe strada zilnic cateva sute de oameni. AM SO I CAMERA DISPONIBILA PT ASA CEVA. sSUNT SI STUDENT ,AM REDUCERE LA TAXE. De cati bani am nevoie sa-mi deschid un fast food? utilare complecta?

taurul



#100
mrcicu

mrcicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 17.10.2007
Pentru o asemenea afacere cu siguranta investitia nu este mare, sau cel putin nu este imensa. Utilajele sunt relativ ieftine, mai ales daca sunt achizitionate la mana a doua. Cele la mana a doua sunt de obicei importate din alte tari si reparate (este clar ca sunt aduse stricate-nu toate). Un exemplu bun este firma Colegiului Economic Viilor, care face acelasi lucru... si vinde la niste preturi destul de exagerate vitrine frigorifice, frigidere, vitrine frigorifice pentru depozitare diverse, s.a.m.d.

In principiu utilajele putin mai scumpe sunt grillul (nu este foarte scump, dar daca vrei calitate... poate sa depaseasca usor peste 600ron unul ce are si cuptor cu microunde, defapt invers vine), rotisorul si masina de facut hotdogi (daca vreti mai mult decat shaorma- depinde de tepuse...).

In mare pentru o shaormarie trebuie cam asa:

Friteuze (300ron, un philips super tare)
INFORMATII AICI
Rotisor (500E-2000E, depinde de capacitate)
INFORMATII AICI
SI AICI
Aparat preparare shaorma (500E-2000E, iar depinde material si capacitate)

Este si un topic cu asemenea utilaje pe softpedia daca nu ma insel... ASTA

Insa daca vreti ceva serios, vedeti aici:
AICI

Despre autorizatii nu prea cunoscut, cu utilajele necesare am lucrat (2 ani in alimentatie publica si turism). Sa nu mai pomenim ca trebuie angajati cu experienta in domeniu, sau practicanti daca sunteti destepti si va descurcati cu un maistru la vreun economic de profil...  :P

Stimatul care vindea utilajele pe softpedia este si AICI


*Nu am facut niciun fel de reclama!

Edited by mrcicu, 17 October 2007 - 19:11.


#101
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Am apelat la o firma specializata in comercializarea utilajelor ...


Am comandat asa:

- ROTISOR KEBAP CU 3 ARZATOARE F.MOTOR
- FRITEUSA DUBLA 5+5L,MODEL PRO
- GRATAR GAZ 38x60x30CM NETED
- TOASTER DUBLU ELECTRIC 56x37x26CM
- CUTIT KEBAP 50CM
- CLESTE KEBAP

TOTAL FARA TVA 6.740 lei
TOTAL CU TVA 8.021 lei
DISCOUNT 15% 1.203 lei
PRET FINAL 6.818 lei

Cei interesati de pretul fiecarui "utilaj", PM pentru detalii.

P.S.: Mi se ofera transport gratuit din Bucuresti pana in Timisoara.

#102
lucian_r

lucian_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.04.2007

View Postlucian_r, on Aug 20 2007, 11:32, said:

Salut.
La curent te racordezi usor, tehnic vorbind. Daca ai un alt magazin sau casa pe aproape cu care sa te poti intalege o ok. La Electrica e putin mai anevoios si costisitor. In principal asta e buba la afacerea asta - STATUL, PRIMARIA sau alte institutii carora nu le pasa deloc de tine. Rezulta ca o sa dureze mult mai mult pana deschizi dect  ai estimat.
Yo inca nu am deschis. Am rulota, e echipata is f. multumit din punctu asta de vedere.
Pt cei care vor sa se ocupe de asta le recomand o rulota modificata din una de camping. Avantajele sunt:
- in primul rand in vestitia o sa fie mai mica cam cu 2-3000 EU
- mie rulotele comerciale mi se par prea mici (a mea e un Hobby de 6.5 m => loc suficient in interior)
- poti sa-ti amenajezi interiorul cum vrei
- arata mai bine decat alea patratoase mai ales daca este infoliata klumea  
Chiar am una de vanzare complet echipata si nefolosita: grill, rotisor kebab, friteusa, frigider, microunde, cantar electronic, etc.
Atasez cateva poze, iar cei interesati ma pot contacta pt detalii la 0743.684.697 sau pe mess: lucian_r2006.
Oferta e inca valabila.  :D

#103
gicanu1979

gicanu1979

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.11.2007
stie cineva cum sa prepara carnea pt shaorma si cum se aseaza in batu acela?
:o

#104
cosmin_nl

cosmin_nl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2008
a mai deschis cineva din cei care vroiau sa deschida ? este profit ?

#105
cmy

cmy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.02.2008
buna! si eu vreau sa deschid un fast-food.stie cineva daca-ti trebuie cursuri de specializare pt asa ceva? am inteles ca poti functiona si pe brevetul altcuiva.ca sef de unitate (patron)trebuie sa ai brevet.

#106
lucian_r

lucian_r

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 29.04.2007

View Postcmy, on Feb 15 2008, 20:01, said:

buna! si eu vreau sa deschid un fast-food.stie cineva daca-ti trebuie cursuri de specializare pt asa ceva? am inteles ca poti functiona si pe brevetul altcuiva.ca sef de unitate (patron)trebuie sa ai brevet.
Salut,
Angajatii trebuie sa aiba cursuri de igiena, (in urma carora primesc un certificat) + cateva analize. Cursurile se tin la Sanepid de 2 ori pe luna... parca
:peacefingers:

#107
pollcorneliu

pollcorneliu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 25.04.2007
vand vand vand tot

inca mai am rulota de vanzare cu toate accesoriile pe care le dau si separat(cercetati in mailurile din spate sau pm)

pret imbatabil absolut tot la 3500 euro

#108
cosmin_nl

cosmin_nl

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.02.2008

View Postpollcorneliu, on Feb 19 2008, 03:34, said:

vand vand vand tot

inca mai am rulota de vanzare cu toate accesoriile pe care le dau si separat(cercetati in mailurile din spate sau pm)

pret imbatabil absolut tot la 3500 euro


Si cum am putea sa o vedem ? poti lasa o adresa de YM sau ceva ? Sau ataseaza niste poze aici.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate