Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Instalatii sanitare

Program de slabire cu succes gara...

Reconditionare cada baie din fonta

Problema imprimanta
 Here goes nothing

BCR sau Raiffeisen

Visual Studio 2022 instaleaza Epi...

Sfat alegere parbriz
 EMAG - recenzii false facute de ei?

Recomandare telefon 900-950

Nivel de trai

Semnal bun da'... prost
 De ce statiile de radio FM nu ren...

Pe unde pot sa gasesc statistici ...

Este reconditionat acest laptop?

Prelungire fire electrice
 

Ajutor .... Cum sa o cuceresc?

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#1
Andr3y90

Andr3y90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2007
Salut...Am si eu nevoie de ajutorul unora mai priceputi si care au trecut prin asta...
Am 17 ani...clasa a 10-a...iar acum cateva saptamani am vazut o fata de a 9-a care mi-a luat mintile...
Problema e ca...Nu cunosc pe nimeni care sa o cunoasca...Sa imi puna o vorba buna ceva...Asa ca trebuie sa fac totul de unul singur...Mereu cand o vad imi arunca niste priviri adanci...Dar sincer sa fiu nu stiu cum o sa iau...Nu o cunosc ... Nu ma cunoaste...Nu vreau sa creada ca sunt vreun ciudat sau cine stie ce...Asa ca am nevoie de ajutorul vostru...
Ce as putea sa fac?

Edited by Jaqueline, 03 February 2007 - 13:49.


#2
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003
Te duci la ea si ii zici ca vrei sa stii neaparat cum o cheama ca ti-a picat cu tronc. De acolo vezi unde te duce conversatia (ai grija sa nu ejaculezi in pantaloni in timp ce vb cu ea ca s-ar putea sa o lasi grea!).

#3
Andr3y90

Andr3y90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2007

View PostValentine, on Feb 3 2007, 15:55, said:

Te duci la ea si ii zici ca vrei sa stii neaparat cum o cheama ca ti-a picat cu tronc. De acolo vezi unde te duce conversatia (ai grija sa nu ejaculezi in pantaloni in timp ce vb cu ea ca s-ar putea sa o lasi grea!).

lol.... <_< Nu cred ca m-ai ajutat prea mult...
Decat sa ma luati la misto mai bine numai postati...

Edited by Andr3y90, 03 February 2007 - 15:58.


#4
Crosshair

Crosshair

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 29.09.2006
buna abordare al lui Valentine...incearca-o.
Invit-o la un suc, fa-o sa se simta speciala, pune intrebari, las-o sa vorbeasca, nu vorbii despre tine, nu te da mare, asculta si nu intrerupe (asta sa stii si-n business),.
Daca te intreaba ceva despre tine sau zice ceva de tine de bine sau rau(Ex: "Tu esti un tip haios...") tu nu o sa zici "Da" sau "Eh, nu cred, zici si tu asa" o sa raspunzi: "Crezi ca sunt haios?" sau "De ce crezi ca sunt haios?"
:D
sa nu reieasa de nicaieri ca o interoghezi, adica sa nu para
o duci din una in alta fara sa sari de la una la alta, sa nu pui intrebari prea intime, limita o vezi si tu in functie de cum e ea
daca intreaba despre tine zici scurt si concis, scotand in evidenta activitatea ta si mai putin firea, calitatile tale, las-o pe ea sa le descopere

Mai mult vezi si tu cum te descurci ;)

#5
dade

dade

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 643
  • Înscris: 10.03.2006
Sfaturile de mai sus is bune.
Acum depinde si de fata. S-ar putea sa nu reactioneze prea bine daca o inviti direct in oras. Poate se sperie, poate are deja un prieten, poate .... poate.

Eu zic sa incerci totusi sa afli cate ceva despre ea de la altii si daca nu ai de unde sa incerci mai intai cu discutii generale.

#6
Andr3y90

Andr3y90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2007

View Postdade, on Feb 3 2007, 16:58, said:

Sfaturile de mai sus is bune.
Acum depinde si de fata. S-ar putea sa nu reactioneze prea bine daca o inviti direct in oras. Poate se sperie, poate are deja un prieten, poate .... poate.

Eu zic sa incerci totusi sa afli cate ceva despre ea de la altii si daca nu ai de unde sa incerci mai intai cu discutii generale.

La asta m-am gandit si eu...adica stii cum e...e cam ciudat sa iesi in orash cu un necunoscut...
La inceput e mai greu...adica o vad prin scoala...ma duc la ea si ce-i zic?
Asta e faza....
Multumesc mult celor care au scris mai sus...Sper sa invat ceva din topicul asta...
Mai astept si alte pareri....Va rog

Edited by Jaqueline, 04 February 2007 - 11:02.
invata sa scrii fara k si tz


#7
costaan

costaan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,683
  • Înscris: 04.01.2005
Simplu.
Bună, sunt Q'lescu, te admir de ceva timp, mi-ar face deosebită plăcere să ne cunoaștem.
Direct la subiect, fără fanfaronadă (+ sfaturile de mai sus).
Și nu te preface, dacă-i va place de tine așa cum ești...
Baftă.

#8
Jaqueline

Jaqueline

    HyperActive Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,834
  • Înscris: 08.09.2005

View PostAndr3y90, on Feb 3 2007, 17:16, said:

La asta m-am gandit si eu...adica stii cum e...e cam ciudat sa iesi in orash cu un necunoscut...
La inceput e mai greu...adica o vad prin scoala...ma duc la ea si ce-i zic?
Asta e faza....
Multumesc mult celor care au scris mai sus...Sper sa invat ceva din topicul asta...
Mai astept si alte pareri....Va rog
O sa se simta ciudat la prima intalnire daca nu te cunoaste deloc. Mai bine incearca sa faci rost de id-ul ei de mess (daca are). Stiu ca ai zis ca nu cunosti pe nimeni din generatia ei, dar te chinui si tu putin  :rolleyes: . O iei cu vrajeala pe net cam o saptamana (asa ea o sa se invete cu tine), si dupa o inviti in oras. De acolo te descurci si singur  :peacefingers:

#9
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
la tine e simpla treaba, mergi la ea, ii tragi o pupatura zdravana si ai 2 variante:
ori iti trage o palma de-ti sar balele pe pereti (ai grija sa nu o stropesti) ori o sa stea si o sa fie ca in filme (tot dintr-un film e si asta :D )

incearca si tu sa ii faci cu ochiul cand treci pe langa ea (numai sa se uite la tine, nu faci ca tampitu pe acolo :roflmao: ), da-i de inteles ca ai vrea ceva, insa sa nu pari obsedat.

e buna si varianta cu messul, numai ca acolo e altfel decat face 2 face ;) pe urma ii iei numaru de tel si voila :)

#10
trustmygod

trustmygod

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 939
  • Înscris: 25.09.2006
ca-n liceenii , ii pui un trandafir in banca.....da nu ma stiu continuarea

#11
Andr3y90

Andr3y90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2007
Ar fi frumos si destul de simplu pe net....dar problema e daca are sau nu.... :confuzzled:

#12
Valentine

Valentine

    Un Mosotti mai serios.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,279
  • Înscris: 30.11.2003

View PostJaqueline, on Feb 4 2007, 11:04, said:

O sa se simta ciudat la prima intalnire daca nu te cunoaste deloc. Mai bine incearca sa faci rost de id-ul ei de mess (daca are). Stiu ca ai zis ca nu cunosti pe nimeni din generatia ei, dar te chinui si tu putin  . O iei cu vrajeala pe net cam o saptamana (asa ea o sa se invete cu tine), si dupa o inviti in oras. De acolo te descurci si singur
Oamenilor voi chiar nu ati agatat nici o tipa in liceu? Slabi mai sunteti. EVIDENT ca cea mai buna simpla si sigura varianta e sa te duci direct la ea sa o intrebi daca vrea sa iesiti in oras.

Uite cum am agatat eu o colega de liceu prin a XI-a: (tot asa necunoscuta)

Eu - Buna  Posted Image
Ea - Buna ...  
Eu - Am o intrebare scurta pentru tine daca se poate ...  :notangel:
Ea - Sigur, ce e?  :mellow:
Eu - Iti place mazarea?  :rolleyes:
Ea -  :confuzzled: ... da ...
Eu - Bun, atunci nu-i asa ca iesi cu mine la un film in weekend?
Ea -  Posted Image ... mmm
Eu - Uite te las sa alegi si filmul, da-mi numarul de telefon si aranjam ore si restu ...  
Ea - Fie, uite nr. meu xxxxxx, dar sa ma suni pana in 22.00 seara ...  ;)
Eu - Mersi ... btw ma cheama Valentin  :coolspeak:
Ea - Oana.
Eu - Ok, ciao ne vedem sambata  :peacefingers:
Ea - Pa Posted Image

Si aia a fost.

Nu recomand variantele de tip pussy sugerate de unii mai sus: vrajeala aiurea pe mess, sa vb cu prietena prietenei ei sa vezi daca o intereseaza persoana ta, etc. In marea majoritate a acestor cazuri o sa apara un deznodamant negativ.

PS Faza cu mazarea e inventata de mine ... e ceva de genu ice-breaker

#13
mianna

mianna

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,779
  • Înscris: 29.06.2005

View Posttrustmygod, on Feb 4 2007, 12:44, said:

ca-n liceenii , ii pui un trandafir in banca.....da nu ma stiu continuarea

credea ca-i de la altu' :)

#14
Andr3y90

Andr3y90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 03.02.2007
Altcineva mai are alte idei?
Vreau sa am mai multe variante...sa am de unde sa aleg...pe care sa o aplic  -_-

#15
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
timp de o saptamana ceri in fiecare zi parintilor tai bani pentru diverse, dar nu ii cheltui. cand ai destui, te duci si ii arati la tipa.  
daca ai destui bani e cea mai sigura metoda. :cigar:

#16
ch0s3n

ch0s3n

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 208
  • Înscris: 26.12.2006

View PostBlitzkrieg, on Feb 4 2007, 18:17, said:

timp de o saptamana ceri in fiecare zi parintilor tai bani pentru diverse, dar nu ii cheltui. cand ai destui, te duci si ii arati la tipa.
daca ai destui bani e cea mai sigura metoda. :cigar:

:roflmao: Hai ca l'ai ajutat cu asta. :lol:

#17
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006

View Postch0s3n, on Feb 4 2007, 21:37, said:

:roflmao: Hai ca l'ai ajutat cu asta. :lol:
Chiar ma cat mai e alocatia pentru elevi?  :coolspeak:
Fa`ti card de elev pune alocatia pe el si incearca sa fii smecher... macar incearca. Cu talent asa.
Ia sa vezi.

#18
Morcov_UFO

Morcov_UFO

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 23.01.2007
Simplu ... daca spui ca ea de fiecare data cand trece pe langa tine se uita atent la tine .

Cand va mai intalniti prin liceu si o vezi pe ea singura o abordezi direct :

Eu - Buna
Ea - Buna ...
Eu - Am o intrebare scurta pentru tine daca se poate ... notangel.gif
Ea - Sigur, ce e? mellow.gif
Eu - Iti place mazarea? rolleyes.gif
Ea - confusedsmiley.png ... da ...
Eu - Bun, atunci nu-i asa ca iesi cu mine la un film in weekend?
Ea - ... mmm
Eu - Uite te las sa alegi si filmul, da-mi numarul de telefon si aranjam ore si restu ...
Ea - Fie, uite nr. meu xxxxxx, dar sa ma suni pana in 22.00 seara ... wink.gif
Eu - Mersi ... btw ma cheama Valentin coolspeak.gif
Ea - Oana.
Eu - Ok, ciao ne vedem sambata peacefingers.gif
Ea - Pa !

:D

Sigur o sa accepte . De fapt , nu o scoate la un film , ca daca ii place filmul o sa se uite la el . Mai bine iesiti la un suc intr-un local mai select . Dupa ce o duci acasa , o intrebi daca vrea sa va mai vedeti . Daca zice da , iti tugui buzele si ...

Succes !

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate