Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Biserica si colectivitatea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
450 replies to this topic

#433
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004
Cristescu este un religios, plătit de un cult bisericesc, de ce crezi că predicile lui siropoase m-ar putea mișca cumva? Crezi că nu am ascultat destule astfel de predici, când eram creștin? :huh:

#434
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 08 august 2023 - 15:54, said:

Cristescu este un religios, plătit de un cult bisericesc, de ce crezi că predicile lui siropoase m-ar putea mișca cumva? Crezi că nu am ascultat destule astfel de predici, când eram creștin? Posted Image
Sunt predici noi .
Mesajul e important.
Am incercat sa ascult si pe altii, n-am reusit . Mereu deraiaza la politica sau mesaje subliminale.
Nu ascult toate predicile lui Cristescu. Pe Butoi l-am abandonat. Posted Image

#435
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004

View PostPaco_ste1, on 08 august 2023 - 16:00, said:

Pe Butoi l-am abandonat. Posted Image

Nu-mi vine să cred!!!
[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539874-icon_muahah.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#436
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postdark, on 08 august 2023 - 16:04, said:

Nu-mi vine să cred!!!
[ https://forum.vivaldi.net/assets/uploads/files/1606663539874-icon_muahah.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Adauga multe idei prostesti, a cam renuntat la a explica clar. Banui ca s-a cam dilit la cap.
Retine ce spun, mesajul e imortant, nu persoana.

#437
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,783
  • Înscris: 06.03.2021

View PostPaco_ste1, on 08 august 2023 - 16:00, said:

Nu ascult toate predicile lui Cristescu. Pe Butoi l-am abandonat.

Pacule, ai căzut din butoi în cristelniță... :lol:

Edited by heartu, 08 August 2023 - 18:13.


#438
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

View Postheartu, on 08 august 2023 - 18:12, said:

Pacule, ai căzut din butoi în cristelniță... Posted Image
Asa cum am mai spus, daca mesajul nu e interesant personajul nu ma intereseaza deloc.

#439
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004
Nu mai sunt disponibil pentru mai încolo, căci Jakob a postat din nou o predică a sa! Ce credeți, primul anunț: nu mai sunt bani decât pentru o jumătate de lună și depindem de bisericile care donează!
:ermm:....

A, stați că nu are predică, doar a făcut niște anunțuri, acum a apărut unul din Kenia.

#440
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

 dark, on 03 septembrie 2023 - 18:58, said:

Nu mai sunt disponibil pentru mai încolo, căci Jakob a postat din nou o predică a sa! Ce credeți, primul anunț: nu mai sunt bani decât pentru o jumătate de lună și depindem de bisericile care donează!
Posted Image....

A, stați că nu are predică, doar a făcut niște anunțuri, acum a apărut unul din Kenia.
Da link la "predica". Posted Image

#441
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004
Mi-aș fi dorit, dar predica a fost ținută de altcineva, așa că nu am urmărit-o decât puțin, zicea ceva de Ilie care ajunsese în peșteră fugind ca să-și scape viața...el, Ilie, cel care putea coborî foc din cer... fugea din cauza amenințărilor făcute de regina sidonită Izabela dar lui Iehova i-a spus că fuge din cauza israeliților care sunt chitiți să-l omoare deși aceștia trecuseră în masă de partea lui, când Ilie a ieșit învingător în competiția cu prorocii lui Baal și prorocii Astarteei...
Oricum, predicatorul nu a menționat toate acestea ci doar s-a limitat la a spune că pe noi ar trebui să ne intereseze ce facem acum, în prezent, așa cum Ilie trebuia să se întrebe: măi, ce caut eu aici, în această peșteră...Posted Image...și de aceea, Însuși Iehova, nedumerit, îl întreba pe Ilie: ce cauți aici, Ilie? Posted Image

Edited by dark, 04 September 2023 - 09:59.


#442
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004

 Paco_ste1, on 04 septembrie 2023 - 08:41, said:

Da link la "predica". Posted Image

Păi, îți pot pune chintesența: nu mai sunt bani, decât pentru o jumătate de lună... după care... asta e, am vorbit cu contabila cu care lucrăm...să ne rugăm și pentru asta...

Gata... nu mai sunt bani....:lol:

Attached Files



#443
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004
Nu mai sunt bani... bine, dar pentru ce nu mai sunt bani? Nu știu... predicatorul nu mai spune...decât atât: nu mai sunt bani decât pentru o jumătate de lună... și deci trebuie să donați, din nou....:ermm:...
Dar unde sunt zeciuielile plătite, colectele, taxele și tot?...:dontgetit:
Ce este Biserica Penticostală? Un sac fără fund? :unsure:...

Să dea afară contabila! Să restructureze din posturi! Păi dacă banii nu ajung? :huh:

Observați cum pune problema acest predicator: nu știu dacă să împărtășesc cu voi sau nu... dar hai, fie, da, vă spun: nu mai sunt bani decât pentru o jumătate de lună...
Păi cu cine vrei să ”împărtășești” problema lipsei banilor? Cu Martorii lui Iehova? :lol: Oare nu cu proștii din sală, membri penticostali, cărora le ții predica și de la care speri să obții mai mulți bani?Posted Image

#444
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

 dark, on 04 septembrie 2023 - 16:26, said:

Păi, îți pot pune chintesența: nu mai sunt bani, decât pentru o jumătate de lună... după care... asta e, am vorbit cu contabila cu care lucrăm...să ne rugăm și pentru asta...

Gata... nu mai sunt bani....Posted Image
Da frate link, nu inregistrari in mp3. Poate vorbesti tu in ele sau cativa in carciuma si vrei sa ne prostesti.
Ai material audio-video iregistrata la o adunare penticostala ?

#445
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004

 Paco_ste1, on 04 septembrie 2023 - 18:13, said:

Ai material audio-video iregistrata la o adunare penticostala ?

Da, de acolo provine fișierul audio.
Eu zic să păstrăm măsura, deci fără imagini sau link-uri directe. Ce era important, am pus, se poate audia, nu mai sunt bani și bisericile trebuie să doneze. Asta fac liderii penticostali! Cer bani, tot timpul, pentru că Biserica Penticostală este o corporație mondială axată pe profit.

#446
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004
Mâine vom discuta profeția din Daniel, "cele șaptezeci de săptămâni", o profeție mesianică, da? Unde sunt greii forumului, Xlander, Grateful, Sfantul Jakob?
😑🙄🙄🙄

#447
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,783
  • Înscris: 06.03.2021
Lasă tu greii forumului, de când ai invadat aria asta cu sutele tale de pagini pline de inepții și ai reînviat zeci de topicuri moarte, calitatea discuțiilor a scăzut drastic, ceea ce avem acum e departe de calitatea discuțiilor care se purtau în urmă cu câțiva ani... :thumbdown:

Edited by heartu, 13 September 2023 - 01:08.


#448
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,796
  • Înscris: 16.03.2004
Este o prostie și un act necugetat, să-ți vinzi contul de forum Softpedia! Da, știu că se practică, unii bloggeri decid să-și vândă blogul și menționează numărul de abonați, dar oare vei reuși tu să-i păstrezi? :dontgetit: Ai dat banul și...? Ți-au plecat abonații....Posted Image
La fel și Jakob. Pentru ce să-ți vinzi contul, poate apare ceva, se întâmplă ceva (vine Domnul pe norii Cerului!!!!), sau ai nevoie de o informație, cum faci, cum scrii, pe cine întrebi? Forumul îți oferă toate acestea, plus că ai o vârstă aici, ești veteran, toți sau aproape toți, te respectă...:ermm:...

#449
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,536
  • Înscris: 19.03.2022

 heartu, on 13 septembrie 2023 - 01:07, said:

Lasă tu greii forumului, de când ai invadat aria asta cu sutele tale de pagini pline de inepții și ai reînviat zeci de topicuri moarte, calitatea discuțiilor a scăzut drastic, ceea ce avem acum e departe de calitatea discuțiilor care se purtau în urmă cu câțiva ani... Posted Image
Heartule  cand ai dreptate  . . .  ai .
Sa nu fii suparat pe mine, io sunt impotriva nedreptatii si minciunii.
Nu am nimic cu evreii sau vreo alta natiune sau rasa dar urasc nedreptatea si minciuna.

#450
Elihu_66

Elihu_66

    ⟣2028⟣

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,817
  • Înscris: 26.11.2011

 Paco_ste1, on 15 decembrie 2023 - 12:06, said:


Heartule  cand ai dreptate  . . .  ai .
Sa nu fii suparat pe mine, io sunt impotriva nedreptatii si minciunii.
Nu am nimic cu evreii sau vreo alta natiune sau rasa dar urasc nedreptatea si minciuna.
Corect. Tu ai ce ai doar cu Isaac si cu urmașii lui, pentru ca el a fost fertilizat in vitro, si este fiul lui Dracu'... Iar Ismael care este fiul mostenitor si ales de Dumnezeu, a fost si este nedreptățit până in ziua de astăzi.

Edited by Elihu_66, 15 December 2023 - 19:22.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate