Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 

Biserica si colectivitatea

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
450 replies to this topic

#307
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 11:44, said:


Stai priponit ca vrei sa fii astfel.
Corect. Esti atât de aburit incat tu singur doresti da stai priponit. Pentru mine așa ceva e de neînțeles

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 11:44, said:


Prin credinta poti deveni liber.
NICIODATĂ !

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 11:44, said:


Credinta adevarata e cea in care il consideri pe Dumnezeu prieten. Si e prieten in adevaratul sens.
Nu contează ce consideri tu ci ceea ce ESTE. Auzi, prieten cu Dumnezeu....Te pomenești ca te si tragi de curele cu EL acum...

#308
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View Postvio69c, on 10 ianuarie 2023 - 11:48, said:



Nu poti fi altfel ca re-devii apoi - animal.
Pai si nu animal ești oricum? Crezi ca poti sa anulezi animalul din tine cu credință? Poti cel mult sa-l maschezi o vreme fara nici un folos.

View Postvio69c, on 10 ianuarie 2023 - 11:48, said:



Nu poti fi altfel ca re-devii apoi - animal.
Crede in natura, crede in frumos, crede in echilibru, in armonie, crede in orice omenesc , crede in constelatia jupiter, dar suntem obligati de statutul la care am ajuns sa credem in ceva, sa gandim, sa ne exprimam, sa comunicam.....
Toate astea ne-au modelat sa devenim umani
Putem sa gandim corect, sa ne exprimăm liber  sa comunicăm real de-abia in momentul in care incetam sa credem in ceva. In orice. De-abia atunci mintea devine liberă si se exprimă in deplină libertate. Asa cu lesa la gât e imposibil. Dar într-adevăr cu lesa de gat devii un animal docil, dresabil, pe placul celor care dreseaza si care ca o recompensă  pentru docilitatea ta iti vor arunca cate un zaharel din când in când.

Edited by Testosteron, 10 January 2023 - 15:44.


#309
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,852
  • Înscris: 17.08.2022

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 15:43, said:

Putem sa gandim corect, sa ne exprimăm liber  sa comunicăm real de-abia in momentul in care incetam sa credem in ceva. In orice. De-abia atunci mintea devine liberă si se exprimă in deplină libertate.

Cred ca mergi la extrema
Nu  vorba de a crede in zei sau supranatural...ci in bunele aspecte ale vietii...moralitate, echilibru, armonie
Care sa-ti dea bucurie, nu izolare si incrancenare

Edited by vio69c, 10 January 2023 - 16:00.


#310
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,490
  • Înscris: 19.03.2022

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 15:05, said:

Corect. Esti atât de aburit incat tu singur doresti da stai priponit. Pentru mine așa ceva e de neînțeles
Mintea omului se raliaza vrand nevrand catre o idee/ subiect, asa ca de ce sa nu te raliezi pe ideea ca Dumnezeu ne vrea prietenia ?

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 15:05, said:

NICIODATĂ !
Am gresit, era vorba ca doar prin CREDINTA ADEVARATA poti fi liber. Acum nu intelegi ce spun insa cu timpul iti vei da seama si te vei bucura.

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 15:05, said:

Nu contează ce consideri tu ci ceea ce ESTE. Auzi, prieten cu Dumnezeu....Te pomenești ca te si tragi de curele cu EL acum...
Nu stiu ce intelegi tu prin "te tragi de curele " cu EL insa pentru mine suna a batjocura, adica prin felul asta sa-ti bati joc de Dumnezeu.
Tu daca esti parinte si iti iubesti copilul , ai dorit sa fii considerat prietenul copilului tau, adica sa te simta ca esti prieten, nu adversar.
Cred ca ti-am dat de inteles adevaratul sens al prieteniei.
Isus spune ca Dumnezeu e Tatal nostru si prietenul nostru. Dealtfel isus si catre iuda iscarioteanu foloseste expresia asta "prietene, fa repede ce ai de facut " .

#311
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 16:48, said:


Mintea omului se raliaza vrand nevrand catre o idee/ subiect, asa ca de ce sa nu te raliezi pe ideea ca Dumnezeu ne vrea prietenia ?
Pentru ca aia nu e decat o idee in capul tau care n-are nimic de-a face cu realitatea. Nu ai nici tu si nici eu nimic de-a face cu Dumnezeu si nici El cu noi. Habar n-are de existența noastră si in principiu il doare-n basca de noi. Asta e realitatea pe care tu vrei s-o acoperi cu ideea falsa ca tu esti prieten cu El.

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 16:48, said:


Am gresit, era vorba ca doar prin CREDINTA ADEVARATA poti fi liber.
Nu exista credință adevărată.  Credința este intotdeauna falsă.

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 16:48, said:


Isus spune ca Dumnezeu e Tatal nostru si prietenul nostru. Dealtfel isus si catre iuda iscarioteanu foloseste expresia asta "prietene, fa repede ce ai de facut " .
Dumnezeu nu ne este nouă tata in primul rand. Poate i-o fi fost tata lui Isus, dar noua nu ne este tata si nici prieten nu ne este pentru ca nu are comportamentul unui prieten. Ah ca noi am vrea sa fim prieteni cu El e alta poveste, toată lumea vrea asta...

Edited by Testosteron, 10 January 2023 - 17:08.


#312
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,490
  • Înscris: 19.03.2022

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 17:15, said:

Dumnezeu nu ne este nouă tata in primul rand. Poate i-o fi fost tata lui Isus, dar noua nu ne este tata si nici prieten nu ne este pentru ca nu are comportamentul unui prieten. Ah ca noi am vrea sa fim prieteni cu El e alta poveste, toată lumea vrea asta...
Da, e adevarat ca noi am vrea asa, dar ideea e ca cel putin in biblie spune "imprieteniti-va cu Dumnezeu" , adica noua ne spun proorocii treaba asta.
Dar de unde ai dedus ca nu are comportamentul unui prieten ?
Tot din biblie descoperim ca in ciuda faptului ca , Cain si-a ucis fratele, Dumnezeu nu il pedepseste ci il protejeaza. Deci Csain merita macar o mustrare aspra daca nu o pedeapsa severa insa Dumnezeu  avand puterea sa-l readuca pe Abel la viata, nu o face, findca Cain ar fi repetat uciderea stiind ca Dumnezeu il va reinvia .
Nu se implica prea mult in viata noastra pentru ca sa descopere ce are fiecare in "inima"  si ce crede fiecare despre EL. Si uite, tu ai spus din sinceritate, ca Dumnezeu nu are comportament de prieten. Totusi, de unde ai dedus asta ? Poti sa ne spui niste indicii ?

#313
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 17:25, said:


Si uite, tu ai spus din sinceritate, ca Dumnezeu nu are comportament de prieten. Totusi, de unde ai dedus asta ? Poti sa ne spui niste indicii ?
Pai e simplu, relatia cu El nu are caracteristicile relatiei cu un prieten. De exemplu:
1.Cu un prieten ai comunicare directa, vorbesti cu el, te sfatuiesti, il asculti si el te asculta- cu Dumnezeu n-ai asa ceva. Bine, daca esti un pic schizo poti să-ți imaginezi o comunicare cu El, dar asta pt ca ai creierul defect
2.Un prieten te ajuta la greu si tu il ajuti pe el-lui Dumnezeu I se rupe de tine. Poți manca rahat cu polonicul ca n-o sa primesti de la El nici un ajutor, nici tu nu-L poti ajuta pe El ca evident n-are nevoie
3.Un prieten are prezență fizica in viata ta, mergi cu el in excursii, la munte, la mare, joci fotbal- cu Dumnezeu n-ai treabă e complet inexistent
4.un prieten iti rămâne in memorie cat trăiești prin ceea ce ati facut împreună,  Dumnezeu ce a facut ca sa-ti ramana in memorie ? A scris o carte? Pai asa poți spune ca esti prieten si cu Eminescu ca si ala a scris o carte, ba chiar mai multe.
Si pot continua, dar ajunge deocamdată.

Edited by Testosteron, 10 January 2023 - 17:46.


#314
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,490
  • Înscris: 19.03.2022

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 17:46, said:

Pai e simplu, relatia cu El nu are caracteristicile relatiei cu un prieten. De exemplu:
1.Cu un prieten ai comunicare directa, vorbesti cu el, te sfatuiesti, il asculti si el te asculta- cu Dumnezeu n-ai asa ceva. Bine, daca esti un pic schizo poti să-ți imaginezi o comunicare cu El, dar asta pt ca ai creierul defect
In primul rand problema e la noi, si iti argumentez.
Omul are obiceiul, ca asa ne sta in firea corupta, sa ajungem ori sa profitam de prieteni, ori sa-i injosim sau sa-i prostim.
Eu iti spun din experienta mea, ca majoritatea prietenilor care i-am ajutat la greu m-au luat drept "fraier" , ba unii daca au simtit ca ma pot pacali au profitat din plin. Deci acest obicei sta in caracterul mojic al omului , iar Dumnezeu nu vrea sa aiba comunicare cu astfel de indivizi.
Vrei tu prietenie ? Pai atunci curata-ti "inima" de toate "necuratiile"  si gandeste-te cum ai vrea sa se poarte un prieten cu tine, astfel si tu sa te porti.

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 17:46, said:

2.Un prieten te ajuta la greu si tu il ajuti pe el-lui Dumnezeu I se rupe de tine. Poți manca rahat cu polonicul ca n-o sa primesti de la El nici un ajutor, nici tu nu-L poti ajuta pe El ca evident n-are nevoie
Dumnezeu nu vrea sa mananci rahat cu polonicul, dimpotriva, vrea sa-ti cureti gura "spurcata" de necuratii si sa spui cuvinte frumoase.
Da, Dumnezeu ajuta dar nu e majordom sa sara la comanda, ci analizeaza daca prin ajutorul oferit nu e o chestie de egoism sau lacomie.
Poate stii de indivizi care isi freaca portofelele de racla cu moaste, ca sigur le va aduce noroc. Nu , asa nu lucreaza Dumnezeu. Ci in vesnicie ai nevoie sa-ti imbogatesti spiritul, capacitatea de a te exprima corect si coerent, de nu fi impulsiv . Problema noastra e ca noi pretuim altceva , nu prieteniile, nici prietenii, ci avem un egoism crancen , sa cheltuim resurse lumesti pe niste  lucruri, deci pretuim aifonuri, masini premium, vile luxoase, vacante exotice, distractie la maxim  . . . . toata pleiada de llucruri care se nasc din inima egoista si lacoma.
Pai pe astfel de indivizi sa-i ajute ?
Si retine ceva, a cerut lui isus sa fie jertfa de ispasire, ca prin durerea acestuia noi sa fim vindecati de spiritul lacomiei si egoismului . . . . dar ce sa vezi, ca multi refuza si acest dar pentru vindecarea mintii noastre corupte.

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 17:46, said:

3.Un prieten are prezență fizica in viata ta, mergi cu el in excursii, la munte, la mare, joci fotbal- cu Dumnezeu n-ai treabă e complet inexistent
Eh, aici e o problema. Dar uite ca unul care ii semana in caracter, isus a fost fizic printre oameni, si ghici ce s-a intamplat cu el ? L-au batut, batjocorit si in final omorat. A cerut invierea unui om pe nume Lazar ci ce sa vezi, lichele care isi ziceau preoti, au hotarat sa-i ucida si pe isus si pe Lazar.
Pai cu spiritul tau corupt in secunda doi i-ai infige un topor in tampla.
Apropo, Dumnezeu nu vine sa se joace jocuri idioate inventate de oameni. Eu chiar nu am inteles ideea asta, niste idioti care alearga dupa o minge cica sa o bage intr-o poarta si apoi sa strige  goooool . Noaptea mintii a idiotilor.
Tu crezi ca un Creator care a lucrat la genele si celulele creerii omului e atat de cazut in cap incat sa alerge dupa o minge ? O fi prietenie dar de ce sa te cobori la mintea unui idiot ?

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 17:46, said:

4.un prieten iti rămâne in memorie cat trăiești prin ceea ce ati facut împreună,  Dumnezeu ce a facut ca sa-ti ramana in memorie ? A scris o carte? Pai asa poți spune ca esti prieten si cu Eminescu ca si ala a scris o carte, ba chiar mai multe.
Si pot continua, dar ajunge deocamdată.
Ai incercat sa-ti curatesti "inima"  si sa initiezi o relatie cu EL ?
Iti spun ca odata descoperit cine E , vei vrea sa fii mereu in relatie cu EL. Doar ca esti prea corupt de lucruri lumesti gen fotbal, filme de actiune, sex, auturi, petreceri, jmekerii, masini, fitze , dansuri . . . . nu ai tu timp de relatii cu cineva care se ascunde si vrea ce , doar sa stati la taclale ? Te plictisesti pana la urma, nu-i asa ? Posted Image

Ei bine eu zic ca ar trebui sa citesti cu atenti macar pasajele in care isus vorbeste, si mai ales cele in care vorbeste despre Dumnezeu, si spune "Tatal Meu si Tatal vostru ".
El chiar are o relatie de prietenie Tata-fiu , pe cand tu iti doresti o relatie gen sef (tu) iar el majordom .

#315
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 18:43, said:


In primul rand problema e la noi, si iti argumentez.
Omul are obiceiul, ca asa ne sta in firea corupta, sa ajungem ori sa profitam de prieteni, ori sa-i injosim sau sa-i prostim.
Eu iti spun din experienta mea, ca majoritatea prietenilor care i-am ajutat la greu m-au luat drept "fraier" , ba unii daca au simtit ca ma pot pacali au profitat din plin. Deci acest obicei sta in caracterul mojic al omului , iar Dumnezeu nu vrea sa aiba comunicare cu astfel de indivizi.
Vrei tu prietenie ? Pai atunci curata-ti "inima" de toate "necuratiile"  si gandeste-te cum ai vrea sa se poarte un prieten cu tine, astfel si tu sa te porti.

Asta e inca un motiv care arata ca nu poti fi prieten cu Dumnezeu pt ca pune condiții. Pe mine un prieten ma acceptă asa cu sunt, rau, bun, cum oi fi, ma acceptă de prieten NECONDITIONAT si la fel si eu pe el. Altfel daca im pune condiții iti spun eu ce fac pe prietenia oricui.

#316
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,490
  • Înscris: 19.03.2022

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 18:59, said:

Asta e inca un motiv care arata ca nu poti fi prieten cu Dumnezeu pt ca pune condiții. Pe mine un prieten ma acceptă asa cu sunt, rau, bun, cum oi fi, ma acceptă de prieten NECONDITIONAT si la fel si eu pe el. Altfel daca im pune condiții iti spun eu ce fac pe prietenia oricui.
Gresesti. Eu nu pot fi prieten cu un escroc sau un mincinos, sau un inselator.
Nu pot fi prieten cu un egoist, si nici cu lacomii.
Eu imi aleg prietenii cu mare atentie, am foarte putini prieteni, ii numar pe degetele de la maini si picioare , dar cel mai bun prieten al meu va fi Tatal ceresc.
Si stii de ce  ? E prietenul cel mai bun, el niciodata nu ma va  vinde, nu ma va lepada , cu o conditie, sa am inima curata, sa fie impodobita numai cu roade bune. Stii care sunt roadele bune ? Credinciosia, rabdarea, blandetea, bunatatea, facerea de bine, dragostea, bucuria,  toate aceste roade sa fie in inima mea si Tatal ceresc imi va face o vizita si ma va adauga in imparatia Lui.

#317
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,703
  • Înscris: 06.03.2021

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 18:59, said:

Asta e inca un motiv care arata ca nu poti fi prieten cu Dumnezeu pt ca pune condiții. Pe mine un prieten ma acceptă asa cu sunt, rau, bun, cum oi fi, ma acceptă de prieten NECONDITIONAT si la fel si eu pe el. Altfel daca im pune condiții iti spun eu ce fac pe prietenia oricui.

Dacă vrei să fii prieten cu Creatorul, în primul rând respectă-i sfințenia... p'ormă mai vedem noi... :yes:

#318
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View Postheartu, on 10 ianuarie 2023 - 21:03, said:



Dacă vrei să fii prieten cu Creatorul, în primul rând respectă-i sfințenia... p'ormă mai vedem noi... :yes:
Pai nu vreau. Paco vrea, eu nu vreau.

View PostPaco_ste1, on 10 ianuarie 2023 - 19:32, said:


Gresesti. Eu nu pot fi prieten cu un escroc sau un mincinos, sau un inselator.
Nu pot fi prieten cu un egoist, si nici cu lacomii.

Eu pot.

#319
heartu

heartu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,703
  • Înscris: 06.03.2021

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 23:44, said:

Pai nu vreau. Paco vrea, eu nu vreau.

Stai liniștit, nici El nu vrea să fie prieten chiar cu oricine! :)

#320
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,490
  • Înscris: 19.03.2022

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 23:44, said:

Pai nu vreau. Paco vrea, eu nu vreau.
Ca nu vrei e  problema, a ta. Daca spuneai ca nu poti, te ajutam.

View PostTestosteron, on 10 ianuarie 2023 - 23:44, said:

Eu pot.
Ma gandeam eu ca poti.
Vezi tu, omul prefera chestiile  ce le poate vedea, pipai, chiar daca nu sunt de calitate.
Un prieten de calitate valoreaza mult mai mult decat o armata de tradatori.
Si daca e si Creator si stapanitor in Univers, plus ca EL e cel ce initiaza rietenia, cum sa-L refuz ?
Ar fi o prostie imensa din partea mea sa intorc spatele unei oferte fara egal .

Edited by Paco_ste1, 11 January 2023 - 11:42.


#321
Testosteron

Testosteron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,898
  • Înscris: 27.01.2016

View PostPaco_ste1, on 11 ianuarie 2023 - 11:41, said:


Ca nu vrei e  problema, a ta. Daca spuneai ca nu poti, te ajutam.
Nu mersi clar nu vreau. Si in nici un caz nu doresc ajutor in sensul aceasta.

View Postheartu, on 11 ianuarie 2023 - 10:10, said:



Stai liniștit, nici El nu vrea să fie prieten chiar cu oricine! :)
Oricum stateam liniștit din privința asta.

#322
Paco_ste1

Paco_ste1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,490
  • Înscris: 19.03.2022

View PostTestosteron, on 11 ianuarie 2023 - 11:59, said:

Nu mersi clar nu vreau. Si in nici un caz nu doresc ajutor in sensul aceasta.

Nici nu stii ce pierzi. Acum nu dar mai tarziu o sa regreti ca nu l-ai avut ca prieten mult mai devreme.

Tu realizezi ca la varsta mea am foarte putine fire de par alb in cap ? Majoritatea de seama mea au parul alb. Ba mai rau, unul cu 4 ani mai tanar a albit complet.
Ideea e ca un prieten (chiar imaginar) iti va da adevarata pace in constinta.
Cand am nelamuriri sau probleme, initiez  comunicarea. Si mereu mi-a deschis mintea. Numai pentru acestea ii sunt profund recunoscator.
In urma cu 19 ani un medic chirurg imi spunea ca mai am cel mult 5 ani de trait . si pentru prima oara chiar sunt bucuros ca s-a inselat . Bineintelles ca omul stia ce spune, insa salvarea a venit de la prietenul nevazut, care a eliminat pentru 19 ani acea perspectiva sumbra, plus ca niciodata nu amluat in calcul ce a spus acel medic, am cautat salvarea la un adevarat MEDIC , care numai prin "degetul" sau a schimbat totul.

#323
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,613
  • Înscris: 16.03.2004
Jake, te-ai porcăit cu colegul Lupini, pe pagini întregi până când ai primit sesizare de la colegul Supermoderator, deși puteai invoca principiul pe care mereu mi-l băgai mie în față, că nu vorbești cu cei care insultă pe ”Domnul tău”, cu toate că, cu mine (Expertul și Consilierul tău personal pe probleme textuale biblice), ai refuzat să mai conversezi, luni de zile, deși, sincer, nici nu-mi aduc aminte ce am zis, în afară de acea cufureală proverbială, un fenomen absolut normal, care ne ”cuprinde” și pe noi, uneori...:unsure:
Concluzia? Ești un ipocrit!

https://dexonline.ro...itie/cufureală

#324
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,259
  • Înscris: 26.01.2007

View Postdark, on 18 ianuarie 2023 - 07:12, said:

1. Jake, te-ai porcăit cu colegul Lupini, pe pagini întregi
2. Cu mine  ai refuzat să mai conversezi, luni de zile

Concluzia? Ești un ipocrit!

Da, prietene, ai dreptate parțial.
În sensul că am procedat diferit cu voi doi măcar că ați comis aceleași nebunii.

Însă am acționat diferit nu pentru că sunt ipocrit ci pentru că am avut motivații diferite și pentru că așa învață Scriptura:

Proverbele 26
4. Nu răspunde nebunului după nebunia lui ca să nu semeni şi tu cu el.
5. Răspunde însă nebunului după nebunia lui ca să nu se creadă înțelept.



Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate