Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 

DACIA LOGAN 4X4 SUV !STIRE BOMBA 19 IAN 2007

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#37
safari-BOOM

safari-BOOM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.01.2006

View Post$eb, on Feb 8 2007, 11:49, said:

Ce masina ai?
  NU ce ai vrea sa ai, ce masina ai?

Dacia poate produce SUV intr-un termen foarte scurt. Problema care apare, se merita,..isi va scoate investitia banii? Renteaza sa intri pe un sector de masini , unde clientii sunt mult mai pretentiosi si unde nu ai traditie, nume, etc.
Pentru ca foarte multi traiti intr-o lume paralela cu realitatea.
Credeti ca o societate comerciala isi arunca banii in modificari de platforme si proiecte din ziar, numai pentru ca a scris cineva rau de ai pe forumul sp.
Ah!Si ce-o sa ne mai rada in fatza astia de la Dacia  cand vor scoate un 4x4!Sau noi de ei ca au scos inca un surogat  al unei masini autentice!
In general orice are  leg cu Dacia sau Renault face omu' sa cam dea din umeri.Eu numai pe strada mea am 2 vecini care si-au luat-o rau de tot pe cocoasa cu Renault Laguna sau Megane.Nu mai stiau cum sa scape de ele apoi!
Ideea este ca daca TOTUSI va aparea un Logan 4X4 lumea il va cumpara cu siguranta!Dar doar romanii,libanezii si africanii!

Edited by safari-BOOM, 08 February 2007 - 12:12.


#38
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
adauga francezii, germanii,italienii, spaniolii.. ia cauta nene sa vezi ca masina are vanzari bune in statele astea africane :lol:

#39
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Feb 8 2007, 23:14, said:

adauga francezii, germanii,italienii, spaniolii.. ia cauta nene sa vezi ca masina are vanzari bune in statele astea africane :lol:
cred ca ti-am mai zis chestia asta de o mie de ori:

dacia in vest are o uriasa cota de 0,1% din piata . dupa 2 .5 ani de vanzari feroce.

loganul este un purice pe langa cat de mare e piata. plus ca probabil cine cumpara loganuri sunt preponderent romanasi plecati la munca si care il duc acasa la parinti ca nu ii lasau cu altceva mai ieftin ca nu avea euro3 sau acum taxa de inmatriculare  :rolleyes:

#40
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pt un nou intrat in piata mi se pare rezonabil. :)) cauta cifrele de vanzari si vezi ca logan-ul vinde in unele tari (cu un singur model) cat vinde o marca asiatica cu prezenta veche pe acea piata . cat despre cei ce o cumpara, banui ca ai date foarte exacte :))

#41
safari-BOOM

safari-BOOM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 04.01.2006

View Postromaximusro, on Feb 8 2007, 12:14, said:

adauga francezii, germanii,italienii, spaniolii.. ia cauta nene sa vezi ca masina are vanzari bune in statele astea africane :lol:
Banuiesc ca tu esti unul dintre acesti "FERICITZI" posesori ?

#42
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Feb 8 2007, 23:19, said:

pt un nou intrat in piata mi se pare rezonabil. :)) cauta cifrele de vanzari si vezi ca logan-ul vinde in unele tari (cu un singur model) cat vinde o marca asiatica cu prezenta veche pe acea piata . cat despre cei ce o cumpara, banui ca ai date foarte exacte :))
dacia nou intrata pe piata vestica?

daca dupa tine nou inseamna 2 ani jumate , poate esti cam longeviv. un model se fumeaza in 4-5 ani iar loganelul tau acum e in floarea varstei in vest.

ca e cat un purice , asta e partea a 2-a .

cat despre Hyundai ( esti off-topic) iata cat a vandut in prima jumate a lui 2006, poate Dacia va reusi sa vanda la fel intr-un deceniu acolo  :lol:  :w00t:
http://www2.hyundai-...e.com/news/N_75

esti penibil !

#43
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
legatura fiind? aaa... ca ai ramas fara argumente, te inteleg :naughty: vrei sa deviezi discutia  :nonobad:

#44
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
trabante vezi ca era vorba de daihatsu :)) da ai tu un pitic acolo pe creier.. da.. nou intrata ce crezi ca o imagine de marca se construieste in 2 ani? se merge pe politica pasilor marunti, mcv-ul se vinde cica bine in germania, povestea pe daciaclub un tip ce locuieste in germania cum ca sunt nemtii sunt foarte interesati de masinuta asta

#45
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
cititi aici, vanzarile din .de.. dupa cum se vede Dacia a vandut cu un singur model mai mult decat vinde Lancia, gm :D , ssanyong, saab, lada, etc (mai sus am gresit cu daihatsu de fapt era ssang yong-ul)

Edited by romaximusro, 08 February 2007 - 12:47.


#46
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View Postromaximusro, on Feb 8 2007, 23:28, said:

trabante vezi ca era vorba de daihatsu :)) da ai tu un pitic acolo pe creier.. da.. nou intrata ce crezi ca o imagine de marca se construieste in 2 ani? se merge pe politica pasilor marunti, mcv-ul se vinde cica bine in germania, povestea pe daciaclub un tip ce locuieste in germania cum ca sunt nemtii sunt foarte interesati de masinuta asta
scuze, dar daihatsu/ssang yong -ul  nu e marca  :naughty: .am zis ca asiatica nu putea fi decat Mazda, Toyota sau Hyundai si stiindu-ti dragostea netarmurita fata de aceasta marca  :notangel:

loganul in vest nu se vinde in shourumuri rino ? ar trebui sa imprumute imaginea marcii rino .

meceveul este o chestie interesanta , conceptul de 7 locuri nu e rau , dar sa vedem cat se va cumpara comparativ cu skoda hamster. fac pariu ca in vest skoda va vinde de va rupe  :notangel:

#47
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
tot ce e posibil trabante, skoda are deja un nume pe acele piete, are atatia ani lumina de cand e prezenta pe acele piete, se adreseaza unui target mai pretentios, loganul probabil va prinde la cei mai saraci sau care au anumite cerinte neacoperite de concurenta sau acoperite dar la un pret mult mai mare.

#48
bufu

bufu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 26.04.2006
:worthy: Doamneeeeeeeeeee !!!! nu credeam sa apuc ziua in care Dacia sa atace segmentul auto destinat 4x4 oricum cred ca o sa fie si aia o masina de 2 lei.... :lol:

#49
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nene ce sa atace ca deja avea ceva 4x4 :) double-cab-ul 4x4 iti zice ceva? si se descurca destul de bine in teren accidentat daca ai pneuri bune.. pe testate..

#50
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Eu unul asa da 12.000-15.000 pe un SUV Made in Romania de DACIA/Renault.

100% L-AS CUMPARA. SA AIBA UN CONSUM DECENT SI SA FIE ROBUST. Se va vinde foarte bine si la export. Un SUV LA 15K EURO!!!

Nevasta-mea este de acord. Copiii nu inteleg rolul industrie auto din Romania, ideea FABRICAT IN ROMANIA. Pot intelege acest lucru usor.

Edited by Basarab, 08 February 2007 - 20:31.


#51
Dromichete

Dromichete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 13.04.2006
[quote name='romaximusro' date='Feb 8 2007, 14:35' post='2421049']
skoda are deja un nume pe acele piete, are atatia ani lumina de cand e prezenta pe acele piete


Vezi ca an lumina = distanta nu timp (un an parcurs cu viteza luminii)!Oricum ai dreptate, ca doar nu ii puneau motoare de VW pe degeaba.

#52
Dromichete

Dromichete

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 13.04.2006

View PostBasarab, on Feb 8 2007, 20:28, said:

Eu unul asa da 12.000-15.000 pe un SUV Made in Romania de DACIA/Renault.

Serios? O sa mai ai bani de Cora sa o duci pe nevasta-ta?


100% L-AS CUMPARA. SA AIBA UN CONSUM DECENT SI SA FIE ROBUST. Se va vinde foarte bine si la export. Un SUV LA 15K EURO!!!


Masina ideala. Am asteptat 2009 si Dacia ne-a scos la lumina.

Nevasta-mea este de acord. Copiii nu inteleg rolul industrie auto din Romania, ideea FABRICAT IN ROMANIA. Pot intelege acest lucru usor.
Intelege cineva ceva din frazele astea ale lui Abramburel?

#53
turbo trabannt

turbo trabannt

    gogule, probleme mah? no, stai sa termin berea asta

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,519
  • Înscris: 18.05.2006

View PostDromichete, on Feb 9 2007, 08:03, said:

Intelege cineva ceva din frazele astea ale lui Abramburel?
cred ca posteaza si nevasta-sa printre randuri  :coolspeak:  :rolleyes:

#54
MAK

MAK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,882
  • Înscris: 26.02.2005

View PostDromichete, on Feb 8 2007, 21:03, said:

Intelege cineva ceva din frazele astea ale lui Abramburel?
  :lol:    Lasa-l ca a venit de la greva   :console:  nu au facut nimic, Mourmint nu s-a lasat pacalit, le-a zis ceva de calitate.. bla, bla,... si de vinzari, cica daca scad vinzarile nu mai vad nici salarile de acum.
uite aici un 4x4
http://forum.softped...p;#entry2422735

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate