Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China
 Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED
 Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 

Noile abonamente Orange cu tarifare in Euro

- - - - -
  • Please log in to reply
134 replies to this topic

#37
ThunderRa

ThunderRa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 02.05.2006
Am sunat la Orange si abonamentele mele vor fi cu virgula :D Eventual, la cerere, voi putea trece la cele rotunjite. Ciudat... Sa vad in ce sens vor face rotunjirea.

#38
Eclectic

Eclectic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 102
  • Înscris: 12.06.2006

 Corbul2004, on Jan 5 2007, 22:51, said:

tariful de timp favorit la acartela a ramas  tot  de la 20.00

Nu-i frumos din partea lor

Trebuia convertit si el in Euro sau cum?  :naughty:

#39
Galul

Galul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 27.12.2006

 BogdanA., on Jan 6 2007, 12:12, said:

iar la cosmote servicii ieftine si proaste

Bai  putza , cate minute ai vorbit tu la viata ta in reteaua Cosmote ? Eu in ultimul an am vorbit peste 10 000 si pot sa iti spun ca nu ai habar despre ce vorbesti .


Am si Org si Cosmo ... si cele mai multe erori le primesc de la meniul ala infect *100# .  Orange este reteaua erorilor , de fiecare data cand activez ceva ... sunt pregatit sa imi mearga doar din a 5-a incercare .

#40
ThunderRa

ThunderRa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,241
  • Înscris: 02.05.2006
Alo ! Domnilor, nu era vorba aici nici de organe sexuale ("Bai putza"), nici de comparatii intre retele. Daca Orange este "reteaua erorilor" nu va tine nimeni pe Orange, daca operatorul Cosmote are "servicii ieftine si proaste" nu va tine nimeni nici pe Cosmote (si totusi era mai rai daca erau scumpe si proaste). Macar acest topic hai sa-l pastram la obiect. Si asa va avea viata scurta...acusi vom discuta despre tarife in euro pe topicul Orange Romania. Sper totusi ca unii din noi sa avem ocazia sa ne impartasim experienta cu trecerea la euro (ma refer in special la posibilitatea unor mici negocieri cu Orange). Si va fi nostim sa ne laudam cu zecimalele "fara numar" ale tarifelor noastre. Eu unul as pastra macar unul din abonamente la tarif cu virgula, sa le dau de lucru celor de la facturare. :D glumeam
Pace

Edited by ThunderRa, 06 January 2007 - 14:11.


#41
FireSky

FireSky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 884
  • Înscris: 20.01.2005
Hmmmmmm...Tocmai am vb.la 411 si am intrebat-o cat va costa optiunea de 180 minute cu 3 nr.oricand si cu restul din Orange dupa ora 18....Mi a zis ca va fi 5 Euro in loc de 7 $.. :peacefingers:  E chiar ok

Edit: N-au trecut nici 5 minute si m-a sunat tipa sa mi spuna ca a verificat si de fapt e vb.de 5.5 E...Intrebarea mea: E corect sa rotunjeasca in sus?

Edited by FireSky, 06 January 2007 - 14:30.


#42
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
daca rotunjesc in sus, iar o sa inceapa rezilierile de contracte de abonament. una e sa fi de acord cu schimbarea din dolar in euro, si altceva sa iti creasca tarifele. chiar si cu putin.

#43
orange

orange

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 374
  • Înscris: 01.09.2005
mmmhh...
ma intreb oare daca si cei de la vodafone vor face conversie la euro..
cei de la cosmote au deja.. orange din 8 ian.. e de asteptat..
ce parere avetzi? :)

#44
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

 pastel3005, on Jan 6 2007, 15:04, said:

daca rotunjesc in sus, iar o sa inceapa rezilierile de contracte de abonament. una e sa fi de acord cu schimbarea din dolar in euro, si altceva sa iti creasca tarifele. chiar si cu putin.
Inca nu se pune problema sa se "rotunjeasca in sus"  :nonobad:
Asa cum am spus si in primul post, tarifele prezentate in acest topic sunt valabile doar pentru abonamentele care se vor incheia incepand de saptamana viitoare direct in Euro si NU si pentru vechii abonati!

Cel mai probabil vechii abonati vor avea tarife in Euro obtinute din inmultirea tarifului actual in USD cu raportul USD/EUR care este aprox. 0.76340, si eventual rotunjite pana la cel mai apropiat cent.

gompo

#45
capuera

capuera

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 467
  • Înscris: 15.10.2006

 george126, on Jan 6 2007, 10:22, said:

Oricum o sa le fac reclamatie pentru juma de euro in plus!  :coolspeak:


super tare...eu o sa le fac reclamatie si lor si alora de la Nokia ca nu mi-au zis ca daca tin tel in buzunar langa chei se poate zgaria :rolleyes:

hai sa lasam gluma...daca ai optiunea deja activata nu vei plati 3.5 euro, ci cat da prin conversie din dolar in euro...daca vrei sa o pastrezi la pretul ala important e sa n-o dezactivezi  :coolspeak:

mai zicea cineva ca daca maresc tariful pt wap unlimited poate rezilia abonamentul pt crestere de tarife...da...poti rezilia abon pt optiunea wap unlimited, nu si abon de voce daca cumva ai unul <_<

#46
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006
offtopic, dar zic eu nostim...

am fost astazi la orhideea, si am trecut prin orange shop ca sa intreb de respectiva brosura (luna ianuarie 07)...
ca sa vezi minune... nu era... s-a apropiat mr. phoneexpert de mine, ca tot n-avea saracutul ce face si m-antrebat daca ma poate ajuta...

i-am zis: da domnule, caut si eu noua brosura cu planul de tarife si servicii Personal (tarife euro bineinteles)...
expertul: pai stiti, inca nu au fost tiparite inca, se asteapta data de 8 pentru cursul fix al BNR... atunci o sa apara
zic eu: pai eu am vazut deja respectiva brosura la un prieten (ca sa nu zic la direct de forum), deci aceasta exista
expertul: stati sa intreb de colegi!? (revine): da, intradevar aceasta brosura a aparut, insa din pacate (voi pastra exact exprimarea lui) "nu mai avem pe stoc decat editia din noiembrie (cred) 2006"...

or mie mi s-a parut extrem de nostima expresia "ps stoc" in discutia respectiva. l-am salutat, i-am zis si multumesc (nu stiu cu ce m-a ajutat dar ma rog... politetea asta, mama ei)

well daca va asteptati ca asta a fost tot... nope...

intru in carrefour pentru a face cumparaturi... trec si pe la standul de telefoane de acolo, si dupa cum tot acolo se pot incheia si procura abonamente si telefoane atat orange si voda... am observat si aici niste brosuri cu planul de tarife si servicii... credeam insa (datorita copertilor practic identice) ca este iarasi o brosura din anul trecut... s-apoi... daca nu sunt nici l-a shop, cum naiba sa le aiba aici... da totusi... ia sa ma uit...

guess what... pe spate scria "ianuarie 2007"... despre continut nu cred k mai e nevoie sa mai comentez ca era totul in euro...

in fine... sorry de offtopic, insa, repetandu-i pe carcotasii de acum un an: rusinica, rusinica, rusinica Orange ;)

#47
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,237
  • Înscris: 19.07.2005

 Rotter Ackland, on Jan 6 2007, 18:07, said:

offtopic, dar zic eu nostim...

...intru in carrefour pentru a face cumparaturi... trec si pe la standul de telefoane de acolo, si dupa cum tot acolo se pot incheia si procura abonamente si telefoane atat orange si voda... am observat si aici niste brosuri cu planul de tarife si servicii... credeam insa (datorita copertilor practic identice) ca este iarasi o brosura din anul trecut... s-apoi... daca nu sunt nici l-a shop, cum naiba sa le aiba aici... da totusi... ia sa ma uit...

guess what... pe spate scria "ianuarie 2007"... despre continut nu cred k mai e nevoie sa mai comentez ca era totul in euro...

in fine... sorry de offtopic, insa, repetandu-i pe carcotasii de acum un an: rusinica, rusinica, rusinica Orange ;)
Partea haioasa este ca am trecut si eu ieri pe-acolo (cu alte treburi dar anyway...)

Rezultatul a fost ca... am creat acest topic.  :naughty:

gompo

#48
Rotter Ackland

Rotter Ackland

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 16.12.2006

 gompo, on Jan 6 2007, 18:18, said:

Partea haioasa este ca am trecut si eu ieri pe-acolo (cu alte treburi dar anyway...)

Rezultatul a fost ca... am creat acest topic.  :naughty:

gompo

ce sa zic... atunci (daca ai luat de la shop si nu din carrefour) intradevar "expertul" a avut dreptate... s-a epuizat stocul :)

#49
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
ca sa clarificam putin lucrurile ... cel putin pentru mine e mai clar

Pentru cei care au deja abonamente activate, transformare se va face fix la cursul de luni ... cu 4 zecimale ... si asa vor merge pana cand doresc sa inchida abonamentul.

Pe acele abonamente nu se va putea activa nici o optiune ....

Daca vrei sa activezi o optiune dupa 8 ianuarie pe un astfel de abonament va trebui sa treci la noile abonamete in euro (cele din brosura) ...

Rotunjirile pentru noilea aboanemte se face matematic ... daca este < sau = cu 5 ... rotunjirea se face in jos .... daca este > 5 rotunjirea se face in jus ... cu unele exceptii ...

Daca tu ai WAP Unlimited ... nu vei trece automat la 3,5 Euro ... ci fix la 4$ transformati in Euro la cursul de luni ...

daca vrei sa activezi wap unlimited dupa 8 ianuarie ... o sa coste 3,5 Euro (prea putin parerea mea)


NU ESTE O INFO OFICIALA ... ci o info primita intr-un magazin Orange ... de la un angajat care vb din auzite ca nu primisera informarea oficiala ....

#50
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004

 capuera, on Jan 6 2007, 17:03, said:

hai sa lasam gluma...daca ai optiunea deja activata nu vei plati 3.5 euro, ci cat da prin conversie din dolar in euro...daca vrei sa o pastrezi la pretul ala important e sa n-o dezactivezi  :coolspeak:

Sa traim sa o vedem si pe asta, nu cred ca Orange-ul o sa faca pentru fiecare abonat conversie la virgula de-acum in colo, dar sa vedem ce o sa fie!

#51
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004

 george126, on Jan 6 2007, 19:20, said:

Sa traim sa o vedem si pe asta, nu cred ca Orange-ul o sa faca pentru fiecare abonat conversie la virgula de-acum in colo, dar sa vedem ce o sa fie!

ba chiar asta o sa faca ...

#52
Spiritul

Spiritul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,510
  • Înscris: 13.09.2004
Eu nu inteleg de ce lumea crede ca toti au intentia sa ii fure ... hai sa vedem ce se intampla de luni ... si dupa comentam ...

#53
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
Eu unul zic ca o sa le cada putin sistemul, mai ales cronosul si celelalte! O sa aiba ceva probleme!

#54
george126

george126

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,127
  • Înscris: 02.07.2004
Eu unul zic ca o sa le cada putin sistemul, mai ales cronosul si celelalte! O sa aiba ceva probleme!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate