Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...
 Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 

Marie Antoinette (2006)

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
L-am vazut ieri la Plaza Romania.
Impresii:
Abordare interesanta, nu e chiar film istoric. Mai degraba teen movie/drama in vremea revolutiei franceze.
Coloana sonora neobisnuita. Muzica clasica combinata cu pop/rock
Surprinde destul de bine viata unei fetite de 14 ani obligata sa se marite.
Multe momente amuzante, cele mai hilare fiind dificultatile si sfaturile primite pentru viata sexuala a tanarului cuplu. Ludovic si Marie ar fi avut ce invata din Sexy Louge, poate chiar Kid's Corner.
Final idiot si taiat cu toporul.

Un film relaxant, de 7.5 as zice.

Eu nu ma mai duc in Plaza la film. E a treia oara intr-un an cand imi iau teapa cu calitatea filmului. Imagine neclara si tremuranda, sunet prost, se auzea distorsionat. Mi-a cam pierit cheful de film.

#2
claus_S

claus_S

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 26.10.2006

View PostdanX, on Jan 3 2007, 16:07, said:

L-am vazut ieri la Plaza Romania.
Impresii:
Abordare interesanta, nu e chiar film istoric. Mai degraba teen movie/drama in vremea revolutiei franceze.
Coloana sonora neobisnuita. Muzica clasica combinata cu pop/rock
Surprinde destul de bine viata unei fetite de 14 ani obligata sa se marite.
Multe momente amuzante, cele mai hilare fiind dificultatile si sfaturile primite pentru viata sexuala a tanarului cuplu. Ludovic si Marie ar fi avut ce invata din Sexy Louge, poate chiar Kid's Corner.
Final idiot si taiat cu toporul.

Un film relaxant, de 7.5 as zice.

Eu nu ma mai duc in Plaza la film. E a treia oara intr-un an cand imi iau teapa cu calitatea filmului. Imagine neclara si tremuranda, sunet prost, se auzea distorsionat. Mi-a cam pierit cheful de film.


Totusi un film destul de plictisitor dupa parera mea. Partea istorica o povestirii este destul de bine neglijata.

#3
bubu`

bubu`

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 05.01.2007
l-am cautat disperata, la fel si subtitrarea.. ca dupa 2 ore sa am parte de o mare dezamagire. nota 5 ... pacat de kirsten ca este o frumusik.

#4
MamaVoastra

MamaVoastra

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,035
  • Înscris: 10.07.2006

View Postbubu`, on Jan 5 2007, 15:59, said:

l-am cautat disperata, la fel si subtitrarea.. ca dupa 2 ore sa am parte de o mare dezamagire. nota 5 ... pacat de kirsten ca este o frumusik.

da, din pacate este doar o frumusica. E un film cam...ratat. Coloana sonora, Kirsten, engleza ei cu accent american, toate strica atmosfera caracteristica epocii. Si eu am avut senzatia de "Not another teen movie" cu tot rozul ala si pseudo-pop-punk-rock-ul specific filmelor gen American Pie&Co.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate