Salt la conținut

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Retragere bani din cont inainte d...

Plata cu cardu si bacsisu

Primire bani din Danemarca prin N...

Alerta securitate Fedora Linux 40...
 Problemuțe sistem audio ma&#...

Renovare balcon

installation has failed there was...

Montura polara.....
 Sfat inchiriere locuinta unei per...

Sursa stereo -> amplif mono

Dan Blondu vs. Marian Piciu

Side - Antalya
 Nume fetita - international dar c...

A fost lansat MX Linux 23.3

Pompa bazin gradina

Nici pescarii nu mai sunt ce-au f...
 

asigurari facute de persoana juridica

- - - - -
  • Vă rugăm să vă autentificați pentru a răspunde
Niciun răspuns pentru acest subiect

#1
rwf2002

rwf2002

    New Member

  • Grup: Members
  • Mesaje: 15
  • Înscris: 31.08.2006
am nevoie de cateva lamuriri... va rog frumos...

vroiam sa fac asigurari (nu conteaza de care) .statutul meu era pers fizica. mi s-a zis ca nu pot sa lucrez cu mai multe firme de asig decat daca ma fac juridica :nonobad: . acum ca m-am facut juridica iarasi nu pot ca nu sunt broker :nonobad:  :unsure: .lamuriti-ma va rog  :w00t: ... acum ca pers juridica avand in denumirea firmei sintaxa "agent de asigurare" si avand ca dom principal de activitate 6720 (Activitati auxiliare ale caselor de asigurari si de pensii) pot lucra cu mai multe firme de asigurari pe acelasi produse (de ex RCA )?  :confused:
jurista de la asirom (era ultima firma pe ziua de azi), mi-a zis ca cu acest domeniu (6720) nu pot face asigurari "generale" pentru ca exista acel "auxiliare" si case de asigurari.

deci ca sa reiau in cateva cuvinte...

1. pot lucra cu mai multe firme de asigurari pe aceleasi produse(de exemplu numai pe RCA)
2. codul CAEN a fost ales de cei de la ORC. acum, unii de la asig spun ca e bun, altii ca nu e bun si ca cel bun este 7487 - Alte activitati de servicii prestate in principal intreprinderilor
si in acest caz am voie sa lucrez cu mai multe firme dar sa nu fie doua produse de acelasi fel de la mai multe firme( exemplu : nu am voie sa fac RCA si de la ... astra si  de la BCR... doar de la una din ele ... )
3. ce se intampla daca nu am voie sa lucrez cu mai multe firme de asig si vin astia de la csa sau finante si afla?

va rog sa ma scoateti din impas ca acum trebuie sa returnez toate politele de RCA la firmele propietare....


Va multumesc

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

Utilizatori activi: 1

0 membri, 1 vizitatori, 0 utilizatori anonimi

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate