Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
MicroSoft Edge: Cum pun Google in...

Dashcam

Mini server - VMware

betano.ro
 Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil

Perioada de gratie inexistenta
 Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

"enerlux p" afisaj interm...
 Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 

Casco-Service-Beneficiar - pb decont!

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
alina_b

alina_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2006
Vreau sa va cer parerea. Am avut o dauna Casco pt care am ridicat de la soc de asigurare, avizul de repratie. Dauana a fost in 26 in 2004, eu urmanad ca in termen de 2 ani sa repar masina, in acest timp ei despagubindu-ma. In data de 13 iun 2006 am bagat masina in service, am anuntat ca am o pb si ca ma grabesc cu decontul, si cu toate acestea ei avand contract direct cu soc de asig, au fost de acord sa repare masina, urmanad a se deconta ei direct cu soc de asig. Eu am fost beneficiarul lucrarii. Pe 21 iun am ridicat masina, cu asigurarea ca sa stau linistita ca de aici nu mai e treaba mea. Acum...datorita faptului ca service-ul nu a trimis spre decont decat abia in 5 Iulie 2006 factura catre soc de asigurari, aceasta a refuzat sa plateasca. Dupa jumatate de an, m-au anuntat ca eu trebuie sa vin sa platesc reparatia, ca eu sunt beneficiarul. Vreau sa stiu cine trebuie sa plateasca. Reparatia de la bun inceput a fost deschisa pe numele soc de asig, si nu pe numele meu. La data respectiva, ei si-au asumat raspunderea decontarii directe cu soc desi eu i-am avertizat cu privire la perioada de valabilitate. Ca sa dau si nume: Cobalcescu si Allianz. Multumesc.

#2
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postalina_b, on Dec 16 2006, 11:52, said:

Vreau sa va cer parerea Cobalcescu si Allianz. Multumesc.
Ce valoare are dauna? Ce masina e implicata? Dacia 1310? Solenza? Daca 2 ani nu ti-a trebuit, la ce-ai mai reparat-o? Oricum , valoarea masinii poate a scazut in 2 ani cu exact diferenta la cat luai pe ea daca o vindeai accidentata.Au procedat corect deoarece prevederea se refera la data decontului iar vina iti apartine in proportie de 90%. Doi ani sa astepti pt a duce masina la un sevice? Au fost destul de eleganti cu 2 ani termen. Ei pierd poate la cursul de schimb -risc valutar- in acesti 2 ani.Totul are o limita.

#3
alina_b

alina_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2006
Ai dreptate intr-un fel. Masina era numai zgariata (Solenza din 2004, revopsire 4 aripi, 10 mil). Puteam sta cu ea asa inca 10 ani, nu ma deranja. Daca in mom in care am dus-o la service, ei ziceau ca nu se poate, pt ca e prea tarziu, poate nici nu o mai reparam. Da am zis ca la anu o vand, si sa nu o dau zgariata. Ce vina am eu ca ei nu au depus la termen factura? De ce m-au acceptat cu ea? Daca ei duceau factura fix in mom in care am iesit cu masina din service, nu era nici o pb, si i-am anuntat de cand am bagat-o in service, iar pana cand am ridicat-o, au tinut-o una si buna ca nu e nici o pb. Eu acum ce sa mai inteleg? Multumesc pt raspuns!

#4
alina_b

alina_b

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.12.2006
Ca sa completez...eu nu invinuiesc societatea de asigurari, ei au contractul lor, pe care l-au respectat. Pb mea e cu service-ul!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate