Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Donez medicamente renale ptr pisica
 Ce componenta e asta si ce ziceti...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila
 Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebui sa vindem imobiliarele ...
 

Ajutati-ma cu un diagnostic

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
hot_tequila

hot_tequila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 11.01.2010
Parerea mea e ca trebuia sa mergi musai la un neurolog pana acum, daca la oftalmolog ai zis ca ai tot mai fost.  Nu mai pierde timpul si du-te la un neurolog bun (eventual unul de la un spital, intrucat acestia au si mai multa experienta). Macar sa-ti spuna daca ai sau nu ceva, si daca poti sau nu sa scapi de migrene. Sanatate multa!

PS. Poate dupa ce mergi la neurolog, ne dai si noua vreo veste ;)

#38
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,145
  • Înscris: 05.12.2002
Tomografia, ecografia doppler & EEG-ul mi-au fost recomandate de un neurolog, urmeaza sa fac EEG-ul si sa ma duc la el cu rezultatele, dupa aia om vedea.

WTF???

#39
gogubila

gogubila

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 09.02.2010
Ai putea suferi de boala Lyme - care tine de parazitologie; poti sa fi contractat microbacteriile de la o intepatura de tantar, capusa, etc.
Mai multe detalii aici http://www.lyme.ro/
sau pe o alta pagina a forumului -forum.softpedia.com/index.php?showtopic=599553

In fine nu exclude aceasta posibilitate , boala Lyme fiin "boala cu o mie de fete"

Iti doresc insa sa nu suferi de asa ceva, tratamentul este destul de naspa

Sanatate

#40
cineva111

cineva111

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.10.2010
@ Alice .. aceeasi problema o am si eu ( doar ca incepe sa ma doara la schimbari de anotimp ) de la 13-14 ani si acum am 20 dar nu am fost la nici un medic etc.
pana la urma ce e ? :-?

Edited by cineva111, 10 October 2010 - 01:02.


#41
GumGum

GumGum

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 06.11.2010
si eu am avut exact aceleasi simptome. am fost peste tot, inclusiv la neuro. mi s a facut tomografie etc si nu mi a dat nimeni nici un raspuns. in cele din urma am ajuns la endocrinologie unde dupa dozarea hormonala au descoperit ca sufar de hipotiroidism (desi nu eram deloc supraponderala). am urmat tratament cu tiroxin l o perioada. asta a fost acum 2 ani cel putin. de atunci n am mai avut absolut nici o manifestare. sigur, multe boli au simptome comune dar, daca si pe tine te au intors őpe toate partile degeaba, incearca si asta :)

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate