Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

Rammstein

- - - - -
  • Please log in to reply
446 replies to this topic

#37
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006
Dupa cum ziceam mai sus. Din cauza panaramelor astora noi suntem batjocoriti/huiduiti/batuti/porecliti/fluierati/mutilati/alungati/marginalizati/fugariti/urmariti/izgoniti/respinsi/inlaturati etc etc. Stau si ma intreb de ce din cauza unor esuari ale naturii, noi trebuie sa tragem ponoasele, mai ales ca ideeile preconcepute sunt rodul generalizarii. Daca un baiat din 10 rockeri fumeaza si bea, nu inseamna ca toti sunt depravati, sa fim seriosi acuma, ce-i de capul trupei aleia? ce-i asa special ca a facut show, cand muzica este exact egala cu zero. Din pacate am vazut si eu concertul in care vocalul a "urinat" pe fani, dar cu siguranta, acei tineri s-ar fii simtit indignati/umiliti/jenati daca nu erau drogati, pot pune la pariu ca fanii din primul rand au mers la concert de dragul bauturii/femeilor/drogurilor si a "libertatii".  Aici intervine si vina parintilor care nu au fost destul de exigenti in privinta odraslelor, de parca ar avea alt rost in viata lor nenorocita decat sa aiba grija de copii lor, de parca nu ei ar fii viitorul, pe care dupa cum vedeti, stau sa fie urinati de idolii lor. Super cool! :death:  :thumbup:  :cheers:

#38
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,841
  • Înscris: 10.12.2006
ok briansoad , si daca eu nu sunt rocker dar totusi ascult rammstein si ii consider o trupa de nota zece , pe cine mai fac de rusine ? tie ti-e rusine cu mine ?
Parintii ingrijorati ar trebui sa faca diferenta intre spectacol si realitate si sa nu se mai uite la televizor asa mult , pt ca ar ajunge la concluzia ca fii lor ii vor viola cand vor ajunge la batranete si ii vor bate pt pensia de 50 de lei ca sa o poata bea .
Rammstein ar trebui cenzurata ? Nu vad de ce ,  cand vine vorba de violenta in spectacole si videoclipuri ei sunt mici copii pe langa altii , si cel putin pe mine nu ma fac sa ies pe strada si sa-mi dau foc . Dar eu sunt copilul nimanui , nu ?
Eu sunt ala care asculta Jazz , Clasica , Pop , Electronica de toate genurile , da , am auzit si de Mozart si Ludwig van BEETHOVEN , asa in trecere , avand in vedere ca am in jur de 10 gb de muzica clasica pe calculator reprezentand cam 20% din total , si nu ii tin acolo sa ma mangaie mama pe cap .
Cui nu ii place rammstein si nu stie germana sa se simta norocos , va pot spune ca majoritatea versurilor sunt atat de rele pe cat va si lasa impresia  . dar totusi , hai sa vedem si altele  :lol:

Quote

Herzeleid (Heartache)
Save each other from heartache
for the time that you are together is short

For even if you are united by many years
one day they will seem like minutes to you

Heartache

Save each other from togetherness

Ohne dich (Without You)
I'm going to go into the fir trees
There where I last saw her
But the evening is throwing a cloth upon the land
and upon the ways behind the edge of the forest
And the forest it is so black and empty
Woe is me, oh woe
And the birds sing no more

Without you I cannot be
Without you
With you I am alone too
Without you
Without you I count the hours without you
With you the seconds stand still
They aren't worth it

On the branches in the ditches
it's now silent and without life
And breathing becomes oh so hard for me
Woe is me, oh woe
And the birds sing no more

Without you I cannot be
Without you
With you I am alone too
Without you
Without you I count the hours without you
With you the seconds stand still
They aren't worth it without you


....ma opresc aici , nu mai gasesc alte versuri decente :roflmaofast:

#39
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Versurile de la Rammstein se pot gasi aici

Da....fazele alea cu penisul sunt intr-adevar cam dubioase. Din cauza acestui gest au o faima destul de negativa...

Apropo vill iti recomand sa vizionezi dvd-ul Volkerball. E diferit fata de concertele din anii trecuti.

#40
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006
Cu o floare nu se face primavara, Sf Petru. Mwlambo, lupul isi schimba blana, dar naravul ba ! :D Trupa a facut cateva piese comerciale sa atraga fani, asta au si zis. Sarbatori fericite !

#41
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,841
  • Înscris: 10.12.2006

Quote

Versurile de la Rammstein se pot gasi aici

Da....fazele alea cu penisul sunt intr-adevar cam dubioase. Din cauza acestui gest au o faima destul de negativa...

Apropo vill iti recomand sa vizionezi dvd-ul Volkerball. E diferit fata de concertele din anii trecuti.

Toate versurile de la Rammstein le gasiti aici , presupun ca engleza nu e o problema . personal , recomand Laichzeit pt inceput , o sa va faca pofta de mancare
Vorkelball e pe lista , astept sa-mi vina de pe torrent dvd-ul  :worthy:

Quote

Cu o floare nu se face primavara, Sf Petru. Mwlambo, lupul isi schimba blana, dar naravul ba ! biggrin.gif Trupa a facut cateva piese comerciale sa atraga fani, asta au si zis. Sarbatori fericite !

nu a zis nimeni sa asculti piesele comerciale . unele dintre cele mai bune piese ale lor nu ai videoclip iar oamenii ca tine nu au posibilitatea sa le asculte tocmai din cauza ca piesele alea comerciale le-au creat o impresie proasta despre trupa

#42
vill

vill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.06.2005

View PostSfPetru, on Dec 20 2006, 05:21, said:

Toate versurile de la Rammstein le gasiti aici , presupun ca engleza nu e o problema . personal , recomand Laichzeit pt inceput , o sa va faca pofta de mancare
Vorkelball e pe lista , astept sa-mi vina de pe torrent dvd-ul  :worthy:
nu a zis nimeni sa asculti piesele comerciale . unele dintre cele mai bune piese ale lor nu ai videoclip iar oamenii ca tine nu au posibilitatea sa le asculte tocmai din cauza ca piesele alea comerciale le-au creat o impresie proasta despre trupa

Se spune ca intotdeuna prima impresie conteaza .
Nu sunt atat de tampit incat sa stau eu sa fac analiza versurilor sau analiza muzicala .
Nu mi-am spus parerea personala dacat in ceea ce priveste spectacolul (a se citi circul) cu pretentie de eveniment muzical , fara nici un element pozitiv .
In privinta versurilor , sunt critici muzicali , oameni care stiu ce vorbesc , care au afirmat in repetate randuri tendinte de rasism si fascism in versurile acestei adunaturi de "arieni" ...
Sa fie oare o coincidenta faptul ca cel mai mare succes in conexiune cu acuzatiile aduse il au chiar in Germania ?!

Doar un exemplu :
Jam Showbiz (April 2001) described Mutter as "music to invade Poland to."

De ce oare memoria ne joaca feste ?

Nu vreau sub nici o forma sa generalizez aici , dar oare o natiune care a declansat 2 razboaie mondiale nu a invatat din greselile trecutului ?

Pe germani sa zic ca ii inteleg , au anumite "calitati \ veleitati" , poate fi chiar parte a fondului genetic al acestei natiuni , fiecare cu pacatelel lui , dar nu inteleg ce legatura spirituala / morala / muzicala poate avea un pustan roman cu o formatie acuzata de cele de mai sus .

Chiar nu mai intelegem ce ni se intampla ?
Sau suntem indoctrinati mai rau decat "Heil H....!"

Mama

Die Tränen greiser Kinderschar
ich zieh sie auf ein weißes Haar
werf in die Luft die nasse Kette
und wünsch mir, dass ich eine Mutter hätte

Keine Sonne die mir scheint
keine Brust hat Milch geweint
in meiner Kehle steckt ein Schlauch
hab keinen Nabel auf dem Bauch

Mutter

Ich durfte keine Nippel lecken
und keine Falte zum Verstecken
niemand gab mir einen Namen
gezeugt in Hast und ohne Samen

Der Mutter die mich nie geboren
hab ich heute Nacht geschworen
ich werd ihr eine Krankheit schenken
und sie danach im Fluss versenken

Mutter

In ihren Lungen wohnt ein Aal
auf meiner Stirn ein Muttermal
entferne es mit Messers Kuss
auch wenn ich daran sterben muss

Mutter

In ihren Lungen wohnt ein Aal
auf meiner Stirn ein Muttermal
entferne es mit Messers Kuss
auch wenn ich verbluten muss

Mutter
oh gib mir Kraft


Lacrimile cetei de copii imbatranite
pe un fir de păr alb le înşir.
in aer arunc siragul ud
si imi doresc sa fi avut o mama.

Nici un soare ca sa-mi straluceasca,
nici un piept n-a plans lapte,
in gat un tub imi sta infipt,
pe burta nu am ombilic.

Mama

N-am avut voie sa ling vreun sfarc,
n-am avut nici un pliu ca sa m-ascund,
nimeni nu mi-a dat vreun nume.
creat in pripa si fara samanta.

Mamei care nu m-a nascut niciodata
i-am jurat in noaptea asta
ca o boala ii voi darui
si c-o voi ineca in rau apoi.


Mama

In plamanii ei salasluieste un tipar
pe fruntea mea un semn de nastere
cu un sarut de cutit il indepartez
chiar daca pentru asta trebuie sa mor


Mama

In plamanii ei salasluieste un tipar
pe fruntea mea un semn de nastere
cu un sarut de cutit il indepartez
chiar daca trebuie sa sangerez de moarte


Mama
oh, da-mi putere


Sursa >>> http://www.rammstein.../rom/mutter.htm

Edited by vill, 20 December 2006 - 09:53.


#43
vill

vill

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 18.06.2005
Nu doresc nimanui sa aiba copii care sa fredoneze asemenea versuri !
Eventual si sub influenta alcoolului / drogurilor .

Ce Dumnezeu or avea oamenii astia ?!?

#44
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,841
  • Înscris: 10.12.2006
ti-as zice ca trebuie sa citesti printre randuri si ca privesti doar jumatatea goala a paharului . in orice lucru urat exista un frumos pe care daca ai mintea deschisa il poti vedea .
dar risc sa fiu luat drept fanatic ....

Quote

legat de fascism :

Read this (taken from a Hit Parader article that can be found in the articles section called "Teutonic Values"):

Unfortunately, considering the band's staunch approach, and their reliance on both German language and heritage to inspire their music, the haunting images of their nation's war-like past have followed Rammstein around virtually from day one. Even the German media has set out to uncover the true meanings behind some of Rammstein's more controversial and mysterious songs- with no evidence what-so-ever of oft-rumored Nazi-leanings ever even showing up. The band's members themselves are as confounded as anyone as to where these obviously false allegations first started. Some believe it may have to do with the cover art of their 1995 debut disc, Herzeleid, where the six shirtless, well-toned band members come across as poster boys for some new "master race." Other group members insist it's just the German media doing their best to cause trouble.

"It has been so silly," Flake explained. "That was just a photo of us- not some political statement! The German media sometimes gets carried away with such things. There was even one critic who said that the way Till rolls his 'r's' when he sings is supposed to mimic the way that Hitler used to speak! How silly can they get. We've never written a political song in our life, and we probably never will. It's just reverse discrimination because we are German. Kraftwerk had the same thing happen to them twenty years ago. If we were Spanish or Dutch, there would be no problem."


#45
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Melodia in care Flake si Till simuleaza un act sexual se numeste "Buck Dich" si inseamna Bend Over, Bend Thyself :)...pt mai mult:
http://en.wikipedia....wiki/BĂĽck_dich
Njoy.
Acuma imi vine in minte cuvintele unui redactor de la revista LEVEL : "In loc sa iti inveti copilul sa innoate, construiesti un gard in jurul piscinei".
Adika e super ok ca doi barbati sa se sarute cu pasiune in public, dar la un concert, unde, deh, te mai ia valul si exagerezi, doamen fereste.
You selfrighteous good for nothing...
Si eu vreau la concert RAMMSTEIN, daca se poate chiar pe scena!!
Sunt un copil frustrat, asemenea multora, pe care parintii i-au ignorat si care au crescut frustrati iar acum acest gen ii atrage deoarece se leaga de frustrarile lor...
Ce e mai obscen? P**a sau furtul?

#46
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
[quote name='Rapier' date='Dec 21 2006, 11:21' post='2243443']

Adika e super ok ca doi barbati sa se sarute cu pasiune in public, dar la un concert, unde, deh, te mai ia valul si exagerezi, doamen fereste.


Esti gay?  :cursing:

#47
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Nu mai...sunt cat se poate de straight! Sunt rasisit si ma enerveaza gay-ii...dar mai mult urasc ipocrtitii care asculta Vanilla Ice si ii condamna pe altii.
Ma refeream la infama scena cu Till si Flake, de pe buck dich in care cei doi simuleaza un act sexual gay!Vad lumea ofuscata care doreste sa isi apere copiii de respectivele imagini(care, btw, sunt clasate cu Mature Rating!!), dar nu le pasa de faptul ca se vad lucruri mult mai urate in Libertatea, stirile de la ora 5 si direct pe strada!
E drept ca m-am exprimat eu aiurea...my bad :(.
A, si, SCREW POLITICAL CORECTNESS!!

#48
Mizu

Mizu

    moroșan

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,841
  • Înscris: 10.12.2006
rasisti...nazisti....nu fac parte , dar metoda "nu apasa butonul ca e rau" nu functioneaza niciodata , copilul tot il va apasa la un moment dat . in loc sa interzici Rammstein ar trebui sa il ignori . daca copilul tau vede un asemenea concert si vezi ca ii place , atunci e vina ta pentru ca asa l-ai crescut . nu concertul e problema ci copilul , iar interzicerea unei trupe sau unui gen muzical nu cred ca ii va schimba mentalitatea

Edited by SfPetru, 21 December 2006 - 18:03.


#49
G0dLik3

G0dLik3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 08.04.2006

View PostSfPetru, on Dec 21 2006, 18:01, said:

rasisti...nazisti....nu fac parte , dar metoda "nu apasa butonul ca e rau" nu functioneaza niciodata , copilul tot il va apasa la un moment dat . in loc sa interzici Rammstein ar trebui sa il ignori . daca copilul tau vede un asemenea concert si vezi ca ii place , atunci e vina ta pentru ca asa l-ai crescut . nu concertul e problema ci copilul , iar interzicerea unei trupe sau unui gen muzical nu cred ca ii va schimba mentalitatea
Nu cred ca`i vorba de ce`ti place,ci e vorba de ce faci...Mie poate`mi place sa omor oameni la Counter-Strike,dar in realitate sunt un om pasnic cu toata tigla pe casa (un exemplu).Asa si cu muzica...

#50
Rapier

Rapier

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,864
  • Înscris: 07.10.2006
Volkerball...how nice can it be...toate piesele mele preferate de la Rammstein adunate intr-un loc :) i love it i love it i love it!

#51
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostSfPetru, on Dec 21 2006, 18:01, said:

rasisti...nazisti....nu fac parte , dar metoda "nu apasa butonul ca e rau" nu functioneaza niciodata , copilul tot il va apasa la un moment dat . in loc sa interzici Rammstein ar trebui sa il ignori . daca copilul tau vede un asemenea concert si vezi ca ii place , atunci e vina ta pentru ca asa l-ai crescut . nu concertul e problema ci copilul , iar interzicerea unei trupe sau unui gen muzical nu cred ca ii va schimba mentalitatea

Ai dreptate...nimeni nu o va lua pe ulei din cauza Rammstein, sunt formatii mult.....mult mai excentrice.

#52
Diane

Diane

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 06.12.2003

View Postvill, on Dec 18 2006, 22:42, said:

Un anumit individ (solistul principal) isi scoate penisul in plin concert , mimeaza un act sexual cu o drogata de pe scena , dupa care urineaza (!!!) inclusiv pe public , aproximativ vreo 3 minute (!!!) , iar spectatorii erau innebuniti de fericire ca au fost onorati in felul acesta....
Probabil cei care asculta (vizioneaza) asa ceva stiu la  ce ma refer .

Vill, esti retrograd, my dear ! Tu n-ai auzit de "ploile aurii" ? Ricky Martin a dat un interviu in care a explicat printre zambete fatale fanilor din lumea intreaga ca printre preferintele lui sexuale se numara si acest joc plin de senzualitate si gingasie. Jocurile dragostei devin mai calde si la propriu si la figurat intr-o "ploaie aurie" pe care iubitul/iubita (el fiind bisexual) ti le aplica pe diverse parti ale corpului. Deocamdata "oamenii de rand" s-au emancipat cat sa-si faca iubitele/iubitii sa inghita. Numai "lumea buna" stie ce urmeaza. Cei de la Rammstein sunt vizionari si au curajul sa transforme in act artistic ceea ce oamenii sunt pregatiti sa primeasca, dar sunt prea inhibati sa recunoasca. Trei minute sunt inca prea putine pentru satisfactia de a simti "eroul" urinand pe propria fata, asta este viitorul liber ce ne asteapta, bucuria pe care numai cei alesi si-o pot inchipui ! Asa se interpreteaza satisfactia spectatorilor. Daca tu nu intelegi, esti cu siguranta un inhibat. Daca vei avea norocul sa gasesti persoana potrivita, vei intelege si tu bucuriile vietii pana la capat, fara prejudecati. Nu trebuie sa-i judecam gresit pe cei de la Rammstein, ei pana la urma au propus si au aratat ca se poate.
Mie mi-a placut de ei la faza asta ! :proud:

#53
G0dLik3

G0dLik3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 234
  • Înscris: 08.04.2006

View PostDiane, on Dec 22 2006, 18:46, said:

Vill, esti retrograd, my dear ! Tu n-ai auzit de "ploile aurii" ? Ricky Martin a dat un interviu in care a explicat printre zambete fatale fanilor din lumea intreaga ca printre preferintele lui sexuale se numara si acest joc plin de senzualitate si gingasie. Jocurile dragostei devin mai calde si la propriu si la figurat intr-o "ploaie aurie" pe care iubitul/iubita (el fiind bisexual) ti le aplica pe diverse parti ale corpului. Deocamdata "oamenii de rand" s-au emancipat cat sa-si faca iubitele/iubitii sa inghita. Numai "lumea buna" stie ce urmeaza. Cei de la Rammstein sunt vizionari si au curajul sa transforme in act artistic ceea ce oamenii sunt pregatiti sa primeasca, dar sunt prea inhibati sa recunoasca. Trei minute sunt inca prea putine pentru satisfactia de a simti "eroul" urinand pe propria fata, asta este viitorul liber ce ne asteapta, bucuria pe care numai cei alesi si-o pot inchipui ! Asa se interpreteaza satisfactia spectatorilor. Daca tu nu intelegi, esti cu siguranta un inhibat. Daca vei avea norocul sa gasesti persoana potrivita, vei intelege si tu bucuriile vietii pana la capat, fara prejudecati. Nu trebuie sa-i judecam gresit pe cei de la Rammstein, ei pana la urma au propus si au aratat ca se poate.
Mie mi-a placut de ei la faza asta ! :proud:
Stai putin ca nu inteleg.... :scared: Trebuie sa fie o placere atunci cand urineaza cineva pe tine???? :death:
Daca asta este ceea ce vrei sa zici trebuie sa zic ca "thats sick"!!! :death: Daca unii oameni practica asa ceva asta nu inseamna ca este si ceva normal si ca toata lumea trebuie sa se apuce de asa ceva ca asta e la moda acum,sa urineze cineva pe tine...pffff...ar ajunge ca dracu lumea asta,nu crezi?

#54
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View PostDiane, on Dec 22 2006, 18:46, said:

Vill, esti retrograd, my dear ! Tu n-ai auzit de "ploile aurii" ? Ricky Martin a dat un interviu in care a explicat printre zambete fatale fanilor din lumea intreaga ca printre preferintele lui sexuale se numara si acest joc plin de senzualitate si gingasie. Jocurile dragostei devin mai calde si la propriu si la figurat intr-o "ploaie aurie" pe care iubitul/iubita (el fiind bisexual) ti le aplica pe diverse parti ale corpului. Deocamdata "oamenii de rand" s-au emancipat cat sa-si faca iubitele/iubitii sa inghita. Numai "lumea buna" stie ce urmeaza. Cei de la Rammstein sunt vizionari si au curajul sa transforme in act artistic ceea ce oamenii sunt pregatiti sa primeasca, dar sunt prea inhibati sa recunoasca. Trei minute sunt inca prea putine pentru satisfactia de a simti "eroul" urinand pe propria fata, asta este viitorul liber ce ne asteapta, bucuria pe care numai cei alesi si-o pot inchipui ! Asa se interpreteaza satisfactia spectatorilor. Daca tu nu intelegi, esti cu siguranta un inhibat. Daca vei avea norocul sa gasesti persoana potrivita, vei intelege si tu bucuriile vietii pana la capat, fara prejudecati. Nu trebuie sa-i judecam gresit pe cei de la Rammstein, ei pana la urma au propus si au aratat ca se poate.
Mie mi-a placut de ei la faza asta ! :proud:


Orice ar fi ii urasc pe homosexuali si as face orice sa scap de nenorocitii astia si daca as afla ca cei de la Rammstein sunt intr-adevar pe invers probabil ca nu voi mai asculta cu placere muzica lor.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate