Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...

Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...
 problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox
 Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani
 Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...
 

Baptistii

* * * * * 1 votes
  • This topic is locked This topic is locked
813 replies to this topic

#343
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 dark, on 15 februarie 2017 - 19:55, said:

Ca să nu mai zic că ordinul de a trimite rachete balistice, emis de către pocăitul baptist Clinton, a avut și daune ”colaterale”, respectiv un spital distrus!
n-are el nici o treaba ca ucide oamneni nevinovati.
el isi face treaba lui de a cobora foc din cer inaintea oamenilor, dupa cum scrie:"Savarsea semne mari, pana acolo ca facea chiar sa se coboare foc din cer pe pamant in fata oamenilor. (Apoc.13:13)"

#344
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 dark, on 15 februarie 2017 - 19:55, said:

, emis de către pocăitul baptist Clinton
Pocaitul baptist Clinton e la fel de crestin ca pocaitul dizident Gicu :)

#345
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sfantul Jakob, on 16 februarie 2017 - 08:22, said:

Pocaitul baptist Clinton e la fel de crestin ca pocaitul dizident Gicu Posted Image
sau ca pocaitul Les, mai degraba. :)
ordinul de ucidere e la indemana lor.

#346
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007
Singurul ordin dat de fratele Gabriel Les, cel inaltat de Domnul precum Daniel, este ordinul Pacii si al Armoniei.
El este Ministrul Apararii, nu al razboiului  Posted Image

#347
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândutã nu se schimbã!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,576
  • Înscris: 16.03.2004
Părerea unui baptist!

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/W48rO49hi3o?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#348
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sfantul Jakob, on 16 februarie 2017 - 10:37, said:

fratele Gabriel Les...este Ministrul Apararii, nu al razboiului  Posted Image
Sfinte, corectat prostia, totusi.
oricine ar fi in functia asta, de la pocaitul Les pana la pocaitul Pence, au ca obiect principal al activitatii razboiul. Cum sa-l evite, sau cum sa-l initieze, dupa caz. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 21 February 2017 - 10:34.


#349
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 Dude_2nd, on 21 februarie 2017 - 10:33, said:

oricine ar fi in functia asta, de la pocaitul Les pana la pocaitul Pence, au ca obiect principal al activitatii razboiul. Cum sa-l evite, sau cum sa-l initieze, dupa caz. Posted Image
Les si Pence. Imi place alaturarea asta. Oameni ai lui Dumnezeu cu adevarat, ridicati in cele mai inalte demnitati ale statului. Precum Iosif si Daniel.
Da, ei au fost chemati de Domnul pentru a opri orice razboi si a aduce pe pamant o pace fara sfarsit, dupa cum zice profetia.
In mod special lucrarea lui Mike Pence, cel mai puternic om al planetei la ora actuala (pentru ca Trump e doar de fatada) va influenta pozitiv miliarde de oameni.
Marit sa fie Domnul!

#350
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sfantul Jakob, on 21 februarie 2017 - 11:31, said:

In mod special lucrarea lui Mike Pence, cel mai puternic om al planetei la ora actuala (pentru ca Trump e doar de fatada) va influenta pozitiv miliarde de oameni.
yeah. delirezi din nou, Sfinte. :lol:
dupa cum scrie:
""Nu am vorbit despre asta şi nu sunt de acord," a răspuns Trump atunci când a fost întrebat despre afirmaţiile lui Pence referitoare la posibilitatea ca Statele Unite să fie nevoite să folosească forţa împotriva unor ţinte militare ale forţelor siriene loiale preşedintelui Bashar Al-Assad."
http://www.mediafax....-siria-15787525

care-i deci omul lui Dumnezeu in cazul asta? Trump, ori Pence? Posted Image

si stai pe fir, am sa-ti arat altele si mai si...Posted Image

Edited by Dude_2nd, 21 February 2017 - 16:25.


#351
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 Dude_2nd, on 21 februarie 2017 - 16:24, said:

afirmaţiile lui Pence referitoare la
Prietene, pierzi din vedere faptul ca jonglezi pe teritoriul diplomatiei.
Faptul ca omul face anumite afirmatii nu inseamna ca a trimis bomba atomica si le-a luat alora maul.

E doar afirmatie.
Asa cum un parinte ii zice copilului sau: "daca nu esti cuminte iti rup urechile".
Dar asta nu inseamna ca parintele i-a rupt urechea si a aruncat-o la tomberon Posted Image

Mike Pence, cel mai puternic om al planetei, ridicat precum Iosif odinioara, cand faraon i-a zis " numai scaunul meu de domnie mă va ridica mai presus de tine”, a facut afirmatia respectiva DOAR pentru a pastra pacea planetei.

#352
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Sfantul Jakob, on 21 februarie 2017 - 16:59, said:

Mike Pence, cel mai puternic om al planetei, ridicat precum Iosif odinioara, cand faraon i-a zis " numai scaunul meu de domnie mă va ridica mai presus de tine”, a facut afirmatia respectiva DOAR pentru a pastra pacea planetei.
Asa era si John Fitzgerald Kennedy presedintele American  numai ca doar niste plumburi l-a daramat . Iti vine a crede ca niste zeci de grame de plumb pot rapune cel mai puternic om al planetei ?
Si stii cine-i pazeste pe astia ? Nu o sa ghicesti nici intr-un secol .Posted Image
Era ca in VT , pe toti criminalii ii pazea de la moarte , pana si Hitler era la fel, parca si Stalin a fost bine pazit .
Mai "sfantule" cum se face ca tocmai tu te-ai departat asa de tare de la credinta ? Ai avut macar vreodata ?

Edited by pacopaco1967, 21 February 2017 - 17:32.


#353
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 pacopaco1967, on 21 februarie 2017 - 17:32, said:

Asa era si John Fitzgerald Kennedy presedintele
Tu faci comparatie intre J.F. Kennedy si Mike Pence, fiule?
Inseamna ca n-ai citit nimic despre vietile celor doi.

 pacopaco1967, on 21 februarie 2017 - 17:32, said:

Mai "sfantule" cum se face ca tocmai tu te-ai departat asa de tare de la credinta ? Ai avut macar vreodata ?
Credinta ta nu am avut-o niciodata, prietene Paco.
Si nici nu o voia avea vreodata, Doamne ajuta.

Credinta care a fost data sfintilor o data pentru totdeauna o am. De vreo treizeci de ani. Si nu m-am indepartat nicio clipa de la ea.
Am avut caderi, pacate grave. Din care Domnul m-a ridicat.
Dar nu indepartare de credinta.

#354
pacopaco1967

pacopaco1967

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,550
  • Înscris: 13.09.2010

 Sfantul Jakob, on 21 februarie 2017 - 17:39, said:

Tu faci comparatie intre J.F. Kennedy si Mike Pence, fiule?
Inseamna ca n-ai citit nimic despre vietile celor doi.
Cine-i unul cine-i celalalt ?
Nu citesc despre regii acestui veac , toti sunt pusi ca domnitori de dumnezeul acestui veac . Ai uitat ce scrie in Luca 4 ?

Despre Kennedy pot spune ca am vazut ceva documentare in care a dorit foarte mult sa separe biserica de stat .Cele doua sa nu se amestece niciodata .

Edited by pacopaco1967, 21 February 2017 - 17:44.


#355
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

 Sfantul Jakob, on 21 februarie 2017 - 16:59, said:

Prietene, pierzi din vedere faptul ca jonglezi pe teritoriul diplomatiei.
Faptul ca omul face anumite afirmatii nu inseamna ca a trimis bomba atomica si le-a luat alora maul.

E doar afirmatie.
si Diavolul prin ceruri poza in arhanghel de lumina, dar in realitate strecura cate o soparla de genul celeia a lui Pence. Posted Image

Dupa cum am spus, treaba e limpede pentru oricine e liber sa gandeasca. Pentru restul, chiar si cand vor incepe razboiul vor ramane tot "oamenii Domnului". Daniel si iosif. Posted Image

 Sfantul Jakob, on 21 februarie 2017 - 16:59, said:

Mike Pence, cel mai puternic om al planetei, ridicat precum Iosif odinioara, cand faraon i-a zis " numai scaunul meu de domnie mă va ridica mai presus de tine”, a facut afirmatia respectiva DOAR pentru a pastra pacea planetei. care spune in inima sa:""Ma voi sui in cer, imi voi ridica scaunul de domnie mai presus de stelele lui Dumnezeu, voi sedea pe muntele adunarii dumnezeilor, la capatul miazanoaptei, (Isa.14:13)"
corectat prostia, Sfinte.
ca doar nu degeaba e reprezentantul Imparatului Miazanoaptei.Posted Image

ca sa nu se prinda chiar toata lumea, Sfinte, ar fi recomandabila niţel  smerenie. Sa ia exemplu de la Papa, ca el stie bine sa simuleze. Posted Image

iar ca sa nu i se urce de tot la cap, ar fi bine sa citeasca dinainte sfarsitul maririi, a ingamfarii, si a violentei asupririi, ca tot spuneai ca e pocait:
"atunci vei canta cantarea aceasta asupra imparatului Babilonului si vei zice: "Iata, asupritorul nu mai este, asuprirea a incetat,Domnul a frant toiagul celor rai, nuiaua stapanitorilor.Cel ce, in urgia lui, lovea popoarele cu lovituri[de stat] fara ragaz, cel ce, in mania lui, supunea neamurile[cu lovituri aeriene din ceruri] este prigonit fara crutare.Tot pamantul se bucura acum de odihna si pace; izbucnesc oamenii in cantece de veselie.Pana si chiparosii si cedrii din Liban se bucura de caderea ta si zic: "De cand ai cazut tu, nu se mai suie nimeni sa ne taie!"Locuinta mortilor se misca pana in adancimile ei, ca sa te primeasca la sosire; ea trezeste inaintea ta umbrele, pe toti mai marii pamantului, scoala de pe scaunele lor de domnie pe toti imparatii neamurilor.Toti iau cuvantul ca sa-ti spuna: "Si tu ai ajuns fara putere ca noi si tu ai ajuns ca noi!Posted Image "

Caci numai YHWH e Imparatul, si El va imparati prin Hristosul Sau in vecii vecilor!

Edited by Dude_2nd, 21 February 2017 - 19:02.


#356
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 Dude_2nd, on 21 februarie 2017 - 18:56, said:

ca sa nu se prinda chiar toata lumea, Sfinte, ar fi recomandabila niţel  smerenie. Sa ia exemplu de la Papa, ca el stie bine sa simuleze. Posted Image
Da, dar fara fraze sforaitoare s-ar pierde toata distractia...

#357
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
Salut! M-am pocait de curand si vreau sa stiu daca am voie sa beau cafea,cola si bere. Nu sunt alcoolic si nici cafegiu. Nu am nici-o dependenta. Nici macar nu fumez. Muktumesc.

#358
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 eu-DECEBAL, on 01 iunie 2017 - 16:43, said:

Salut! M-am pocait de curand
Cum adica?
Ce ai facut practic, spune mai clar!

#359
eu-DECEBAL

eu-DECEBAL

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,589
  • Înscris: 01.03.2015
E un mister. Descopera-l singur.

#360
Sfantul Jakob

Sfantul Jakob

    membru anodin

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,233
  • Înscris: 26.01.2007

 eu-DECEBAL, on 01 iunie 2017 - 16:43, said:

vreau sa stiu daca am voie sa beau
E un mister, fiule.
Misterul pocaintei.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate