Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

SAGEM

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#1
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Nu vreau sa par meschin , sau sa credeti altceva , doar doresc sa mai stopez elanul unora de a se lasa pacaliti de calculele hartiei.

Sa va povestesc o intamplare :

Era in iarna anului 2001 , o ardeam prin salile de net. Asa din plictiseala intru pe site-ul SAGEM.com.
Ce vad - ultima aparitie tehnologica marca SAGEM 939 MC WAP   http://mobile.softpe...C-939-WAP.shtml

Era super la design ,la datele tehnice te lasa pe spate - ce mai era THE ONE.
Trece ceva timp , se face cum - necum si acasa statea pe noptiera EL.
Avea de toate - abia aparuse COSMOROM si wapul era la el acasa.
Pana intr-o zi , cand ...
Si totusi acea zi a fost  in primele saptamani...
Pierdea reteaua - si trebuia restartat pentru  a o receptiona.
Numai cand ma gandesc ca se puteau pierde convorbiri aiurea din cauza semnalului care cadea.
Am trecut peste acest lucru , dar incet cu incetul in ceva timp s-a METARMOFOZAT in LANTERNA.

Tin sa precizez ca am avut si prea mult titratul SAGEM 922 care era sa aiba aceiasi soarta ca mult preferatul SAGEM MC 939 WAP.
Si sa nu patesc acelasi lucru - care era iminent din cauza aceluiasi simptom la SAGEM 922 , am luat hotararea sa-l donez in VITAN la un rrom cu burta si sictir in acelais timp.
Din acelasi moment am zis :

NO WAY SAGEM !  

P.S. Acesta este un sfat si trebuie tratat ca atare.
P.P.S.  :naughty:  Stiti treaba cu lupul si naravul nu ?

Edited by imblanzitoruldelei, 10 December 2006 - 01:27.


#2
danyelsan

danyelsan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 651
  • Înscris: 24.02.2006
da....asta a fost la tine...
eu de ex..am luat un sagem Myx 5 2 si are aproape 2 ani si sincer arata perfect nu este zgariat si merge impecabil...
asa ca mai este si dupa noroc si dupa cum ai grija(nu e cazul tau)
eu acum o sa imi iau (sper) un my70sn....si o sa revin cu comentarii...
asa ca nu fii sigur pe ceea ce spui!!!
bafta la telefoane

#3
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Poate e ca la NOROC !
Cine trage lozul castigator ...
Apropo ,zicea un prieten care are SIEMENS ca i se mai intampla sa se mai blocheze telu pentru careva secude   dar isi  revine imediat - aceiasi  problema am citit ca este si la modelele de SAGEM mai noi gen 6-2 .

Eu pun intrebarea :
VI SE PARE NORMAL ?

#4
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
La 6-2 problemele sunt din cauza softului Orange, la cele cu soft original n-am auzit sa fie probleme.
Raport calitate pret jos palaria. ;)
DA Sagemu scoate telefoane bune.

Edited by vj_Heaven, 10 December 2006 - 04:17.


#5
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
De 2 ani incoace Sagem e cea mai fiabila marca potrivit testelor "Connect"efectuate in Germania.Cu cea mai mica rata de defectare(0.3%).
Ex.tau(939 MC)nu mai e de muuuuult de actualitate.
Chiar NU ai ce posta?Credeam ca partajarea s-a facut sp. sa nu mai ma fortez sa scriu pt.cei ca tine.Du-te si canta la Nokia si Samsung.Au revoir.

Aventura Benq-Siemens s-a terminat.Se pare ca forumul lor oficial se va inchide la anu'.LE mai merge si magazinul on-line(cat timp partenerul din Deutschland mai considera profotabil).

#6
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006
@imblanzitoruldelei   eu inca mai am, foloseste batranu vechiul meu sagem mw 3026, care are 3 ani si ceva, si inca merge perfect. Eu personal am avut si my x 5-2 si my-x 6-2 si am fost foarte multumit de ele, persoanele la care le-am vandut inca le mai folosesc pe ambele, deci marca sagem nu e asa prosta si slaba cum o considera multi

Edited by aiptek, 11 December 2006 - 09:50.


#7
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
mai am si eu un myx 2-2m. si e ca nou. nu a facut niciodata nici o problema. nu e super dotat, dar ecranul color e lizibil, si sunetele reale sunt ok la un asa simplu telefon. sa nu mai vorbesc despre semnal...bate multe alte telefoane. :coolspeak:

Edited by pastel3005, 11 December 2006 - 12:12.


#8
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

 vasilas_1, on Dec 10 2006, 12:05, said:

De 2 ani incoace Sagem e cea mai fiabila marca potrivit testelor "Connect"efectuate in Germania.Cu cea mai mica rata de defectare(0.3%).
Ex.tau(939 MC)nu mai e de muuuuult de actualitate.
Chiar NU ai ce posta?Credeam ca partajarea s-a facut sp. sa nu mai ma fortez sa scriu pt.cei ca tine.Du-te si canta la Nokia si Samsung.Au revoir.

Aventura Benq-Siemens s-a terminat.Se pare ca forumul lor oficial se va inchide la anu'.LE mai merge si magazinul on-line(cat timp partenerul din Deutschland mai considera profotabil).


Ce partajare , nene , am avut directe lagaturi cu telefoanele SAGEM.
Vad ca ma bag in seama aiurea si imi iau mustrari pentru '' CEA MAI FIABILA MARCA DE TELEFONIE MOBILA''- ptiu DRACE.
In rest sa fie SAGEM cu voi...

#9
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 imblanzitoruldelei, on Dec 11 2006, 15:02, said:

Ce partajare , nene , am avut directe lagaturi cu telefoanele SAGEM.
Vad ca ma bag in seama aiurea si imi iau mustrari pentru '' CEA MAI FIABILA MARCA DE TELEFONIE MOBILA''- ptiu DRACE.
In rest sa fie SAGEM cu voi...
pai nu are rost sa te oftici acuma, fiecare care o avut sagem o perioada lunga stie despre ce vorbeste, ceea ce se vehiculeaza de unii copii mici ca sagem e de kkt e o prostie, atata timp cat nu ai nu poti zice ca e de kk

#10
unqteo

unqteo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 914
  • Înscris: 25.09.2005

 aiptek, on Dec 11 2006, 15:25, said:

pai nu are rost sa te oftici acuma, fiecare care o avut sagem o perioada lunga stie despre ce vorbeste, ceea ce se vehiculeaza de unii copii mici ca sagem e de kkt e o prostie, atata timp cat nu ai nu poti zice ca e de kk


toate telefoanele se inteapa si fac probleme..mici, mari fiecare cum poate :P
sagemul..bun sau rau are un raport calitate pret super, motiv pentru care imi voi lua un Sagem mye77 :D

#11
carman

carman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,583
  • Înscris: 06.02.2006
de cateva zile folosesc un my401X (l-am luat ca al doilea telefon,deci nu vorbesc prea mult la el).dimensiunile si prelucrarea sunt excelente (mult peste Nokia 6021 care il folosesc frecvent).display-ul este insa slab (se vad linii verticale si diferente de culoare).
la 200 lei cat am dat la Orange Thank You nu ma pot plange prea mult...

#12
savin512

savin512

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 248
  • Înscris: 03.01.2006
Am un Sagem My X 2 de 3 ani. Nu are camera nu are mp3 si nici 3G, dar bate la poponel multe nokii in ceea ce priveste receptia. Bateria ma tine cel putin 6 zile. Felicitari Sagem!

#13
darkvader

darkvader

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 03.04.2007
Eu am avut sagem myx-1, myx-5, myx-5-2si acum am sagem myx-8 toate functioneaza si acum asa ca degeaba zic unii ca nu sunt fiabile

#14
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Maine primesc si eu un myx 5-2. Sper sa fie ok telefonul (are mai bine de un an, insa arata f bine carcasa- e cea originala). Omul spune ca il vinde deoarece si-a luat de ja tot un sagem de generatie noua. Aveti cuvantul meu ca, daca telefonul asta mere ok- de acum inainte numai sagem voi cumpara. Am mai avut un myc 4-2- a mers super telefonul (l-am luat cu 2,3 mil si l-am dat cu 3,6 unei doctorite de dinti- doamna il are de aproape 2 ani si inca NU l-a schimbat- spune ca se intelege f bine cu el). De la telefon nu am pretentia sa ma spele pe dinti, insa vreau: sa tina bateria, sa aiba semnal bun (aici majoritatea sagemurilor NU au probleme), ecranul (mare) sa aiba culor cat de cat (cica 65k, insa imi spunea Aiptek faza ca nu e cine stie ce), sa aiba functii ok (pai are wap 2.0, java 2, camera etc- ce dreq sa-mi mai trebuiasca? mai are si IR). Revin cu impresii dupa ce il primesc. E codat orange- sa ma astept la surprize?

#15
Laur1975

Laur1975

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 212
  • Înscris: 22.07.2006

 Lucian_M, on Apr 5 2007, 16:33, said:

Maine primesc si eu un myx 5-2. Sper sa fie ok telefonul (are mai bine de un an, insa arata f bine carcasa- e cea originala). Omul spune ca il vinde deoarece si-a luat de ja tot un sagem de generatie noua. Aveti cuvantul meu ca, daca telefonul asta mere ok- de acum inainte numai sagem voi cumpara. Am mai avut un myc 4-2- a mers super telefonul (l-am luat cu 2,3 mil si l-am dat cu 3,6 unei doctorite de dinti- doamna il are de aproape 2 ani si inca NU l-a schimbat- spune ca se intelege f bine cu el). De la telefon nu am pretentia sa ma spele pe dinti, insa vreau: sa tina bateria, sa aiba semnal bun (aici majoritatea sagemurilor NU au probleme), ecranul (mare) sa aiba culor cat de cat (cica 65k, insa imi spunea Aiptek faza ca nu e cine stie ce), sa aiba functii ok (pai are wap 2.0, java 2, camera etc- ce dreq sa-mi mai trebuiasca? mai are si IR). Revin cu impresii dupa ce il primesc. E codat orange- sa ma astept la surprize?

Am avut si eu sagem my x5-2, l-am luat de la second, l-am tinut 1 an si l-am dat fratelui meu si il are si acum, deci sunt 2 ani si ceva de cand e in "familie". Nu are nici o problema, si este codat Orange. Eu zic ca merita.

#16
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Hai ca-mi creste inima- n-am cheltuit pe degeaba 1,25 mil- sper sa fie ok. Multam pentru "stiri"! Maine botonez jucaria si revin cu pareri.

#17
vasilas_1

vasilas_1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,983
  • Înscris: 13.09.2006
In cateva saptamani se va lansa my 900c si my 901c!!!
Adica asta:
http://www.lesmobile...-technique.html

BAteria e de 1000 mAh.CArd de memorie.

Edited by vasilas_1, 06 April 2007 - 21:16.


#18
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
A venit 5-2-ul. Arata f bine pt varsta lui, ecran decent, sunete puternice si clare, wap rapid etc. Restul- la banii astia chiar nu fac scheme. Aaaa- era sa uit: casca e excelenta- se aude beton. Nu am cuvinte. Ce bine ca nu tii telefonul in mana... Castile sunt noi-noute- omul nu le-a folosit deloc. Inca o data- traiasca Sagem! Urmatorul telefon va fi ceva mai performant- insa tot de la Sagem.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate