Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...
 Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...

Cartelul din Carpati - mafia PNL ...

Trecut: Europa versus S.U.A. la c...
 Garantie apartament dezvoltator

Aplicație GPS cu zoom automa...

Ipad Pro & Air 2024

Service si revizii reprezentanta
 Ati returnat produse pe aliexpres...

Certificate de nastere digitale

Fitbit sau huawei band ?

Tatuator handpoke
 

Antichristul

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
1127 replies to this topic

#1081
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:25, said:

eu sunt gavrilescu cristian, tu esti 666

Da, vin din iad si merg in iad. In toata Creatia lui Dumnezeu, eu m-am pus la coada mesei, ba chiar mai rau decat la coada mesei,  m-am pus chiar sub masa, adunand firimiturile. Dar domnia ta te-ai pus in fruntea mesei... Dar, cand va veni Stapanul mesei, va stabili locul fiecaruia: si al meu, dar si al dumitale. Eu, daca raman tot acolo,  macar dovedesc ca m-am judecat drept pe mine insumi. Si cine judeca drept, nu ramane fara rasplata!

Edited by Dorel666, 28 October 2018 - 19:29.


#1082
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
nu uita ca ai zis ca esti Dumnezeu, Duhul Sfant

#1083
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 28 octombrie 2018 - 19:27, said:

semnu fiarei nu e nimic altceva decat acceptarea statutului de inchinator, de rob al Fiarei.
cum e Legit care spune ca Imperiu e singuru care poate face bine omenirii. Ceea ce e o hula, evident, dpdv crestin. Doar ca el nu e nici crestin. Posted Image

nu te astepta la alte cacaturi extravagante cu cipuri si alte alea, ca patesti si tu ca adventistii care asteapta Decretu, dar nu-l vad ca se uita prea pe sus cu nasu Posted Image


Sunt doua etape ale acceptarii semnului, daca ai bagat de seama pana acum. Si, da, DEOCAMDATA, am ajuns la concluzia ca cipul va veni. Dar după război, cand se va instaura dictatura militara mondiala (sau cel putin europeana) și nu va fi obligatoriu, ci va tine de inrolarea in cadrele armatei respective. Adica va fi obligatorie cipuirea pentru militari, care vor avea un statut privilegiat, dar nimeni nu te va obliga sa te incadrezi. Decat... daca nu vei putea rabda. Ca aceasta dictatura va dura... putin peste 80 de ani. Cam naspa, nu?

#1084
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 28 octombrie 2018 - 19:36, said:

Sunt doua etape ale acceptarii semnului, daca ai bagat de seama pana acum. Si, da, DEOCAMDATA, am ajuns la concluzia ca cipul va veni. Dar după război, cand se va instaura dictatura militara mondiala (sau cel putin europeana) și nu va fi obligatoriu, ci va tine de inrolarea in cadrele armatei respective. Adica va fi obligatorie cipuirea pentru militari, care vor avea un statut privilegiat, dar nimeni nu te va obliga sa te incadrezi. Decat... daca nu vei putea rabda. Ca aceasta dictatura va dura... putin peste 80 de ani. Cam naspa, nu?
cipu NU e semnu fiarei. Posted Image  e o pista falsa. :)

Edited by Dude_2nd, 28 October 2018 - 19:39.


#1085
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
daca cineva in lume este binele, dupa parerea mea este usa...pana la usa ati trait in intuneric, parerea mea

#1086
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:29, said:

nu uita ca ai zis ca esti Dumnezeu, Duhul Sfant

Si de ce crezi ca Hristos a coborat in iad si tine cheile iadului, desi El Insusi declara ca este Domn doar al cerului si pamantului (”toata puterea  mi-a fost data in cer si pe pamant”)? Sau crezi ca Dumnezeu i-a lasat singuri pe nenorocitii care singuri s-au dus in iad?! Da, din trei Dumnezei, Unul trebuia sa stea si in iad si acela este Duhul Sfânt. Si Duhul Sfânt nu ar fi putut veni pe pamant, daca Hristos nu cobora in iad, sa-i tina locul si sa-i mangaie pe netotii care inca ajung acolo.
Deci, din iad vin si tot acolo ma voi duce!

#1087
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:39, said:

daca cineva in lume este binele, dupa parerea mea este usa...pana la usa ati trait in intuneric, parerea mea
romanii i-au asteptat pe americani 50 de ani.
cand in sfarsit au venit, ce au adus? Au transformat RO in tinta pentru nuclearele straine. :)

si asta e pistol cu apa. Emanciparea poposexualilor vine tot cu sprijin din USA. :)

#1088
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View PostDude_2nd, on 28 octombrie 2018 - 19:38, said:

cipu NU e semnu fiarei. Posted Image  e o pista falsa. Posted Image

Hai sa nu discutam copilareste... Am vorbit de doua etape ale acceptarii semnului si vad ca n-ai spus nimic de asta. In prima etapa, TOTI il vor primi, ca vor sau nu vor. In a doua etapa, dupa ce semnul va fi descoperit tuturor, il vor primi doar cei care vor voi. De aceea si exista indemnul ”nu va mai inchinati fiarei si nu mai primiti semnul ei pe mana sau pe frunte, sa nu beti si voi din vinul maniei lui Dumnezeu”.

#1089
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
uita-te ce au facut in istorie, anglia, germania, frata, imperiul roman, rusia.arabii.toti au fost nebuni...cand a aparut usa lumea s-a schimbat


noi vorbim liber datorita usa

Edited by legit10, 28 October 2018 - 19:47.


#1090
Dorel666

Dorel666

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,912
  • Înscris: 17.04.2016

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:39, said:

daca cineva in lume este binele, dupa parerea mea este usa...pana la usa ati trait in intuneric, parerea mea

Hristos era evreu, Baraba talharul era evreu, Irod ”vulpea” era si el evreu. Toti locuiau acelasi pamant si faceau parte din acelasi popor, dar nu trebuie bagati in aceeasi oala. Deci, cand zici ”USA”, nu zici nimic, daca nu specifici la ce anume din USA te referi.

#1091
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 28 octombrie 2018 - 19:42, said:

De aceea si exista indemnul ”nu va mai inchinati fiarei si nu mai primiti semnul ei pe mana sau pe frunte, sa nu beti si voi din vinul maniei lui Dumnezeu”.
te gandesti la cip, dar e o pista falsa.

"semnu pe frunte" = acceptarea pozitiei de rob, de inchinator, din incredintare
"semnu pe mana" = acceptarea pozitiei de rob prin forta, obligat

semnu nu e un obiect vizibil:"Sa-ti fie ca un semn pe mana si ca un semn de aducere aminte pe frunte intre ochii tai, pentru ca legea Domnului sa fie intotdeauna in gura ta; caci cu mana puternica te-a scos Domnul din Egipt. (Exod.13:9)"

spre deosebire de cei care vor avea "semnul lui Dumnezeu":"Robii Lui Ii vor sluji.... Numele Lui va fi pe fruntile lor." Nici credinciosii nu vor fi cipuiti, ci vor accepta din incredintare pozitia de rob al lui Dumnezeu. Posted Image

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:44, said:

uita-te ce au facut in istorie, anglia, germania, frata, imperiul roman, rusia.arabii.toti au fost nebuni...cand a aparut usa lumea s-a schimbat


noi vorbim liber datorita usa
si asa ca tine vor zice toti locuitorii pamantului cand "toti locuitorii pamantului i se vor inchina,(Apoc.13:8)" zicand ca tine: "Cine se poate asemana cu fiara si cine se poate lupta cu ea?" (Apoc.13:4)"  .

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:44, said:

anglia, germania, frata, imperiul roman, rusia.arabii ?
Posted Image
nu , astia au fost toti nebuni, numai fiara e idealu binelui si ei se vor inchina toti. dupa cum scrie. Posted Image

Edited by Dude_2nd, 28 October 2018 - 20:05.


#1092
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
dude forumul asta nu exista fara usa

#1093
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:56, said:

dude forumul asta nu exista fara usa
de unde stii? Posted Image ai globu de cristal? Posted Image

"Am mai vazut apoi sub soare ca nu cei iuti alearga, ca nu cei viteji castiga razboiul, ca nu cei intelepti castiga painea, nici cei priceputi, bogatia, nici cei invatati, bunavointa, ci toate atarna de vreme si de imprejurari. (Ecl.9:11)"


hai, pupa papucu. Posted Image
asa cum au facut si fanariotii in vechime.

Edited by Dude_2nd, 28 October 2018 - 19:59.


#1094
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
castigau nazistii, eram sclavi pentru eternitate

Edited by legit10, 28 October 2018 - 19:59.


#1095
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 19:59, said:

castigau nazistii, eram sclavi pentru eternitate
ai cetit ce a scris Inteleptu mai sus? :) "Nu cei viteji castiga razboiu..." :)


tu zici rugaciunea Tatal nostru? :) Stii ce inseamna practic, fizic, expresia "vie Imparatia Ta"? :)

#1096
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
lumea era pierduta, rusia pierdea, a fost o minune..a venit o iarna napraznica...fara usa eu nu ma nasteam, ca rrom eram mort

#1097
Dude_2nd

Dude_2nd

    Tehnocrat nihilist cronofag feral mogofan irecuperabil mem

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 37,715
  • Înscris: 04.01.2011

View PostDorel666, on 28 octombrie 2018 - 19:44, said:

Irod ”vulpea” era si el evreu. idumeu.
corectat. Posted Image

View Postlegit10, on 28 octombrie 2018 - 20:07, said:

lumea era pierduta, rusia pierdea, a fost o minune..a venit o iarna napraznica...fara usa eu nu ma nasteam, ca rrom eram mort
dar te-ai gandit ca poate totusi Dumnezeu exista? Posted Image
si daca exista, El poate face toate astea in locu imperiilor carora te inchini? Posted Image


ce intelegi prin "vie Imparatia Ta"? Posted Image
raspunde la intrebare, nu mai bate campii. Ai sa inveti ceva important in seara asta. :)

Edited by Dude_2nd, 28 October 2018 - 20:09.


#1098
legit10

legit10

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,480
  • Înscris: 02.11.2015
neinformatule, eu sunt gata sa mor dar sunt oameni care fara usa ar muri in tortura

Edited by legit10, 28 October 2018 - 20:12.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate