Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

2007 Dacia Logan van

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#55
paul_s

paul_s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 698
  • Înscris: 20.01.2007
AlexIP, sunt de aceeasi parere, era mai eleganta o usa glisanta , dar asta e parerea cuiva care n-are de gand sa cumpere asa ceva, daca aveam de gand poate ca mi-ar fi convenit sa ramana asa cum e dar sa fie cu 1000E mai ieftina decat o eventuala varianta cu usa glisanta

dar eu nu  de asta ma miram , eu ma miram cum se poate simti cineva pacalit de un produs pe care nu-l are si nici nu-l forteaza cineva sa-l cumpere

italienii ar trebui sa se simta pacaliti pt ca Fiat a construit chestia aia de se numeste multipla???

Edited by paul_s, 14 March 2007 - 13:21.


#56
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004

View Postpaul_s, on Mar 14 2007, 13:20, said:

AlexIP, sunt de aceeasi parere, era mai eleganta o usa glisanta , dar asta e parerea cuiva care n-are de gand sa cumpere asa ceva, daca aveam de gand poate ca mi-ar fi convenit sa ramana asa cum e dar sa fie cu 1000E mai ieftina decat o eventuala varianta cu usa glisanta

dar eu nu  de asta ma miram , eu ma miram cum se poate simti cineva pacalit de un produs pe care nu-l are si nici nu-l forteaza cineva sa-l cumpere

Guess again, o sa intre probabil in famelie (mai departe un pic) o utilitara cat de curand si... nu cred ca va fi Loganul. :naughty:

Quote

italienii ar trebui sa se simta pacaliti pt ca Fiat a construit chestia aia de se numeste multipla???

De ce? Multipla a fost de la inceput facuta sa duca 6 persoane pe 2 randuri, nu pe 3 ca generatiile anterioare. ;)

Edited by AlexIP, 14 March 2007 - 13:51.


#57
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
alexip : si care vor fi criteriile urmarite la cumpararea masinii?

eu oricum nu inteleg care e problema pana la urma. Ca este un model derivat din mcv? ei si ce? cu ce afecteaza capacitatile de masina comerciala acest lucru? ca nu are usi? da e o chestie putin tampita,insa daca a iesit asa mai ieftin, sunt convins ca va fi apreciat de cei ce cumpara flotile , la care la 100 de masini cumparate poate insemna un castig destul de mare. Si oricum e un castig fata de alte modele care nici macar acele usi nu le au.

Si totusi vreau si eu o parere referitoare la opel-urile de mai sus, la praktik , sa vedem.. solutiile lor nu sunt la fel (daca nu mai tampite) decat cele de pe Dacia Logan van?

#58
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
De carat chestii destul de voluminoase dar usoare, uneori si tevaraie de 2 metri... unde Loganul nu mai face fata. Tinand cont ca nu se vor face multi km, probabil un Kangoo SH isi va face treaba (are posibilitatea sa deschizi deasupra usilor o trapa ca sa scoti pe acolo tevile).

Opelurile alea sunt faine, comode ca o masina normala, dar scumpe... :(

#59
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
am inteles. la Logan van dimensiune compartimentului de marfa e de 1936mm, pentru obiecte mai lungi se poate cumpara asa ceva:

Quote

Constituie baza pentru transportul obiectelor grele ºi voluminoase ce nu pot fi transportate la interior. Fixarea se realizeazã în locuri special prevãzute, ceea ce asigurã un nivel de securitate optim. Sarcina maximã de transport ridicatã: 100kg.

Attached File  galerie.jpg   24.52K   21 downloads

cat despre opel-urile alea sunt o prostie mai mare ca loganul van, pt ca nu poti sa ai deloc acces lateral la marfa

Edited by romaximusro, 14 March 2007 - 16:23.


#60
spdude

spdude

    Banned at request

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,027
  • Înscris: 04.02.2007
Daca ar stii stainii cum ne mandrim noi cu berlina nationala,ar veni si ar investi in ea si ar face=o racheta. Numai ca frigider racheta suna a oximoron ... :)
Anyway,mie personal imi place Mcv`ul ptr ca are loc de 7 persoane,ceea ce ptr banii ei nu prea gasesti alta marca...am mers de ex cu Opel Zafira cu 7 locuri,la 100 de cai,trage de rupe cu motorul diesel de 2.0 L , dar loganul are cat...80-90 de cai? nu stiu sincer daca se poate compara..dar ,repet e ieftina.SI daca din asta au derivat van`ul...well..ce sa zic,au dat de o idee care merge (loganul mutant) si au implementat`o in toata seria de Loganuri. Nu vad nimic rau in asta,e chiar bine ca toti cei care au Logan si vor vrea mai mult,se vor putea orienta spre un Mcv sau Van, deoarece impartaseste linia ,aspectul si motorizarile berlinei. O fi bine , o fi rau,depinde de propietar. Taica`meu era fascinat de un Mcv...si la 10 000 cu toate taxele iese ceva frumusel. Diesel.Dar motorizare prea slaba...oricum,cred ca se vor imbunatati in timp. Ce naiba,e masina tarii? daca noi o criticam atata,atunci altii (strainii) cum s`o mai aprecieze?

#61
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
de multe ori se critica si aiurea. pentru ca altfel nu vad cum poate fi ok o masina ca Opel Zafira van :

Attached File  norm_10_Zafira_Van_2003_Eu.jpg   27.9K   18 downloadsAttached File  norm_30_Zafira_Van_2003_Eu.jpg   28.72K   26 downloads.jpg]

sau al unui Hyundai h200 de marfa cu usi normale (lansat in olanda la vanzare in 2005) la care insa nu am gasit poze.

#62
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Eu nu gasesc asa ceva la Opel pe site, la sectiunea corespunzatoare. Esti sigur ca nu e un aftermarket sau dealer conversion?

#63
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
sigur. e model Opel. http://www.globalaut...lt?no=3442&ass=

ca sa nu mai zic de focus mk1 turnier van:

Attached File  norm_1_Focus_Van_2003_Eu.jpg   42.75K   28 downloads

http://www.globalaut...t?no=3734&ass=#

#64
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
:eheyebrow: Focus dinala se gaseste si in orasul meu, si e exact conversia aftermarket "de sarantoci" de care vorbeam si de care am mai vorbit intr'un topic pe tema asta, cu tot cu plafonul inaltat. Zafira vad ca e la fel. De ce nu se gaseste pe site-ul oficial?

Edited by AlexIP, 15 March 2007 - 03:27.


#65
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pentru ca sunt generatiile precedente :lol: iar focusul ala e model de serie ford

Edited by romaximusro, 15 March 2007 - 03:24.


#66
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
unul din nenumaratele Logan van ce au aparut pe strazile iasului

Attached File  logan_van.JPG   36.04K   19 downloadsAttached File  logan_van2.JPG   17.57K   22 downloads

#67
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Azi l'am vazut si eu pe al doilea prin trafic, in sfarsit. Cam rare pe aici.

#68
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pe aici e plin , probabil pt ca cei de la dealerul local aveau masini pe stoc. in cazul van-ului cred ca nu pot produce atatea masini cate se cer

#69
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Am trecut azi pe langa parcul unde le tin, erau si cateva Van-uri in stoc. Ma mira ca se mai asteapta dupa MCV, erau vreo 10 bucati pe acolo in diverse echipari...

#70
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
pai exista un stoc si exista modele care nu exista in stoc. gandeste-te ca sunt 4 motorizari, 2 tipuri de masina (cu 5 locuri sau 7 locuri) si vre-o 4 sau 5 nivele de echipare. nu poti sa ai chiar toate versiunile pe stoc

#71
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
deci sunt pe jos de ras :P se pare ca skoda oferea de cand haul si paraul vanuri cu portiere, denumite praktik, pe Fabia, pe octavia 1 si mai recent pe Skoda Octavia 2. Iar aici, aveti un link spre pagina skoda austria :P

Attached Files


Edited by romaximusro, 24 March 2007 - 00:08.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate